Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?



Všetko okolo akvarijných rýb

Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod Gajduso » 21 Feb 2005 14:24 pm

:( vie mi niekto poradit?
mam parik ost. purp. alebo aspon ja si myslim ze je to parik,
do teraz som ich mal v spolocenskom akv.250l kde su aj ine cichlidy. Tam boli celkom pekne vyfarbene, potom som sa docital ze sa daju pomerne lahko odchovat tak som si zohnal 75l nadrz ktoru som zariadil bielym strkom s bridlicami a kvetinacom, dal som tam vnutorny filter,voda je tepla 27C ale v spolocenskej je 25C dal som ich tam ale samica trozku vybledla a samec je dost bledi plavaju spolu tak ako pred tym, davam im zrat suche krmivo,aj zamrazene postruhane hovadzie srdce,dal som ich tak aby rano slnecne slnko svietilo na nadrz a potom su v tieni co mam spravit aby som ich priviedol k tomu aby mali potomstvo, alebo kde som spravil chybu, cital som aj ine diskusie a tam pisu o kokosoch mam tam dat nejaku skrupinu z kokosoveho orecha alebo ako to mam chapat vopred vam velmi pekne dakujem
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod Raviolka » 21 Feb 2005 15:20 pm

Gajduso napísal:...75l nadrz ktoru som zariadil bielym strkom... dal som ich tam ale samica trozku vybledla a samec je dost bledi...

A moc se divíš, že jsou ty ryby vyblednuté, když jsi jim dal na dno bílý štěrk?! :evil: Aaaach jaj, chceš je rozmnožit, tak bys jim měl připravit příjemné prostředí - v tomto případě tmavé dno a spíš šero. Rozmnožit ostriežiky není problém, ale to dno jsi opravdu nevybral dobře. Kokos můžeš dát, květináč by sice měl stačit - ale když jim dáš víc úkrytů na výběr, nic tím nezkazíš. Místo vloček a hovězího srdce krm živou nebo mraženou potravou PRO RYBY. Tření by na sebe nemělo nechat čekat :wink:
Ale ten bílý štěrk je fakt hrůza :(
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod Gajduso » 21 Feb 2005 15:24 pm

to Raviolka: Ok :o tak dakujem bezim do obchodu a kupim novy strk a aky konkretne by bol najlepsi strakaty alebo cierny a ten kokos tam mam len tak dat nemas nejake foto aby som si to vedel predstavi? dakujem
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod Phantom » 21 Feb 2005 16:55 pm

Strk moze byt bud klasicky riecny(hnedy...) alebo ciernu drt(podstata je tmave dno a tiez je dobre nalepit tapetu zozadu ale kludne mozes aj zbokov,najlepsie jednofarebna).
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod viridis » 21 Feb 2005 17:17 pm

Obrázok

To je ostriezik a to vpravo dole je zariaseny kokos ;)
V tom sa spolahlivo rodicia niekolkokrat vytreli aj odchovali mlade.

120 l akvarium, teplota 21-24 stupnov, gH 6
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod jacik » 21 Feb 2005 22:13 pm

Gajduso
PríspevokZaslal: 21 Feb 2005 13:05 pm Predmet: Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher )
Ahoj ja som uplne novy sialenec na akvarka ale bohuzial som zaciatocnik a potreboval by som nejake dobre rady a finty keby si bol ochotny, momentalne sa snazim odchovat Ostriezikov Purpurovych mam ich samostatne v 75l nadrzi apotrebujem ich navnadit na neres aby im to skratka islo icon_surprised.gif vedel by si mi poradit ako na to a ako mam postupovat bol by som velmy rad dakujem

.
Satyricon
PríspevokZaslal: 21 Feb 2005 13:26 pm Predmet: Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher )
..no ak mozem trosinku prispiet radou..daj tam vela ukrytov teplotu zvys na 26-27stupnov..krm ich vydatne,najlepsie zivou,alebo mrazenou..a potom uz len cakat..nakladu ikry,budu sa o ne starat,samicka ich po vyliahnuti mozno bude prenasat do noveho ukrytu tak sa nezlakni ked ich bude brat do papulky...vela stastia...

.
Sanko2
PríspevokZaslal: 21 Feb 2005 19:42 pm Predmet: Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher )
Satyricon to krasne vystihol...neni co dodat...snad len vela stastia...icon_smile.g

prispevky presunute zo sekcie predam kde by boli zmazane. jacik
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod salik » 23 Feb 2005 02:53 am

Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)
www.akva.sk/viewtopic.php?t=2155

Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?
www.akva.sk/viewtopic.php?t=290
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod slonik » 18 Mar 2005 08:14 am

Aký máte názor na chov pelvicachromis pulcher v spoločnosti rybičiek rodu aphyosemion?
Obrázok používateľa
slonik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 5
Založený: 07 Jan 2004 14:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod hongi » 19 Mar 2005 18:28 pm

urcite by som nekrmil hov. srdcom i ked to robi vela akvaristo neni to najlepsi napad . Najlepsie je krmit zivou potravou ak sa da .
Kvetinac by mal uplne stacit , teplota tiez. cize ostava len cakat . Ovsem ak je to naozaj parik. hodne zdaru
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod DuDo » 19 Mar 2005 20:51 pm

Vies ostrieziky si musia najst aj spravneho partnera(teda pokial je to parik) a ked ho nemaju tak ti samec moze po vytreti samicu aj zabit :twisted:
Inak aj ja mam tento problem. Prvý krát sa mi vytreli ostriezici v 120L spolocnom akva(male maju 2cm :wink: ) a po prelozeni do 40L samostatneho akva boli vystrasene tak somznizil intenzitu svetla a boli v pohode. Teraz svietim tak ako predtym.
Obrázok používateľa
DuDo
 
Príspevky: 27
Založený: 19 Mar 2005 16:39 pm
Bydlisko: Nová Ba?a

Re: Chcem odchovat Ostriezikov purpurovych ale neviem ako?

Odoslaťod kujoon » 20 Mar 2005 02:03 am

DuDo napísal:Vies ostrieziky si musia najst aj spravneho partnera(teda pokial je to parik) a ked ho nemaju tak ti samec moze po vytreti samicu aj zabit.

Tu len menši detail, keď si samec nenájde tu správnu samicu ( alebo naopak ) tak sa ani nevytrú a bude sa k nej chovať ako k druhému samcovi...Ale je veľa drobností, ktoré toto možu zmeniť...

Úplne súhlasim s Dudom, pár by sa mal nájsť sám... A na to dno možeš dať kludne aj piesok ale potom zabudni na rastlinky...
Najlepšie je chovať pár samostatne.. Ja som ich choval asi v 60l akva... Na dne bol piesok, pár úkrytov a svietil som im 5W žiarovkou...
A ináč aj osvetlenie má dosť veľký vplyv na výter... Teda ak niesú rybky od malička chované vo vysvietenej nádrži a ty ich zaćneš opekať šesťdesiatimi wattmi tak im moc nepomožes... Začnú byť plaché a z výteru nic nemusí byt.. Ved aj v prírode sa rybky radšej schovávajú v jaskynkách, pod koreňmi.... vlastne ako väčšina cichlíd...
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.