Small Shrimp Paradise



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 06 Okt 2014 20:42 pm

po vcerajsej prerabke som si povedal ze sa podelim s mojim, podla mna peknym a podla drahej krasnym dielom ala 15L krevetkarium ... akvarium bezi uz vyse pol roka mozno aj trosku dlhsie, prerabka bola za behu ako keby som len menil vodu len s tym ze som vylovil krevetky, vytiahol setok mach, dosypal strk a premiesal so starym, nasteloval co chcem ako, posadil rastlinky dolial som vodu a vratil krevetky ...

akvarium - 30x22x24 tj 15L hruby objem
filter - molitan na bublinky (na noc vypinam bo je to v spalni, vzhladom na osadku to nerobi ziadne problemy)
vzduchovac - tetra aps 50
osvetlenie - 11w aquael - svietim teraz od 15:00 do 21:00
bez co2 bez hnojenia

dno - strk zmes 2-4 + 1-3
dekoracie - kamene z outdooru, drevo z akvaristiky, dubove listy z prirody

osadka - krevetky red cherry teraz +-20 kusov, 3 mne nezname slimaciky ktore sa mi ale pacia tak som ich tam dal ...

raslinky - co bolo doma tj Cryptocoryn affinis, Hygrophila var. artem, Hygrophila corymbosa, Vallisneria tortifolia, Pistia stratiotes, mach ... a ked mi podrastie Staurogyne repens tak este ten tam pridam, mozno Rotala rotundifolia ak sa bude zmestit

- podla fotky uvidite ze som dal dost vysoko dno takze cisty objem je odhadom 11,5L - 12L, osvetlenie je dost silne takze ocakavam tak ako pred prerabkou flakatu riasu na skle (preto ti slimacikovia :)), molitanovy filter jednoducho preto ze krevetky ho miluju a stale na nom oberaju bordel - aj keby som to vymenil za zavesny aj tak mu na privod nasadim molitan kvoli krevetkam

PA050201.JPG
cele z predu

PA050205.JPG
cele z boku

PA050203.JPG
blizsi pohlad z predu
Naposledy upravil Hryzo dňa 06 Okt 2014 20:51 pm, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 06 Okt 2014 20:45 pm

PA050208.JPG
pripadny pohlad z hora


a tu je ten slimacik ktory neviem ako sa vola len lepsiu fotku neviem spravit
slimaaak2.JPG
slimak


snad som nic nezabudol, teraz cakam vincentovu reakciu ze ten molitan to tam cele kazi a podobne :p
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod MikelCRS » 06 Okt 2014 21:10 pm

Ten slimak je asi kotulka a ked si uz troch videl tak ich tam je urcite viac, ja som mal v 60l akvariu s strasne vela rychto slimakov, no stacili 2 heleny ktore sa rozmnozily na 6 a po pol roku po nich nebolo ani stopy(az na ulity)
Zatial sa ti paci no ak to je kotulka tak vacsinou ludom po case zacne liezt na nervy, a casto ten slimak obziera zive rastliny.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 06 Okt 2014 22:29 pm

tychto troch som vytiahol este za malicka ked som prerobil 54ku a viac som ich tam uz nevidel ... asi mesiac som ich choval v 3dcl pohari kde som im hadzal odpadnute listy z rastliniek ako potravu a obcas menil vodu ... v druhom 3dcl mam Kotúľku čínsku ktora sa mi tam uz aj rozmnozila a su tam malicke :) ... obe som si doniesol s rastlinkami ale ked som ich vybral uz ziadne niesu a je to uz dlha doba + som tam prednedavnom pouzil no planariu kvoli enzmarom takze ak tam aj nahodou niekde nieco bolo skryte tak uz neni ...
tato flakata sa zatial nekotila ... rastlinky snad nebude obzierat ked bude dost rias uvidime ... v takomto malom sa lahko povybera keby daco ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod MaximusSk » 06 Okt 2014 22:46 pm

mam pre teba este par pstrehov ktore by vylepsili tvoje akva. V prvom rade by som zmenil tapetu za cisto ciernu lepsie tym zvyraznis dekoracie faunu aj floru v akvariu. Dalsia vec je zmena filtra ten bublifuk zmen za nejaky interny alebo este lepsie zavesny filter, bublifuk robi bublinky ktore vytlacaju CO2 to potrebuju rastlinky pre svoj rast. Idealny je ten zavesny filter zlepsis tym filtraciu a usetris miesto v akvariu.
Dalej pises ze tam mas hygrophilu, valisneriu. cryptocorinu su to vsetko rastliny ktore patria skor do vacsich akvarii svojim vzrastom. V takto malom akvariu by som dal nejake machy, ricciu, anubiasy, treba samozrejme hnojit a pridavat tekute co2 aby to ako tak fungovalo a samozrejme tomu prisposobit intenzitu osvetlenia.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 05:42 am

tapetu zmenim urcite, planujem to aj na 54-ke len sa najprv musim donutit ist do hornbachu kde viem ze ju maju :)
filter - pisal som ze bublifuk tam mam kvoli tomu ako krevetky miluju molitan, mam doma interny zo setu a aj som ho uz skusal ale kvoli smrtelnej nehode krevetky ktora sa zasekla v nasavacom otvore som to zamietol, ak som ten otvor zmensil aby sa to nestalo tak som mal strasne slabu filtraciu a slaby prud na hladine a robil sa mi povlak, a ak by som kupil zavesny aj tam na jeho nasavanie nasadim molitan ako kvoli ochrane krevetiek tak kvoli tomu ako ho stale oberaju od bordelu, bublinky vytlacaju co2-ku ale ju tam trosku aj prinasaju a pokial umelo co2 nepridavam ja tak neverim ze tym robim zle alebo sa mylim?
crypto aff. som dal mlad rasltinky chvylku potrva kym porastie, vallisneria je vzrastovo 10-20cm max tu uz chvylu mam a toto su zachranene 2 korienky takze tej sa nebojim ze by bola do velkeho a hygrophila ano viem je to velka rastlinka ale mam tam male kusky a chvylu to potrva kym to prerastu ale ako som pisal mam v zalohe v druhom akva ked podrastu stauro a rotalu a to su uz rastlinky ktore kludne v malickom mozu byt a anubiasa nana mam sice doma ale toho mam v kazdom akvariu tak som ho tam trepat nechcel :) tak ci tak sa to bude upravovat casom podla toho co ako pojde a co ako bude rast a pravdaze budem mysliet na tvoje rady.
tekute co2 a hnojivo - s tym chcem opatrne bo malicke akvarium sa bude tazko davkovat ale kedze s hnojenim som uz zacal a tekute co2 planujem coskoro kupit kvoli 54L-ke tak to mozno skusim
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod MaximusSk » 07 Okt 2014 08:13 am

vysvetli mi prosim ako sa ti moze z bublifuku dostat CO2 do akvaria? Evidentne si estelen s akvaristikou zacal inak by si takyto nezmysel nenapisal. Pozri sa na svoje rastlinky myslis si, ze su v poriadku a zdrave? Hygrophila ma vytiahnute listy co znamena ze ma prilis vela svetla ale nema ziviny cize nema co papat a preto len zivori. Pisal si ze tam chces dat staurogyne repens a rotalu zabudni na to takychto podmienkach ti v ziadnom pripade rast nebudu. Staurogyne je dost narocna rastlina.
Ked tam ten molitan chces mat tak si ho tam nechaj ale krevety sa zaobidu aj bez neho najdu si potravu na machu a strku. Tu ide o to aby si mal aj kvalitnu filtraciu a aby si tym bublifukom nevytlacal uz spominanu ceocku.
Pokial viem tak vallisneria tortifolia ide az do 50cm neviem odkial mas taku informaciu ze narastie na 20cm.
Pri hnojeni sa neni coho bat ak si vies preratat davku tak sa nema co stat, ale odporucam davat hnojivo aj carbo denne aby rastliny mali staly prijem zivin. Pamataj na kolobeh latok v akvariu ak sa bude darit tvojim rastlinam ktore produkuju kyslik a spotrebuvaju NO3 tak sa bude lepsie darit aj krevetam.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Loki12 » 07 Okt 2014 09:37 am

@Maximus
striktne vzato ak vzduchuje tak pridava do akvaria aj CO2 http://sk.wikipedia.org/wiki/Vzduch
ale len ak to berieme takto "vzucho-debilne". :-)
Ak sa tu objavi nejaky fyziko-chemik tak verim, ze bude mat vedecke zdovodnenie aka je schopnost rastlin prijimat takyto CO2 a ci je pri tej jeho koncentracii vo vzduchu vobec mozne aby sa nieco vyuzilo.
Ale toto je len preto, aby sme boli uplne a presne presni :-)

@Hryzo
pri takto malych nadrziach som za to aby boli prisne low-tech. Preco? Lebo udrzovat HighTech v takto malych nadrziach si vyzaduje naozaj um, kumst, cas a milion dalsich veci. Predsa len cca 12-15Litrov to je stavanie vajicka na spicku ihly. A preto....a aj preto ze krevetkarium....
1. ako rastliny - Machy, anubiasy ako pomalorastuce a rychlo rastuce by som nechal tu pistiu (ako prijemnu a luxusnejsiu zalezitost by som zvazil Bucesphalandra, peter-trnava ti vie poradit, dodat,....podla mna uplne paradna vec miesto anubiasov, alebo ako ich doplnok....rastie to tak isto.... ale tych foriem....uplne som im prepadol....doma mam 7 foriem :-) a este mozem odporucit marsilea, taka pseudo travnikova, pomalorastuca rastlinka)
- plati jednoduche pravidlo - uz z bonsajistiky - cim svetlejsie rastliny tym viac svetla potrebuju (svetlejsie rastliny = menej chlorofilu), cim malolistejsie rastliny, tym viac svetla.... cize preto tie tebou zvolene by som nahradil...
2. sveto - uber chlape, uber. Viem ze je to asi investicia navyse, ale tu si fakt koledujes. Pri takto velkej nadrzke a tak malo zarastenom by som sa bal aj zapinat svetlo :-). Ak by som siel do tohto nastavania litre vs. svetlo, tak by v tej nadrzi bolo tolko rastlin, ze by nebolo vydno substrat z vrchu a to by som este nechal pistu na kompletku na celom povrchu a aj tak by som trpol - vymeny vody cca 3 den by som robil ako nutnost.
3. co2 (tekute) + hnojenie - ak pojdes to uplneho low-tech, tak tu by to bol uz len ako doplnok. chnuro ma naucil pouzivat jeho tabulku, tak ak budes chciet mozeme sa na to kuknut a nastavime aj tebe nejaky ten lektvar :-)
4. filter - volali sme spolu, takze vies, skusis :-)

Tot vsjo :-)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 12:25 pm

maximus:
ano som zaciatocnik - akvaristika od cca zaciatku tohto (2014) roka
ako napisal loky a jeho link je dostatocny na to aby si sa dozvedel co obsahuje bezny vzduch ktory dychas ... uci sa to na zakladnej skole .. chcem tym povedat ze kedze nepridavam dodatocne co2 z externych zdrojov, tak by to nemalo mat ziadny vplyv ... co vyzeniem aj dodam obycajnym vzduchom
hygrophilu mas na mysli tu, ktorej tam vidis 2 stonky? to su 2 mlade odrezky z akvaria kde je svetla MÁLO a nie vela ... to ze nieje v dobrej kondicii viem a snazim sa s tym niec robit (zacal som trochu prihnojovat)
stauro a rotala mi neporastu? tu hryzo-prerabka-54l-t15844-72.html m irastu dobre (rotalu idem teraz druhy krat zastrihnut a stauro pustil za tyzden pekne korienky a ide hore) .. a tam mam rovnake dno a rovnako nepouzivam co2 a hnojim len obcasne trosku
http://akvapedie.cz/zakruticha-tocena_v ... ortifolia/ ... 10-20cm ... mal som ju predtym v druhom akvariu a tam mi viac ako 15cm nevyrastla (jedine ze by som ju ja zle identifikoval a napisal sem zly nazov)

loky:
ako som pisal rastlinky som siel zatial len co som mal doma ale pomalicky sa to bude urcite doladovat podla potreby a pristupnych rastliniek a podobne ... (mozno sused vincent pri strihani spomenie aj na mna a zazvoni mi s prebytkami :P)
svetlo - viem ze je silne ... preto ta kratka doba svietenia ... pripadne ho skusim naklonit trochu aby viac svetla utekalo mimo akva
tvoj 3. bod - zatial som neplanoval cas ukaze
4. jop volali sme spolu a odskusam ten tvoj zavesny
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Okt 2014 13:29 pm

Tak pridávam stručný názor aj ja:

Kedže sa trochu poznáme a verím,že akvaristiku máš úprimne rád,tak volím najdiplomatickejší slovník,akého som schopný. :)
Každý má iné priority a tak to má byť.Niekto rieši estetiku viac,niekto menej,niekto vôbec.V každom prípade to nie je samoúčelná záležitosť,ale ide ruka v ruke so snahou o dosiahnutie čo najlepších podmienok v akva......čiže zdravé,prosperujúce rastliny=vitálne rybky(a iné živočíchy)....... a tak podobne.

Pokial sa to Vám doma páči,tak nie je velmi čo riešiť......(myslím všetky tri akva). Aspon,že s tými otrasnými tapetami si dáš povedať. :P Ostatné chce svoj čas a postupne naberať vlastné skúsenosti,lebo tých informácií čo a ako, je tisíc......alebo sa pokúsiť veriť skúsenejším a trochu si ulahčiť život.

PS
Spomínal si niekde sestru a jej profesiu.Myslím,že by to chcelo návštevu aj s aparatúrou.Je to zdanlivo marginália,ale ja proste verím,že dobrá fotka spraví aj s priemerného akva, akvárium o trochu lepšie. :mrgreen:....a hned je všetko radostnejšie..
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 19:21 pm

este nieco malinko odpoviem ale mam nejaku ponuru naladu z vas ludia pretoze vy vidite len tip top akvaria ktore ficia na externych filtroch, idu high tech co2 + hnojenie a bars co ine a su vlastne vystavne v akomkolvek case ... nevidite krasu v jednoduchosti pretoze mate latku nastavenu moc vysoko, vidite interny filter a uz je to onicom a vela podobnych drobnych detailov. priznam sa ja nemam taku vizualnu predstavivost/umelecke citenie ako iny ludia takze veci riesim z polovice za pochodu (aspon co sa vyzoru akva tyka) - narozdiel od toho mam nadpriemerne logicke myslenie takze mam to vykompenzovane :). Tak isto nemam ani neobmedzenu penazenku ci rozpocet hodny 6-clennej rodiny ... som obycajny clovek s obycajnou pracou s obycajnou vyplatou a s "obycajnou" hypotekou a ostatnymi starostami bezneho zivota. s peniazmi by som vedel robit polovicne zazraky aj ja. takto sa snazim s tym co mam a ako mam, ucim sa a pomaly si zhanam veci, zlepsujem sa a mozno za 5 rokov si budem moct povedat pokrocily akvarista .... ak sa vam to nepaci v poriadku, nemam preco sa hnevat. dobrovolne sem prispievam svojimi prispevkami a ukazujem svoje akvaria cakajuc nazory vsetkeho druhu.
rady menej ci viac skusenejsich akvaristov vzdy velmi rad precitam a pokial sa da aj sa s nimi snazim radit ale nie vzdy mi kazda rada pride vhodna ci smerodajna. za to ma snad neukamenujete kedze vsetci viete kolko protichodnych reakcii byva.
najviac ma vsak dnes zamrzela reakcia maximusa ktory si asi mysli ze som sproste decko ktore si kupilo akvarium pred tyzdnom (reakcia na co2 vo vzduchu) a ze jeho definicia stavu rastlinky je presna a ja som dement. pricom uplne minul stav hygrophily kedze v akvariu z ktoreho som ju zobral (v ten den co som robil aj fotky) vychadza 10-12lm/l a bolo mi viac krat povedane ze v danom akvariu odkial prisla je velmi slabe svetlo ale v poriadku aj majster tesar sa utne ...

vincent: tvoja prva veta mi znie ako keby si ma mal najvacsiu chut zje*** ale chces byt taktny a nespravis to ... a podalsie moje akvaria su na potesenie oci a mysle ale naozaj krasne fotky ktore by som mohol vystavovat na nete niesu prvorade takze sestru budem volat az ked sa z obycajnych fotiek par z vas zhodne ze to vyzera dobre.

p.s. pravdaze ze aj ja som uneseny zo vsetkych tych nadhernych rastlinnych a inych akvarii a pravdaze by som bol rad mal take doma ale to neznamena ze vsetko budem teraz prisposobovat tomu a ze nic ine neexistuje

tak ci tak vam dakujem za vsetky postrehy a rady ktore pravdaze cakam aj do buducna a neberte tento moj sloh ako vyjadrenie sklamania nad vsetkym proste som sa potreboval vykecat

Hryzo
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod martin_s » 07 Okt 2014 19:34 pm

Hryzo k tomu "slohu": Tiez patrim k ludom ktory preferuju skor prirodne vyzerajuce akvaria (pod "prirodne vyzerajuce" rozumej akvarium v zmysle - v prirode rastliny tiez nesadi ziadny aquascaper)... Dolezite je aby si sa naucil v akvariu vytvorit stabilne podmienky a udrzal ich...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod mosfet » 07 Okt 2014 19:56 pm

HRYZO : tvoj sloh - klobúk dole ešte si tam zabudol napísať že máš dar výrečnosti :wink:
Ja radšej fotky svojho akva nedávam - mne sa páči a to mi stačí ( a ešte nie som dobrý fotograf a nemám ani výbavu na to )
Veľa si tu čítam a beriem si z toho čo uznám za vhodné ( ako píšeš - veľa protichodných názorov ) ja si spravím názor svoj.
Aj keď to niekedy znamená : pokus - omyl ( no niečo som si samozrejme vzal aj z fóra :roll: )
Držím ti palce nech sa ti tvoje akva páčia a to je podstatné.
Veľa zdaru :pivo:
Mosfet
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 20:45 pm

martin - dakujem, pravdaze sa stale snazim zlepsovat co sa akvaria a jeho fungovania tyka ... paradox je, ze s tymto malym som nikdy problem nemal, ziadny uhyn, ziadny bordel len riasy kvoli tomu silnemu svetlu a aj tie som mal +- pod kontrolov :)

mosfet - dakujem ... a ano aj v praci mi hovoria ze dost vela rozpravam :)

pokracovanie o par dni ked oskusam lokiho zavesny filter (par zacina na 2 :))
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod vagascan » 07 Okt 2014 21:11 pm

mne sa akva lubi.. sikovny a napadity low cost

bublifuk som velmi davno nevidel v nadrzi
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod MaximusSk » 07 Okt 2014 21:12 pm

Clovek musi vediet zniest aj kritiku a poucit sa a tym sa aj posunut vpred. V tejto teme som ja osobne skoncil, mrzi ma lej jedno ze som svoj drahoceny cas venoval na zlepsenie tvojho akva ale uplne zbytocne.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Okt 2014 21:30 pm

kritiku znesiem a nemam s tym problem len tvoj druhy prispevok bol (z mojho pohladu) trosku neprijemne napisany. ospravedlnujem sa ak mas pocit ze si ten cas minul zbytocne ... ver ci never ale nebolo to zbytocne, kazdy jeden prispevok mi nieco da ci na nho odpoviem tak ci onak. pozadie som planoval a aj planujem menit na cierne, zavesny filter mozno bude tiez (ak sa osvedci pozicany), rastlinky dakujem za navrhy uvidim co sa z toho da zohnat zalacnejsie, nemam peniaze na kupovanie drahych rastliniek v akvaobchodoch ale budem na tvoje aj ostatne navrhy mysliet.
svetlo som zatial naklonil tak aby viac svetla utekalo mimo akva a nech nieje take silne, uvidim po par dnoch ako to bude s tou riasou a podla toho sa prisposobim.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Okt 2014 23:00 pm

mosfet napísal:
Ja radšej fotky svojho akva nedávam - mne sa páči a to mi stačí ( a ešte nie som dobrý fotograf a nemám ani výbavu na to )

mosfet,keby si videl s čím fotím,tak sa smiechu nezdržíš..... :) :mrgreen: ,fakt.

Ked sa akvarium páči jeho majitelovi,tak nie je čo riešiť.Však to tvrdím od prvého momentu.....Ale fotky by si mohol pridať....žiadnu sa mi nepodarilo nájsť. :( .Prečo "...radšej fotky svojho akva nedávam?" To je tu tak neprajnícke prostredie? Ale kdeže.Smelo do toho.


Hryzo: Kedže si ma 2x spomenul,tak som zareagoval.
Ja do teba chlebom a ty hned kameň? Máš pocit,že prvá veta ti znie ako keby som mal chut ta zje---ť? No to snad nie je pravda.
Čítal si aj tie dalšie?

Neostáva iné,ako ti zaželať vela úspechov.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Jozef I. » 08 Okt 2014 01:36 am

Zaujimava debatka tu pribudla. To s tym pridávaním co2 cez bublifuk ma uprimne rozosmialo. Neviem či ste si všimli to množstvo ktore je percentualne obsiahnute vo vzduchu :). nehovoriac o tom, že ani z toho nič množsta sa všetko nedostane do akva, kedže je sučastou zmesy plynov (vzduchu), ktorý keď pušťate do akva, teda bublifukujete tak bubliny okamžite opušťaju vodu. takže z toho nič sa dostane do akva take male nič že je uplne zbytočne sa baviť o nejakom dodavani co2 do akva takouto formou.

čo sa tyka toho slohu. Ani mne sa nepači že sa mnohokrat do novačikov buši že musia mať co2, externy filter a neviem čo ešte. externy filter je určite dobra vec a odporučam ho aj hryzovy. ono už len tym, že obmedziš množstvo techniky v akva na minimu urobiš veľky posun vo vyzaži akvaria. No tlačiť hlavne do novačikov aby mali co2 to je už prehnane, hlavne ak uvažime, že s pridavanim co2 je to naročnejšie čo sa tyka dosiahnutia stability a treba na to mať už nejake zakladne skusenosti. no mnoho ľudi si mysli, že bez co2 nemôže mať pekne rastlinne akva. v tomto sa hryzo nenechaj odradiť. ja som sa napriklad na cele co2 vykašlal. začal som s ním moc skoro a tak to aj vizeralo. iba starosti a trapenie a radosť z akva minimalne. nehovoriac o tom, že moje akva vizeralo stale nejak inak a nikdy nie tak ako som chcel, alebo len par dni, lebo som rastliny musel často strihať potom čo bolo akva zarastene a toto boli nežiaduce stavy akvaria. teraz šlapem bez co2, pridavam len EC a akva mam plne rastlin a tie si pekne rastu svojim pomalym tempom. Nie je sa kam ponahlať :).

čo sa tyka penazi. ja tiež nemam moc penazi aby som mohol investovať do akva. tu moju profi zostavu som davam dokopi 2 roky. to čo však nechapem je prečo keď nemaš peniaze maš už 3 akvaria. prečo nemaš jedno a neinvestuješ všetko čo môžeš do toho. ja by som tiež chcel nejake fešne miničko, ale hold nie su peniaze, tak stale čaka na svoje založenie.
Aj keď jedno minim ma, ale to ma asi 5L a je uplne bez techniky. :) takže investicia minimalna, teda len 12 euro. euro za akva a 7 za koreň. :). rastlinky mám od firmy Chnuro s r.o. a vyživny substrat je zemina :D
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 08 Okt 2014 05:08 am

vinco vobec nie kamenom zle som to asi zostilizoval sorry ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 15 Okt 2014 17:12 pm

po tyzdni som s5

testoval som resp stale testujem zavesny filter od loki-ho s tym ze bublifuk som uz vybral. do volneho priestoru pojde spominana rotala ked podrastie bo teraz co som odstrihol slo loki-mu kedze ta jeho odisla a chcel som konecne aj ja nieco dat jemu.

teraz to vyzera zatial takto (to iste len bez molitanu :))

PA150222.JPG

PA150224.JPG

PA150225.JPG


no a este tam pribudla Hydrocotyle tripartita ak sa nemylim (tiez od loki-ho) ale tu moc nevidiet zatial
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Jozef I. » 15 Okt 2014 19:29 pm

nie je to že zle, len podla mňa je to nejake prazdne... dosť mi tam chybaju nejake vyžšie rastlinky v zadu. A určite dolej vodu, uplne až po vrch.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 15 Okt 2014 19:50 pm

ako som pisal, cakam na dorastenie rotaly, pripadne mozem strihnut este aj amaniu bonsai z 54ky ale nechcem nic silit.

su tam 3 stonky hygrophily (artem a corybmosa) ktore cakam ze podrastu - mozno budu az moc velke ale rastu pomaly tak uvidime casom.

to akva neponahla, je tam cca 20 red cherry a 3 kotulky takze oni maju co potrebuju
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 06 Nov 2014 20:58 pm

-rastlinky sa drzia, pomaly rastu, mach rychlo, ziadna nevykapala (zatial)
-krevetky spokojne (davam tam tie bledsie nech nekazia farbu :)), nasla sa tam aj samicka takze som dnes videl mikro mlade
-kotulky su asi najstastnejsie, mnozia sa jak dive ale aspon mam steny akva ciste a od prerabky som tam vlastne nevidel vobec ziadnu riasu ani prachovu, obcas par slimackov rozpucim nech maju krevetky masko

fotky asi nikoho aj tak nezaujimaju tak sa mi s tym nechce moc hrajkat :))
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.