Hryzo - prerabka 54L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Viktor » 06 Nov 2014 12:49 pm

vLato napísal:Na 54l ti to vydrží pol roka

Mozno ani nie, ked viacej svietis a CO-ckujes, tak musis davat viacej. U kazdeho akvaria je to individualne.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Reklama

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vLato » 06 Nov 2014 13:42 pm

Hej ale v jeho prípade si myslím že vydrží dlhšie: )
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Viktor » 06 Nov 2014 15:31 pm

Ja napr aj do low techu davam viac ako je predpisane.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 07 Nov 2014 19:42 pm

zatial stale pokracujem s tym plantaminom a co2vital od rataja (vyplata dosla az dnes takze uz rozmyslam co by som poriesil)
svietim 5,5 hod
hnojivo som zdvojnasobil na 2 kvapky denne, co2vital ako predtym 2x pol streku cize cca 1ml ... dnes som konecne zohnal (bol som lenivy) striekacku 2ml + ihla takze od dnes aplikujem co2vital priamo na staghorn
aj bez priamej aplikacie na riasu vidim viditelny ubytok staghornu hlavne z listov cryptoocoryn ... zvysenie hnojiva sa asi trosku priblizilo k lepsiemu nastaveniu
elegansky maju nejaku rodiacu pauzu ... dlho som nenasiel nove mlade co ma mrzi
krevetky uz prestali odchadzat (predtym mi po no planarii minimalne 1 za tyzden umrela) takze akvarium sa dostalo do lepsej stability
rastlinne zmeny skoro ziadne snazim sa co najmenej zasahovat do akvaria, dosadil som stauro od lokiho co zostrihal u seba do zvysku volnej plochy, ta troska eleo co som tam po preriedeni nechal sa aj tak stale moc nechyta asi sa s nou budem musiet rozlucit uplne, ostatne rastlinky zatial v pohode, najviac ma tesia stauro a ammania sp bonsai

fotka inokedy teraz sa mi nechce :p
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 08 Nov 2014 21:37 pm

ten plantamin ma ake predpísane dávky hnojenia? lebo toto kvapôčkove hnojenie štylomm 1-2 kvapky sa mi nepači. neviem si predstaviť aka by to musela byť silna koncentracia, no skusenosť s ním nemám tak neviem. no čo som pozeral, je to hlavne zdroj mikro s draslikom. Dusik a fosfor dodavaš? nejaky dusik zrejme dodáš pri vymene vody, no tiež je otazne koľko kedže vodovodna voda môže mať široky rozsah koncentracie dusika no fosfor neobsahuje .
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 09 Nov 2014 11:25 am

niesom doma ale co si pamatam ...
davkovanie ma byt 1ml na 50L ... co mam odmerku z algicidu par(okolo 8 az 10 ak ma pamat neklame) kvapkami som sa rychlo dostal na uroven 3 ml preto som na zaciatku siel kvapku denne ... teraz to je dvojnasobne
dusik a forsfor som zatial dal (dufam) tabletkami do dna (spominane crypto od fy tetra) ale uz nemam a musim zohnat konecne nejake lepsie npk tablety do dna
tak isto stale uvazujem ci ist predtym spominanou cestou mikro plus makro od tetry alebo ta vasa tropica
dnes mam vecerbrigadu takze okrem beznej udrzby mi neostane cas asi na nic ine kedze som od vcera este stale na navsteve u mamy
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 09 Nov 2014 22:28 pm

Počuj a nepochopil (neprečital) si zle to davkovanie? Lebo podla toho čo mi píšeš mi vychadza že davkuješ 1ml/50L/tyž. No davkovanie má byť 1ml/50L/denne.

do vodneho stlpca by si mal davať komplexne hnojivo, ktore bude obsahovať mikro aj makro a tie tablety do dna treba vnímať ako doplnkove hnojivko pre rastlinky ktore prijimaju potrahu hlavne koreňovym systemom ako napriklad crypta, echinače, stauro. take stonkovky maju korienky hlavne kôli uchyteniu sa v dne.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 10 Nov 2014 19:31 pm

citujem zo slovenskeho navodu na flasticke ...
davkovanie: aplikujte 5ml na 10L vody
odporucame kazde 4 tyzdne pridavat 5ml na 20L vody ... tak sa z toho vysomar :)) ... to iste pisu aj priamo na nalepke na flasticke ... cesky tam je kazdy mesic pridejte 5ml na 20 litru vody ....

inak super sprava ... elegansky prestali stagnovat a dnes som nasiel 2 nove mlade ... tesim sa jak male dieta :)))

ako som vsak pisal pri zvyseni avky staghorn zacal ustupovat a musim priznat je ho ovela ovela menej. ale ci som na tom dobre s davkovanim uvidim az ked hygro corymbosa prestane pustat listy :D (viem npk ... )
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 19:08 pm

dalsie mini info

dalsia nova eleganska ... zistil som ze najlepsie sa pocitaju pol hodinku a viac po zhasnuti akvaria ked vsetky zaspia pri hladine a ja si len posvietim baterkou ... konecne ich viem spocitat presnejsie

prelovil som mensiu zltu ampulariu z vacsieho akva sem pretoze tie nenazrane endlerky ju stale dobali a pravdaze hned prve rano som ju nachytal ako kladie vajicka na kryt ...
PB120207.JPG

dufam ze tentokrat z nich nieco bude .. radsej ich necham tam kde su

a takto vyzera to viac staura co som pisal predtym .. je to tyzden stara fotka
stauro celkovo.JPG


este idem zistovat, co za mini "chrobacika" mi tam plava v akvariu .. je ho tam za 2 kamiony ale je taky maly ze ho neviem odfotit ani makrorezimom. malilinky asi pol milimetrovy polgulaty akokeby chrobacik ktory sa mi zda dava do poriadku odumrete casti rastlin ... chodi po strku alebo plava vo voda po celom akvariu, keby som ho mal opisat poviem ze je to miniaturna lienka s ciernym sfarbenim :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod MikelCRS » 12 Nov 2014 19:20 pm

Potapnik obrubeny? To mi len tak napadlo, nepoznam ho. Ale kde by sa tam zobral?
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 19:24 pm

nene ten je moc velky toto je miniaturne ako som pisal tak pol milimetra
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 19:33 pm

po prezreti http://www.akvarijni.cz/bezobratli.htm mi to pride asi na nejake Vodule (Hydracarina) ... na nic ine mi to nesedi len im nevidim nozicky (ani po nasadeni okuliarov ktore nosim len zriedkavo) ale podla sposobu pohybu ich maju ...

http://cfb.unh.edu/phycokey/Choices/Ano ... _page.html ... by som to tipoval na nieco take ako je na tej siedmej ciernej fotke a dalej.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod MikelCRS » 12 Nov 2014 19:50 pm

Pri prezerani prveho clanku som zistil ze v akvariu pravdepodobne nemam hlistice ale obrych nalevnikov( Spirostomum ambiguum).
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Jozef I. » 12 Nov 2014 19:58 pm

to su ale potvory.. hryzo ty máš každu chvilu v akva nejaku "smotanku" :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 20:04 pm

su tam uz dlhsie takze nedokazem identifikovat kedy a odkial prisli a predtym som im neprikladal ziadnu pozornost ale vsimam si ich stale viac a viac :) mozno som to aj zle identifikoval ale nic ine podobne som nenasiel ... dufam ze niesu dovod preco mi odchadzali dospele krevetky lebo budem zly !! :)))
a nevsimol som si ze by ich elegansky papali :(

a to tvoje kazdu chvylu ... mne to skor pride ako - jedno ustupi druhe sa vykoti ale vsetko tam vlastne uz je davno ...

edit ... prave ma napadlo par ich vycucam a skusim zajtra odneist do obchodiku ci to nevie identifikovat :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 22:12 pm

dalsie poznatky o tych malickych potvorach ...

- elegansky ich nejedia ... pozoroval som a sice ju ich skusaju ale vypluvaju
- nasiel som celkom pekny huf ako sa vznasaju proti prudu pri hladine v prude z fitra ako keby ten prud filtrovali
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 16 Nov 2014 02:04 am

a dalsie info lenze bohuzial nic co by ma potesilo ...

1. sami od seba obcas vyliezaju nad hladinu (sice len kusok ale su nad vodou) a sami sa potom vratia

2. s najvacsou pravdepodobnostou to budu nejake parazity ... chudinka ampularia, ktoru som tam dal a hned prve rano hodila vajicka bola uz 2 dni na jednom mieste schulena a stiahnuta ... dnes som nasiel ampularku s pootvorenou zaklapkou a bolo na nej tolko tych malych potvor ze az ... okamzite som ju vybral, par krat preplachol vo vode z druheho akva aby som sa tych potvor zbavil (snad sa mi to podarilo bolo ich za plny pohar :() a dal do mensej karanteny (3L pohar) ci sa este vobec prebere ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 16 Nov 2014 02:24 am

prepacte uz nemozem editovat ...

nedalo mi to a aj napriek pokrocilemu casu (1:22) som patral s velkym odhodlanim a trpezlivo prehrabal vsetky fotky co mi pan google vyplul na slova paraziti v akvariu a myslim ze som nasiel co za potvoru to je ... lenze ziadne poriadne info (ktoremu by som rozumel)

Cypridopsis vidua ... cca prve 2 rady fotiek
https://www.google.sk/search?q=Cypridop ... CAgQ_AUoAQ

otazka znie a teraz co :(
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vysluzil2 » 16 Nov 2014 08:13 am

mas tam lasturnatky. Z ryb to zeru napr drave cichlidy. Skalare napr na ne kaslu. V tvojom pripade je vhodne jedine pouzit CPO- rakov. Ale tie ti ich nezlikviduju zo dna na den .Podla okolnosti rataj tak tyzden , 2 , 2 mesiace . Na chemiu zabudni . Odolne su napr proti savu, Flubenolu , No planaria, a pod .
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 16 Nov 2014 11:57 am

si ma nepotesil.
raciky ... nato aby som ich tam mohol dat by som musel dat prec aspon elegansky ktore by asi mal na jedalnicku .... a kedze potrebuju vacsiu teplotu musel by som asi najprv riesit "nove" akvarium co nieje zase vhodne rieseniek ...

na rybicky.net som cital diskusiu o nich a skusim ako prve dat tam 2 samcekov endleriek ci ich pazravost nebude tiez riesenim ...

dakujem vysluzil ak dovtedy nic tak sa vidime v klube a pokecame dalej :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 16 Nov 2014 15:45 pm

takze som cital dalej a dalej, nepomoze skoro nic ked tak sama priroda. teraz prave aklimatizujem 2 endlerky (parik mladych) a dam ich tam na skusku ci im nebudu chutit ... bohuzial par malickych krevetiek to schyta asi tiez ale lasturnatky im robia zle tiez co som cital ...
skusim trosku tomu pomoct a skusim menit vodu 2-3x tyzdenne v mensich mnozstvach pricom sa pokusim odsat vzdy co najviac lasturnatiek z ich zhlukovacich miest co uvidim, skusim este trosku menej krmit a idem kupit nove naradie aby som neprudil a nenosil si to do druhych akvarii (aj ked je pravdepodobne ze to tam uz davno zavlecene mam len som si ich zatial nevsimol a tajne dufam ze vo vacsom akvariu ich rybky zlofli bo tam krmim striedmo ... )

mali by byt ako tak neskodne okrem drobuckych krevetiek tak dufam ...

ak hocico rad precitam kazdy nazor ci radu .. chemicky na to urcite nepojdem ked vysluzil nieco napise tak to musi byt pravda

raciky si necham zatial ako zalozne riesenie
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Nov 2014 18:12 pm

elegansky a CPO je kombinacia v pohode. U mna maju elegansky spolocnikov v rakoch a v pohode. Nic rozumnejsie k malym rybam a krevetam proti lasturnatkam neexistuje. Aspon ja o tom neviem .
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod Hryzo » 17 Nov 2014 18:49 pm

nechcem sa pytat blbo ale predpokladal som ze raky by dali doporiadku minimalne kreevetky a par nesikovnych elegansiek.

tvoj prispevok mi vsak hovori ze sa toho nemusim bat. spravne som to pochopil? (je mi samozrejme ze v ramci prirody by par kuskov obcas malo potycky ale nie tak ako mam obavy ci?)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hryzo - prerabka 54L

Odoslaťod vysluzil2 » 17 Nov 2014 19:01 pm

ved porozmyslaj , ci je prioritou zbavit sa lasturnatiek . Inac , lasturnatky ziju v pohode spolu s rybami, krevetami v aq, ale to len za urcitych podmienok. Cize , nesmie ich byt vela , a dominantne musia byt vaq krevety a ryby nie lasturnatky
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.