Palove emerzatko



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Palove emerzatko

Odoslaťod IringPalo » 18 Nov 2014 22:50 pm

Darovane akva a rastliny v zavaraninovych flasiach sa spojili a vzniklo emerzatko. chcel som pridat aj fotky ale z mobilu mi to nejde takze uz zasa mi to zlyhava na fotkach. nabuduce
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Reklama

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod IringPalo » 18 Nov 2014 23:07 pm

1.jpeg

2.jpeg


no uz mi to ukazuje krasne.
chcel som z tych fias vyslobodit vsetky tak mi to pokazilo moju predstavu lebo je tam na maly pristor toho vela, asi to prerobim.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod Jozef I. » 19 Nov 2014 01:08 am

Neblazni, neprerabaj to. Podla mňa je to moc fešne... :). Len by to chcelo lepší popis čo tam máš zasadene, lebo takto to vizera že si len založil temu kôli dvom foto. Tak daj nejaku popisku; aj ako dlho svietiš atď. nech to ma nejaky uvod... :).
prečo to máš vlastne v tom akvarku? pokiaľ by to bolo kôli vlhkosti tak to tam napusti ešte vodu, tak 1-2cm a sučasne to to udrží aj substrat pernamentne mokry a nebude presychať. no pokiaľ ti to takto funguje tak to akvarko ani nepotrebuješ, postači len nejaka miska s vodou, ta tam musi byť stale.

nech sa dari..
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod Hryzo » 19 Nov 2014 06:29 am

podla mna to tam ma kvoli svetlu :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod Loki12 » 19 Nov 2014 11:06 am

ked som tu bol novy, tak som si myslel ze vyraz PALUDARIUM - je presmyska slov PALO a AKVARIUM. Teraz uz viem ze to tak nieje. Ale tu by sami to velmi pacilo :-) - PALO-darium :-)

1. isiel by som do krycieho skla - kvoli stabilite vlhkosti
2. ak je mozne tak pouzil nizsi "kvetinac"
3. na spodok by som nasypal malu vrstvu strku - kludne taku 4-8 frakciu, potom vacsiu frakciu a nakoniec to oblozil kamenmi tak aby ten kvetinac nebolo vidno - cisto esteticka zalezitost
4. polieval systemom - voda do polovice strku - vodu by bolo vidno, cize by si ju akoze priznal a zaroven by to udzovalo vlhkost vzduchu

Inak toto sa mi velmi paci, a asi aj to moje 5L akva vyuzijem skor takto. Aj ked aj Jozkove 5L mini ma svoje caro. Ale toto sa mi zda, tak viac "bezudzbovejsie".... Budem sledovat obe temy a uvidime, co ma viac bude chytat za srdce.
Drzim palce
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod radusho » 19 Nov 2014 11:46 am

vyzera to fajn
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod danielt » 19 Nov 2014 11:57 am

Zaujímavé "emerzatko". Pali, dúfam, že sa prídeš podeliť so skúsenosťami na novembrové stretko trenčianskych akvaristov.
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod IringPalo » 19 Nov 2014 20:30 pm

Kvoli fotkam som to urcite nezakladal, len som chcel skusit nieco pridat cez mobil a na mojom na nejake dlhsie rozpisovanie nemozem mysliet.
Akvarko je darovane a povodne som planoval ze to urobim priamo do neho, ale po case si mozno rastliny zvyknu a akvarko nebude uz potrebne, takze ho pouzijem na nieco ine. Chcel by som skusit biotop pre krevetky, nikde som take nieco este nevidel.
Krycie sklo k tomu nebolo, zatial tam mam foliu na balenie potravin, skla su zarosene az nepriehladne, cize ulohu plni dostatocne, ale aj tak to sklo mam v plane. Co sa tyka vysky kvetinaca. Ano je dost vysoky, ale Cryptocoriny co tam mam pustaju velmi dlhe korene, ked som vcera presadzal, sam som bol prekvapeny. Vacsi koren som videl iba u Hygrophili. Okrem toho sa kochlik neda zohnat uplne hociaky, aspon v Baumaxe kde som nakupoval lepsi nemali a kvoli kvetinacu som nechcel zabit pol dna a vozit sa po celom Trencine. Okrem toho, co dufam, ked si rastliny zvyknu este viac, tak mozno emerzatko bude polozene volne na stole, vtedy vysoky kvetinac vadit nebude, lebo je pekny.
Co tam mam. Ako dekoracia su tam kamene, asi bridlica, z prirody plus nejake drevo z lesa.
Su tam:
3-4 cryptokoriny pontederiifolie, (dostal som ich zadarmo este v BA, takze to neviem isto)

1 cryptokorin (neviem aky, asi affinis ,ktoremu sa nedarilo ani v akvariu, ani tu)

anubias barteri (po vybrati z akvaria stratil asi 10 listov, myslel som ze odumrie, ale uz sa prebudil a pribudol aj novy list, akutalne ma teda tri :-))

Jedna stonka Ludwigie repens (ktorej sa najprv velmi darilo, teraz akosi menej, odhlina odspodu, mozno priliz mokro? v akvariu sa jej dari podstatne viac)

Microsorum pteropus (je stabilne, nejako ani nerastie ani neupada, ale nema tmave flaky na listoch ako ten v akvariu, co je na moju radost)

3-4 druhy machov z prirody, ktorym sa tiez moc nedari. cakal som ze sa zakorenia do pody, ale nestalo sa, uvidim ci sa aspon prichyti na konarik

Ako zeminu som pouzil rovnaku aku som mal v zavaracich poharoch Substrat pre izbove kvety a palmy. Je to s pridavkom kokosoveho vlakna, nejakych guliciek na udrzanie vlkhosti a este nejake prisady. Do akva by to nebolo.
Naklady boli 8€ -substrat + kvetinac. Substratu ostala asi polovica = 5l, cize menej ako 8€. Takze napad ako pouzit prebytky rastlin a skraslit si domacnost sa myslim vydaril.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Palove emerzatko

Odoslaťod Jozef I. » 20 Nov 2014 02:22 am

Asi ťa sklamem ale pokiaľ tam budeš mať crypta tak budeš musieť mať tento črepnik vždy v nejakej uzavretej nadobe či akvarku kôli vyžšej vlhkosti, ktora by mala byť okolo 70-90%. A osobne by som pridal aspoň centimeter dva vody do toho akvaria. ja v mojom veľkom emerze mám asi 5cm vody a substrat je poriadne premočeny.
Kvetinač je v poriadku. určite by som do niečoho menšieho či dokonca nižšieho nešiel. Opäť kôli cryptam.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.