160l pre garry



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 160l pre garry

Odoslaťod radovvv » 26 Okt 2014 10:04 am

To som si vsimol aj v mojich akvariach ale je to bieda nebolo mic vidiet ze by z toho nieco zjedol :D
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Reklama

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 19:23 pm

takze ...

vajicka ampularii sa stale nevyliahli takze z tejto varky uz asi nic nebude ale ako som pisal v 54L mam novy strapec. tieto 2 neviem ci neboli oplodnene alebo som spravil niekde chybu s prekladanim ... jeden som rozrezal skalpelom a vyschnuty nieje, vajicka maju stale svoj obsah ale ziadnych polovyvinutych slimakov som nenasiel ... mozno ta izbova teplota tomu nepomohla

predvcerom mi otec volal, ze nasiel pred panelakom v panelakovej predzahradke kamene a drevo do akvaria tak som sa siel pozriet co to nasiel a velmi ma potesil. 5 lavovych?(porovitych) kamenov velkosti priemerom cca 10-15cm a krasne drevo do akvaria (podla mna original z obchodu) dlhe cca 45cm.
PB120212.JPG

PB120213.JPG

PB120214.JPG


zevraj pani z vedlajsej brany rusila akvarium po tom co sa jej deti odstahovali ... moje stastie ich smola :)

vyskusana hnojivova tycinka pre suchozemske rastliny (pyral som sa na nu v danej teme) roztrojena a strcena ku korenom k crypto wendii a echinacovi a zatial negativne ucinky nevidim, slimaci nejavia ziadne znamky nespokojnosti a pokojne ziju dalej.

moje brotie dokonca vyvracaju info (alebo len doplnuju nech to neznie tak dramaticky) z rybicky.net
Krmení: Živí se převážně řasou, případně lze dokrmovat tabletami s obsahem spiruliny. - pretoze napriek tomu ze tam maju hnedej riasy dost a dokrmujem ako tabletami pre dnove zivocichy tak aj varenou zihlavou a tekvicou tak som jednu z nich vcera nacapal ako sa vrhla na varene maso zo stuky :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod martin_s » 12 Nov 2014 22:24 pm

Hryzo napísal:vajicka ampularii sa stale nevyliahli takze z tejto varky uz asi nic nebude ale ako som pisal v 54L mam novy strapec. tieto 2 neviem ci neboli oplodnene alebo som spravil niekde chybu s prekladanim ... jeden som rozrezal skalpelom a vyschnuty nieje, vajicka maju stale svoj obsah ale ziadnych polovyvinutych slimakov som nenasiel ... mozno ta izbova teplota tomu nepomohla

Este je na ne asi skoro. Liahnu sa po 2-4 tyzdnoch v zavislosti na teplote...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 22:42 pm

15. oktobra som sem daval prispevok ze mam strapec ... to uz je skoro mesiac a ani naznak ... preto ten drasticky krok na zistenie viac infa ... ten druhy strapec co bol par dni po nom stale v "inkubatore" a cakam dalej kludne aj dalsi mesiac, neponahlam :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod martin_s » 12 Nov 2014 22:45 pm

Zle som si pozrel datum... Skus este pockat tyzden...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 12 Nov 2014 22:51 pm

ten druhy strapec bol 3 dni po prvom takze tomu dam 2 tyzdne (pripadne do konca mesiaca) kym zacnem rozmyslat znova ci sa ich oplati este drzat. dovtedy sledujem aj ten novy v 54ke :) tomu davam najvacsiu sancu lebo som ho nechal tam kde ho dala a v 54ke je trochu vyssia teplota.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 28 Nov 2014 06:49 am

vajicka z prveho pokusu - nic ... vajicka z druhej znasky - cakam

fantomovia ktory boli v 54ke na skusku proti lasturnatkam sa vratili s5 lebo nepomahali ... mali vsak skarede priznaky choroby co ani nechcem vyslovovat tak som ich vcera musel utratit (vystupene oci, nafuknute brucho, zjezene supiny - asi nemusim hovorit co to bolo ... ), dnes teda menim vacsiu cast vody pre istotu. hold nezvladli ine prostredie a druhy presun s5 co uz.

ku korenu uz mam prichystane rastlinky ktore teraz karantenujem - bolbitis a microsorku od triscene, anubias a cryptocorynu (okolo neho) od znameho ... cryptocorynu som identifikoval ako http://rybicky.net/atlasrostlin/cryptoc ... deriifolia
cez vikend sa asi do toho dreva pustim a potom ked tak hodim fotku. na vyplatu pribudne 10w led refektor ako doplnkove svetlo, po vianociach chcem menit led pasy za reflektory (2x 10w + 20w)

endlerky isli prec, chcem zvacsit huf fantomov a pridat nejake ine tetry (uvidim ake)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Jozef I. » 28 Nov 2014 09:47 am

Mám v 25L akva 2x10w a je to tak na hranici. A to tam mám napustený vzduch. Ak by to bolo pre akvarko s vodou bolo by to ešte slabšie. A na to moje 5L mini ide 10w reflektor, to bude akorát. takže si myslím, že to budeš mať dosť slabe.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 28 Nov 2014 10:24 am

teraz to mam slabe a tie reflektory budu silnejsie .. rastlinstvo je a aj bude microsorka, crypta, anubias, bolbitis a valisneria spiralis .... snazim sa dostat na naozaj nenarocnu uroven a ozajstve low tech bez co2 a hnojenia ... a tetry maju aj tak radsej slabsie svetlo :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod MifkoKE » 28 Nov 2014 10:50 am

To nové svetlo im podľa mňa bude úplne stačiť, vyberal si rastliny, ktoré ho až tak veľa nepotrebujú.
Akurát Vallisneria spiralis mi nepríde ako najlepšia voľba do tvojho akva, kvôli tomu, že aké listy jej dorastajú, ale to je na tebe :-)

Inak chápem Jozef I., že má takú osobnú skúsenosť zo svetlom. Podľa mňa je dobré vedieť, skôr ako niekomu dám nejakú radu, že aké smerovanie chce mať akvarista, prípadne, čo chce v akva pestovať... bez urážky :pivo: lebo piecť do akva 2W/liter nie je jediná cesta v akvaristike... :wink:
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 28 Nov 2014 13:26 pm

ta spiraliska proste prisla tak ju tam mam ... ked odide tak nahradim
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Jozef I. » 28 Nov 2014 16:25 pm

ja sa teda opravim. to svetlo je slabe aj pre low tech. je slabe všeobecne. netvrdil by som to ak by som doma nemal tie reflektory a nehral sa s nimi a s osvetlenim akvaria. pokiaľ si kupi tie klasicke činske reflektory čo stoja 10 euro 10w tak tie ozaj len minička lebo pre veľke nadrže je to dosť neefektivne. pokiaľ ich da nizko nad hladinu bude mať v akva svetelne kužele a pokiaľ ich bude chcieť dať do dostatočnej vyšky aby mal svetlo v akva rozvnomerne rozptylene tak bude mať v akva tmu, lebo pri uhle 120 stupňov mu oôjde kopu svetla mimo akva. moje tvrdenie vychadza z dvoch zdrojov, jednak som sa hral s 10w reflektormi a druham som sa niečo dozvedel v teme led osvetlenie. kde veľmi dobre prispevky piše peťo chnuro ktorý ma v tejto oblasti dosť veľke znalosti nakoľko v tejto oblasti aj pracuje a živý ho, takže ja mu verím :D.
MifkoKE ja viem ake smerovanie hryzo má. ja mám všetky dve akvaria (plus netradične nadrže na slnečný pohon) bez pridavania co2 a s nenaročnými rastlinkami. nie som žiadny Co-čkar :).

netreba pozerať len w/l a podobne ale aj kvalitu svetla. momentalne svietim do môjho 5L mini 11w usporkou bez co2 a hnojenia. jedine živyny rastliny čerpaju d vyživneho dna, ktore je tvorene zeminou pre vodne rastliny. A necele dva mesiace akva bežalo iba na slnečný pohon a riasy som v ňom ešte nemal... :)

Ale tak vyjadril som len svoj nazor a skusenosť, rozhodnutie je na hryzovy... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 28 Nov 2014 23:05 pm

ja som mal teraz na skusku doma par dni reflektor od nas z prace ... nemam sice merak ale vyzeralo to o dost lepsie (vodny stlpec mam cca 35cm a reflektor polozeny na krycom skle) ... ked budem kupovat, budem kupovat od jedneho cloveka ktory pracuje u nasho dodavatela (firma predavajuca svietidla) a ten ma sice lacny ale odmerany reflektor ktory ma udavane a aj realne 750Lm na tych 10w. ked to budem menit planujem to mat vsetko polozene na krycich sklach kym nevymenim stolik pod akvarium. ked ho vymenim tak nad akvarium pojde policka a reflektory ratam 10-15cm nad akva co by nemal byt moc velky rozptyl mimo akva.

co ale tvrdim a stojim si za tym - bude to viac ako teraz a ked sa mi uz teraz dari vacsine rastlin co mam napisane vyssie (bolbitis budem zajtra davat do akva a spiraliska nieje v 100 percentnej kondicii) tak myslim ze by to mohlo stacit na to co chcem dosiahnut.

btw preto 3 reflektory mensej wataze aby som ich roztiahol a zariadil rovnomerny rozptyl pretoze som realne videl ako to svieti do mojho akva.

pre zaujimavost
Jozef I. napísal:A na to moje 5L mini ide 10w reflektor, to bude akorát. takže si myslím, že to budeš mať dosť slabe.

10 watove reflektory uvadzaju od 750 do 900Lm ... realne ratajme so 650Lm (odmerane na led reflektore 10w znacky max led pricom udavanych je 900Lm) ... 650/5 vychadza 130Lm! na liter minus utekajuce svetlo mimo ... povedal by som ze si urcite nad hranicou 80Lm/L co je pre mna z mojho pohladu naozaj prazenie

pravdaze som rad tvojim nazorom a postrehom .. je lepsie pocut viac nazorov a spravit si nezaujaty nazor ... clovek sa potom lepsie rozhodne ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 28 Nov 2014 23:13 pm

dnes som v jednom obchode objavil mojich dlho zhananych fantomov zltych http://rybicky.net/atlasryb/fantom_zluty ... co mi je ale trosku luto ... mali pri nich 4 tetry krvave (zariadil som aby ich odlovili :)) a tie potvory vsetkym samcom okusali chrbtove plutvy takze ich nemaju take krasne okruhle ale strapate ako indianii na bojovej vyprave ...

asi trosku hlupa otazocka ... dokazu sa im tie plutvy casom zacelit alebo uz ostanu take rozstrapkane do konca zivota? (myslim ze zostanu ale radsej sa spytam a budem vyzerat ako tutko hehe)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Jozef I. » 29 Nov 2014 10:16 am

pozeral som tvoje posledne foto akvaria a veru pride mi tmave, ale to môže aj foto skreslovať. máš tam ledk pasy a ak ideš na led reflektory, tak to verím, že bude svetlo silnejšie než tie led pasy. zjavne však mame odlišnu predstavu o silnom a slabom, či vhodnom svetle pre akva. Chcelo by to debatu pri tvojom akvariu. poznám vypočty o w/l a lm/l no po nastupe led techniky sa prepočet w/l môže "hodiť do koša". čo sa tyka Lm/l neviem, lebo sa ked dam ten 10w reflektor na moje 5l mini tak to vychadza 80lm/l no ked sa pozriem do akva tak vôbec nemám pocit, že by som pražil do akva. príde mi to take svetlo akorat a to bez pridavania CO2. preto som ti pisal, že to bude slabučke, ale ak si si to vyskušal a pride ti to dostačujuce, tak je to OK. prečo sa vlastne vyhybaš klasickym T5 trubiciam. Myslím si, že by boli oveľa lepšie pre tvoj objem.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 29 Nov 2014 10:32 am

asi kvoli peniazom - trubicove osvetlenie viem sice vyrobit ale nemam kryt na ktory by som to namontoval a nakoniec by to dopadlo tak, ze by ma to vyslo ako normalne svetlo z obchodu ... a ci chcem ci nechcem svetlo v obchode nestoji najmensie peniaze, teraz maju v akcii napriklad 1x39w za 59e, 2x 39w za 89e na rozmer 100cm ... co niesu zle ceny ale ... v ramci mojho rozpoctu momentalne nedostupne ... led reflektory si viem po "10 eur" pokupit postupne co je pre mna ovela prijatelnejsia moznost riesenia preto tam asi smerujem
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 29 Nov 2014 14:44 pm

tak po napisani predosleho prispevku som sa isiel pustit do toho noveho dreva a rastliniek a nejako to uz dopadlo ... predchvylou som skoncil ... asi bude vela vyhrad ale co je najdolezitejsie je to, ze sa to mne a mojej drahej paci :)
ja osobne som spokojny ze je to plnsie a zelensie.

aby som dal doporiadku zoznam co tam mam ... valisneria isla nakoniec predsa prec (zhoda s drahou)

rastlinky
anubias barteri, anubias barteri nana, cryptocoryne affinis, cryptocoryne wendii, cryptocoryne (asi) pontederiifolia (skusim dnes zistit od darcu), microsorum pteroptus - asi 2 druhy ... jeden od loki12-ho a jeden od triscene, bolbitis, echinodorus (neviem podoba sa na tricolor) a 2 machove gulicky

zvery
fantom cierny 9ks, bichirek kalabarsky 1ks, ancistrus sp. 1ks, ampularia 1ks, brotia pagodula 3ks

plany
doplnit fantomov tak ako som pisal na prvej strane 10 ciernych, 10 cervenych, 10 zltych ... pridat este par brotii ... mozno samicku k prisavnikovi
ked sa dostanem k bucephalandre tak jednu ci dve tam este zmestim (miesto som si nechal)

fotky neskor ked sa vycisti voda a bude sa mi chciet :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 29 Nov 2014 15:03 pm

aaaa zabudol som ... este tam mam nyphoides sp. taiwan (pisem z pamati prepacte) len tak na skusku ... zatial je v pohode
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 29 Nov 2014 15:52 pm

fotky hrozne ale co uz so mnou a mojim digitalom ... nazivo to je ovela lepsie :p

pred upravou

pred 1.JPG

pred 2.JPG
Naposledy upravil Hryzo dňa 29 Nov 2014 15:53 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 29 Nov 2014 15:53 pm

po uprave

po 1.JPG

po 2.JPG

po 3.JPG


tentokrat som sa rozhodol gumickovat a nie privazovat silonom tak to trochu viac svieti ale to casom pojde prec ked prirastu
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 30 Nov 2014 12:46 pm

no a ja som nevydrzal a kupil som si prvych 4 fantomov zltych ... bol som vybrat kusky ktore nemali okusane plutvy ... snad som trafil 2 samcekov a 2 samicky
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 30 Nov 2014 13:33 pm

prvy 4ja zlty.JPG


inak sa odfotit nedali len ked boli v aklimatizacii ... hned sa v akva stratili :) snad casom budem moct odfotit aky su nadherny
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod Hryzo » 13 Dec 2014 19:58 pm

takze tymto som neodolal .. zatial maju len cca 10cm takze pohoda a teraz uz musim v buducnosti vacsie akvarium aj keby som nechcel (nie ze by som nechcel hehe) :)

dufam ze som ich spravne identifikoval
http://rybicky.net/atlasryb/hrotocelec_ostnoploutvy - pol hodinu po vlozeni do akva sa niekde schoval, asi zahrabal a odvtedy ho neviem najst
mr. Bo_PerfectPhoto.cz_2014-12-13 18-37-33.jpg
mr. Bo a la hrotocelen ostnity (predavany ako páví)


a http://rybicky.net/atlasryb/hrotocelec_velky - tento sa krasne premava a predvadza
Hugo_PerfectPhoto.cz_2014-12-13 18-39-28.jpg
Hugo a la hrotocelec velky (predavane meno nepamatam ale asi totozne)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 160l pre garry

Odoslaťod maros12345 » 14 Dec 2014 16:15 pm

Tak si si riadne "monštrá"doniesol domov (nemyslím v zlom)
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.