Forest Spirit



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 21 Nov 2014 10:30 am

Uvidím či sa vôbec rozbehne sú strašne malé mimo toho machu a microsoria je všetko in Vitro
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Reklama

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Jozef I. » 21 Nov 2014 11:04 am

ja som keď som ju kupoval, tak mi prišla v takej plastovej miske a boli pokrutene listy korene a ťažko sa mi sadila, ale už pekne rastie, no je to mala kryptokorynka.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 22 Nov 2014 16:53 pm

Presne take som kupoval aj ja je to in Vitro takže tie rastlinky sú strašne malé a dosť zle sa to sadí ale kvalita exkluzívna.
inak len pre zaujímavosť pridávam foto CW (Pavlica) vs OW (ADA) samozrejme že rozdiel v cene je značný ale pri menších nádržiach sa to dá uniesť
ImageUploadedByTapatalk1416668002.214359.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod vincent van gogh » 22 Nov 2014 17:34 pm

A kedy naservíruješ,človeče, poriadnu dávku prezentácie,na ktorú (márne) čakám(e)? Nech sa môže človek pokochať a poinšpirovať. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 22 Nov 2014 17:47 pm

Večer rozložím statív a skúsim niečo nafotiť aj keď ešte nie je moc čo ukazovať, AĎA dnes dostala pôvodnú osádku keďže bolo len vypustené tak som za zo zábehom nebabral a hnojím na plný plyn no a ADA pekne učesaná :) dostáva denné výmeny vody a poriadnu dávku K
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 22 Nov 2014 20:53 pm

dobrovolne sa priznavam ze dnes už nemam chuť hrať sa z nastavenim fotaku takže som spravil len momentku pre predstavu ako to vyzerá.
S trochou nadsadenia by som to nazval Projekt Gemini : Forest spirit AĎA&ADA :)
AĎA je divoká nespútaná a strapatá, naproti tomu je ADA a tú budem držať v decentnom štýle učesanú z menším počtom rastlín :D
Prílohy
_DSC1486 (1).jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod grello » 22 Nov 2014 21:03 pm

je to pekné, ale stále sa akosi nemozem zbavit pocitu, ze tie korene su na tieto akvarka proste moc velke...
Ale rozlozenie kamenov velmi fesne, vidim ze si sa s tym vyhral. Este k tomu CV a OW, to je ADA OW az o tolko cirejsie? alebo je to tym svetlom?
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 22 Nov 2014 21:33 pm

Vdaka, tie korene som nechcel moc rezať a nakoniec som ich nechal v pôvodnom stave, keď to obrastie machom opticky sa to v tej zeleni trochu stratí je to také divoké a časom sa to bude formovať
Ono svoje určite robi aj svetlo ale ten rozdiel je viditeľny aj počas dňa keď sa v akvariach esťe nesvieti, nečakal som že to bude až tak viditeľné a pri hrubých sklách to musí byť riadny rozdiel ale tomu zodpovedá aj tá cena.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod vincent van gogh » 23 Nov 2014 14:46 pm

Takže Gemini projekt hovoríš..... :)
Je pravda,že ten rozdiel ,dokonca kontrast medzi blížencami je neuveritelný.Takže má asi logiku ich urobiť v rozdielnych dizajnoch.Iked,tie korene sú tak surreálne a dominantné,že vidím divočinu v obidvoch. :D
Ale jasné,škoda by bolo ich píliť.
Ako prvé ma napadla fantasy krajina a la Tim Burton,alebo praveké treťohory,alebo:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... ima_46.jpg, skrátka aquascaping ako sa patrí..... :)

Dosť na tom,že pohlad na celú zostavu v interiéri musí byť zážitok.Zvlášť v zime,ked zakúriš v krbe.(Teda,ak to vlavo je krb)Hmm,dalo by sa parádne vyblbnúť pri fotení,ak je čas a chuť.Budem rád sledovať a držím palce! :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod fazyl » 23 Nov 2014 18:22 pm

fuha ten rozdiel je teda fakt velky, to by som necakal... CV vyzera pri OW ako float :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 23 Nov 2014 22:43 pm

Teraz tomu potrebujem dopriať hlavne kľud a už sa v tom moc nevrtať ale keďže som bliženec tak sa to vo mne melie a jeden radi tak a druhy inak :) každopádne to chcem nechať divoké a nespútané ale ostrý nástroj bude po ruke takže až takú voľnosť tomu nenechám

Tie fotografie v tom linku su užasne a silno inšpirativne, približiť sa v nadrži niečomu podobnemu je určite sen mnohych aquanadšencov.

Rozdiel medzi CV a OW je skutočne veľký a dosť ma to prekvapilo vzhľadom na to že sa to prezentuje ako rovnaky produkt


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod chnuro » 25 Nov 2014 20:54 pm

Čau, na hodnotenie vzhľadu si počkám na lepšie fotky a čistejšiu vodu.
Nedá mi ale nekomentovať CV vs OW. Vopred poviem, že už CV sa mi zdá dosť drahé sklo a je preceňovaný. Ja mám pocit, akoby OW bol prifarbený do biela. Uznávam, rozdiel viditeľný, ale daj k tomu ešte float (ak máš krycie sklo) a bude ti jedno, či máš CV/OW, hlavne že akvarka nie sú z float skla :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 28 Nov 2014 10:16 am

Chce to čas a kým sa to stabilizuje prejde pár mesiacov, ako píšeš voda je ešte zakalená a pre mna to v tejto fáze tiež nie je uspokojivé.
K tomu tomu CV vs OW, ten cvak je robeny mobilom bez uprav a ten rozdiel určite spôsobuje aj osvetlenie, takže na nejake realne porovnanie je určite čas keď sa akva stabilizuju skusim vymenit osvetlovacie rampy a porovnat to objektivnejsie, kazdopadne ten rozdiel je znacny.
Cena toho skla je ovlivnena dopytom a "šikovnostou" predajcov a distributorov pre EU, porovnaval som ceny v Japonsku a po prepočitaní aktualneho kurzu na eurokorunky vychádza takato nadrž na 45€ v EU ho z DPH kupis za 127€ :(...doprava určite spravi svoje ale takto sa ta cena nemôže navyšit ale kedže to ide cez viac ruk tak je koncova cena niekde inde na druhej strane v pripade že by toto sklo stalo ako CV voľba vyberu je jasna.
Ja som to kupoval skôr zo zvedavosti a vysledok ma dosť prekvapil no a za poriadny priplatok :( oproti CV som dostal rodny list nadrže a 4 nerezove hačiky na sklo, inak presne ako pises do float by som už zrejme nešiel a kupou CV rozhodne človek chybu neurobí, ten rozdiel medzi float a CV je poriadny
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod chnuro » 28 Nov 2014 12:47 pm

Ten jav s cenou je u nas normalny. Cokolvek co potrebujes pre akvaristiku, hoci je to ovyčajná plastová rúrka, alebo čokoľvek iné, ale je na obale "rybička", cena ide x-násobne vyššie. Venujem sa aj fotografii a cyklistike a tam to funguje úúúplne rovnako.

Som zvedavý na ďalší vývoj akvárií. Ono bude ož o 4-6 týždňov vyzerať veľmi pozerateľne.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 28 Nov 2014 16:01 pm

Čo už, sme jednou s krajín EU kde mame "nadštandardné platy" tak tie ceny majú svoje opodstatnenie
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 28 Mar 2015 20:17 pm

Po pár mesiacoch od založenia to nejde podľa mojich predstáv. Tie korene som nepílil a neupravoval a ako vyššie písal grello tie korene sú jednoducho veľké a vzhľadom na to že údržba a snaha nejak to tvarovať a udržať je takmer nemožná som do toho moc nezasahoval a je to dosť chlpaté a divoké. Akváriám vzhľadom na nedostatok času dám ešte pár týždňov a príde radikálna zmena vzhľadu s tým že tie korene pokrájam :) a skúsim tomu dať nejaký sofistikovanejší vzhľad.
Pre predstavu pridávam jednu aktuálnu aby ste videli ako sa to nemá robiť
ImageUploadedByTapatalk1427566671.327084.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Hryzo » 28 Mar 2015 20:20 pm

pravdu? mne sa to paci .. a velmi ... krasna prirodna neupravena divocina ... ako vystrihnute z nejakeho dokumentu a tak to mam rad :p
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 28 Mar 2015 20:48 pm

Divočina to je :) ale udržať to čisté chce skúsenosti a na to som ešte nedozrel. Takéto korene si žiadajú väčšiu nádrž.


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Viktor » 28 Mar 2015 23:09 pm

@Stewie ja tam nevidim nic zlého. Podla mna su obidve akva pekne. Tym, ze korene su vacsie, tak to ma taky svoj styl. Nie hocikto ma v akva prerastene korene. Ja by som ich vyspickoval(ak mas problemy s nejakymi riasami) a nechal tak. Mne sa pacia.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Forest Spirit

Odoslaťod grello » 29 Mar 2015 10:26 am

No a ja sa proste stále nemôžem zbaviť pocitu, že tie korene sú príliš veľké :D
Nie, že by to bolo zlé, ale ak by som si aj predstavil ten maintenance :?

Najmä pri tom ľavom akva mám pocit, že v strede je vlastne nič, a ten koreň by proste prosí o vačšie akva.
To pravé akva je na tom podľa mňa o fúzik lepšie, čo sa týka koreňa, ale celkovo sú aj tie vetvy jednoducho príliš hrubé.

Ale rastliky ti idú, zdá sa, pekne, najmä v ľavej nádrži. Tiež súhlasím s Viktorom, že má to taký svoj "štýl 8) ", ale mne osobne sa až tak nepáči. To je môj názor, ja, so svojím vkusom tam vidím jednoducho chybičku v hardscape-e... Ak už si sa rozhodol, držím palce pri prerábke :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 29 Mar 2015 12:03 pm

@grello presne ten pocit mam aj ja :) a to čo si videl po založení mi došlo až neskôr, tie korene sú fakt veľké
zvažoval som aj dalšiu väčšiu nádrž ale keď som spočítal náklady musel som od tejto varianty ustúpiť aj keď ako jedna z možností sa mi páčila najviac :)
Materiálu je tam dosť a keď sa to narúbe na menšie kúsky v spojení s tými šutrami bude sa dať niečo vytvoriť.
Každopádne mi začína chýbať už aj ten rituál kedy vezmeš do ruky nožnice a prevetráš koberec čo v akva ktoré mám nie je možné :)
Zaujali ma akváriá od Stu Worrall a o niečo podobné by som sa chcel v jednej s tych nádrží pokúsiť
Prílohy
8534543795_1da7d90f7c_b.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod vincent van gogh » 30 Mar 2015 09:58 am

Zaujímavé,zaujímvé.... Na začiatku sa mi zdali tie konáre tiež "hrubé" a neforemné,ale teraz to má úplne iný šmrnc. Až mám chuť povedať : neprerábaj,takýto dizajn má málo kto....tou hrmotnosťou je to iné,zaujímavejšie a v konexte okolia,kde sa akváriá odohrávajú sa mi to velmi páči.Kašlať na Stua W. :mrgreen: ....takých skejpov je dosť.
Ale argumenty na radikálnu zmenu a "pokrájanie" :D beriem. Určite budem rád sledovať nadalej ,ako sa zadarí. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 30 Mar 2015 15:46 pm

Vdaka za komentáre, ono to ani tak nie je o tom že by sa mi to nejak strašne nepáčilo ale ako blíženec mám dosť blbú povahovú vlastnosť...
na každom pleci mi sedí nejaký čertík a každý vraví niečo iné, jednoducho mám rád zmenu a vzhľadom na to že nemám miesto na založenie dalších nádrží
budem sa hrať zatial s týmito a postihnutý týmto krásnym koníčkom bojovať za dalšiu aspon mini nádrž :)

Kašlať na Stu worrall vravíš :)....je jasné že na nete je takýchto nádrží dosť ale tá kráčajúca skala má niečo do seba a rozhodujem sa medzi týmto poprípade skúsiť niečo také ako robí Viktor Lantos, tento štýl sa mi momentálne páči najviac aj keď za 1/2r to môže byť úplne inak ;)
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 31 Mar 2015 10:27 am

Vegetácia bujnie :) včera som v machu na koreni objavil malú "wabi kusa" :)
Prílohy
_DSC1818.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.