CO2 set od Rataja



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

CO2 set od Rataja

Odoslaťod spid3r » 03 Okt 2012 14:46 pm

No prave preto sa pri velkych tlakovych flasiach, napriek tomu ze su na stojaka pouziva pred redukcakom elektricky ohrev (hlavne v pripade velkeho prietoku plynu ked redukcak zamrza), na lezaka by som neriskoval, v horsom pripade to moze strelit ak ti zamrzne aj pretlakovy ventil...

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Reklama

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod chnuro » 03 Okt 2012 14:55 pm

Uz som to tu spominal v teme CO2. Strelil mi raz pretlakovy ventil na flasi, ked bola v aute. Odvtedy ked ideme niekam dalej autom, tak drahá kontroluje obsah kufra. Mam pred tym rešpekt aj ja, tak fľašu nosím od vtedy v termotaške s fľašami studenej vody.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod sappa » 03 Okt 2012 14:59 pm

zamrzania by som sa nebal pretoze pri kvapkach ktore odtial unikaju nemoze prist k zamrzaniu ( hlavny ventil mi omrzol iba pri plneni, aj ked som cast odpustil neomrzol a to bol iny odtok oproti 1-2 bublinkam za sekundu) ze je flasa na stojato je s bezpecnostneho hlasika aby sa minimalizovala moznost odlomit ventil a nasletne poletovanie flase.

ja ju mam tiez na lezato a neviedim v tom ziaden problem
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod sappa » 03 Okt 2012 15:02 pm

@chnuro: po tvojej skusenosti som svoju 1,5kg cerstvo naplnenu na 115 bar odfukol preventivne na 80 bar a zatial vsetko ok myslim ze ta tvoja bola bola vo vatcsom teple kufor auta na slnku a bola riadne preplnena
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod chnuro » 03 Okt 2012 16:04 pm

moja bola plnena u Oborila a stalo sa mi to na jar, ked este nebolo velmi teplo. Cestu Trnava -> Bytča nič a v Bytči na benzinovej pumpe, ked som vybehol kupit casopis.... "BUM psssssssssssssss....". Prisiel som k autu, vsade bielo a v aute prijemny chladok :-).

Mam doma aj nahradnu flasu, ktora je vzdy najplnejšia a pre istotu som ju odniesol do pivnice.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Giftzahn » 03 Okt 2012 16:12 pm

@chnuro: jj, holt verim ze to bola uplna bomba ... ani klimu v aute nepotrebujes ... akurat ze casom to ide do penazi .... :lol:

@sappa: njn, so stlacenym plynom je holt neradno sa zahravat ... ono, clovek si to uvedomi az potom co ho "monster" acetylenova "flasa" po garazi so zlostnym sykotom poriadne "ponahana" .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod Milan666 » 03 Okt 2012 17:44 pm

Na to je jednoduchá odpoveď:
Hasiace neprerobené môžu byť hore nohami, ba dokonca je to lepšie, (nechcem tu rozvádzať, čo už som niekde...)
Prerobené hasičáky a napr. Rátajov 500g a 1500g by teoreticky mohol byť naklonený, nesmel by však kohút na fľaši otvorený celkom
6kg fľaše a ostatné nad 2500g by som ani neuvažoval ich nahýňať a hlavne pozor na blízkosť či už radiatorov alebo niejakého topného telesa
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 set od Rataja

Odoslaťod milosjavornicky » 29 Nov 2014 19:58 pm

salik napísal:
Tomas54 napísal:Trosku ozivim tuto temu. Ja teraz rozmyslam nas CO2 setom od Rataja a to konkretne mini gejzir s elektromagnetickym ventilom, je to neplnitelna flasa s obsahom 500g CO2. cena 106 Euro. Nemozem bohuzial kupit plnitelnu, lebo nemam na nu miesto. Poznaa niekto ten mini gejzir ?

ta neplnitelna flasa je plnitelna, hladaj "Weldshop"

Je nieco take v Martine???
milosjavornicky
 
Príspevky: 49
Obrázky: 15
Založený: 02 Nov 2014 16:07 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.