EHEIM Pick Up 2010 - minimálna veľkosť nádrže



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

EHEIM Pick Up 2010 - minimálna veľkosť nádrže

Odoslaťod Paťo » 07 Dec 2014 12:44 pm

Zdravím všetkých,

prosím vás o radu. Mám doma nevyužitý vnútorný filter EHEIM Pick Up 2010, ktorý by som chcel použiť pri založení nového akvária. Prietok filtra má 2 polohy, a to 220 l/h a 500 l/h. Papierovo je filter odporúčaný pre akváriá do 160 litrov.

Moja otázka znie: Aký by mal byť podľa vás minimálny objem nádrže pri prietoku 500 l/h, aby v dôsledku silného prúdenia nedochádzalo k tvorbe rias v akváriu?

V minulosti som ho mal v 120 litrovom akváriu, a tam prúdenie vody nebolo silné. Nakoľko však hodlám založiť menšie akvárium, zaujímal by ma váš názor, prípadne osobná skúsenosť.

Za všetky reakcie vám vopred ďakujem. Prajem príjemnú nedeľu.
Paťo
 
Príspevky: 6
Založený: 18 Apr 2014 13:20 pm

Reklama

Re: EHEIM Pick Up 2010 - minimálna veľkosť nádrže

Odoslaťod martin_s » 07 Dec 2014 13:45 pm

Tazko definovat minimalnu velkost nadrze aby tam nebolo silne prudenie. To mozes znizit nie iba nastavenim prietoku na filtri, ale mozes ho znizit aj na vystupe napr. pouzitim rozstrekovacej rampy. Taktiez sa prietok sam znizi pri zaneseni filtra (prakticky prietok je vzdy nizsi ako udavany, kedze ten je merany skor pri nezatazenom filtri, mozno dokonca bez filtracnych naplni)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.