Renovácia



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Renovácia

Odoslaťod Pinki486 » 12 Dec 2014 11:06 am

Zdravím Vás,

rozhodol som sa cez sviatky sa pustiť do prerábky môjho akva keďže s ním mám zatiaľ iba samé trápenie. Dal som iba jednu vrstvu dna a aj to je len jemný piesok a rastliny väčšinou len iba krútili na hladine až nakoniec tam žiadne neostali. Taktiež sa chcem spýtať či neviete poradiť prečo sa mi tak moc farbí voda? Chytajú sa mi tam aj riasy alebo nejaký zelený povlak, ubral som aj svetla, skoro vôbec som nesvietil a aj tak to nepomohlo no a voda stále ide do hneda aj keď ju mením. Drevo mi nepúšťa myslím si, pretože som mu robil aj kúpel riedidlový a ani vtedy nič nepustil. Moju posádku tvorí 6 Mreniek Rúžových, 3 Pancierničkovia Trinidádsky a 2 Tetry čierne. Chcem sa tiež spýtať, nebudú mi tie Mrenky okukávať nové rastliny? Doteraz to vždy robili, aj mach mi pojedli (nie niesu hladné). Akva má objem 50l, svietim mu klasickým svetlom no uz mam kúpenú akva lampu ktorú už na nové akva použijem. Filter mám Hagen Aqua Clear 20. Neviem či som ešte niečo zabudol. Do budúcna plánujem aj Co2 no teraz by som chcel počuť Váš názor kedže ja som v tom menej skúsený a chcem ho spraviť poriadne. Ďakujem
Pinki486
 
Príspevky: 23
Založený: 12 Dec 2014 10:48 am
Bydlisko: Trenčín

Reklama

Re: Renovácia

Odoslaťod Hryzo » 12 Dec 2014 11:20 am

http://www.prirodni-akvarium.cz/ vela vela informacii ktore potrebujes ... prebnehni tu stranku ak sa ti tu nechce pouzivat search pretoze tem o riasach, farbeni vody, svetle a vsetkeho ostatneho je tu az az a informacie sa tam urcite dozvies
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Renovácia

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Dec 2014 11:43 am

Skús priložiť foto. Nejako to poriešime.... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Renovácia

Odoslaťod martin_s » 12 Dec 2014 11:55 am

search.php
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.

Tem o farbeni vody a riasach je tu uz viac ako dost.
50l akva je pre vsetky dane ryby priliz male, hlavne pre tych panciernikov trinidadskych...
Temu nezamknem zatial iba z jedineho dovodu: Co znamena "Riedidlovy kupel"?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Renovácia

Odoslaťod radovvv » 12 Dec 2014 18:20 pm

:D presne to som si vsimol Riedidlovy kupel ma tiez velmi zaujal dufam ze to nieje to co som si pod tym pojmom predstavil.
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Renovácia

Odoslaťod ferryno » 12 Dec 2014 22:00 pm

Normalne cakam na vysvetlenie to mi akosi neda.
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.