Parazit - pijavica



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Parazit - pijavica

Odoslaťod vredko » 13 Jún 2008 21:03 pm

dobry den pozdravujem vsetkych chovatelov ryb!potrebujem pomoc!!!!mam pijavice a nedokazem sa ich zbavit pretoze ich mam v jazierku netusim akym nezaopatrenim sa mi tam dostali ale potrebujem ich vykynozit pretoze male rybky doslova vyciciaju a tie umieraju!!!!!prosim poradte mi aky je dobry pripravok proti pijaviciam ci ich isto zahubi a neublizi rybam?!vopred dakujem za odpoved prosim posilajte mi odpoved na vredko33@gmail.com[/b]
vredko
 
Príspevky: 24
Založený: 13 Jún 2008 20:53 pm

Reklama

Odoslaťod miloss » 14 Jún 2008 18:35 pm

skus liecivo od seri mal bi to bit argulol alebo si daj www.sera.sk
miloss
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Apr 2008 20:06 pm

Re: PARAZIT - PIJAVICA

Odoslaťod vredko » 14 Jún 2008 22:46 pm

a co sa rozumie pod slovom parazitujuce svinky:Dpride mi to smiesne no ale ak by mi to malo pomoct tak to stoji asi za to Argulol hmm nepocul som o tom no ale vyskusam to ak vie este niekto poradit nech poradi
vredko
 
Príspevky: 24
Založený: 13 Jún 2008 20:53 pm

Re: Parazit - pijavica

Odoslaťod xDodox » 18 Júl 2008 04:50 am

zvejk napísal:ty pijavice by mely jit chytit tak, ze se do silonky da v noci kus masa, oni na to nalezou a pak se vyhodi. Podobne jako se snekama. Nikdy jsem to nezkousel, ale pry to funguje.


Síce v akváriu, ale....
raki napísal:Ja som si ju tiež doniesol do akvaria, najpravdepodobnejšie s rastlinou - chcel som mať lekno v akvariu..... Akvarium som musel nanovo prestavať - štrk vyvariť, rastliny prepláchnuť v slanej vode a rybky skontrolovať. Pijavice neznášajú soľ.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Parazit - pijavica

Odoslaťod MikelCRS » 21 Dec 2014 20:17 pm

Ahojte, pred par dnami som v akvariu nasiel nejaku potvoru asi pijavicu. Na najtensiom koci ma prisavku a dalej sa len rozsiruje. Je bielej farby. Videl som ju len raz a hned vytiahol. Neviete ako zistim ze ci ich tam mam viac? Rozmnozia sa za tyzddn do takeho mnozstva ze zamoria cele 12l akvarium? Teda ak som pred tyzdnom videl jednu tak teraz by som ich uz videl viac?

Dakujem.Obrázok
Obrázok

S bleskom a bez blesku :D.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.