Tetra Aqua - Crystal water



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod gupkovista » 21 Dec 2014 17:31 pm

Zdravim,toto my poradila pani v predajni.Ako je uz z nazvu jasne ,mam problem s cistotou vody.Vraj je u nas tvrda voda s tazkymi kovmi a preto mam ten mliecny povlak na hladine.Vodu menim dost casto a uz sa bojim ze mi zacnu rybky hynut takze moja otazka znie ci tento pripravok je mozne aplikovat rovno do akvaria? 112l akvarium a predvcerom som vymenil 1/4 vody(dva dni odstatu,pricom prvy den som do nej dal aquasafe a na druhy den tento crystal water) povlak zmizol,no na druhy den sa zasa aj ked velmi jemny povlak objavil.Prosim mate s tymto niekto skusenost a poradite mi ci mozem onu chemikaliu naliat rovno do akva :mrgreen: ?za kazdu radu vopred dakujem!
gupkovista
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Dec 2014 17:24 pm

Reklama

Re: Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod Hryzo » 21 Dec 2014 20:29 pm

ja mam slabsi povlak v 160L akvariu stale a nevadi ... ampularia chodi hore a papa ho :p rybky su v poriadku, nevadi im to a su spokojne ... ak by som ho nechcel, staci mi prepnut filter na horny vytok a pustit vzduchovy difuzor ... bublinky ten povlak zachvylu odstrania ale kvoli rastlinkam mam strednu vypust filtra (fluval u3) ... vodicky nedavam ziadne, ani na zaciatku som nedaval ... vodu mam bratislavsku a pravdupovediac neviem co vsetko v nej je :D
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod opicka22 » 21 Dec 2014 21:18 pm

no ja tento povlak mám tiež. a v každom akvariu a nevadí to rybám či afrikam alebo discusom. takže pohode ja to riešim ako hryzo píše keď je väčší nastavím filter a vzduchovací difuzor tak aby hladinu rozčerili a je pokoj. slimakom to šmakuje chodia stále na hladinu a chemikaliu by som ja osobne na toto nedával zbytočne, chémiu nepoužívam skoro vôbec.
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Re: Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod gupkovista » 22 Dec 2014 15:00 pm

Tak dnes som vymenil filter.Dal som tam Eheim Biopower 160 a dufam ze sa to zlepsi :)
gupkovista
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Dec 2014 17:24 pm

Re: Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod gupkovista » 22 Dec 2014 19:57 pm

povlak do hodiny zmizol :O :D
gupkovista
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Dec 2014 17:24 pm

Re: Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod marlo » 22 Dec 2014 21:54 pm

Ono to bude podla mna zlepšeným prúdením vody v akváriu.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra Aqua - Crystal water

Odoslaťod Hryzo » 22 Dec 2014 23:01 pm

ak mozem jeden priklad s prudenim:

15L akva -
zavesny filter - najvacsi prietok - silny prud - aj tak sa mi robil povlak na okrajoch akvaria a v slepom mieste medzi filtrom a sklom akva, ked som to tak nechal povlak nakoniec presiel na celu hladinu
vzduchovy bublifuk - mensi prud - bublinky - ziadny povlak
zavesny filter polovycny prietok - bublinky z kamienka - ziadny povlak

160L akva -
filter fluval u3 - horna vypust bez vzduchoveho difuzora (zavrety ventil) - povlak
filter fluval u3 (ten isty) - horna vypust so vzduchovym difuzorom (pusteny ventil) - ziadny povlak

zaver - tam kde mam pustene bublinky nieje povlak - -tam kde nemam je povlak ... pravdaze sa to moze negovat od nejakeho "stupna" prudenia hladiny ... vsetky "vysledky" su z mojich podmienok ... ine podmienky - ine pravidla

ale uz sme v inej teme ... ak sa bude niekomu chciet, mozte dane prispevky presunut do konkretnejsej temy asi sem viewtopic.php?t=3223 , pripadne sem viewtopic.php?t=1477
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.