Vnútorné filtre



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod Hryzo » 03 Jan 2015 20:14 pm

urcite si si vsimol, ze je to z popisu toho cerpadla ...
ja som to pochopil (a urcite spravne), ze to cerpadielko sa maze vodou ktoru precerpava, a k tomu pisu, ze voda musi byt cista ... k tomu si pisal, ze "je tam dost bordelu a nedari sa mi to vsetko odkalit" ... takze som upozornil na to ze je tam dost bordelu neladi s cerpana voda nesmie obsahovat necistoty ... spoj si to dokopy ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod mosfet » 03 Jan 2015 21:18 pm

Ale keby si na nasávaciu stranu dal molitan tak voda ktora ide do čerpadielka by bola viac - menej čista a čistil by si iba ten molitan.
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod Jozef I. » 03 Jan 2015 21:49 pm

no ja som pochopil čo si napisal ale nepochopi prečo si to napisal, lebo to je uplna samozrejmosť ktora je viac menej dôležita pre väčšinu čerpadiel a prave preto sa vo filtroch pre akvaria dava čerpacia hlava až na koniec filtra a čistiace media teda molitany pred čerpadlo tak aby cez čerpadlo išla už iba viac menej čista voda a čerpadlo sa tak nezanašalo či nepoškodilo. A ja nemam v plane prečerpavať špinavu vodu ale ju filtrovať a molitan pôjde na vstup filtra... takže nie je čo riešiť.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod mosfet » 04 Jan 2015 11:30 am

:wink:
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod MifkoKE » 15 Jan 2015 22:34 pm

@Hryzo:
Do 25l akva by som žiadny filtér nedával. Ja som mal akva 21l, viď. moja galéria a filtér tam bol len prvý mesiac a niečo kvôli mechanickej filtrácii. Akonáhle sa akva zabehlo(+prestal sa robiť povlak na hladine), išiel preč a potrebný už vôbec nebol... Biologická filtráciu mal nulovú a prúdenie vody bolo nepotrebné - skôr na škodu kvôli malým krevetkám :wink:
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod Loki12 » 16 Jan 2015 11:05 am

Mal som 5,6L akva. Nech som robil, co som robil, akykolvek vnutorny filter - a to som skusil aj Aquael Fan Mikro Plus (mam ho este doma) bol v takomto akvariu OBROVSKY.

Ak filter, jedine externy.
Zavesny - nenasiel som nehlucny, kazdy mi na spalnove pouzivanie vadil.
Externy - tu je to otazka financi. Ci je to efektivne vynalozeny peniaz.

Na diskusiu, sice vhodnejsie do tvojej 5litrovej temy, ale tu to postnem. Nebolo by lepsie bud nasadit do tej 5L nejake detrito-pozierace, alebo sa na to vyprd... a radsej to raz za nejaky cas povrchovo odsat a dolievat vodu pomalicky? Aj kvoli financnej efektivite.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod Jozef I. » 16 Jan 2015 20:10 pm

Ahoj loki a vitaj späť v aktivnej "službe" :)

Neviem ake detritopožierace myslíš a ani neviem pre ake živočichy by to akva bolo vhodne. S slimače čo tam mam sa samoreguluju, pretože napriek tomu, že tam mám z dlhodobeho hladiska dosť mladych slimakov,1-2mm, dospeleho tam mám tak jedneho, maximalne dvoch.

No to odsavanie je zaujímave a jednoducho sa to povie, ale ja len pri natiahnutí vody do hadice mam porad akva do polovice prázdne :D. takže veľa času na odkalenie nemam. Ale tak zatiaľ to funguje tak to necham tak. ten filtrik by to tam predsa len ošpatil...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod Loki12 » 17 Jan 2015 01:37 am

:-) vitam, vitam :-)
pozierace som myslel nejake tie slimaky, krevety
ak je problem s vodou, tak skus tensiu hadicku - mam inak odkalovak od Dennerle a tam sa da velmi pekne regulovat prietok.

ja by som to fakt Jozef nechal na prirodno. Raz za cas to vysajes a hotovo. A ak je toho fakt vela, tak tu slimac odtial vyhod a nechaj krevetky. tie ten bordelik budu tak dlho preberat, ze z neho nakoniec nic neostane.

A daj do temy nejaku aktualnu. nech je co to pokukat.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Vnútorné filtre

Odoslaťod mrenka zelená » 11 Mar 2019 23:07 pm

to Jozef I. "No to odsavanie je zaujímave a jednoducho sa to povie, ale ja len pri natiahnutí vody do hadice mam porad akva do polovice prázdne"

Ja odsávam bordel z dna hadičkou, takou istou ako je na vzzduchovanie. Mám dve ruky, keď nasajem kamienok, ľavou stlačím - zastavím prúd, pravá je na tom konci, ktorým nasáva, stlačím, uvoľní sa - a fičím ďalej.

Môžem si to dať patentovať - povedzme pod názvom "nanoodsávanie" ...

Niekto tu spomenul, že motorček je vždy za filtračným médiom. Sú aj výnimky - napr. môj miniatúrny EHEIM má dole vrtuľu a nad ňou je tá krabička s molitanom (alebo čím chcem). Aj sa mi občas stane, že cez štrbinu to nasaje nejakého slimáka, chudáka maličkého. Iste by to nasalo aj minikrevetky alebo plôdik rýb, ale to ja nemám. Som s ním spokojná, ide tichúčko, vodu čerí podľa ponoru a regulácie prietoku, celý MUSÍ byť ponorený (píšu v návode, tak dodržiavam).
mrenka zelená
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 08 Feb 2019 21:52 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.