silné osvetlenie ??



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

silné osvetlenie ??

Odoslaťod bin ladin » 21 Jan 2015 21:01 pm

Ahojte

chcel by som vas poprosit o radu

Mam zalozene akva s Tropheusmi rozmery 150x50x60 osvetlenie 2x54 w juwel Day.Vcera som dal do akva prvu osadku a ich spravanie je trosku zvlastne... ked sa zapne osvetlenie rybky su ako pomatene su iba v jednom rohu a v strasnom strese. Moze to byt sposobene silnym svetlom ?? Myslite ze sa nemam stresovat a nakoniec si rybky zvyknu ??

dakujem za kazdu radu
bin ladin
 
Príspevky: 5
Založený: 12 Júl 2007 10:00 am

Reklama

Re: silné osvetlenie ??

Odoslaťod Maja » 21 Jan 2015 21:27 pm

Bin Ladin, ako riešenie by bolo, požiadat dozorcov v Guantaname, pri zažínani svetla, aby si mal pri rybkách vychytávku s postupným zjasnovaním. Ale už to, že ti dovolili rybky je úplne super :).
Teraz vážne :). Áno, je to kombinacia novej osádky, v novom prostředí, novej vode a svetla. Ak je priame denné svetlo, tak im pár dní (2-3) nezažínaj, potom len tú jednu 54ku. Postupne si zvyknú a o týždeň sa budú navzájom mlátiť po celom akváriu, aby si vyjasnili kto je dominantný samec a samica :). Ak chceš, daj tam na osmelenie nejakú jednoduchšiu rybku, ktorej je vsetko fuk- ideálny je prísavník, ten je z rýb ktoré okolky moc neriešia a vrhnú sa hneď do práce.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: silné osvetlenie ??

Odoslaťod bin ladin » 21 Jan 2015 21:31 pm

praveže ma dozorcovia mučia stalym svietenim :o

denne svetlo nemam takze sa im svetlo zapina na 8 hodin .. hadam to nejak vydrzia a toho prisavnika skusim ,,, testovaci pilot :D
bin ladin
 
Príspevky: 5
Založený: 12 Júl 2007 10:00 am

Re: silné osvetlenie ??

Odoslaťod kvietik » 21 Jan 2015 22:56 pm

podla mna mas zbytocne silne svetlo pre afriku. a ryby su v strese z noveho prostredia, tak pockaj kym si zvyknu a par dni im vobec nesviet a potom zacni s tou jednou 54kou.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: silné osvetlenie ??

Odoslaťod jusko » 23 Jan 2015 11:22 am

bin ladin napísal:Ahojte

chcel by som vas poprosit o radu

Mam zalozene akva s Tropheusmi rozmery 150x50x60 osvetlenie 2x54 w juwel Day.Vcera som dal do akva prvu osadku a ich spravanie je trosku zvlastne... ked sa zapne osvetlenie rybky su ako pomatene su iba v jednom rohu a v strasnom strese. Moze to byt sposobene silnym svetlom ?? Myslite ze sa nemam stresovat a nakoniec si rybky zvyknu ??

dakujem za kazdu radu


Nenapísal si dôležitú vec - akú máš osádku - druh Tropheusov, veľkosť a počet.

www.cichlidjusko.sk
Obrázok používateľa
jusko
 
Príspevky: 83
Založený: 04 Apr 2011 12:16 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: silné osvetlenie ??

Odoslaťod oniiicek » 23 Jan 2015 11:54 am

Aj ja si myslím, že zbytočne silné svetlo. Určite náhle zapnutie svetla (a navyše silného) spôsobí vyľakanie niektorých druhov rýb. Možnože si ryby na to časom zvyknú, každopádne je to stres, najmä ak v miestnosti je takmer tma (najmä v zimných mesiacoch) a následne sa zapne svetlo nad akvárkom. Ak idem vypnúť alebo zapnúť svetlo najskôr zapnem v celej miestnosti a až následne nad akváriom. Prípadne vyrieš postupné zvyšovanie intenzity svetla nad akvárkom.

Ja na tvojom mieste by som mal slabšie svetlo. Ako už bolo spomenuté nepotrebuješ (nie je to akvarko holandského typu), ušetríš za elektriku a navyše rybám bude príjemnejšie.
oniiicek
 
Príspevky: 44
Založený: 17 Okt 2011 07:29 am
Bydlisko: Kremnica

Re: silné osvetlenie ??

Odoslaťod RadoA » 24 Jan 2015 06:48 am

Osvetlenie vôbec nie je silné. V takejto "afrike" sa zíde riasa a pod slabým svetlom pravdepodobne nebude rásť. A ryby by si mali zvyknúť rýchlo - ak nie, príčina môže byť aj inde.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.