Fľak na hladine akvária a úhyn skalára



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Fľak na hladine akvária a úhyn skalára

Odoslaťod sim0148 » 26 Jan 2015 10:25 am

Ahojte,

prosím o radu.
Včera som menil v akáriu časť vody ako pravidelne. Mám externý filter JBL Cristal Profi a všimol som si, že prietok filtra sa znížil. Hadice boli čisté a tak som otvoril filter preplachol čistiace médiá(vo vode z akvária) a filter som opäť zapojil. Po zapnutí sa z neho musel dostať vzduch a práve tu nastal môj problém. Dôvodom zníženého prietoku boli usadené nečistoty vo výtokovej trubici a toto všetko sa so vzduchom z filtra dostalo do akvária. Neviem ako je možné že tam, kadiaľ mala do akvária tiecť len čistá voda sa usadili aj nečistoty. Do akvária sa mi dostali usadené nečistoty, Väčšie požrali ryby a odfiltrovali sa filtrom voda sa do rána vyčistila ale na hladine ostali menšie časti ako keby sa vytovil z nich fľak na hladine. Ráno som našiel na dne ležať skalára čierneho a neviem či to nejako súvisí s tým čo sa dostalo z filtra alebo to s tým nespájať Skalár ešte žije ale toto už asi nerozhodí síce sa občas pohne ale nevládze plávať.

K môjmu akva: Mám 200l akvárium, vzduchovanie aj svetlo sa zapína každý deň od 7:00 do 22:00 mám zopár prísavnákov a 6 skalárov.

Ešte dodám že najskôr som si prešiel zopár príspevkov týkajúcich sa fľaku na hladine ale niektoým to vzniklo pri nezabehnutom akváriu a nikomu som nevidel ako dôsledok úhyn ryby. Ak sa to tu niekde riešilo a nevšimol som si to tak sa ospravedlňujem. Len by ma zaujímalo čo mohlo obsahovať to, čo vyšlo z filtra a či to nejako uškodí aj ďalším skalárom.

Ďakujem za každú radu
sim0148
 
Príspevky: 9
Založený: 26 Jan 2015 10:08 am

Reklama

Re: Fľak na hladine akvária a úhyn skalára

Odoslaťod redw » 29 Jan 2015 10:35 am

Ten bordel z filtra je bezna vec, este som nevidel filter, z ktoreho by nic nevyletelo po spusteni. Vplyv na toho skalara neviem posudit, ale myslim ze to nebola pricina. Ktore ryby tie usadeniny pozrali?
Ten flak z hladiny sa lahko odstrani poharom alebo zrezanou flasou.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fľak na hladine akvária a úhyn skalára

Odoslaťod avalsoraj » 29 Jan 2015 12:11 pm

bordel z filtra asi nebol príčinou... skaláre sú dosť náchylné, u mňa neznášali výmeny vody, ja neviem prečo... vždy bolo vidno že to rozdýchavajú... a hlavne treba teplejšiu vodu prilievať, nie studenú...
Obrázok používateľa
avalsoraj
 
Príspevky: 21
Obrázky: 55
Založený: 18 Mar 2013 20:12 pm

Re: Fľak na hladine akvária a úhyn skalára

Odoslaťod sim0148 » 29 Jan 2015 12:52 pm

v tom akvarku mám len skaláre prísavníky a pancierniky a ostatné sú v poriadku aspoň tak vyzerajú aj on vyzeral úplne normálne.... ten fľak teda skúsim pohárom odstrániť.
Na výmenu vody mi doteraz reagovali v poriadku a po roku je to prvý skalár čo mi uhynul tak dúfam že sa to nebude často opakovať. Je potrebné im kontrolovať hodnoty vody? Doteraz som ešte netestoval vodu na obsah látok. Skaláre nie sú až tak náročné na zloženie vody alebo sa mýlim?
sim0148
 
Príspevky: 9
Založený: 26 Jan 2015 10:08 am

Re: Fľak na hladine akvária a úhyn skalára

Odoslaťod avalsoraj » 31 Jan 2015 20:27 pm

sim0148 napísal:v tom akvarku mám len skaláre prísavníky a pancierniky a ostatné sú v poriadku aspoň tak vyzerajú aj on vyzeral úplne normálne.... ten fľak teda skúsim pohárom odstrániť.
Na výmenu vody mi doteraz reagovali v poriadku a po roku je to prvý skalár čo mi uhynul tak dúfam že sa to nebude často opakovať. Je potrebné im kontrolovať hodnoty vody? Doteraz som ešte netestoval vodu na obsah látok. Skaláre nie sú až tak náročné na zloženie vody alebo sa mýlim?


Aj ja som mala ostatné ryby v pohode, len tie skaláre to nezvládali... no myslím, že im dosť vadí chemizmus vodym ale teda ktorej rybe nie?! pred rokom som dostala malého skalára, ale už je tiež po smrti, tiež neviem čo sa stalo, ale myslím že mu ublížil aj párik, ktorý do neho stále ďobal keď kládli ikry, jedného dňa plával na mieste, otáčalo ho smerom hore bruchom a na druhý deň bol kaput... skús otestovať vodu...
Obrázok používateľa
avalsoraj
 
Príspevky: 21
Obrázky: 55
Založený: 18 Mar 2013 20:12 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.