Small Shrimp Paradise



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod robo79 » 06 Nov 2014 22:54 pm

To tvoje akva je elementka? Z foto sa mi to tak zda. To take este robia? Ja by som v dnesnej dobe uz akvarko do elementky nezakladal, jeho sklo deformuje pohlad a je nestabilne, to by som skor riesil ako vytieraciu nadrz. Aj ked...aj moje prve akvarium asi pred 25 rokmi bola elementka, co mi kupili krstni rodicia.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Reklama

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Nov 2014 06:51 am

je to stare jednoliate cca 15L akvarium so zaoblenymi hranami a mierne vydutym dnom dohora. asi je to to co myslis a pravdapodobne sa to elementkou da nazvat (presnu definiciu elementky neviem). je to srandovne akvarium v ktorom som nikdy ziadny problem okrem rias na skle nemal (narozdiel od ostatnych :D) davam tam bledsie vyselektovane krevetky a umyselne som tam zacal chovat kotulky zo srandy. ja som s nim spokojny a krevetky vyzeraju tiez-
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 06 Dec 2014 23:25 pm

ked su hladne (co je skoro stale) tak mavaju takuto schodzu na zihlave
https://www.youtube.com/watch?v=u8R85rF ... e=youtu.be
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod kocur_82 » 07 Dec 2014 07:55 am

máš pekné čisté to akvárium, žiadne riasy?
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Dec 2014 09:50 am

vobec ziadne ... ani naznak ... co je pri svetle 11w na takyto objem divne :) asi to je vdaka tomu ze tam je okrem krevetiek aj uz asi 5 vrhov kotuliek obycajnych :D ... a kedze krmim cca 2-3x tyzdenne ... ostatok casu proste len cistia co sa tam najde cize nenajde hehe
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 01 Feb 2015 15:53 pm

podla nazvu by vela ludi asi hladalo nadherne, krasne upravene akvarium hodne sutaze, ja vsak hovorim, ze aj ked take ocakavania nesplna, nazov je vystihujuci

krevetky sa tam citia super, neregistrujem odzaciatku ziadne neprirodzene umrtie (okrem kanibalizmu :)) a vsetko funguje ako ma

dnes som robil pravidelnu udrzbu tak som aj sekol par fotiek ...

pred zastrihnutim_PerfectPhoto.cz_2015-02-01 14-45-05.jpg
mach sa uz zacal dost rozrastat

pred zastrihnutim bok_PerfectPhoto.cz_2015-02-01 14-46-12.jpg


trosku (ale len trosku) som ten mach zosekal, aby mala hydrocotyle viac miesta
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 01 Feb 2015 15:54 pm

po zastrihnuti_PerfectPhoto.cz_2015-02-01 14-47-03.jpg
takze mierne zostrihnute

po zastrihnuti bok_PerfectPhoto.cz_2015-02-01 14-47-53.jpg


tu hygrophilu chcem smiknut tiez, cakam vsak kym mi konecne dorazia reflektory na 160-tku bo bez lepsieho svetla mi tam odide ako naposledy

aspon pekne tieni to moje "slnko"
Naposledy upravil Hryzo dňa 01 Feb 2015 15:59 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 01 Feb 2015 15:57 pm

a toto su tie spokojne krevetky

krevetky 3_PerfectPhoto.cz_2015-02-01 14-54-32.jpg

krevetky 4_PerfectPhoto.cz_2015-02-01 14-55-55.jpg


inak kotuliek je tam viac ako myslite, len su stale poschovavane. vyliezaju az ked tam hodim zradlo a potom sa pretahuju s krevetami ...
ako som vsak pisal, kotulky nemaju sancu ovladnut akvarium, pretoze s nimi krmim raka co mam doma hehe ... on ich miluje a ja milujem ten zvuk, ked drvi ich ulitu :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Viktor » 01 Feb 2015 20:32 pm

Mohol by si tomu dat nejaku fasadu.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 01 Feb 2015 21:06 pm

fasadu myslis pozadie? ak nie tak potom co :) ... inak mam uz kupenu ciernu tapetu len som lenivy ju nalepit
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Viktor » 01 Feb 2015 21:59 pm

Nie, celkovo to nejak vyformovat (rastlinky) .
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Jozef I. » 02 Feb 2015 14:44 pm

Mohol by si to pozadie vyhodiť. tiež vyhoď to vzduchovanie, alebo ak ho tam už tak veľmi potrebuješ mať, tak použi silikonovu transparentnu hadičku a vzduchovanie schovaj niekde dozadu aby nepôsobilo tak rušivo. Tu hydrophylu vymen za niečo jemnejšie, lebo tam vizerá ako slon vo flaši.
Su to všetko len drobnosti, ktore sa daju veľmi lahko zrealizovať a akvarko by vizeralo uplne inač a o 100% lepšie. Ak potrebuješ mať osvetlenie niečím tienene, môžeš použiť pistie a držať tam len menšie rastlinky. Tym sa aj opticky akva zniži a bude pôsdobiť ucelenejšie.

Hodilo by sa aj jemnejšie dno, ale to už bý bol veľky zasah a musel by si akva znova zabiehať.

Dalo by sa tam toho upraviť ešte viac, ako doplniť rastlinky, alebo spraviť koberec z toho machu a ine, ale dal som len zaklad, niečo čo môžeš rychlo doma za hodinku spraviť a akva prekukne a bude vizerať lepšie.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 02 Feb 2015 21:15 pm

pozadie - spravim ked sa do toho dokopem (,a, tapetu doma ako som pisal)
bublinky - budu tam ci sa pacia ci nie :) ... modra hadicka - taku som mal doma a kym nebudem kvoli niecomu inemu kupovat dalsiu tak tam zatial ostane ... dovod vzduchovania - drahej sa bublinky pacia + krasne ceria hladinu a nerobi sa mi povlak ... ked som siel len na filter robil sa stale povlak a nepacilo sa mi to tam
hygrophila - zatial bude zastrihnuta alebo rovno vytiahnuta (mam uz pre nu plan do 160tky len som zabrzdeny reflektormi na ktore cakam), podla toho, ci zozeniem nieco jemnejsie narychlo (v obchode kupovat zatial nemienim, mozno tam skusim dat rotalu z 54ky, musim ju vsak najprv karantenovat kvoli tym sprostym lasturnatkam)
dno - je take ake je a menit sa nebude
koberec - neplanujem .. mam radsej divokejsie akvaria ako uhladene pravitkove (54tka je mensia vynimka)

za rady dakujem, ako vidite, nieco si z nich aj zoberiem .. kritika u mna niekedy prospieva, aj ked vy stale tlacite na krasne super ukazkove akva ... co som vsak pisal skor - ja nerobim sutazne, pre mna je hlavne, aby tam krevetky prospievali
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Jozef I. » 10 Feb 2015 11:09 am

Ja teda rozhodne netlačím na "krasne super ukažkove akva". Ak by som to robil, tak ti dám len jednu radu, aby si to vyhodil oknom.

Dal som ti len par navrhov a elementarnych rad ako to akvarko upraviť aby bolo krajšie, estetickejšie. Tiež mám radšej prirodzenejšie akvaria, no aj tie musia mať určitu formu a tvar. Tvoje akva postrada veškeru estetičnosť. Ale ak sa ti to takto pači viac ako tie uhladene akvaria, tak potom nechapem prečo v tých uhladených akvariach poukazuješ na esteticke nedostatký.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 10 Feb 2015 11:28 am

Zatiaľ plán -
Vzadu vľavo pojde preč hygrophila, vyberiem tam jeden kameň, posypeme trochu štrku a zasa dom tam blyxu. Napravo pôjdu listy preč keď sa rorozložia a pokúsim sa tam potiahnuť hydrocolyt zozadu.

Tak isto sa donutim nalepiť tu tapetu a uvidíme ako to dopadne.

Na tú ďalšiu poznámku nereagujenereagujem.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Mirko1A » 10 Feb 2015 15:06 pm

Ja by som v rámci plánu (ak dôjde k väčšej prerábke) vymenil štrk za tmavý (čierny) a jemnejší (1-2 mm), niečo ako dennerle piesok a pod. Hlavne krevetkám sa to bude viac páčiť, budú ho môcť prehrabávať. Pomohlo by to podľa môjho názoru aj celkovému výrazu akva.
A ešte by som vytiahol teplomer, podľa mňa je tam zbytočne.

K ostatným veciam - je to podľa mňa každého vec. je to nenáročné akva, low tech, bez rias a prináša radosť, čo viac si priať.

namiesto tej stonkovky by som tam akurát dal Micr. micranthemoides, má jemné malé listy, opticky to zväčší akva, aj keď ma druhej strane je tiež tak bledozeleené ako hydrocotyle tripartita.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod avalsoraj » 10 Feb 2015 18:15 pm

:D jeeej to je peknéééééééé :D
Obrázok používateľa
avalsoraj
 
Príspevky: 21
Obrázky: 55
Založený: 18 Mar 2013 20:12 pm

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Feb 2015 19:33 pm

Jozef I. napísal:Ja teda rozhodne netlačím na "krasne super ukažkove akva". Ak by som to robil, tak ti dám len jednu radu, aby si to vyhodil oknom.

:) S tym sa da suhlasit.hehe
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 06 Mar 2015 23:03 pm

zo zaujimavosti

toto je fotka pred dalsou malickou prerabkou, nastanu tam male zmeny coskoro, tak uvidime ako to dopadne teraz. vela sa toho ale nezmeni, chcem dat prec mach a "odhalit" drevo, odstranit par kamenov, posunut hydrocolite dopredu, dat priestor affiniskam a do praveho zadneho rohu skusit blyxu, ktoru mam od lokiho, ci sa nahodou nechyti do zabehnuteho aqua ale bez co2 .. ked nie tak nie uvidime

este pred prerabkou:
IMG-20150306-WA0000_PerfectPhoto.cz_2015-03-06 21-54-59.jpg


ta hygrophila tam podla vas nepatri, nam sa vsak v takomto stave velmi paci a dufame, ze porastie este vyssie, dari sa jej pod aj nad vodou ... v takomto stavu ju chcem aj ponechat pri prerabke, o to tazsie bude odstranovat mach, kedze s drevom nemozem pohnut, lebo tam ta hygrophila prirastla korenmi :)

p.s. mohli ste si vsimnut, ze zmizla hadicka :), vzduchovanie som potreboval inde, tak slo prec, a tak dlho mi tam ta hadicka vysela, az mi vytiekla voda na podlahu a dal som ju prec uplne hehe
p.s.2 nebojte, ta hygrophila to akvarium tak nezatienuje, to je len tak hlupo spravena fotka, svetla je tam az az
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Raviolka » 07 Mar 2015 11:32 am

Hryzo napísal:...aj ked vy stale tlacite na krasne super ukazkove akva ... co som vsak pisal skor - ja nerobim sutazne, pre mna je hlavne, aby tam krevetky prospievali

Tak já tedy na krásné super ukázkové akva netlačím, na to máš mé čestné slovo :D
Ty změny ale děláš proč? Dát pryč mech jde proti tomu, cos psal výše - krevetkám je s mechem jednoznačně lépe!
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 07 Mar 2015 19:29 pm

ten mach je cely poprepletany vlaknami z machovej gule ktora tam bola predtym, a je toho stale viac a viac ... predtym som to skoro nevidel, teraz vidim najprv tie vlakna, potom mach :)

na zmeny mam asi taketo dovody:
- uvedomujem si, ze to akvarium ma par chyb, aj ked to nevidim tak drasticky na vyhadzovanie z okna, ako nasi kolegovia
- chcem vybrat par kamenov, ktore poprve zavadzaju vacsiemu rozrastaniu sa rastlinkam, a tak isto zavadzaju trochu viac pri cisteni akva
- chcem sa ak otak zbavit tych na zaciatku spominanych vlakien z riasovej gule
- chcem pridat spominanu blyxu (povodne mala nahradit nevhodnu hygrophilu)

asi tolko ... stale ten mach zvazujem, a zvazujem aj odstranenie len jeho casti a nie celeho a nechat ho napriklad iba na kusku, prerabka sa z dneska odklada na zajtra, bo mam plny program az do zaspatia :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod radorado » 07 Mar 2015 19:49 pm

Hryzo ake vlakna mas na mysli? Riasova gula nema ziadne,ta ma akurat male "chlpky". Nemas v nom skor vlaknitu riasu?
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 08 Mar 2015 11:12 am

ak to nieje z machovej gule, tak to bude vlaknita ... prvy krat ( a par krat potom) som vsak videl ako to taham prave z tej gule, tak som to priradil k nej, i ked vlaknitu som mal v zalohe :)
ak je to teda ona, je to jedina riasa, ktora sa mi tma drzi a ktora prosperuje, lebo ju nic asi nezere, je jej tam vsak uz naozaj dost, najprv som to namotaval na spajglu, nestiham vsak ... mozno som len malo trpezlivy a stacilo by tam proste par hodin stat a vyberat to ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Small Shrimp Paradise

Odoslaťod Hryzo » 09 Mar 2015 22:05 pm

hotovo, dnesna brigada u konca

po prerabke 1_PerfectPhoto.cz_2015-03-09 20-58-35.jpg


- odstranena velka cast machu, uviazane zaklady a trochu v zadnej casti som nechal, sak on zase podrastie (aj tak by som sa ho uplne nezbavil)
- odstranenych 5 kamenov a dosypal som trochu strku na vyplnenie jám
- trosku som poriahoíl hydrocolyte a par odrezkov som dal dopredu, nech sa tam pomaly zacne rozrastat
- do volnych casti vpravo za drevom som zasadil blyxu (ktora sa snad u mna chyti aj ked je to narocna rastlina)

akvarium je teraz prazdnejsie, trosku vypelichane ale to sa zase zaplni ... a hlavne je svetlejsie
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.