Vnutorne parazity



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 03 Sep 2006 09:37 am

Jasne, kazdy diskus ma toho v sebe kopec parazitov. No tu sa pise hlavne o tej pasomnici. A moj posledny prispevok bol o prevencii. Cize ak si niekto zakupi disky niekde v predajni a nevie cim boli krmene a co v sebe maju. V takom pripade je vhodne preliecit ich preventyvne sposobom patentky+masoten. Capilaria by v tom pripade nemala sancu vyrast a znicit zvnutra rybu. Je potrebne niekolko krat takto nakrmit tercovce v intervale 1-1,5 tyzdna, koli pripadnym vajickam pasomnice.
A k tvojmu sposobu krmenia (puly), ak budes stale krmit len srdcom a nahodou urobis daku chybu, alebo staci len maly stres, ryby ti zachvatia bicikovce a budes mat problemy. Zaklad je roznoroda potrava. Moje ryby zeru vsetko. Aj tie, ako pises, sera granule. Tie maju najradsej. Krmim naozaj vsetkym moznym, dokonca aj nastruhanou mrkvickou :o) Ono to chce trochu trpezlivosti a nebat sa nechat rybky trochu vyhladovat. Potom fakt ochutnaju vsetko, co k nim spadne. Vzdy si ale nieco v sebe nechaju a postupne si zvyknu. Naposledy som niekde cital, ze by bolo dobre davat im banan, koli velkemu mnozstvu mineralov, ktore obsahuju. Tak uvidim, ci zachuti :-)
A cim krmim hlavne ja? Hlavne krmivo je Sera discus granule, potom rybie file, susene vlocky sera vipan, sem tam im dam aj to srdce so spenatom a so vselijakymi prisadami, dafnie-mrazene, cyklop-mrazeny, cierne komarie larvy-mrazene... a tak dalej. Co pride, to im skusim dat. S mojimi rybami nemam problem, vzdy len s novo zakupenymi u ktorych sa mi skoro vzdy premnozia bicikovce so stresu pri preprave. Na to ale zaberie entizol a potom je to uz OK. Ale to je uz ina tema.
S pozdravom Vikino :-)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Reklama

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod puly » 03 Sep 2006 17:56 pm

Chovom rýb sa už zaoberám 30 rokov.Ja netvrdím že svoje ryby kŕmim len mäsom.Vyskúšal som patentky , čierne komárie larvy , dafnie a mnoho iných krmív na ktoré si ryby zvykli a prímajú ich s chuťou , len ím treba dať čas.Treba si prečítať polské stránky, ktoré sa zaoberajú chovom diskusov sú naozaj na dobrej úrovni a vela problémov je tam riešených úspešne.Tiež neviem po poľsky , ale človek neako do toho príde a potom tomu rozumie.
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod skizuzka » 17 Sep 2006 10:29 am

je praziquantel dobry na vsetky mozne cervy u diskusov alebo len na pasomnice?Vcera som nasla v akva zvlastny utvar vyzeralo to ako cervik asi 2.5-3cm dlzka,hlavu to malo podobnu ako prisavnik myslim tvar takej prisavky na spodu. Bolo to sivej farby,mozno preto lebo to bolo zdochnute. Diskusi mam v akva necely tyzden, a ako vidim musim ich odcervit.

pasomnica by asi takto pekne s hlavickou nevysla,vsakze? Nepoznate dobre linky s obrazkami pasomnic u ryb a dalsich parazitou?
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 17 Sep 2006 11:04 am

skizuzka napísal:je praziquantel dobry na vsetky mozne cervy u diskusov alebo len na pasomnice?Vcera som nasla v akva zvlastny utvar vyzeralo to ako cervik asi 2.5-3cm dlzka,hlavu to malo podobnu ako prisavnik myslim tvar takej prisavky na spodu. Bolo to sivej farby,mozno preto lebo to bolo zdochnute. Diskusi mam v akva necely tyzden, a ako vidim musim ich odcervit.

pasomnica by asi takto pekne s hlavickou nevysla,vsakze? Nepoznate dobre linky s obrazkami pasomnic u ryb a dalsich parazitou?


Ahoj,
Vies isto ze to vyslo z tvojich diskov? Akvarko mas zariadene, ci hole dno?
A co samotne disky? Ako sa spravaju? Zeru vsetko co im das? Popis viac.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod skizuzka » 17 Sep 2006 12:15 pm

z coho ineho to mohlo byt ak nie z diskov?Kebyze krmim zivou tak to by som myslela ze je to daky cervik importovany z rybnika.

Akvarko je zariadene, disky sa az do vcera spravali pokojne vobec sa nebali ked som prisla k akva.Tak to bolo do vcera,od vcera su ako pojasene ked sa priblizim k akva,lakaju sa,zatial jedia v pohode.

Co to mohlo byt za cerva? rada by som ich niecim preliecila.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 18 Sep 2006 10:21 am

Pokial mas tie disky od chovatela, co poznas a mas na neho kon takt, opytaj sa ho, cim krmil. Pokial ti disky zeru a su len lakave, neliecil by som. Skus len zvysit teplotu na 32 stupnou tak na tyzden. A uvidis.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod skizuzka » 18 Sep 2006 11:54 am

chovatel vravel ze im nedaval zivu potravu,len granule a srdce mix.Tvrdil ze uz nemal ziadnu chorobu par rokov.
Jest im chuti,aj vykali maju v poriadku take tmave kratke.Trochu zvysim teplotu to by malo stacit.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 18 Sep 2006 12:04 pm

Podla toho co pises, tak su tie ryby OK. Zvys teplotu a potom minimalne 30 stupnou. Pod 30 by som nesiel.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod skizuzka » 18 Sep 2006 13:05 pm

su nadherne,akurat sa im zvyraznili pasy cez telo ako sa lakuju ked niekto pride ku akva,inak ked clovek pozera na ne z dialky tak pekne plavaju po celom stlpci a nahanaju sa.Mam 10 pigeonov tak 8-9cm.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 18 Sep 2006 13:39 pm

Super, tak cakam az si das daku tu fotku do albumu. :o)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod skizuzka » 18 Sep 2006 13:50 pm

najprv musim prist na to aku ju sem vlozit.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod puly » 18 Sep 2006 16:34 pm

aj mne sa lakaju ked niekto ide popri akvariu ale inac zeru mi z ruky , treba skontrolovat parametre vody hlavne ph a dusicnany , to by mohlo zapricinit nadmernu lakavost ryb , chcel by som ta poprosit o kontakt na chovatela od ktoreho si kupovala tie ryby
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 18 Sep 2006 17:06 pm

puly napísal:aj mne sa lakaju ked niekto ide popri akvariu ale inac zeru mi z ruky , treba skontrolovat parametre vody hlavne ph a dusicnany , to by mohlo zapricinit nadmernu lakavost ryb , chcel by som ta poprosit o kontakt na chovatela od ktoreho si kupovala tie ryby


Myslim ze to moze byt tiez pricina. Tie dusicnany. Lebo moje disky mi tiez zeru ako sa hovori z ruky, no su chvile, ked sa aj zlaknu. Neviem, nemeram NO2 ani NO3, pravidelne menim vodu priamo z vodovodu a potom su vzdy OK a krasne vyfarbene a nazhavene na zradlo. :o)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod Marius » 09 Nov 2006 13:18 pm

Caute, chcem sa spytat, UW lampa pomoze vyliecit ked mam chorych diskusov, prestali zrat , su utiahnute?
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod Baloghi » 09 Nov 2006 13:24 pm

ak je to zapríčinené vnútornými parazitmi tak ee, UW lampa dezinfikuje len vodu ktorá ňou preteká..... ale skúsiť to môžeš :roll:
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 09 Nov 2006 14:48 pm

Marius napísal:Caute, chcem sa spytat, UW lampa pomoze vyliecit ked mam chorych diskusov, prestali zrat , su utiahnute?

skus zvysit teplotu na par tyzdnou tak na 32 stupnou. vacsinou to pomoze.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod puly » 09 Nov 2006 17:59 pm

príčina môže byť v teplote vody ,vo vode samej dusíkaté látky,prežranie,ale to by neboli utiahnuté všetky,ak majú biely trus,tak potom teplota na 32 stupňov a entizol,ono je ťažké radiť,ked´je málo informácií
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod Marius » 14 Nov 2006 16:12 pm

Caute, je na tom nieco pravdy ze diskus vyzaduje pravidelnu vymenu vody? Vie o tom niekto nieco napisat, ako casto a kolko treba vynenit? dik
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod vikino » 14 Nov 2006 17:01 pm

Marius napísal:Caute, je na tom nieco pravdy ze diskus vyzaduje pravidelnu vymenu vody? Vie o tom niekto nieco napisat, ako casto a kolko treba vynenit? dik

Cim castejsie vodu menis, tym lepsie. Zalezi ale na velkosti akvaria a poctu ryb...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod denoo » 11 Júl 2011 11:10 am

nazdar, chcem sa spytat nieco ohladom diskov, mam ich uz asi rok, mozno rok a pol, doposial som v podstate neliecil, su zdrave a davam mrazenu artemiu, srdco od chovatela spravene doma, a hlavne davam tetra diskus granule, ktre jedia vsetci. Predcerom dvajana najvacsi mali akysi suboj, a dost tvrdy miestami, ktory este aj dnes doznieva mam pocit, aj ked to uz je len take dobkanie sem tam. Ale po tom suboji, ten asi co prehral, teda nemal navrch, tak som vcera isiel davat granule a on ich nejedol a iba kukal ako padaju a ostatni zrali. Nechapem lebo este den dozadu ich jedol s velkou chutou zrazu nie, akurat som skusil dnes artemiu a tu jedol. Teraz neviem co, cim to moze byt, ci preliecit akvarko , hodnoty vody su ake boli uz pred rokom, akurat NO3 bolo na 20 mg/l co je este v norme pre diskov, aj ked maval som 5-10 mg/l, dnes ale idem cistit 40% vody a znizim to. Neviete mi poradit co s tym? Ja im davam najma granule, tie su najistejsie, ostatne veci davam menej. Mam 300l akvariu a 6 diskov, prisavnikovia 4 ja , paniernikovia 6 ti, a mrenka siamska 3x, to je asi vse. AKurat som zacal minuly tyzden mozno viac krmit prisavnikov mam novych zebrovitych prisavnikov drahsich nez diskovia , zeby s tym som zmenil NO3 trochu, a zacal byt ten disk agresivny a utocit na druheho dominantneho? Lebo to nikdy nerobil. DIk za radu
denoo
 
Príspevky: 27
Založený: 02 Nov 2008 11:49 am

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod hudos00781 » 02 Feb 2015 15:02 pm

uhynula mi jedna parmička čiernopruhá vôbec som si nevšiml žeby mala najaké problémy ešte včera normálne žrala a vôbec na nej nebolo nič vidno. A dnes už bola mrtva plávala na hladine a z análneho otvoru jej vyseli také biele červy čo to je a ako to mám liečiť.
hudos00781
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2014 17:59 pm

Re: Vnutorne parazity

Odoslaťod martin_s » 02 Feb 2015 15:38 pm

Z takehoto jasneho popisu ti odpovie iba:

Obrázok
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.