Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod matus.galan » 02 Feb 2015 20:15 pm

Pozdravujem vsetkych na fore.

Som tu novy, k akva sa vraciam asi po 12tich rokoch a ako pozeram vela sa toho zmenilo :) a potrebujem zopar raad.

Z dovodu priestoru a tym,ze zacinam zakladm male dizajnove akva do obyvacky Fluval Edge 46l.

Dufam,ze ma tu za to nikto neukamenuje ale paci sa mi to akva a do obyvacky pre mna skvela volba.

Akva bude jednoduche a co njmenej narocne na udrzbu.
Moje otazky su:

Nechcem pestovat vela rastlin ale zasa nechcem to mat uplne ciste, chcem dat do akva pavuci koren tak aby som vykryl priestor do vrchu a chcel by som nan upevnit zopar anubiasov aby to pekne ukazalo a okolo korena potom zopar dlhych Cryptocoryne aponogetifolia. Ako podklad na dno pojde 4-5cm vrstva jemneho bieleho kremiciteho piesku.

Otazka znie, je potrebne pod to dat nejaky podklad pre rastliny? Ako pisem nechcem ziadnu zahradku ale nech ani aby skoncili preto,ze nemaju hnojivo. Citam som o hnojive vela ale co ak tych rastlin nechcem vela?

Do akvarka pojdu 2-3 snekace a zopar Razboriek Harlekin na vykrytie stradnej a vrchnej casti akva. Nechcem nic preplnovat takze mi ide o jednoduchost a udrzbu. Viem, ze pre snekace je lepsie nizke a dlhe no rozhodol som sa pre tuto dvojkombinaciu.

Preto teraz neviem ci mam dokupit este nejake zakladne hnojivo pod piesok alebo mozem vyuzit aj inu alternativu, napr nieco na rozpustenie do vody aby som im dodal potrebne ziviny. Nerad by som ak by snekace to cele prekopali a na piesok sa dostal substrat pre rastliny.

Este riesim pripadnu druhu alternativu a to,ze tam dam ibe zopar peknych dlhych korenov, nejaky mensi kamen a piesok a hotovo.

Dakujem za rady.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod Hryzo » 02 Feb 2015 21:20 pm

pre mna - AK tam budu len vymenovane 2 druhy rastliniek, staci obycajny strk, dat do nho par hnojivovych guliciek/tabliet (proste hnojivo do dna) a neriesim viacej
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod matus.galan » 02 Feb 2015 23:48 pm

Super dakujem za odpoved, nejake konkretne odporucanie ktore hnojivo kupit? JBL, ADA a
Ebo nieco ine?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod puzzo88 » 03 Feb 2015 00:17 am

Hryzo, veľmi zle radis, ku snekacom neexistuje dat žiadne hnojivo do dna, matus, tie snekace sú absolútne nevhodne do tvojho zameru, minimalnee potrebuju tvrdú vodu, skus nejaké mini panciernicky na dno skôr, k tým razborkam, tie sú ok
puzzo88
 
Príspevky: 50
Založený: 10 Jan 2014 18:19 pm
Bydlisko: pezinok - okolie

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod Hryzo » 03 Feb 2015 06:50 am

no, snekace som ako tak prehliadol, videl som tam tie razborky ... s tym vyhrabavanim to je pravda, to meni situaciu ak ich tam da ... ak nie plati co som napisal
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod matus.galan » 04 Feb 2015 01:04 am

Dakujem za radu ale panciernicky riesit nechcem. Vyrastol som na afrike a preto chcem afriku a viem ake hosnoty vody potrebuju a viem,ze nie je problem so snekacmi chovat aj tetry a podobne.

Chcel som len vediet ak pouzojem rastliny urcene pre tvrdu vodu dam ich medzi koren a kamene a anubias na koren tak ci mam riesit nejake hnojivo alebo nie. Pripadne by som to kamenmi oddelil aby som mal dve samostatne casti aby sa hnojivo nedostalo do piesku ku snekacom.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod Hryzo » 04 Feb 2015 06:40 am

ako si urcite spravne pochopil, problem pri hnojivovych tabletach je ten, ze ho mozu vykopat aco by nebolo najlepsie ...

je tu tak isto aj moznost nehnojit vobec a ist len na tom, co vyprodukuju ryby ... bolo by to pomalsie ale da sa ist aj s tym
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod matus.galan » 04 Feb 2015 11:29 am

Dakujem Hryzo,to som chcel pocut. Ak sa smiem estr spytat nejaku konlretnu znacku hnojivq ktore odporucas?
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Zalozenie Akva 46L Fluval Edge - poradte.

Odoslaťod Hryzo » 04 Feb 2015 12:37 pm

v hnojivách sa až tak nevyznám, ale kupujem na burzách. Naposledy som kúpil, a všetci to vychvaluju - ílílove guľôčky ... a musím povedať, že echinodorus, ktorý mi dával najavo nespokojnosť, sa začal zbierať. Ale dal som k tomu aj osmocote v tobolkach a niečo ďalšie čo som na burze kúpil, niečo ako npk tabletky + Fe ...

Dá sa povedať, že v tomto proste "slepo" verím predajcom na burzach :-)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.