Kde hladat vhodne kamene do akvaria.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cezar.milan » 06 Aug 2014 18:36 pm

Jozef, keď ma upozorní v jednej téme, tak som imúnny, možno aj v dvoch by to bolo v pohode. Všimni si všade, že ja nikdy nezačnem prvý a nikomu som tému neskur..l.
Ani tu by som toto nenapísal, ale oslovil si ma. Len ešte neviem či milan s milanom alebo milan s martinom, či martin s milanom :)
Opakujem, nebol som prvý a nezačal som. Ostatné v patričnej téme aj keď tam by to bolo treba premazať, zaslúžil by si si to tam očistiť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Reklama

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Jozef I. » 10 Aug 2014 01:25 am

radorado napísal:Jozef, tiez mam vsetky kamene z zeleznicnej trate ako sa ide na golfove ihrisko,tak mozno aj ty tam lovis :) a v tej predajni som bol ,ale nic moc, v skalickej pobocke tam mal lepsi vyber, ale zrovna prsalo,tak som sa na to vykaslal a z podkolajnic boli najlepsie :)



ja chodím na staru trať čo ide z hodvabky pri Delfi, ale neviem či tam pri golfači nie su pri trati krajšie a cäčšie kamene. pri delfy je to tuším už take rozpadnute na menšie kusy... drobne kamenivo.

A ktorý obchod si to myslel? ja mám teraz na myslí ten pri OMS.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod RadOOOOA3 » 04 Feb 2015 13:18 pm

viete niekto kde sa daju najst nejake cierne kamene?

nieco taketo

http://www.fastimages.eu/images/maxressys.jpg

niekde okolo Nove Mesto nad Vahom, myjava, trencin....
RadOOOOA3
 
Príspevky: 54
Obrázky: 2
Založený: 02 Okt 2012 19:23 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Jozef I. » 04 Feb 2015 16:32 pm

pri železničných tratiach :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod RadOOOOA3 » 04 Feb 2015 17:13 pm

ale to nieje prirodzena farba tych kamenov pri kolajniciach, nie? ci?
RadOOOOA3
 
Príspevky: 54
Obrázky: 2
Založený: 02 Okt 2012 19:23 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod martin_s » 04 Feb 2015 23:00 pm

Pri kolajnice sa dava cadic ak sa nemylim a ten je cierny... Ale do akva by som ich rozhodne odtial nebral :idea:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod RadOOOOA3 » 04 Feb 2015 23:31 pm

martin_s napísal:Pri kolajnice sa dava cadic ak sa nemylim a ten je cierny... Ale do akva by som ich rozhodne odtial nebral :idea:

a nevies kde by sa take kamene dali najst vhodne do akva? ono zasa nemusia byt cierne uplne :) alebo keby ich prevarim ti z kolajnic? ci ani tak nie?
RadOOOOA3
 
Príspevky: 54
Obrázky: 2
Založený: 02 Okt 2012 19:23 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod martin_s » 04 Feb 2015 23:37 pm

Na tych kamenoch je tolko bordelu ze urcite ani po prevareni by som to ja osobne neriskoval...
Skus pozriet stavebniny, predajcov kamenov do zahrad, pripadne oblasti kde sa tieto kamene prirodzene vyskytuju (nejake geologicke udaje urcite budu na nete)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod LaXo » 10 Feb 2015 10:05 am

LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod davidgilmour » 21 Jan 2016 13:56 pm

Tak, keďže mám v pláne nejaké pekné akvaskejpové akvárko s kameňmi a koreňmi, bol som čučnúť podľa odporúčania na hainburgký kopec, kamene som našiel krásne, pooblieval octom a vyzeralo to ok. Každopádne, keĎ som to dal do vedra s octom tak šumí.

Čo s tým? Existujú vôbec pekné akvaskejpové kamene ktoré netvrdia vodu? Vraj aj to čo používal Amano tvrdí vodu. Mám pocit že tie kamene ktoré netvrdia vodu za veľa nestoja, sú bez nejakej štruktúry a podobne. Resp. mám aj strach že keď si kupim v obchode či z netu nejaké kamene za nie málo peňazí tak môžu šumieť tiež...

Ono, plniť kvôli tomu akvarko čistou osmotickou vodou (a nie napr. na polovicu zmiešanou) môže ísť dosť do peňazí...
davidgilmour
 
Príspevky: 77
Obrázky: 13
Založený: 30 Dec 2011 22:39 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Snoopy » 21 Jan 2016 14:17 pm

Mas spravu ;)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod geológ » 20 Feb 2016 22:12 pm

zdravím akvaristov :) rád by som vám len doporučil, že horniny z oblast Dúbravy v Nízkych Tartách nie sú veľmi vhodné pre použitie do akvárii. Tieto háldy z baní obsahujú vysoké množstvo toxických prvkov, predovšetkým antimón a arzén (haldy po ťažbe antimonitu - kov antimón). Prvky sa lúhujú vo vode (sú tam tiež zvýšené obsahy kadmia, bizmutu, mede a v neoslednom rade síra!!) a nerobí to určite dobrotu pre rybky - nemusia hneď umierať, ale môžu dostávať choroby, + ťažké kovy v celom tele a pod im určite nepomôže... ak vám treba poradiť resp. zohnať horniny do akvária, môžte sa na mňa obrátiť. Nie som akvarista ale geológ, to znamená neviem čo je dobré pre aké rybky. Vy si musíte zistiť, čo je vhodné po chemickej stránke pre vaše rybky a s tým vám už pomôcť viem. To znamená typ vody, pH, chemizmus hornín, kombinácie rôznych týchto a ďalších faktorov.
geológ
 
Príspevky: 1
Založený: 20 Feb 2016 22:01 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod hooopy » 20 Feb 2016 23:09 pm

Waw..dobra ponuka. Viacerych by asi zaujimala nejaka lacnejsia alternativa kamenov Ada....mnohi sa radi prejdu a nazbieraju si, ale akosi nase pasmo toho vela neponuka.
Skus napriklad pozriet v googli dragon stone. Link bohuIal vlozit nemozem, z tohoto zariadenia mi to nejde.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Luker13 » 13 Okt 2018 19:44 pm

ludia co pouzivate reverznu osmozu... ako ste na tom s vapencovymi kamenmi? respektive s kamenmi ktore obsahuju vapenec? viem ze v rastlinnom akva sa nemozu moc pouzivat ale u nas v okoli prakticky nic co neobsahuje vapenec najst neviem
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod snajprik » 13 Okt 2018 20:49 pm

Otázka skôr je aké PH ti stačí PH 7-7,5 tak vápenec nerieš, ale keď potrebuješ PH 5-6 tak to už neodporúčam žiadny kameň, skôr sušenú či pálenú hlinu.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Luker13 » 14 Okt 2018 07:38 am

hej... dno bude zo substratu, len som chcel zistit ci niekto nerobil alebo necital o tom, ze ako moc zvysuje kamen s obsahom vapenca tvrdost. a vobec ci je to podstatne u nadrzi kde sa tyzdenne vymeni polovica vody
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod LaXo » 14 Okt 2018 08:32 am

Ak ideš do rastlin s kvalitným substratom tak si nerob zbytočné starosti. Kvalitný substrát znižuje tvrdosť vody, pridávanie CO2 taktiež a každý šuter obsahuje aj vapenec. Pri pravidelnej výmene vody (tretina týždenne) to určite bude v poriadku.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod snajprik » 14 Okt 2018 11:39 am

K tomu PH ak máš vodu viac ako 7,5PH tak o vápenci ani netušíš sprava sa ako kameň, problém nastáva keď PH klesne pod 7,5 v tedy sa začína pomalinky uvoľňovať vápnik a rýchlosť zvyšovania PH závisí od množstva vápenca. Ja som mal mramorovú drť 30Kg to je čisti vápenec 5 rokov v akva a žiaden problém, jen som mal PH 7,6 zabetónovane vstupna voda 7,91PH :D Rybám krevetkam ráčikom rastlina to vôbec nevadilo. Ak nechceš v tom odchovávať terčovce neónky či caridina krevetky, tak vápenec ťa vôbec trápiť nemusí.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Luker13 » 14 Okt 2018 14:08 pm

LaXo napísal:Ak ideš do rastlin s kvalitným substratom tak si nerob zbytočné starosti. Kvalitný substrát znižuje tvrdosť vody, pridávanie CO2 taktiež a každý šuter obsahuje aj vapenec. Pri pravidelnej výmene vody (tretina týždenne) to určite bude v poriadku.


presne takto nejak to aj ja vnimam, len nie som si isty a chcel som zistit, ci to niekedy niekto skusal.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod LaXo » 14 Okt 2018 18:28 pm

Myslim ze kazdu skalu ked polejes octom tak zasumi. Ak skala bude v akvariu dlho, casom sa na nej vyzrazaju vapenate usadeniny a nevyzera uz tak pekne. Je to normalny stav, za predpokladu ze pouzivas kyslejsie prostredie sposobene kvalitnym substratom v dostatocnom objeme a pridavanie CO2. Cize klasicke prostredie zdrave pre rast rastlin, okolo 6,8 pH je mierne kysle a zaroven dostacujuce. Netrap si hlavu, zaloz, sleduj a casom uvidis ze kamene ta uz trapit nebudu... Je vela faktorov ktore ovplyvnuju zivot v akvariu, skaly by som naozaj neriesil.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Luker13 » 14 Okt 2018 18:38 pm

uvidim... mam doma zulove skaly a aj nejake nezname, ktore su vsak krajsie ale po teste octom sumia, aj ked nie moc.... skusim si hardscape na sucho a uvidime ktore sa mi budu viac pacit... nebudem to riesit, ci tam je trosku vapenca alebo nie ved koniec koncov voda ma tiez vapenca az az.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Luker13 » 16 Okt 2018 05:41 am

bol som mrknut vcera v stavebninach a nasiel som tam pekny sedy kamen, mali ho pod menom nero ebano... neviete ci sa jedna o vapenec? zobral som si domov jeden na skusku octom a nesumel ale pan, co to predaval, tvrdil ze je to vapenec.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Seraph » 16 Okt 2018 10:34 am

Luker13 napísal:bol som mrknut vcera v stavebninach a nasiel som tam pekny sedy kamen, mali ho pod menom nero ebano... neviete ci sa jedna o vapenec? zobral som si domov jeden na skusku octom a nesumel ale pan, co to predaval, tvrdil ze je to vapenec.

No aj v OBI pisu ze ide o mramorovy strk...a mramor je predsa...vapenec....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Luker13 » 16 Okt 2018 14:19 pm

este som pisal mail do dvoch roznych eshopov a z kazdeho odpisali nieco ine... v jednom cadic v druhom mramor... ponoreny v octe ten kamen nedal ani bublinku, tak ja som z toho uz jelen :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.