Kosice - Akvaobchody aktualne



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Milan666 » 08 Jún 2013 21:07 pm

Tak opýtať sa, že za opýtanie nebijú
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod rici_kosice » 08 Jún 2013 22:31 pm

Mal by si to najst v akvaristike Aqua canis na Namesti osloboditelov, corydora pygmaeus tam mali ked som tam bol minule a spirulinu som tam kupoval pred tyzdnom.
Obrázok používateľa
rici_kosice
 
Príspevky: 66
Obrázky: 0
Založený: 14 Máj 2012 23:45 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Balu212 » 08 Jún 2013 23:42 pm

vdaka :)
Balu212
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2012 13:24 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Assassin » 20 Nov 2013 16:38 pm

Zdravim,

viete mi poradit dobry akva obchod v KE? Okrem Aqua canis na Namesti osloboditelov a na Zvonarskej ulici. Je este nejaka spolahliva a dobra akvaristika v KE?

Vdaka
Assassin
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Okt 2013 07:40 am

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod kharak » 20 Nov 2013 17:20 pm

Hornbach ma celkom dobry vyber.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Dedo » 05 Feb 2014 01:32 am

Dnes som pobehal trochu košické akvaristiky.
Príjemné prekvapenie na Zvonárskej u pána Haurišku, predajňa dobré zásobená rybkami a rastlinkami, vidieť, že majiteľ sa snaží.
Žiaľ, asi poloha je tým dôvodom, že zákazníci tam zájdu menej, čo v obchode je podstatné.
Akva Canis naďalej drží dobrú úroveň, odborne zdatný personál poradí a myslím, že každý zákazník (začiatočník aj pokročilý) si prídu na svoje. Široký sortiment a strategicky dobrá poloha vedľa Auparku prináša aj klientov.
Akvaristika v Hornbachu pred časom v vyzerala, že sa zlepšuje, no dnes som mal pocit, že znova sa vracia k dobe a úrovní, keď nebolo dôvodu tam zavítať. Škoda!
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod TRULY » 03 Feb 2015 13:06 pm

Caute
Neviete ci v Kosiciach niekto vykupuje akvarijne ryby? Jedna sa mi o prosavniky velkost 3cm. Dakujem vopred za kazdu radu. V lripade ze tu takaro tema je aj ked som ju nenasiel tak ma nasmerujte.
TRULY
 
Príspevky: 23
Založený: 15 Sep 2014 21:51 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod xMIAMIx » 05 Feb 2015 01:31 am

Neviete poradiť kde zoženiem v Ke bioakvacit na mieru ?
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod RadoA » 05 Feb 2015 06:32 am

xMIAMIx napísal:Neviete poradiť kde zoženiem v Ke bioakvacit na mieru ?

V Zlatom dvore u Prokopa.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod xMIAMIx » 05 Feb 2015 12:10 pm

vies mi to upresnit kde to je bo nemam ani tusenia a co to je za predajna, nakolko nie som az tak dlho v ke
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod xMIAMIx » 05 Feb 2015 12:18 pm

uz viem kde je zlaty dvor, tam som sa bol pytat ale mi ponukli len klasicke bloky na filtre co kupim aj v abc zoo, ja som mal na mysli plochy z ktorych si ja polepim nejake komory
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod mosfet » 05 Feb 2015 12:32 pm

pzri si či nájdeš na shopakva.sk a oni sú z KE
Adresa nášho skladu:

SHOPAKVA.SK a ABC-ZOO.SK

Pod Furčou 7 ( Stredná hala vľavo )

040 01 Košice

tel: 0915 959 406, pevná linka do skladu 055 / 6740031

email: sklad@shopakva.sk alebo podpora@abc-zoo.sk

Objednávky si môžete prevziať osobne LEN PO TELEFONICKEJ DOHODE !!!
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Kubo » 05 Feb 2015 13:44 pm

xMIAMIx napísal:uz viem kde je zlaty dvor, tam som sa bol pytat ale mi ponukli len klasicke bloky na filtre co kupim aj v abc zoo, ja som mal na mysli plochy z ktorych si ja polepim nejake komory
Az na to , ze kolega robi molitany na mieru a to co je na abczoo robil on. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod xMIAMIx » 07 Feb 2015 00:44 am

A ten kolega má niekde obchod ? Alebo skadial berie on bioakvacit ? Dá sa u neho kúpiť plat bioakvacitu ?
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Kubo » 08 Feb 2015 14:47 pm

Kolko povies tolko ti spravi , takze nieje problem. Len nebude to urcite na pockanie. Nechodi kazdy vikend do dielne , takze niekedy to trva tyzden inokedy aj tri. Kolega je na predajni v Zlatom dvore :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod mosfet » 08 Feb 2015 15:52 pm

Aqua canis , zlatý dvor z auparkom. Ak nemajú - objednajú.
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Dedo » 22 Mar 2015 19:09 pm

Môj dojem z košických predajní po roku: som rád, že sa z dobrých predajní stavajú veľmi dobré predajne.
Predajňa na Zvonárskej u pána Haurišku - už to nie je prekvapenia ale konštatovanie dlhodobo dobré zasobenej predajne rybkami a rastlinkami, vidieť, že majiteľ sa v akvaristike vyzná, je zdatný odborník a snaží sa. Práve v rybičkách má veľmi široký sortiment, čo do veľkosti mnohé sú ďaleko prerastené nad predajné veľkostí, zdatné a zdravé. Žiaľ, opäť konštatovanie chýbajúcich zákazníkov, poloha predajne je hlavným dôvodom.
V Zlatom dvore u Prokopa - aj predajňa by mala mať názov Zlatá, nielen dvor. Akva Canis má konštantne vysokú úroveň, široký sortiment a hlavne odborne zdatný personál, ochotný poradiť nielen začiatočníkom, ale aj skúsení akvaristi v nich majú partnerov pre odbornú diskusiu.
Akvaristika v Hornbachu sa znova sa vrátila k dobrej a úrovní, pekne čisté akvária, celkom slušný sortiment rybičiek, rastliniek a techniky. Ale je cítiť, že ste iba v obchode ako bežný zákazník a nie ako medzi svojimi priateľmi v "Hobby clube", ako je to v predchádzajúcich predajniach.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod vraňar » 08 Aug 2015 21:13 pm

Akvaristické predajne v Košiciach poznám od začiatku rokov 70-tych.
Pre vlastné potešenie som aj s už nebohým kamošom odchovával Akary modré, Ancitrusy atd. Asi pred 15 rokmi som dokupoval k veľkým rybkám, starým aj 8 rokov zopár neoniek.
Prvý raz na Zvonárskej a následne v Zlatom dvore.
Zaniesla sa mi z nich do akvárka krupička. Prípadne aj iné. Tipujem, že zu Zlatého dvora. Nepomohlo nič a aj po prečisťovanií, vymieňaní atd. mi napokon postupne rybky pohynuli.
Bol to poriadny šok. Od tej doby akvárka len viacmenej vegetovali.
Pred mesiacom som zašiel na Zvonársku pre zopár rybiek. Kedysi to bola možno aj najlepšia predajňa.
Dojem nulový. Majiteľ tak isto. Ako predavač v stavebninách. Napokon som doma zistil, že labeo nie je ok.
Po dlhých rokoch to bola moja prvá a nastálo aj posledná návšteva tejto predajne.
Súhlasím s tým, čo už pred asi dvoma rokmi napísal kmeci.
Dnes som bol v Hornbachu. Akvárka čisté. Výber pre mňa trochu menší (živorodky ma nezaujímajú) ale dalo sa vybrať. Chlapec ako obsluha ochotný a ok.
Tak že príležitostne ešte zájdem asi aj do toho Zlatého dvora.
Rastlinky som videl, že majú veľký výber. Hoci tie nepotrebujem.
vraňar
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Aug 2015 20:51 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod vraňar » 08 Aug 2015 21:18 pm

Dedo

Predajňu na Zvonárskej ako zákazník poznám cez 40 rokov. Kedysi tam pracovali baby a bola ok. Teraz ma vyslovene sklamala.
Dokonca som nepostrehol, že Labeo, ktoré som mimo iných odtiaľ priniesol, bude krpaté.
Tam teda viac ani nejdem.
vraňar
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Aug 2015 20:51 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Kubo » 09 Aug 2015 08:46 am

Neviem ako mozete porovnavat nieco co bolo v Zlatom dvore pred 15timi rokmi , ked predajna viacmenej len zacinala a teraz. Predajni v Zlatom dvore , teda na Namesti v KE asi nekonkuruje ziadna akvaristika na vychode a trufnem si povedat , ze ani na Slovensku. V pet centrach a hornbachoch Vam asi tazko niekto poradi a pomoze , tam su doslova podavaci tovaru , snad cest vynimkam.

Dalsia vec je , ze akvaristiky , ktore boli zatvorene , zatvorili majitelia len koli samotnym ludom , pretoze svojim detom vedia ukazat iba x-boxy , PC , Playstation , tablet a mobil. Je ina doba a hobby upada , kedze je malo ludi , ktory sa zaujimaju o veci , ktore maju x nasobne vyssie hodnoty ako kusy plastov co drzime v rukach.Doteraz som nepochopil ako niekto moze kupit mobil za 500 ci 1000eur pritom ho vyrabaju na pase za par centov a ked pride do akvaristiky tak vykrikuje po uliciach , ze tam predavaju tak drahe mecune za 1euro , co je zivy tvor. Asi som cudak , ale aspon viem co ma hodnotu a co nie. Vsetko to ide zo zamoria o fastfoode nehovoriac... ale to uz je ina tema :)))
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod matus.galan » 09 Aug 2015 10:54 am

Bol som niekolko krat v predajni Aqua Canis a musim povedta,ze som naozaj lepsiu predajnu na vychode nevidel. Krasne ciste akva, kopec rybiek na vyber, zdrave rastlinky, vedia poradit, podla mna uplne super.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod vraňar » 12 Aug 2015 20:58 pm

Bol som pozrieť aj v Džungli v Tescu. Drahota a v niektorých akvárkach aj uhynuté.
vraňar
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Aug 2015 20:51 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod vraňar » 18 Aug 2015 10:33 am

Po prečítaní si jedného príspevku spred rokov mi to pripomenulo, že aj na Alžbetke som pred desaťročiami niekedy zašiel do akvaristiky. Včera som ju tam bol pohľadať a ona nikde.
vraňar
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Aug 2015 20:51 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Pavuk » 18 Aug 2015 21:00 pm

No ano akvaristika na Alzbetinej je uz nejaku dobu zavreta, asi sa to nevyplatilo majitelovi co je skoda lebo som tam zvykol zaniest prebytky rastlin a na oplatku som vzal nejaky tovar hlavne krmivo pre ryby. Tiez bola kedysi dobra akvaristika na Michalovskej, pani co tam predavala tak bola mila a ochotna. Taketo akvaristiky zanikaju co je skoda, zrejme nedokazu konkurovat akva-retazcom ako je pet center.
Obrázok používateľa
Pavuk
 
Príspevky: 65
Obrázky: 22
Založený: 31 Júl 2005 11:28 am
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.