Green Valley



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Green Valley

Odoslaťod MaximusSk » 27 Jan 2015 20:14 pm

Po uspesnej skuske so substratom Ada soil amazonia v mojom mini akvariu http://www.akva.sk/gallery/akvaria-a1/maximusova-25ka-p46814.html som sa rozhodol pre zhotovenie vacsej nadrze. Uz dlhsiu dobu som sa pohraval s myslienkou zalozit vacsie prirodne akvarium. K tomuto mi posluzi akvarium o rozmere 70x35x35cm ktore uz bolo dlhsiu dobu nevyuzite a zapadnute prachom. Rozmer akvaria si musim este premysliet kedze podstavec ma rozmer 80x40 rozmyslam aj nad variantoiu s rozmerom akvaria 80x40x40.
Spodnu vyzivnu vrstvu bude tvorit dennerle deponit mix. Tento vyzivny substrat sa mi osvedcil asi najviac spomedzi vyzivnych substratov na vrch pride uz spomenuta Ada amazonia cca 12L. Velkou vyhodou e-shopov zameranych na nature akvaria je ze ponukaju aj ADA aditiva v lyzickovych mnozstvach. Chcem sa o kusok zasa posunut dalej a skusit aj tieto doplnky. Z Aditiv k substratom pridam bacter100, iron buttom, penac W, clear super.
Osvetlenie mam zatial poriesene z homemade krytu ktory mi vyrobil TTjopo este v mojich akvaristickych zaciatkoch. Kryt je osadeny dvoma 24w ziarivkami. Neskor tento nie moc vzhladny kryt k prirodnym akvariam chcem vymenit za 4Aqua osvetlenie http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/4aqua-osvetleni-akvaria-80cm-2x24w-t5.
Filter ktory pouzijem je Tetra EX 900 ktory by kapacitne mohol stacit.
Co2 bude na zaciatok nie najstastnejsie porieseny. Zo zaciatku budem co2 doplnat cez Easy carbo a "burciak".
Hnojenie bude profitom a ferox NPK.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Green Valley

Odoslaťod MaximusSk » 16 Feb 2015 20:45 pm

Konecne dorazila vytuzena amazonia. Do akva som zatial pouzil 9L amazonie. Kedze tento substrat neni zrovna najlacnejsia zalezitost neplanujem moc vytvaranie kopcov a vyvysenin. Avsak mam k dispozicii este dalsie 3L amazonie ak mate nejaky navrh aby to vyzeralo este lepsie budem velmi rad ak poradite. Planujem este pridanie nejakych kamenov ale s tymto je dnes dost problem zohnat pekne sutre a za rozumnu cenu. Taktiez by mi mali na predajnu dorazit nejake nove korene. Tie co su aktualne na foto je len taky zlepenec z troch mensich zostatkov z korenov ktore uz nikto nechcel. Este by som potreboval radu ako riesite upevnenie tychto korenov aby dobre drzali. Pokial sa korene napiju s vodou tak to trva aj viac nez mesiac. Robieval som to tak ze som ich pripevnil samorezkou napriklad o bridlicu a tu zakrnul substratom. No ked som chcel koren upravit alebo posunut uz v zabehnutom akva tak to nebolo mozne. Preto budem rad ak miporadite nieco lepsie.
Obrázok
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green Valley

Odoslaťod Dusky » 16 Feb 2015 21:20 pm

podla mna prilepit silikonom na rovnu bridlicu
Prílohy
IMG_0759.JPG
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Green Valley

Odoslaťod MaximusSk » 17 Feb 2015 00:08 am

Hmmm budem musiet zohnat poriadne velku bridlicu co si pamatam tak som raz upevnoval maly koren na pomerne velku bridlicu a koren mal taky vztlak ze koren trochu nadvihovalo. Niekde som videl ze niekto uviazal niekolko prisaviek o silon tie upevnil na dno a nasledne o to uviazal koren. Mozno to skusim aj takto. Vyhoda je ze ak budem chciet koren premiestnit a uz budne po urcitom case napity vodou a nebude plavat tak silon len odreziem a koren mozem premiestnit bez toho aby som robil akykolvek zasah do dna.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Green Valley

Odoslaťod Hryzo » 17 Feb 2015 06:41 am

neni spatny napad ... takto to asi skusim aj ja, dakujem za inspiraciu ... mam take prisavky s dierkou ktore sa na to presne hodia a mam drevo, ktore za par dni budem davat do akva a este stale plava ... len to moje drevo je drift a ma 40 cisel na dlzku .. to bude viac prisaviek :D
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Green Valley

Odoslaťod MaximusSk » 17 Feb 2015 17:28 pm

Hryzo napísal:neni spatny napad ... takto to asi skusim aj ja, dakujem za inspiraciu ... mam take prisavky s dierkou ktore sa na to presne hodia a mam drevo, ktore za par dni budem davat do akva a este stale plava ... len to moje drevo je drift a ma 40 cisel na dlzku .. to bude viac prisaviek :D

Ak mas k dispozicii dobre a kvalitne prisavky ktore sa neodlepuju nebude ich treba az tak vela. Skor bude treba pri privezovani koren riadne silonom utiahnut, kedze koren ma tendenciu plavat najidealnejsie spravit na silone rybarske uzle ktore drzia ozaj spolahlivo. A silon taky priemer 0,16-0,18 by mohol stacit. :wink:
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.