Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod Daniel » 03 Mar 2005 19:09 pm

Vie mi niekto poradit co je lepsie alebo ak ma niekto ohrievac s tep.poistkou oplatila sa investicia? Alebo staci aj bez? Diki diki
Obrázok používateľa
Daniel
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Jan 2005 20:56 pm
Bydlisko: TN

Reklama

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod NefroniK » 03 Mar 2005 20:19 pm

Pokial tep. poistkou myslis termostat tak ohrievace bez termostatu sa uz myslim ani nevyrabaju.
Obrázok používateľa
NefroniK
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 01 Mar 2005 23:10 pm
Bydlisko: KE

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod Attila Szabó » 03 Mar 2005 20:52 pm

Videl som raz starší ohrievač bez stupnice a termostatu :shock:
Do malého akvárka by som ho určite nedal, rybaciu polievku mám radšej z kaprov :lol:
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod joko » 03 Mar 2005 20:55 pm

NefroniK napísal:Pokial tep. poistkou myslis termostat tak ohrievace bez termostatu sa uz myslim ani nevyrabaju.
Vyrabaju :lol: Das to do hrnceka a ked zovrie voda, nasypes tam kavu, caj. :wink:
Moze sa aplikovat aj s spojeni s akvariom, len treba byt pri tom pritomny, pre istotu.

Tiez neviem co mohol Daniel mysliet tou tepelnou poistkou, ak nie termostat.

A nechapem ci Daniel, ci ti niekto ponukal ohrievac bez termostatu!?
Potrebujes vobec ohrievac ?
Ake mas akva ?
Ake ryby ?
Kde je umiestnene ?
Vykurujes v miestnost ?
Aku mavas teplotu v akvariu ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod Daniel » 05 Mar 2005 01:39 am

Tou tepelnou poistkou som myslel napr ohrievace s termostatom s tepelnou poistkou napr. znacky TETRATEC 200W, 300W co bez termostatu urcite nieje myslytelne davat do AQ, alebo zn. Jäger. Len som chcel vediet naco sluzi tato tepelna poistka.

Mymochodom uz ohrievac mam 150W Atman a uvidime ako pofrci. Ale na tu tepelnu poistku som aj ja zvedavy co to moze byt?
Obrázok používateľa
Daniel
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Jan 2005 20:56 pm
Bydlisko: TN

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod NefroniK » 05 Mar 2005 13:56 pm

tak to som zvedavy aj ja :) Ked som kupoval ohrievac do mojho buduceho akva SCUBA 300W tak som pozeral aj na Jagre ale boli o dost drahsie. Tento mam za 500 sk.
Obrázok používateľa
NefroniK
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 01 Mar 2005 23:10 pm
Bydlisko: KE

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod SeriF » 05 Mar 2005 19:52 pm

no ja mam Jager 200W a on myslim ma okrem termostatu aj tepelnu poistku. sluzi na to aby, zabranila zniceniu ohrievaca, napr. ak pri ciastocnej vymene vody stiahnes hladinu pod kriticku uroven tak ohrievac ti moze prasknut, ak ho pred tym zabudnes odpojit z el. siete (co by som radil radsej nezabudat :) ), alebo ak by ti prasklo akva a voda vytiekla tak takisto sa ohrievacu nic nestane, pravda pri tych skodach na rastlinach, rybkach a ... by ti to bolo asi jedno. takze moj nazor je ze ti to vobec netreba, ale ked to tam uz je ...
Obrázok používateľa
SeriF
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Aug 2004 09:03 am
Bydlisko: Prešov, Košice

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod NefroniK » 05 Mar 2005 20:12 pm

no mne vraveli ze na 250 litrove akva mi bude stacit jager 200W ale stal az okolo 800 ak sa nemylim, tak som kupil SICCE SCUBA 300W ako som pisal a zase pisem :D
Obrázok používateľa
NefroniK
 
Príspevky: 39
Obrázky: 2
Založený: 01 Mar 2005 23:10 pm
Bydlisko: KE

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod Phantom » 06 Mar 2005 17:14 pm

Ja mam 240lit. akva a mam v nom dve Jbl Proterm 200watt(2 krat 200watt) a som s nim spokojny nemam ziadny vykyv(medzi dnom a nocou) ale treba spomenut ze investicia to bola riadna asi 900sk jeden.Ono uplne by stacil len jeden ale doporucuju sa dve pretoze aby bola v celom akvariu teplota rovnaka a tiez aby sa len jeden ohrievac tak casto nezapinal(cim castejsie sa zapina tym sa skracuje zivotnost).
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod joko » 08 Mar 2005 09:49 am

Phantom napísal:Ono uplne by stacil len jeden ale doporucuju sa dve pretoze aby bola v celom akvariu teplota rovnaka
Neviem o tom ze by sa doporucovali dva ohrievace na cca 250L? Ale mozno to je niekde pisane. Vzdy ode len o cirkulaciu vody. V podstate cim vykonneisi ohrievac, tym rychlesie nahreje vodu a tym musi byt cirkulacia lepsia. Takze ak by si mal pouzit 1x400W, taj je lepsia volba 2x200W ak nemas dobre prudenie a ak by si ich nedal ku sebe, samozrejme. Ak vsak nemas to akvarium 240L niekde v chladnej miestnosti, tak ti urcite bude stacit 1x200W. Ale zalezi aj na tom ajo mas urobene svetlo. Ja mam na 430L akva 6 trubic, a ohrievac uz nepouzivam, teraz v zime som nemal teplotu pod 24°C a to vetravam ovela viac ako je zvykom.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ohrievac s tepelnou poistkou alebo bez?

Odoslaťod Igypop » 08 Mar 2005 10:51 am

Ja som si kúpil ohrievač Atman z nerezu, takže pri vypúšťaní vody nehrozí, žeby praskol. Funguje bez problémov.

Mal som aj 100W Jager, ale ten mi praskol :evil: , všimol som si, že presnejšie udržoval teplotu ako lacnejšie typy čo mám doma.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.