Nano Cube restart



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Nano Cube restart

Odoslaťod daboss » 19 Feb 2015 23:31 pm

Caute

rozhodol som sa prerobit moje existujuce akvarko, ktore fungovalo s minimalnou udrzbou viac menej bezproblemovo vyse 3 rokov.
Akva: Dennerle Nano Cube 30l - kompletny set
Svetlo: 11w Dennerle zo setu
Filter: Dennerle Nano Eck filter

Flora:
- Anubias barteri nana
- Lilaeopsis brasiliensis alebo mauretania, povodne boli v akva oba ale ktory tam ostal neviem
Fauna:
- Rasbora Hengelova 4x - povodne bolo kupenych 6kusov v domneni ze ide o Boraras urophthalmoides a neskor bol pocet navyseny na 10kusov, vyse 2 rokov sa im celkom darilo ale posledny rok aj vdaka slabsej starostlivosti ich pocet klesol
- Neocaridina denticulata cca 15-20x - uz som myslel ze je po nich ale ako klesol pocet ryb zacalo sa im darit
- kotulky
Takto vyzeralo akva pred prerabkou:
Obrázok

Anubiasu sa darilo, Lilaeopsis bol taky biedny, koren uz bol takmer cely rozpadnuty a tak som sa rozhodol to prerobit

Este pre prerabkou pribudlo este jedno 11w svetlo, pri jeho montazi som si uvedomil ze v povodnom svetle je slabsia vybojka takze momentalne je tam 1x11w a 1x9w(alebo 7w)

Po novom
Flora:
- Anubias barteri nana
- Lilaeopsis
- Staurogyne repens
- Micranthemum umbrosum
- Taxiphyllum barbieri

K starej osadke pribudli este pred prerabkou 2x Clea Helena

Takto to vyzera po novom den po prerabke
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Posledna fotka bola robena par hodin po prerabke tak preto je voda este mutna.

Trs Staurogyny za korenom sa presunie, vzadu sa uplne stratil.
Do laveho zadneho rohu musim este nieco vymysliet - nejake odporucanie? Uvazoval som nad Alternanthera reineckii 'Mini' ale nie som si isty ci bude dost vysoka aby zakryla nedostatky zle nalepeneho pozadia a ako je to s jej narocnostou.
daboss
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 10 Dec 2007 11:12 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Nano Cube restart

Odoslaťod Hryzo » 20 Feb 2015 18:23 pm

alternathera reineckii mini maju u kamosa v superzoo v danubii a maju ju vyrastenu asi na 20 cm ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nano Cube restart

Odoslaťod daboss » 23 Feb 2015 22:46 pm

Ako som avizoval trosku som to popresadzal, zadnemu anubiasu sa uplne rozpadli 3 listy v priebehu dvoch dni takze sli von, zvysok je v pohode.
pribudla Alternanthera reineckii 'Mini', Hryzo dik za tip.
tu je foto z nedele(5.den po prerabke)
Obrázok
daboss
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 10 Dec 2007 11:12 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano Cube restart

Odoslaťod daboss » 14 Mar 2015 23:40 pm

akvarku sa zatial vcelku dari
parametre vody(6 in 1 od JBL takze len orientacne)
NO3 = 0 (test vodovodnej vody ukazal hodnotu medzi 0 a 10mg/l co sedi, podla BVS je v Dubravke 7,5mg/l)
NO2 = 0
GH >14
KH medzi 6 a 10
pH 7,2

Nedostatok zivin sa uz asi prejavuje na Micranthemum umbrosum - aj ked sa rozrasta, zltnu a rozpadavaju sa spodne listky, ostatne rastlinky sa zdaju byt ok.
Objavilo sa aj par naznakov riasy tak som pre istotu odstavil 1 lampu takze teraz svietim 11w 7h denne namiesto 20w 7h denne.
naspat k plnemu svieteniu sa vratim potom ako dorazi co2(dennerle bio nano set s napojenim na filter) a hnojivo(NPK Booster)

z dnesnej burzy som si priniesol 10x boraras urophthalmoides a 5x red cherry
tu su aktualne fotky
Obrázok
Obrázok
daboss
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 10 Dec 2007 11:12 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano Cube restart

Odoslaťod daboss » 15 Mar 2015 00:36 am

Druha foto mala byt tato
Obrázok
daboss
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 10 Dec 2007 11:12 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano Cube restart

Odoslaťod daboss » 12 Apr 2015 23:03 pm

update po takmer 2 mesiacoch od prerabky
- eck filter presiel upgradom - original filtracne medium nahradil filter modul s filtracnymi granulkami, oboje veci su od dennerle. bio filtracia sa asi zlepsila ale mechanicka nic moc, chyba tam nieco co by zachytilo drobne necistoty.
- 3 tyzdne pustam co2 - bio set od dennerle, povodne som pouzival napojenie co2 na vyvod filtra, ale zmenil som to na vzduchovaci kamienok - bublinky vychadzajuce z filtra boli dost velke a sli rovno ku hladine. velkost bubliniek z kamienak je premenliva - niekedy su drobne ze ani nedojdu ku hladine, niekedy trochu vacsie a drzia sa pod hladinou.

s prichodom co2 som sa vratil k plnemu vykonu svetla ale vyskocili riasy(zelene a staghorn) tak som sa vratil spat k 11w a zacal pridavat easy carbo.

staorogyne, anubiasu a machu sa celkom dari. Alternanthera sa rozrasta, pusta nove listy ale farba je taka fadna a prave na jej listoch sa tvori staghorn. M. umbrosum sa pekne rozrasta, uz by sa mu hodil dalsi zostrih ale z pravej strany akvarka som ho vytrhal tam moc nesiel.

Obrázok
daboss
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 10 Dec 2007 11:12 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.