Akvarko od *esmee*



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akvarko od *esmee*

Odoslaťod esmee » 25 Feb 2015 23:02 pm

Ahojte
Chcem vás všetkých privítať na mojej stránke o akváriu, dúfam že sa Vám bude páčiť. :)
Dlho som hľadala krevetky Tiger alebo Blue tiger, a rozhodla som sa pre nich založiť akvárium s pár skalami a HC pekným koberčekom, v ktorom sa malé mláďatká budú mocť ukrývať. Hneď na začiatku roka som si spravila 12L akvárium, substrát neznámej čínskej značky pre krevetky a rastliny som kúpila na burze a aj HC a eleocharis. Akvárium bolo pekné, super sa mu darilo a po nejakých 6 týždňoch bolo krásne rozrastené. Kúpila som si konečne krevetky a vytešovala sa. Avšak som si to nejak nevšimla a akvarko bolo v rohu obité a asi časom a tlakom vody začalo v dolnom rohu tiecť. Po babských nadávkach a slzách (chlapi nás asi nikdy nepochopia :D ) som od kamaráta hneď na druhý deň dostala akvárium tak som všetko prešupla doňho. Okrem krevetiek. Takže takto vyzeralo moje maličké krevetkárium po cca 6 týždňoch
Prílohy
image.jpg
image.jpg
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Akvarko od *esmee*

Odoslaťod esmee » 25 Feb 2015 23:17 pm

No a toto je moje akvárium staronové, o ktorom bude táto téma.
Má 37,5L - 50*30*25 založené na Valentína.
Osvetlenie mám 2x 11W
Substrát nejaký čínsky z akvaburzy pre krevetky a rastliny čierny asi 4L a okolo 1L prírodného akvaristického piesku z Hornbachu.
Co2 je fluval kit set na bombičky, CO2 vital. Hnojím zeleným hnojivom Tropica, ktoré sa mi už skoro minulo tak rozmýšľam čo bude najlepšie, do Pmdd si neviem či trúfam. Rozmýšľam sera alebo jbl alebo zas Tropica.
Rastlinky sú tam Hemianthus call. cuba a eleocharis a.mini.
Filter mám zatiaľ molitan, rozmýšľam nad Eheim 2211, tak uvidíme.
Akvárium bežalo týždeň po založení bez osadenstva, ale kedže 1/2 substrátu, rastliny, polovica objemu vody a filter boli zo zabehnutého akvária, a moje tigríky sa nemali veľmi radi s neocaridinami black, keďže jednu napadli a zjedli tak som ich tam dala. Teraz má akvárium skoro 2 týždne.
CO2 púšťam ráno vypinam večer ale tak jemne, neudržujem hodnotu 30mg/l dropcheker je tuhozelený. A vodu vymieňam cca 10L každý 3.deň, nechcem veľké zmeny vody spraviť.
Ako osadenstvo tam mám 9ks Caridina Cantonensis sp. Tiger.
Mám tam aj 3ks Pseudomugil paskai, zaľúbila som sa do týchto rybiek, viem že ich je málo a mali by mať min 40l akvarko, ale u mňa sa im bude páčiť :) na najbližšej burze asi kúpim ešte 3-4ks nech je ich 6-7 aby boli malý húfik.
A pár foto
Prílohy
image.jpg
Založenie akvária. Substrát riadne múti vodu, bola úplne hnedá!
image.jpg
Tigrice ;)
image.jpg
Akvárium po skoro 2týždňoch
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarko od *esmee*

Odoslaťod Hryzo » 26 Feb 2015 06:47 am

nech sa ti to rozrastie tak ako predtym a bude to pjekne ...

mozes mi prosim SS napisat, kde si kupila tigrov? nechcem to davat sem aby sme neporusili pravidla ohladom inzercie :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.