aqua nadrz 37,5



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 28 Feb 2015 00:38 am

Akva: 37,5
Štart: 1.2.2015
Dno: Hagen prírodný
Deko: Lávové kamene, drevo
Technika: Filter serafil 60, ale už mam spustený eft. bio filter 30x30x8 ccm, ešte doladujem detaily,eheim ccerpadlo 300
+ohrievač bude vo filtri, osvetlenie kompakt 11 w
Pozadie: Čierna prelozka
Život: Gubky od chovatela I.V., po par dňoch pribudol poter
Rastlliny, nenarocne z väčšieho akva co mam u rodicov čiže dake crypto, mach, microsorium, valisneria, echinodorus

Akva bolo vpodstate založené z čoho co sa našli, bez veľkých imvesticii
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Reklama


Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 28 Feb 2015 11:21 am

Instalacia filtru, ohrievac som musel dat prec a dat tam mensi a aj ten nasekany molitan, voda je dost znizila, pritok trochu nestiha

http://www.fastimages.eu/images/wp20150228.jpg

A uz bezi, vnutorny tam bude docasne,

http://www.fastimages.eu/images/wp2015sls.jpg

vsetky foto mobilom takze nie je to moc kvalitne, ale je to take experiment akvarko
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 28 Feb 2015 11:29 am

Tuto keramiku som vyskusal dat do filtra, je to dostatocne porovite, zachytito mechanicky male necistoty,

"Filtry na bázi Al2O3 – C, lze účinně odstranit i velmi drobné vměstky až do velikosti 1-5 μm."

http://www.fastimages.eu/images/wp2015mym.jpg
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 28 Feb 2015 18:27 pm

skoda ze som nasiel neskoro tuto inspiraciu, ale v buducnosti si dam zlepit takto podobne akvarium akurat ze filtracia bude na zadnej stene a to mliecne sklo je tiez dobry napad ako pozadie do akvaria, co poviete? akurat sa mi nelubi ten styl akvaria ako to robia

http://www.myintention.de/service_ada/f ... ins-grose/
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod maros12345 » 28 Feb 2015 20:48 pm

Dusky a ten filter, ide či má dáky problém?
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 28 Feb 2015 22:27 pm

ide vpohode nic netecie, to akva ako filter som lepil sam :D ale zle som ho navrhol, musel som zrusit prvu komoru a nechat vpodstate len dve komory, keby bol prepad cez zadnu stenu tak je vsetko vpohode, bol by poriadny pritok, ale kedze mam len 13 mm v priemere trubku tak je slaby pritok a filter vycucne vodu asi do polovicky filtra takze nevyuzivam cely objem ale musim povedat ze som aj tak spokojny, vpodstate za 3 eura ktore som zaplatil za sklo a 11,9 za cerpadlo takze mam filter o objeme min. 5 l, ako pisem v buducnosti taktiez akvarium s takymto systemom,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod maros12345 » 02 Mar 2015 15:39 pm

Potom by si mohol odfotit ako to vyzerá aj s filtrom..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica


Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod maros12345 » 03 Mar 2015 22:17 pm

Dusky,mne sa to veľmi nepáči,ja mám inú predstavu pekného.V podstate nič neuputalo moju pozornosť(okrem filtra), také až moc jednoduché. (nechcem uraziť,ani nič v zlom,tak to vidím ja)Veď časom to určite bude krajšie...
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 03 Mar 2015 23:52 pm

:D vpohode, úkaz mi tvoje akva aby som vedel na akej úrovni si ty, hneď na začiatku je to slabo nafotene, ale neva, po ďalšie keby mam zbytočne prachy tak to nadopujem všetkým co sa dá zohnať a hneď by to inak vyzeralo, ja som použil to čo som mal odlozene a nevyuzite, ja mam akva pre radosť, a nie automat na prachy, skus urobiť pekne akva z ničoho, a po ďalšie aj keď je to jednoduché aspoň nemal problém s riasmi
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod 88MATo88 » 04 Mar 2015 00:05 am

Riasy este mozu prist. Dusky ale mas uplnu pravdu. Stara dobra klasika tu uz akosi nema miesto, co je skoda. Mas to celkom v poho si myslim :roll:
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod maros12345 » 04 Mar 2015 00:44 am

Chcel si počuť názor,tak som ti ho napísal.Ja teraz nehodnotim moje akva a moju úroveň aj keby som nemal žiadne, tak viem napísať čo sa mi páči.Ja som ťa nechcel uraziť,ale z môjho pohľadu neni pekné(videl som aj Horšie).Áno s peniazmi navyše sa dá kúpiť všetko top,ale ten finálny výsledok aj tak nemusí byť pekny,ale je skôr dosiahnutelny..
Vôbec som nečakal reakciu:ukáž mi tvoje akva,a tvoju úroveň,ale v pohode.

No poviem ti koho nádrže a mini akvaria sa mi páčia :Viktor 180,Viktor 52,Jozef.I 5l mini,Green Hope fazyl, Lokiho 12,chnurove, vincent van gogh162,kocur82,Desire 202,5 grello a veľa ďalších..Takže to je moja predstava pekného,no každý máme tu svoju..A keď si ty spokojný tak neni o čom..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 04 Mar 2015 10:54 am

Maros, ale nenapisal si preco sa ti nepaci, ze je to jednoduche nie je dovod aby sa akvarium nepacilo, treba napisat konktretne, napr. strk, rastliny atd., vsetkych uzivatelov co si napisal vrazili do akvaria viac prachov a casu ako si len myslis, tak asi preto to bude krajsie, ja som to ani nechcel mat ako nejake iwagumi s kobercovymi rastlinkami, pisem keby mam prachy tak dokazem spravit stokrat krajsie, kupim riadne svetlo, optiwhite akvarium, co2 system+sklenene prisl. nakupim pekne rastliny od tropicy, ADA dekoracie+hnojenie, a hned by to vyzearlo inak, ale uz nechcem davat do toho prachy, doba je draha :D skus pozriet moje vacsie akvarium tema: moj-vodny-svet-t13182.html, ako nehovorim ze som daky najlepsi akvarista, ale veta ze sa ti nepaci pretoze to je nejake jednoduche proste neberiem, ja mozem povedat ze iwagumi od tych uzivatelov ktorych si napisal su pre mna velmi fadne, jednoduche aj ked vynalozia viac na dosiahnutie takeho vyzoru akvaria, no mne sa to moc nepaci, ja skor biotopove akvaria, najma blackwater, alebo amazonia, s kopu listim, sak ked si taky mudry ze je to moc jednoduche vies mi poradit ako to zlepsit? bez drahej dekoracie?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Jozef I. » 04 Mar 2015 12:42 pm

Neda mi nereagovať kedže sa spomína aj moje male mini...
Dusky mňa to akva nestalo viacej ako 15 euro. platil som len za akvarečko a za ten koreň. rastlinky som mal od chnura + moje zasoby :), svetlo je zo stolovej lampy ktorú som už mal. Za peniaze si nekupiš zmysel pre estetiku či dizajn. Peniaze ani draha technika ti nespravia krasne a fungujuce akvarium, to si veľmi myliš... A aj z mala penazi môžeš spraviť krasne akvarium.
tým samozrejme nechcem povedať, že tvoje akvarium nie je pekne... podla mňa máš nabehnute na dobrý začiatok. keď sa rastlinky rozrastu a zahusti sa to bude to zasa o kus lepšie... A postupne môžeš aj nejaku rastlinku ešte dosadiť a tak tvarovať akvarečko
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 04 Mar 2015 12:55 pm

je to diskutabilne jozef, bez penazi si nezadovazis kvalitnu dekoraciu, kvalitne rastlinky, resp. ak ti ich niekto nepodaruje, vecicky zo skla si sam doma nespravis...atd ja to mam len tak na volny cas, nejdem fotit do magazinu :D mna tesi ze rastlinky pomaly rastu , zivocichy vsetky co som kupil ziju, sak ked je to podla jeho nazoru jednoduche tak nech mi da tip na zlepsenie, ale musi to byt taky napad o ktorom fakt ze neviem
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Jozef I. » 04 Mar 2015 13:23 pm

Kvalitnú dekoráciu nájdeš v prírode. Len treba chcieť a nehľadám dôvody prečo sa to nedá a vyhovárať sa.
A ak by niekto napísal mne,že sa mu moje akvárium strašne nepáči, e že len povedal svoj názor a nechcel má uraziť tak mu rozkopem zadný náraznik. :-D
Naposledy upravil Jozef I. dňa 04 Mar 2015 13:28 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Hryzo » 04 Mar 2015 13:27 pm

Zase ma zahrabu pod zem, ze hodnotím výzor iných a sám mám slabe....

Pravá strana vyzerá trošku vypelichano, máš tam vsak, ak k sa nemýlim, crypto affinis a crypto wendii správne? Tá affinis sa vie krásne rozvetviť po dne s spraviť radoby koberce a wendii keď zhustne do velkeho kríčka je úžasný.

Ani ja by som ho zatiaľ neposielal do súťaží , ale môže z toho bytu pekný o obľúbený kusok
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 04 Mar 2015 13:27 pm

ja vsetko hladam v prirode, drevo pri vahu, kamene taktiez, okruhliaky, listie z duba, vrby, sisky z jelse, nie je problem, pisem o dreve a kamenoch ktore u nas nenajdes, amano, finger atd. wood a japonske kamene,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod maros12345 » 04 Mar 2015 17:51 pm

Fuha,sa to tu zvrtlo na narazniky atď..(hádam tu je možné napísať aj negatívne hodnotenie a ukázať čo sa mi páči)
Príde mi veľmi prázdne,celá pravá strana..Ako to zlepšiť? No ja by som dosadil oveľa viac rastlín a ake to musíš vedieť sám.A ja by som ich samozrejme kúpil a neviem si predstaviť, že budem mať pekné akva bez investície.. (rastliny mi nemá kto darovať)Mne sa paci dačo celkom iné a ten čas a "trochu"peňazí do toho rád investujem..
Dusky a praveze tvoj vodný svet som videl,ale to sa nedá porovnávať..To už áno
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Dusky » 04 Mar 2015 21:45 pm

hej to su crypto, sak ale mesiac je malo na crypto, ale je pravda ze rašia stale nove listy, ako som ich premiestnil z velkeho akva, tam mi stagnuju neviem prec, akva ma zatial len vyse mesiaca, takze to sa neda mat zarastene akva zachvilu,

ja na nikoho neutocim ak to tam vnimas, len pisem ze ked uz nieco hodnotis tak to nehodnot vetou pride mi to jednoduche, lebo ako som ti uz vysvetloval, mne sa pacia napr akvaria typu blackwater alebo amazon biotop, a podla teba by to bolo velmi jednoduche akvarium lebo by to bolo prazdne bez rastlin, je to este mlade akvarium aby som to mohol mat zarastene, sak casom sa rozrastu, no sak prave bolo to krajsie, lebo som do toho investoval, zhanal rastliny, co2 mi bezalo, pridaval som hnojivo, strihal atd.,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod grello » 04 Mar 2015 21:59 pm

Ja ak mozem tiez vyjadrit svoj nazor (kedze sa tu spomenulo aj moje akva (co mi urobilo den maros, pochvalu si cenim, dik :pivo: )), tak zase, krása niečo stojí. Predpokladam, ze si si tu urobil tému, aby ti ľudia dávali návrhy na zlepšenie, pochvaly atď., k čomu v neposlednom rade patrí aj kritika. Áno, dalo by sa to "velmi sa mi to nepáci" povedať aj inak, ale zase tiež neviem Jozef, prečo by si rozkopával nárazníky. Zase odtiaľ, potiaľ. Sme komunita, zdieľame si návrhy, rady a názory, nie rivali, že kto spraví krajšie akva, a čo sa komu páči, aby sme sa o tom hádali.

Dusky: Moje akva je 5krát väčšie, takže to aj stojí viac peňazí, ale nechcem o tom. Ja som tiež zháňal rastlinky, filtre, vlastne všetko cez inzeráty, nemám takmer nič fungl nové, okrem akva a svetla. Keď si čakal len pochvaly, tak si to sem nemusel dávať. Máš toto mini pre radosť, ak ti robí radosť, je to super, ale keď už si ho sem dal, musíš sa vysporiadať aj s kritikou, podotýkam, že dokonca konstruktivnou. Ja mám tiež napr. nejaká menšie emerzátko (náklady: 0), ale nedám to sem, jednoducho lebo nie všetko sa aj musí zdieľať. Ale každý sme iný. Ak si myslíš, že krása je priamoúmerná s peniazmi, tak to sa naozaj veľmi mýliš. Nepopieram, že s 200E by som si kúpil viac fajnových vecí ako s 20, ale jednoducho nemôžeš obhajovať krásne akvária tým, že "nevedia čo s dukátmi", je to aj o prioritách, o tom koľko sa rozhodneš investovať. To, že ty by si dokázal spraviť krajšie s viac peniazmi, je tiež o prioriách. Keď spraviš pekné s viac peniazmi, tak našetri a sprav a potom nehovor, že "keby som mal viac peňazí...", alebo to urob takto a kritiku prijmi. A tiež by si sa divil, koľko (aj sklenených) vecí sa dá (ak si šikovný) doma zbastliť. A k tomuto niet čo dodať, moje slová:
Len treba chcieť a nehľadám dôvody prečo sa to nedá a vyhovárať sa.
Jozef, amen.

Stara dobra klasika tu uz akosi nema miesto, co je skoda.

88Mato88, stará dobrá klasika má miesto ako všetko iné, ale tiež to musí nejako vyzerať. Resp. asi nerozumiem čo myslíš pod pojmom klasika.

Dusky, môj názor je taký, že to chce čas, lepšiu foto, a ešte raz čas. Zatiaľ je to také nemastné, neslané. Ospravedlnujem sa, ak to vnimas, ze som ti moc nalozil, alebo tak, ale mám pocit, že by si chcel pochvaly, za nieco, co je prinajlepsom (zatial) priemerne, a nechces prijat kritiku, ktorá prichádza. Inak si ale myslím, že keď sa s tým trochu pohráš a dáš tomu čas, tak to môže byť naozaj pekný kúsok.

P.S.: Malá poznámka, nerozumiem tieto trpitelské postoje Hryza a iných, "že ma zahrabú, hor sa do mňa, urcite ma ukamenuju"... atď. Tak keď sa za názor hanbím, tak držím ticho, a keď sa už rozhodnem niečo napísať, tak si za tým hádam stojím. A nesúhlasiť je úplne fajn, sme tu predsa na diskusiu. Na internete dnes už môžeš všetko, tak neviem čo ste niektorý ustráchaný z toho, že nedajbože vám môže niekto niečo povedať...
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod maros12345 » 04 Mar 2015 22:41 pm

Dusky, tu vetu som nemal napisat :mne sa to velmi nepáci,ale napr. :mne sa to nie velmi páci.A asi by to vyznelo lepsie,ale u mna by to znamenalo to isté..Nech sa dari
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: aqua nadrz 37,5

Odoslaťod Hryzo » 04 Mar 2015 22:59 pm

nazor mam ... inak by som ho nenapisal
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.