Tanganyika cichlids u prasana



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod skala » 02 Mar 2015 14:16 pm

Skús jedného, dvoch poriadnych prísavníkov na sinicu. Takých aspoň 8 cm. Mne jeden cez 15 cm obhospodáril steny v 300 litrovke. Predovšetkým držal celkom na uzde riasy na Back to Nature pozadí. Skoro ako by tam neboli. Či bude chcieť sinicu neviem, ale keď iné "nedostane", asi áno.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 02 Mar 2015 16:19 pm

@skala: ano je to u mňa, momentálne kŕmim minimálne a to O.S.I - čo je prevažne artemia a u cyprichromisov vidím i zelené výkaly,takže zrejme aj im sinica trocha chutná.V inej nádrži kde mám Malawi sú v jednej polovici oni a v druhej zopár samčekov gupiek.Cez predelenú časť bol nasávaný kal filtrom priamo do polovice k gupkám.Strašný bordel i keď som dosť často odkaloval.Dal som tam párik ancíkov a odvtedy sa už s odkalovaním nebabrem a o kal sa starať nemusím.Ancíky ho poctivo dokonca hneď na druhý deň po vložení do nádrže požrali. :)

@vincent: tie bublinky trocha iritujú i mňa,ale inak ma poznajú ako vcelku kľudného človeka - vydržím to :D

@Vlado: trocha som premýšľal na dno dať calochromis macrops,no v takejto nádrži už by to bolo trocha moc rýb

Práve mám kopec predajných Ancistrus sp.red,tak hádam ak by som tam jedného -dvoch dal.Možno by trocha poobrusoval to pozadie i kamene.
Stále som nehýbal s osvetlením,zatiaľ to nechávam tak.Sinica na zatienených miestach skál nerastie,je len na exponovaných.
No a idem to komplet(podľa toho čo doma za testy ešte mám) pomerať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 02 Mar 2015 18:27 pm

Pomerané/poznámka-je to deň po čiastočnej výmene vody
pH 7,6/7,7 Tropical test
celková tvrdosť 12dGH Tropical test
uhličitanová tvrdosť 6dKH Tropical test
vodivosť 109us/cm
Fe 0,1-0,2mg/l Sera test
NO2 0,3mg/l Tropical test
NO3 10mg/l Tropical test

KH mám reálne o niečo viac,upravujem.Tak chalani čo poviete? :idea: Pridať to KNO3 pre tie Vallisnerie? Ak áno koľko,do tej dvestovky?Pomôže to aj na tú sinicu? Hlavne podporiť tie Vallisnerie aby sinicu rastom potlačili.Zatiaľ som len prihnojil profitom.
Rozhodujem sa či tam tie prísoše dať alebo nie :?:
No a ako som už písal Marisu mám,ale ona by mi zožrala i tie valisnérie.Dobre ja poznám tú sekačku :lol: Mám len zopár kúskov a dokázala sa mi rozmnožiť i v 5L.To by to akvárko dopadlo. :dead:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod Vlado21 » 02 Mar 2015 19:24 pm

Prasan, IMHO ak test ukazuje spravne to KNO3 by som zatial nepridaval (az sa cudujem odkial sa ta sinica berie, nehnojil si v poslednej dobe nejakym P+ hnojivom, Profito by mal byt bez fosfatov?). Skoda, ze tu marisu si tam nevypustil este pred valisnerkami, teraz by ich za par dni zosrotovala, to je fakt... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod Raviolka » 02 Mar 2015 20:29 pm

prasan napísal:NO2 0,3mg/l Tropical test

Podle mě to vypadá krásně přirozeně, ale naživo je to asi jiné - navíc to určitě není "zdravé" akvárium. Já bych přidala KNO3, ale rozhodně ne v situaci, kdy je akvárium nezaběhlé a bojuješ s dusitany. To je mnohem větší strašák, než nějaká sinice. Takže sinici (její řešení) bych odsunula stranou, mnohem více měnila vodu a doufala, že během dvou týdnů naměříš nulu. Ten kořen bych vyndala. Až se akvárium stabilizuje, můžeš zvažovat vrácení - ale může dělat neplechu a s ním se čisté vody (a akvária bez sinic) třeba ani nedopracuješ. Ta hodnota dusitanů je varovná, opravdu bych teď vše podřídila jejímu snížení.

Na okraj k tomu krmivu: artémie = vysoký obsah proteinů (= fosfor). Jednak bych to asi i s ohledem na trávení ryb nechala až na období, kdy se akvárium stabilizuje, a zatím krmila něčím lehčím. A také s tím musíš počítat, když bojuješ se sinicí. Trojkombinace vysokoproteinové krmivo + měkká voda + organický materiál (dřevo) je pro sinici lákavá.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 02 Mar 2015 21:23 pm

@Vlado: Hnojil som len EasyLife Profito-m i to len raz.Mením len časť vody raz týždenne a inak som nijako nedohnojoval.Kŕmim dosť málo,filter je ešte zo starého zabehnutého akvária.Takže by sa to malo celkovo zabiehať rýchlejšie.A už je to tuším i viac ako mesiac od založenia.

@Raviolka: Práve ,že v reále mi to príde ešte krajšie ako na mojich fotkách.Samec cyprichromis-ov sa natriasa pred samičkami a tie sa točia okolo neho.Chcú sa trieť.Trocha ako bolo napísané nepôsobia dobre na pohľad v sinici uveznené bublinky,ale inak mne osobne ......no v noci si to miesto TV pred akvárkom ,,užívam,,.Tá sinica mi z blízka príde skôr,že už ostala stáť a jednoducho po nej tam kde bujnela zostal taký ten pevnejší povlak.Koreň von dať nemôžem,ledva som ho na šírku do akvárka dostal a ešte k tomu je na jednej strane ukotvený tou krajnou skalou.To by som rozbabral pol nádrže.Trocha mi príde divná tá nameraná vodivosť.Normálne rádová u nás máva vždy keď meriam cca 300us a teraz v akvárku deň po výmene vody 109us? Koreň je starý ,,sto rokov sušený slnkom na brehu riečky,, a už dávno čiastočne vyluhovaný.Vodu v akvárku mám bez viditeľného výluhu.Možno sa tam spustil i napriek tomu dáky hnilobný proces,možno či nie i z tej sinice.
K nameranému:
Meral som pri umelom svetle,takže možno aj trocha chybujem a zle som odčítal skreslené hodnoty.
NO2 0,3mg/l je ešte rybami tuším akceptovateľná hodnota - samozrejme budem musieť častejšie ako raz týždenne vymeniť časť vody.
NO3 do 20mg/l veď to je podľa testu v pohode.Ja mám 10mg/l.Menej nenameriam,tam už Tropical test nemá farebnú škálu.

Nádrž som zakladal 25.1.
Dám tomu ešte čas a pritlačím na tie častejšie výmeny vody.Až neskôr ako mi radíte skúsim to KNO3.No a i v tom krmive máš pravdu,skúsim vysadiť a dám niečo iné.To som si popravde vôbec neuvedomil.
Toto akvárium než som ho prerobil bolo založené skoro 5 rokov.A teraz nanovo určite dalších 5 bude.Sto pro si sním zažijem ešte nejednu zábavu či sklamanie.
Budem samozrejme neskôr informovať ako sa to u prasana vyvíja. :wink: A samozrejme ďakujem vám za rady.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod Vlado21 » 02 Mar 2015 23:31 pm

Prasan, NO2 by som nepodcenoval. Fakt je, ze v zabehnutom akva by mal byt = 0. Vyzera, ze v tomto je zabyvanych stale nedostatok nitrifikacnych bakterii, ktore by menili toxicky NO2 na neskodny NO3. Otazka je, ci by sa nedal "naockovat" napr. filter bakteriami z ineho (zabehnuteho) akva. Ak prakticky nehnojis, zdrojom fosforu (katalizatora pre sinicu) moze byt jedine strava. So zabehom Tanganyiky skusenost nemam, ale asi bude pravda, ze ta sa zabieha o nieco dlhsie ako rastlinne akva (v nom skodlive latky pomahaju absorvovat rastliny). Ak by sa tie Vallisnerie chytili, myslim, ze by ti mohli pomoct nakopnut ekologicku rovnovahu... :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 03 Mar 2015 05:46 am

Na začiatku som použil i Bactozym,ešte dáky v zálohe mám.Filter som pri zakladaní nečistil,ostal tak ako bol v pôvodnom akvárku.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod Raviolka » 03 Mar 2015 13:13 pm

Kořen bych ven opravdu dala – dojdeš k tomu dříve či později sám, uvidíš (a dřív je to lepší, pokud to znamená velký zásah a tím částečně nový záběh). Mluvím z vlastní zkušenosti, dívat se rok na akvárium se sinicí a pořád si říkat, že ten kořen vyndat nemůžu, že bez něj to prostě nebude ono… už jsem kapitulovala a další podobné akvárium je na řadě. Je to i v zájmu ryb, pracující dřevo se dá tolerovat v black water biotopu, jinde to prostě přináší převážně negativa. Ne každý kořen tak pracuje, ale pokud k tomu dojde (a jsem přesvědčená o tom, že tohle je ten případ), tak to prostě znamená sice ne akutní a zjevné, ale zato trvalé trable. Příliš mnoho organického materiálu = více redukční prostředí, což pro africké jezerní cichlidy není žádoucí a pro akvárium, které není zaběhlé, to platí dvojnásob.
Vodivost se může ztrácet tak, že některé látky odčerpají sinice. Daleko pravděpodobnější a účinnější je působení dřeva, kdy dochází k iontové výměně a navázání určitých prvků do komplexů – kdy „vypadnou“ z roztoku a nedají se změřit konduktometrem. Na stejném principu funguje změkčování vody rašelinou, „nasávání“ léčiv do kořene a tim snižování jejich účinnosti apod. Dřevo není radno podceňovat. Ten pokles vodivosti mi nicméně přijde až podezřele velký, obzvlášť ve srovnání s tvrdostí.
Sinice není spouštěčem hnití, ona jen využívá vhodných podmínek (k nimž patří i nízký redox).

prasan napísal:NO2 0,3mg/l je ešte rybami tuším akceptovateľná hodnota - samozrejme budem musieť častejšie ako raz týždenne vymeniť časť vody.
NO3 do 20mg/l veď to je podľa testu v pohode.Ja mám 10mg/l.Menej nenameriam,tam už Tropical test nemá farebnú škálu.

Ano, NO3 je v pohodě, vždyť píšu, že bych za jiných okolností klidně přidala (čistě jen kvůli sinici).
Ale NO2 bych nad nulou neakceptovala a ryby to dělají jen proto, že hodnota pozvolně vystoupala z nuly. Je to toxické množství a kdybys tam teď přelovil jiné ryby z normálního zdravého prostředí, tak řada druhů by to nerozdýchala. Rozhodně to rybám neprospívá a jednoznačně to ukazuje, že filtrace je nedostatečná nebo ještě není plně zaběhnutá – a/nebo se něco v akváriu rozkládá. Tušíš správně, kam mířím :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod maro-g » 03 Mar 2015 13:38 pm

Ahojte ľudkovia.
Dlhšie som sa na fóre neobjavil, ale tento týždeň ma zaujala diskusia o tanganike a sinici. Asi mám rovnaký problém ako prasan - opisoval som ho vo svojom fóre afrika "podomácky" ešte v novembri. Odvtedy sa pokúšam márne bojovať so sinicou a ani rybkám sa nedarí - z 32 ks ich je aktuálne už len 21.
Spoločnými menovateľmi s týmto akváriom sú "biotop" tanganika, C. leptosoma "mpulungu", sinica na presvetlených častiach dna a dekorácie, a drevo v akva.
Parametre vody sú takmer nemenné - aj keď používam papierikové testy, iba občas premeriam kvapkovými. Nepomohlo zníženie osvetlenia, častejšia výmena vody. Asi je narade generálna prerábka akva - odstránenie koreňa, možno zmena kameňov, pridanie rýchlorastúcich rastlín (valisnérii sa teraz nedarí, kryptám áno), ...
Budem sledovať túto diskusiu a snáď pridám užitočné postrehy.
Obrázok používateľa
maro-g
 
Príspevky: 71
Obrázky: 19
Založený: 26 Nov 2008 10:03 am
Bydlisko: Bytča

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 03 Mar 2015 16:16 pm

@Raviolka: Ako píšeš,bude to ten koreň.Viem,že máš pravdu a súhlasím s tebou no skúsim sa s problémom ,,koreň,, popasovať.Bývam sám,návštevy ku mne často nechodia a tak ak tam aj sinica bude i po roku moc ma to nerozhádže.Určite pre to NO2 začnem viac ako raz týždenne meniť vodu.Včera som pridal na zvýšenie alkality sódu (na špičku noža) čo spôsobilo zvýšenie vodivosti na 141us(merané teraz po obede).Vyšia alkalita by mala,ak si dobre pamätám udržať stabilnejšie prostredie.Nechám tomu voľný priebeh a hádam po zakorenení vallisnerie(sadil som ju len cez víkend) sa to aspoň trocha dá do poriadku.

@maro-g:
Mne tá sinica nevadí.Niekomu by to žralo nervy,ale ja som obrnený z práce už i na horšie veci.Ako je vidno na fotkách dno mám v podstate čisté(sem tam to prípadne poodkalujem).Sinica sa drží iba na pozadí a lávovej skale.

@raviolka: na tom koreni tá sinica nie je v tak hustej vrstve ako na pozadí a skalách.To mi príde trocha od veci,že práve na ňom ktorý je príčinou všetkého je jej menej.Musím sa priznať,že pozadie hľavne pre prirodzenejší vzhľad nikdy ani pri zmenách akvárka nečistím.Skaly som rovnako len tak vložil dnu po osprchovaní.Zrejme robievam kopec vecí po svojom a často i zle ,tak sa na mňa nehnevaj,že to chcem s koreňom ešte risknúť.
Asi som nespomenul,ale to pozadie má sem tam i čiernu riasu zrejme sa tam držiacu ešte zo starého akvária.
Dupnem na tie výmeny vody,častejšie poodkalujem,pridám ešte trocha sódy a uvidím čo z toho bude.Neviem či vodárne nepristúpili k dákej zmene,dnes meriam vstupnú vodu a zisťujem,že má 74us/cm.(bežne ako som písal máva okolo 300us/cm).Som z tohto zistenia trocha mimo,možno zimné obdobie a dlhšie nepršalo i sa nič neroztápa.(u nás sa voda moc pod Tatrami neupravuje)
Akvaristika je pre mňa plná prekvapení. :)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod skala » 03 Mar 2015 16:56 pm

prasan, v úvode píšeš:
"Voda: Stredne tvrdá až tvrdá.(vodovod)"

ale teraz si napisal 141 mikroSiemens, a že si vodivosť ešte zvýšil. To je voda dosť mäkká. Ten koreň je nádherný, ale príde mi dosť mäkký. Skôr do rastlinného akvária. Čo to je? Mal by to byť mangrov? Alebo nejaké iné tvrdé drevo zvyknuté na zatopenie vodou? Skôr mi konzistenciou pripomína mäkký topoľ. Tie kamene sú asi lávové. Zrejme naviazali na seba množstvo rozpustených látok. Skús ich zatiaľ vybrať. Neverím tomu, že len výmenou vody sa zbavíš sinice na novom dreve. Predpokladám, že koreň je v akváriu krátko.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod Raviolka » 03 Mar 2015 17:49 pm

prasan napísal:Bývam sám,návštevy ku mne často nechodia a tak ak tam aj sinica bude i po roku moc ma to nerozhádže.
Chápu, že si to chceš dělat po svém. A že ti sinice nevadí - mi taky ne, pokud by šlo o estetiku. Ale je potřeba si uvědomit, že tady jde v první řadě o ryby. Pokud by hodnoty byly ok, ale esteticky sinice překážela, tak je to víceméně jedno... i když sinice není řasa, při masivním výskytu prostě vždy signalizuje problém s kvalitou vody. A v momentě, kdy máš podezření, že ti v akváriu něco hnije, a kdy jsou hodnoty vody alarmující (což dusitany > 0 jsou), tak už to není o líbí/nelíbí.
Ještě maximálně dva týdny bych se s tím zkoušela popasovat intenzivními výměnami vody - myšleno s problémem kvality vody, nikoliv se sinicí - a svalovala to na záběh... ale pak je potřeba zasáhnout. Tedy já bych ten kořen vyndala hned, ale to se mi to radí...

P.S. Dodám, že já jsem ještě nikdy v životě nečistila pozadí, běžně neodkaluju a řasy neřeším... sinice víceméně také ne, pokud jsou pod kontrolou a/nebo pokud jsou to akvária bez ryb. Nejsem zastánce vypulírovaných akvárií. Jen v tomto konkrétním případě jde opravdu o kvalitu vody, estetika je naprosto vedlejší.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod Vlado21 » 03 Mar 2015 18:19 pm

+ zdravotne rizika. V nadrzi plnej sinic (kyanobakterii) by som ruku asi prilis dlho nemocil. Naopak, daval by si bacha, aby sa nejaka kontaminovana voda nedostala omylom do oci/sliznic (napr. pri vymene vody), jeden nikdy nevie...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 04 Mar 2015 00:42 am

@skala: Koreň som doniesol od nás z riečky - popravde netuším čo to je - no je to tvrdé jak šlak a bol problém to vôbec pílkou orezať tak aby sa vošiel do akvárka/ Vodu bežne máme pH7,6 s vodivosťou 200-300us (samého ma tá hodnota 74us prekvapila).V akvárku je koreň krátko - ten jeden mesiac od založenia.

@Raviolka and Vlado: Skúsim,kľudne i dennú výmenu.Pridal som tam ešte tabletu Bactozymu.Podobne sa to javilo i v stene,kde pri rovnako založených nádržiach v jednej nastala mohutne zelená voda.Dal som tomu čas + častá výmena vody a dnes po zelenej vode ani stopa.Viem,že sinica je iná kapitola a uvedomujem si riziká čo píšete.Zrejme budem prvý blb na nete čo to i napriek tomu vyskúša. :dead:
Neskúsiš,nezažiješ,nevieš o čom to je.Akvaristike sa venujem dlhšie a mám toho doma kopec.Zažil som si už i úspechy i sklamania.Sinicu v takom rosahu pravdu povediac mám v akvárku prvý krát.Rybky sa zrejme ako si Raviolka písala,postupnou zmenou zatiaľ netvária nespokojné - no nerád by som o ne prišiel.Takže idem od dnes na dennú výmenu cca 40L.Hlavne aby som znížil to NO2.Nebudem skúšať zatemnenia a podobne.Nechcem tak svetelne obmedzovať vallisnerie,ktoré čerstvo po zasadení by som naopak rád rozbehol.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod skala » 04 Mar 2015 18:10 pm

prasan, potom to bude drevo skor makke. Do akvarii afrikocichlidovych sa hodi skor ozaj tvrde, zvyknute na trvale zamocenie, preto mangrovy. Tamto asi ozaj bude osika, pripadne to moze byt jasen, alebo pajasen zliazkaty alebo nieco podobne. Nemas predmet dolicny ? ;-). Daj listy :-) Navyse afrike triesloviny velmi nevonaju. Aj ked extremne z nejakeho topola / osiky ich vela nebude.

nech sa dari
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 04 Mar 2015 19:30 pm

To bolo vyvrátené a naplavené zrejme už dávno,listy to nemalo a ani kôru.Suché jak pery starej indiánskej ženy.Tvrdé jak tomahawk jej muža. :lol: :angel:
Biela
Spišská Belá - Belianske lúky - cez Poľsko tečúca Bialka resp.Bialk - Jezioro Czorsztynskie .Podľa súradníc to miesto na mape nikdy google nenájde. :mrgreen:

Biela je dosť silný tok a pri lejakoch možno priamo až z poľského jazera,je dosť nemožné určiť o aký strom vlastne ide.Naplavuje sa tam kadečo.Na našom území je to okolo prevažne ihličňan a kadejaký divoký listnáč.Fakt si netrúfam.Na ihličňan by to bolo moc tvrdé a listnáčov je toľko druhov. :dead:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 05 Mar 2015 01:27 am

Keď teraz po čase opäť čítam toto vlákno 612l-trapenia-t14019-24.html ,smejem sa sám sebe aký som bol naivný.
Voda vymenená a ideme ďalej. :o
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 09 Mar 2015 18:14 pm

Vodu mením pravidelne denne res.niekedy obdeň podľa toho ako stíham,zmenil som stravu no akosi na teste moc nebadám zmenu.Zrejme ten test tiež neukazuje najpresnejšie.Cyprichromis je zatiaľ v pohode a samček kurizuje.
Julidochromis dnes prekvapil,za skalnatou stenou pláva poter.Som tak rozlietaný,že ma naň upozornil kamarát čo bol dnes na návšteve.I napriek tej sinici,sa zdá všetko ok.Dám tomu pri pravidelnej výmene vody čas a uvidím ako sa to bude vyvíjať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 10 Mar 2015 09:36 am

Neviem či sa mi niečo v takejto spoločnej nádrži pošťastí i odchovať.No maličké sa javia k svetu a už strávili žĺtkový vačok,takže troška prikrmujem.Julidochromis ornatus ako vieme je na vodu dosť citlivá rybka,takže aj napriek tej mojej sinici a zrejme zle ukazujúcemu testu by malo byť všetko ako tak v poriadku.Už sa tu rozoberalo i to,že ryba sa pre zachovanie rodu vytrie i v nie naj podmienkach.Na mojich zatiaľ nebadám ani rýchle dýchanie ani nič podobné čo by nasvedčovalo zhoršené podmienky.
Každopádne budem informovať. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 25 Mar 2015 05:49 am

Na svete je druhá generácia Julidochromus, no a dve samičky cyprichromis majú plné tlamky práce.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod skala » 25 Mar 2015 08:28 am

A radosti :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod prasan » 25 Mar 2015 16:00 pm

Jj. :wink:
Julidochromis je zaujmavá rybka,hlavne to ich rodinné - generačné správanie.
Všetko funguje ok.Tá sinica bude ako sme rozoberali ,koreňom ale hlavne čerstvo založená nádrž a dostatok svetla.Čo ešte u mňa podporuje poludnajšie slnko teraz v zimnom období.Nechcem zatemňovať akva a stresovať ryby,takže ju mršku ignorujem.Výmeny vody pravidelne,vallisnérie sa začínajú pomaličky prebúdzať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Tanganyika cichlids u prasana

Odoslaťod maro-g » 26 Mar 2015 11:08 am

Držím palce, aby sa darilo a rybky odrástli :D .
Napriek tomu - ja som si priniesol samičku Cyprichromisa s plnou papuľkou už z predajne, aj sa mladé držali pár dní, potom nosila samička aj druhý krát, aj malé multifasciaty som zbadal medzi ulitami - všetko však len pár dní, potom neprežili.
Odvtedy som žiadne mladé nevidel.
Ako som písal vyššie, tiež mám v akva drevo a sinicu, parametre vody sú OK, meral som už aj fosfáty a nič. Ešte mi poradili, aby som zmeral aj kremičitany. :?:
Obrázok používateľa
maro-g
 
Príspevky: 71
Obrázky: 19
Založený: 26 Nov 2008 10:03 am
Bydlisko: Bytča

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.