Juwel Lido 120



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Hryzo » 28 Feb 2015 00:28 am

toto je len moja zvedavost .. ake su teda jeho rozmery? na meter dlhe akvarium mi pride 40 l dost malo ... to mi vychadza nieco ako 100x20x20 .. tenke a uzke
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Reklama

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 28 Feb 2015 00:40 am

Ja si ho pamätám z detstva keď som choval korytnačky že bolo dlhé a úzke, len je v pivnici tak ho musím nájsť
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod martin_s » 28 Feb 2015 00:47 am

Tak ked je viac rokov prazdne v pivnici tak ho mozno bude treba aj prelepit nanovo... Tak ci tak to nie je riesenie toho co tam mas zle uz teraz, je to iba vizia riesenia jedneho nedostatku v buducnosti (pricom ak nevyriesis nedostatky ktore tam mas uz teraz tak mozno ani toto riesenie nebude uz aktualne, kedze tam ten rak ostane aj tak sam, za predpokladu ze to prezije...)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 28 Feb 2015 12:23 pm

Rak je už oddelený, akvárko netečie, ale to podlhovasté bolo rozbité totálne tak je zatiaľ v menšom, miesto neho som dal teda do akvária 2x krevety EPC alebo nejak tak, naštudoval som si že nezabijaju ryby ani nekosia rastliny ale naopak ešte dodatočne filtruju vodu
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 28 Feb 2015 12:24 pm

Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Hryzo » 28 Feb 2015 13:38 pm

A kam išiel ten rak?

Nechcem byť zlý, ale musíš pochopiť jednu vec: nič ďalšie nekupuj ... To, že niečo dáš preč, neznamená, že to musíš nahradiť niečím iným.

Študuj, vylepšuj a uvidíš, postupne časom budeš viac a viac spokojný ...
Nielen my, ale hlavne ty chceš určite pekne a fungujúce akvárium.

http://www.prirodni-akvarium.cz tu je tona super článkov, ktoré ti k dobrému akváriu určite pomôže.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod radorado » 28 Feb 2015 13:46 pm

Adam. asi si to zle pochopil. tie krevetky nefiltruju vodu. potravu z vody filtrujú. potrebuju dostatocny prud vody a miesto kde by sa mohli usalasit v tom prude vody a krmit sa tam.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 28 Feb 2015 14:05 pm

Ešte dokúpim zopár rastliniek ale som sa rozhodol ze nic iné meniť nejdem, mne sa to páči, ryby nevykazuju žiadne známky nespokojnosti, ale aj tak ďakujem za všetky rady
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 28 Feb 2015 14:16 pm

Rado, áno viem, prednášku mi spravil asi jeden z naj akvaristov (ktorí sa ťa nesnaži okradnúť o peniaze ako v nemenovanych velkoobchodoch) že im mám spraviť nejake to miestečko pri prúde vody, tak som nasmeroval vývod z filtra trošku nižšie, dal tam machove guľky a krevety sú len tam http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02 ... cfd675.jpg
a tu je ešte aktuálne foto akva, ale pokúsim sa dat do zadu zopár rastlín na štýl holandských akvárií http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02 ... 6ca821.jpg
ta skala vzadu nie je umelá ale hlinené a je celá dutá, lebo kym som nemusel dat raka do iného akva tak to bolo určené pre neho kvôli jaskynam, a tá sasanka viem že sa tam nehodí ale mne sa páči a samcekovy bojovnice duplom (pošlem foto keď bude v nej)
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Hryzo » 28 Feb 2015 14:52 pm

Hlavné je, a aby sa akva páčilo majiteľovi ... tie rastlinky sú super voľba ... keby si potreboval s niečím poradiť, napíš.

Ak však pýtas radu, skús sa nimi aj trošku riadiť, inak ľudia prestanú rady dávať
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod martin_s » 28 Feb 2015 16:07 pm

Adam_SVK napísal:...pokúsim sa dat do zadu zopár rastlín na štýl holandských akvárií ...

Ak na styl holandských akvarii, tak tych rastlin bude treba dat ovela viac ako zopar, navyse myslim ze v tejto drti co tam mas ako substrat ti moc neporastu...

Hryzo napísal:... keby si potreboval s niečím poradiť, napíš. ...

Myslim si ze Adam_SVK ziadnu radu v skutocnosti nechce a je asi aj zbytocna strata casu nieco radit... Napokon sam to potvrdil (nepriamo):
Adam_SVK napísal:Ešte dokúpim zopár rastliniek ale som sa rozhodol ze nic iné meniť nejdem, mne sa to páči, ryby nevykazuju žiadne známky nespokojnosti, ale aj tak ďakujem za všetky rady
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Hryzo » 28 Feb 2015 17:37 pm

Nech to dopadne akokoľvek, dúfam, že téma nezostane mmŕtva, a raz za čas hodia nejakú informáciu či fotku, aspoň raz za mesiac.
možno sa ddozvieme o nejakom peknom pokroku či inovácii. Lovu zdar.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 07 Mar 2015 16:46 pm

Obrázok

Tak pridal som 7x Elodea Densa a Anubius lanceoleta
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Vlado21 » 07 Mar 2015 19:04 pm

Ufff.,. len ta ciernobiela drt! Chudak panciernicek.... :oops:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 08 Mar 2015 09:02 am

Vlado, a v prírode majú akože iba jednofarebný strk/piesok?
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2015 09:12 am

V prirode ani štrk nemaju, skôr je to taka zmes pieskovevých nanosov, listia a drevin - korene a napadane konare.

Pri tejto ostrej drti (nie je štrk) si akorat tak papulky porania :(.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Vlado21 » 08 Mar 2015 09:42 am

Adam, ak uz nechces ist do profi akva substratov, tvoje panciernicky by sa potesili aj jemnemu kremicitemu strku. Farebne drte ako mas ty by som pouzil len na dekorativne alebo stavebne ucely, urcite nie do akva s panciernickami a rastlinami. Ale nic si z toho nerob, aj ini robia rovnaku chybu (este s divokejsimi farbami kamienkov a roznymi umelohmotnymi artefaktami na dno)... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 08 Mar 2015 14:00 pm

Jedného mam už od Vianoc a nevyzerá že by mu to vadilo :-/
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Hryzo » 08 Mar 2015 14:29 pm

to, co sa nam ludom zda byt "v pohode", moze pre ryby znamenat nanic ... mne sa moze zdat ze rybky pekne plavaju a papaju, a oni pritom len poloskapato prezivaju, lebo nemaju pre nich spravne podmienky

konkretne tvoj panciernicek - tebe sa moze zdat, ze krasne a usilovne hrabe v dne ... a on sa mozno pritom len trapi s vyhrabanim hocicoho, lebo je to pre nho velky a trochu ostry strk ... a tym padom to ty vidis, ako krasne hrabe a on sa pritom trapi, aby sa vobec najedol ...

takze tolko o uhloch pohladu co je a co nieje dobre :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2015 19:55 pm

Adam_SVK napísal:Jedného mam už od Vianoc a nevyzerá že by mu to vadilo :-/


A určite sa pancierniček ani nesťažoval, otazka je ako by dal najavo že mu niečo vadi, ako by sa sťažoval... ? Možno polomrtvym, či mrtvým pohladom v očiach.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 08 Mar 2015 23:34 pm

A tak nie každému vyhovies ale vyzerajú dobre, dokúpil som mach a dal ho všade na dekorácie tak ak budu chcieť tak pôjdu tam, zradla majú dosť, jedine úmrtie panciernika som mal preto lebo bojovnica mu roztrhla plyny mechúr
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod martin_s » 09 Mar 2015 10:23 am

Bojovnica roztrhla panciernikovi plynovy mechur? A to prosim ta ako dokazala? To ci si dokaze panciernik vyhrabat jedlo z pomedzi tej drte je mensi problem ako to ze pri tejto snahe nieco najst si moze poranit fuziky, brucho atd. A ani pridanim machu nezabranis niecomu, co je pre nich prirodzene... To preco su pre nich fuziky dolezite a ake nasledky moze mat ich poranenie rozpisovat nebudem, bola by to najskor len zbytocna strata casu a ak budes mat zaujem nie je probem si to vyhladat.
Ako citam tvoje prispevky a ukazku postoja, napada ma iba jedna otazka (napadla ma uz davno, ale dlho som odolaval): Skusal si niekedy vysivanie alebo strikovanie?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod Adam_SVK » 09 Mar 2015 18:56 pm

A ty si si skúšal niekedy vybijat svoje ego aj na iných ako zaciatocnikoch? Lebo ako čítam tvoje príspevky (nie len na mojich prispevkoch) nič kladné od teba necakat, ale idem odtiaľto preč, veľa ľudí má odhovaralo že mám ísť na české stránky, lebo vraj je toto komerčný portál, a to by mi ani tak nevadilo, ale rady sa tu nedockam aj tak, tak dovidenia, a jedine ďakujem hryzovi a ešte zopár ľuďom za rady ktoré mi aj pomohli, nie ako od Martina...
Adam_SVK
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2015 00:53 am

Re: Juwel Lido 120

Odoslaťod kilo18 » 09 Mar 2015 19:55 pm

kto ti tu poradil zle??? stale si ides za svojim a nedas si poradit Martin ti povedal ze mas nevhodne dno pre corydorasov a to mas keby ti islo o to akva tak sa snaziz aby bolo pekne - kazdemu sa paci nieco ine to ti nekritizujem ked tam budes mat aj titanic potopeny a 4 plastove modely lietadla ale co je hlavne aby sa jeho chovancom darilo a boli spokojny predstav si ze teraz zacnes chodit vsade bosi asi ti tie kamene na ceste po zime nebudu robit dobre a pritom je pre teba prirodzene ze budes chodit napriklad kupit si jest, pojdes do obchodu aby si neumrel hladom a pritom sa natrapis a vytrpis si kym sa k jedlu dostanes a takto sa citia tvoje corydorasy ale ked nechces umret hladom tak pojdes aj ked cesta bude pre teba utrpenie a ver tomu ze chodit budes len pokial budes vladat, pokial si nezranis si nohu -nedostanes daku infekciu - potom sa ti bude chodit este tazsie az neprejdes a umres bud na infekciu bez liekov alebo hladom

ked mas zaujem o akva studuj staci co potrebuju rybky ktore chces chovat - potom by si nespravil to co si im pripravil

odkaz na tvoje corydorasy citaj http://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny

Charakteristika: Čilá bronzová hejnovitá rybka žijící u dna akvária, vhodné je vytvořit pro ni skrýše. Dno akvária by mělo být relativně tmavé, pravidelná výměna vody je nutností, husté osázení vodními rostlinami zařídí možnosti úkrytů, podobně jako různé kořeny či keramické trubky. Voda musí být čistá, prostá chemikálií. Je to rybka vhodná i pro začátečníky. Potřebuje volný přístup k hladině, protože má tzv. střevní dýchání. Je to hejnová ryba pro kterou je nevhodné ostré dno. Běžně chovaný druh pancéřníčka, v akváriu byl mnohokrát rozmnožen, existuje i v albinotické formě. Je nutné je krmit dostatečně a nespoléhat se pouze na to, že sežerou zbytky ze dna. Vyšlechtěné barevné variety jsou teplomilnější, než původní varieta.

pekny vecer ti prajem a studuj
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.