Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod jim » 04 Mar 2005 22:39 pm

to Joko: Ja som vstaval o piatej :wink: Mal som len taky pocit ze Gabriela mozno ale naozaj len mozno nevedela ked napisala ze citujem "mal by si zatienit akvarko" ,ze sa jedna o jazero.

Ale ja sa nerad hadam, ak sa to da nazvat hadkou a preto nech si kazdy povie svoje... ved predsa ma na to kazdy pravo a moja povinnost je vypocut si ho, ked sa so mnou rozprava, nie?
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Reklama

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod joko » 05 Mar 2005 00:23 am

jim napísal:to Joko: Ja som vstaval o piatej :wink: Mal som len taky pocit ze Gabriela mozno ale naozaj len mozno nevedela ked napisala ze citujem "mal by si zatienit akvarko" ,ze sa jedna o jazero.
Ona napisala
gabriela napísal:mal by minimalne zatienit akvarko na par dni :mrgreen:
A ten usmev znamena, ze to myslela zo srandy. Teda pravde podobne :-)

jim napísal:Ale ja sa nerad hadam, ak sa to da nazvat hadkou a preto nech si kazdy povie svoje... ved predsa ma na to kazdy pravo a moja povinnost je vypocut si ho, ked sa so mnou rozprava, nie?
- v pohode, na fore si stale kazdy napise co chce, o tom sa tu uz polemizovalo a napisalo ... Na to to je.
Niekedy to napisane moze vyzniet inak, lebo nevnimas mimiku danej osoby ani intonanciu a tak.
Takze ked napisem on je pako :lol: a on je pako :evil: Tak aspon tu je rozdiel, a moznost to trochu vyjadrit.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod velo » 05 Mar 2005 16:36 pm

hmmm narazil som na taky mensi problem :-(
jojko ? ty si ako dostal akva do domu ? lebo ak by som ho chcel dat urobit tak musim uvazovat aj na tym ze dvere mame iba 80 cm siroke ...
takze bud si ho spravim rovno doma alebo si dam urobit mensie ....
dalsi problem vsak je keby som chcel zvarat ram tak musim nejak poriesit koberce linoleum plavajucu podlahu leo by som ich spalil ... :cry:
nieje to az tak jednoduche :-(
velo
 
Príspevky: 28
Založený: 20 Feb 2005 21:51 pm
Bydlisko: Humenne (studujem v Rk )

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod nino_q » 06 Mar 2005 18:11 pm

velo, zabudni na to ze by si to akva prenasal - to musis spravit rovno na mieste, vratane zvarania ramu. Verim ze podlaha a koberce sa daju niecim zakryt aby ich zvaranie neposkodilo (alebo este lepsie - pozvarat este predtym ako ich tam das)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod PeterH » 06 Mar 2005 19:15 pm

Lepenie akva je jasné. To treba zlepiť na mieste. Čo sa týka zvárania, dá sa nájsť aj riešenie v čiastočne montovanej konštrukcii. Vhodným návrhom sa dá docieliť vysoká tuhosť konštrukcie. :) P.S. Máš rozšírené poistenie bytu v prípade..... :cry: Bohužiaľ treba myslieť aj na toto, predsa len 7500 l je dosť. Mne jedno lepené akva začalo tiecť :cry: Tu však treba priznať, že začalo tiecť až po 12 rokoch prevádzky.
Obrázok používateľa
PeterH
 
Príspevky: 19
Založený: 30 Jan 2005 20:49 pm
Bydlisko: Bratislava

hmmm

Odoslaťod velo » 06 Mar 2005 20:41 pm

[to Nino] l
enze ak ho pozvaram na mieste tak to by som sa uz nesmel stahovat :-) alebo by som potom zvacsil dvere :-)
[to PeterH]
no ak by kazdy najprv hned myslel na to ze mu to akva vytecie tak rybicky nema nikto ;-) jasne ze zvazujem aj tuto moznost ... takze akva je na prizemi a uz nebudem mat koho vytopit ;-) v jednej izbe je linoleum v druhej plavajuca podlaha takze ked ma praskat tak na stranu kde je linoleum :?
velo
 
Príspevky: 28
Založený: 20 Feb 2005 21:51 pm
Bydlisko: Humenne (studujem v Rk )

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod PeterH » 06 Mar 2005 21:15 pm

Velo,
Nechcem Ťa ani nikoho v žiadnom prípade odradiť. Akvaristika je krásna záluba, ale ako už v tejto diskusii bolo povedané ide o veľký projekt. Chcem Ťa len v dobrom tiež upozorniť na niektoré úskalia ktoré sa môžu vyskytnúť. Plakať potom je neskoro. Predsa je rozdiel 400 l a 7500 l. Napadol ma ešte jeden možný problém. Nie som stavár a neviem na aké možné plošné zaťaženie sú navrhované naše paneláky!!! Statika stavby je pevne daná. Takže si over aj túto stránku projektu.
Obrázok používateľa
PeterH
 
Príspevky: 19
Založený: 30 Jan 2005 20:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hmmm

Odoslaťod nino_q » 06 Mar 2005 22:54 pm

velo napísal:takze akva je na prizemi a uz nebudem mat koho vytopit ;-)
rozumiem spravne? chces to mat v panelaku? to sa mi vzhladom k hmotnosti nezda byt velmi dobry napad!
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod milop » 07 Mar 2005 08:47 am

Velo : snivalo sa mi, že sa mi zdalo!,
ale sny su pekne a ten kto nesníva nežije!
Tvoja téma je zaujmavá ,ale asi sa už uberá zlym smerom;
myslím , že každy z verných prešiel štádiom snívaniía o " obrovských" akva a má určité predstavy a myšlienky,ale
z tvojich posledných poznámok musím konštatovať, že máš dosť nerealné predstavy a malo skusenosti ( nehovorím len o úmysle zrealizovať taketo akva),
písať tu o tom či ti pri zváraní zhorí linoleum, alebo taketo akva budeš sťahovať, a či môžeš dať do nakladov elektrínu... atď je trochu naivné a ...........
K tomuto projektu sa vrať , keď to budeš považovať za realné a budeš na to mať - vedomosti a aj zazemie , inač keď sa o tom dozvie mamka tak ťa hneď vyvedie z omylu.
A potom, keď si budeš myslieť, že na to máš zistiš, že všetko je úplne inač.
Asi som sa dnes zle vyspal, lebo na vyššie uvedenú debatu som vôbec nemal v úmysle reagovať, prepáčte.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod viridis » 07 Mar 2005 10:31 am

Hmm, tiez by som si rad casom, az budeme dostavovat izbu k nasej zrucaninke zabudoval do nej vacsie akvarium, ale mozno ma to este prejde.

V pripadnom panelaku by som sa asi pre zaciatok uspokojil s nejakym tym mensim akvariom, povedzme nejakych 500 l .... ;)

A svoje sny o megaakvariiu s 1000-kami litrov vody realizoval az ako ctihodny pan v strednych rokoch ... ;)
Naposledy upravil viridis dňa 07 Mar 2005 12:51 pm, celkovo upravené 1 krát.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

hmmm uz viem ako vznikaju klebety :-)

Odoslaťod velo » 07 Mar 2005 11:21 am

[to PeterH]
moja tema ma este len 3 stranky prispevkov ale uz tu su taky co si to neprecitaju cele a chcu poucovat ... PeterH keby si si precital uplne prvy prispevok tak tam mas napisane ze byvam v rodinnom dome .... :x
Teraz si poplietol aj ostatnych a zacal sirit klebety alebo ako to mam nazvat ....

[to MiloP]
buduci rok koncim vysku a potom to mozem zacat realizovat ... ak nepojdem dalej studovat ... potom by sa to odsunulo o dalsie dva roky ...
neviem co je na tom zle premysliet si to poriadne ... a poradit sa s ludmi ktory nad niecim takym tiez rozmyslali alebo nieco podobne maju .. napr. jojko je prikladom ze nieco take sa da realizovat ... a s tym zvaranim som sa pytal jojka ze ci to zvaral v dome kedze tam vidim ze ma na podlahe drevo ...
Obrázok

[to all]
neviem ci ako informatik ostanem po skonceni skoly pracovat na slovensku takze ani neviem ci budem byvat v nasom dome ... avsak aj ked budem pracovat v zahranici tak http://www.akva.sk budem navstevovat ... Po nie prilis kladnych ohlasoch niektorych clenov koncim tuto temu a to co bude s mojim 7500 L akva sa uz nedozviete ... :idea:

niektorym co ma neodradovali dam vediet ako to dopadlo a ked to bude zrealizovane tak ich pozvem na navstevu . :)
velo
 
Príspevky: 28
Založený: 20 Feb 2005 21:51 pm
Bydlisko: Humenne (studujem v Rk )

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod Patrox » 07 Mar 2005 12:18 pm

velo hadam sa nenecháš odradiť od písania od pár jednotlivcov.. :(
Pekne ďalej píš ako postupuješ. Prosím prosím :D
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod milop » 07 Mar 2005 12:47 pm

velo :
prepač, nechcel som teba,ani ostatných odradiť a držím ti palce aby sa to podarilo,
dosť sledujem tuto temu, aj ja sa rad dozviem niečo nové
a poučím , ale zdalo sa mi, že sa ta debata nejak zvrtla , samozrejme necitim sa, že by som mal nejako kecať do toho čo a ako sa bavite, ale keďže je to verejné mám právo vysloviť názor -
ono aj pre mňa je kontakt a reč s ľuďmi od akva prijemná a aj relax,
ak ma niekto na niečo upozorni tak sa nepôjdem utopiť, ale určite sa zamyslim čo mi chcel povedať a ideme ďalej, alebo nie????

priznam sa : som nešťastný že mna nepozveš to cele posrieť
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: hmmm uz viem ako vznikaju klebety :-)

Odoslaťod majko » 07 Mar 2005 15:11 pm

velo napísal:Po nie prilis kladnych ohlasoch niektorych clenov koncim tuto temu a to co bude s mojim 7500 L akva sa uz nedozviete ... :idea:
niektorym co ma neodradovali dam vediet ako to dopadlo a ked to bude zrealizovane tak ich pozvem na navstevu . :)

Uz sa zase neurazaj ako male babo ;-) . Aj ti ktori ta mozno trochu odradzali to urcite nemysleli zle. Rozhodne Ti chceli len usetrit peniaze a sklamanie a snazili sa Ti vymenovat uskalia, ktore ta urcite cakaju. Takze hlavu hore a ak to cele myslis smrtelne vazne vela uspechov.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod PeterH » 07 Mar 2005 20:57 pm

Velo,
máš pravdu, nevšimol som si kde bývaš, ale nič na sa na tom nemení, že to čo som napísal som myslel úprimne. Život aj technická prax ma naučila sa pozrieť na problém z rôznych stránok. Aj z takých, ktoré sa mi nepáčia. Veľa projektov skončilo, že sa nemyslelo na "maličkosti". Moja rada pre Teba je: Nauč sa počúvať ludí v klude, bez emócii, bez urážok. Neskoršie zistíš, že sa veľa dozvieš.
Takže veľa úspechov v pokračovaní projektu. :o
Obrázok používateľa
PeterH
 
Príspevky: 19
Založený: 30 Jan 2005 20:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod Milos Gnida » 07 Mar 2005 22:07 pm

to velo
neviem ci to tu už niekto písal este to nemám cele precitane ale na tejto stránke sú obrázky celkom nakonci ako amano robil tu big tank možno ti to v niečom napovie http://www.holenderskie.pl/aranzacja/prezentacja_amano/
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod milop » 07 Mar 2005 23:05 pm

gnido : jedna z najkrajších stránok ake som videl - diky
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod emkac » 14 Mar 2005 12:56 pm

Ahoj velo,
len jedno vec.
Ake ryby chces chovat v tom akvariu?
Cital som v nejakej knihe, ze robili pokusy so skalarmi a dali ich do 10hl akvaria.
Skalare poriadne nevyrastli, zakrpateli, boli ustrachane a vsetkeho sa lakali. A ked ich dali do mensieho akvaria, znormalizovali sa.
Postupne prisli na to, ze im jednako vadila velka vyska, ale najma pri takej rozlohe bol problem s krmenim. Ak sa krmilo na jednom mieste, potrava sa nedostala vsetkym rybkam, co malo najma pre mlade zle nasledky, a ak sa krmilo len tak, potrava sa zasa moc rozptylila, co tiez mlade nepotesilo.
Cize si predstav, ze sa Ti tam rozmnozia rybky. Ich odlovenie je pri takej rozlohe nemozne (ani nebudes tusit, ze sa Ti vobec nieco rozmnozilo :-) ), krmenim im nedas dostatok potravy, nebudu prosperovat.....

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod Milos Gnida » 14 Mar 2005 13:58 pm

velo ja by som si za tie peniaze čo do takehoto monštra vrazíš radšej kupil 3 až 4 1000 L nadrže už aj taky objem je problem udržiavať , myslim. :? a v každej by som mal niečo ine. Alebo skus najprv len jednu tisícku a uvidíš čo a ako ak sa ti bude máliť tak potom prosím. A este , ale neviem , asi to je blbosť čo keby si v tom big tank urobil neake prepašky zo skla , mal by si viac akva v jednom :o a pri udrzbe by nemusel byť až taky problem , budeš mať malé rybky ? no problem vždy sa ti lahšie bude chytať v 1000 L ako 7500 L nie ? a myslím že by sa aj to akva spevnilo tými prepáškami. No neviem .

V každom prípade držím palce nech sa ti to podarí uskutočniť.
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

po tyzdni spat :-)

Odoslaťod velo » 14 Mar 2005 14:57 pm

no bol som v nemocnici so slepakom tak som nemohol reagovat na vase prispevky ...

no mal som predtym jednu 500-ku a ta sa mi zdala mala :-) takze neviem :-) sice sa mi tam tetri dlho neohriali lebo som ich porozdaval a boli tam cichlidy pavie ... no tym bolo to akva male kedze riadne podrastli :-) a potom som uz naspat tetri nedaval lebo som musel skoncit s akvaristikou kvoli povinostiam ... takze 500 si zalozim naspat dam tam tetri a namnozim si rastliny a uvidi sa :-)

[to emkac ]
to s tymi skalarmi sa mi nejak nezda ... to muselo byt nejake akva zlych rozmerov bez rastlin ... lebo si neviem prestavit ze by skalare v 1000 l akva zakrpateli a v malom akva zacali rast ...

co sa tyka krmenia ryb neviem ako krmis ty svoje ryby ale ja ked som krmil tak som krmil male davky a nie iba v jednom rohu ...
neviem ako ostatny ale ja som si zvykol najprv rybicky pozvolavat na krmenie :-) to znamena ze som stale klepkal jemne prstom v jednom potom v druhom rohu. ked sa tam zacali zbierat rybky tak aj zacali trosku spliachat pri hladine a tie zvuky prilakaju rybky dost rychlo ... {akva ma rozmery 150 (dlzka ) * 50 (vyska )* 66(sirka) } potom ak som videl ze sa tam zacali rybky zbierat tak som im sypal vlocky alebo granulky ,pripadne ziva potrava ... Postupne sa tak v nich vytvoril reflex a hadam ani nebola rybka stredneho a horneho vodneho stlpca ktora by neprisla k hladine
tabletky a zelenina na dno (prisavnici a panciernicky nemali problem to najst )
velo
 
Príspevky: 28
Založený: 20 Feb 2005 21:51 pm
Bydlisko: Humenne (studujem v Rk )

Re: po tyzdni spat :-)

Odoslaťod joko » 14 Mar 2005 23:19 pm

velo napísal:hadam ani nebola rybka stredneho a horneho vodneho stlpca ktora by neprisla k hladine ...
To mozem potvrdit (nie len ja) Tie rybky sa to naucia. Akurat ze ja ani netukam. Ako nahle tam nieco nasypem, hned tam je par rybiek a tie prylakaju ostatne splechotom vratane prisavnikov. Nehovoriac o tom, ze maju aj cuch.
Vobec by som netvrdil a neobaval sa, aj ked vo velkej nadrzi, ze by nejaka rybka ostala hladna z dovodu nevsimnutia si krmenia.
Akurat panciernicky a Pangio kuhli nechodia hore ku hladine, ked krmim.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod Patrox » 15 Mar 2005 07:12 am

Presne, moje keď príde čas kŕmenia tak už stoja vo fronte :o , a vpodstate si sami pýtajú. :roll:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake osvetlenie filtraciu ... odporucate na 7500 l akva ?

Odoslaťod joko » 15 Mar 2005 09:34 am

U mna aj vo fronte aj v stlpci, mam 3D :-) :lol:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: :-)

Odoslaťod abba » 17 Sep 2007 10:58 am

ja mam 80cm vysoke aqua 1500litrove a svietim s T5-kami a v pohode,vyska hladiny je 75cmj
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.