Nase Akvarium 90L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Nase Akvarium 90L

Odoslaťod DaOne » 29 Mar 2015 15:53 pm

Caute ludkovia

Pred tyzdnom 23.3.2015 som si zalozil akvarium. Co sa tyka vyzoru ani techniky este nieje dokonale, v blizkej buducnosti planujem vymenit svetlo a pridat CO2.
Priznam sa ze netusim ako sa volaju rastliny, dostal som ich od kamarata. Momentalne mi tam z fauny beha iba par slimakov.
Po troch dnoch sa zacali tvorit hnede riasy, docital som sa ze to je kvoli nedostatku svetla. Momentalne svietim cca 12h a menim vodu kazdy den 10%, druhy tyzden planujem vymenu kazdy druhy den 20%.
Buduci tyzden planujem nasadit nejake krevetky, hlavne kvoli riasam a pre rozbeh akvaria.
Mohli by ste mi niekto pomoct so specifikaciou flory.
Samozrejme bude vdacny za kazde rady a kritiku pre zaciatocnika.
Dakujem

Rozmery: 60x30x50 (DxSxV)
Substrat: JBL ProScape Plant Soil 9l
Koren: 2x large finger wood (Hornbach)
Filter: Eheim classic 2213
Svetlo: 1x15W T5, planujem 3X24W T5

Po zalozeni 23.3.
Obrázok
Obrázok
Po tyzdni 28.3.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
DaOne
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Mar 2015 12:01 pm

Reklama

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod kilo18 » 29 Mar 2015 17:26 pm

s faunou len pockaj aspom 4 tyzdne od zalozenia aby si o nu neprisiel - precitaj si nieco o zabehu akvaria
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod Hryzo » 29 Mar 2015 17:57 pm

tie okruhliaky mi tam trosku ensedia k tomu tmavemu "profi" dnu ... ked to vsak zakryje nejaka nizka rastlinka ...
viac by sa mi k tym kamenom hodil obycajny kremicity riecny strk

rastlinky - opravte ma ak sa mylim - rotala rotundifolia (to vysoke vzadu), anubias barteri (uviazane na konaroch), cryptocoryne wendii (neviem ktora farebna variacia - napravo od korena medzi kamenmi), nalavo vzade asi nejaka valisneria a tie 2, co su za cryptocorynou po jednej stonke necham na druhych

s krevetkami pockaj, mozu prezit bez ujmy ale moze ich to aj zabit ... ak si nedaval uz zabehnutu vodu ci nezmychal zabehnuty filter, pod 3 tyzdne by som nesiel ... ja som teraz cakal 25 dni kym som vypustil raka do noveho, pricom som tam mal vodu zo zabehnuteho aj s kalom + som tam vymackal filter zabehnuty ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod DaOne » 29 Mar 2015 22:55 pm

Dakujem za nazvy rastlin

v predu, vsade kde vidno ten substrat by som chcel nieco malicke, co tvori koberec, travicku... S tym ale pockam az po zabehu a ked dokupim co2 a svetlo...

Takze s krevetkami pockam...chlapik co mi predaval substrat hovoril ze na vytvorenie bakterii by som tam mohol na zaciatku supnut tri gubky (samcekov) aby tam aspon kadili...planujem tento tyzden slimakov na riasy...mam vyhliadnutych bud Clithon alebo Neritinu...ktoreho odporucate?

Dnes som si vsimol takyto bordel na kamechoch, na koreni a netusim co to je...nevyzera to ani ako zive, z coho to je prosim vas?

Obrázok
Riasa

Obrázok
DaOne
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Mar 2015 12:01 pm

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod Hryzo » 30 Mar 2015 05:31 am

na dreve nieje riasa, ale zabehovy povlak ... docitas sa o tom v teme dreva a samorasty ... je to neskodne a same to zmizne ... na zabeh by som tam ja osobne dal jednu ampulariu a staci ... gupky ked tak o tyzden neskor ale ampularia nakadi dost na to, aby tam bol bordel :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod DaOne » 31 Mar 2015 00:12 am

Dnes som zas trosku prerabal...dostal som rastlinky, opat ale neviem ake to su, hlavne nech rastu :)

Ani som nechcel a v akvarku mi narastla kacica :)

Obrázok
Obrázok
DaOne
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Mar 2015 12:01 pm

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod Loki12 » 31 Mar 2015 09:32 am

ahoj

mne sa to takto paci, a aj tie okruhliaky su fajn. Ale kedze si si vypytal, tak rovno ich par schytas :-)

- pozadie: experimentuj s farbou, ale urcite ho tam daj - zakryjes kable a techniku za akvarkom a vytvaras uplne iny pocit z neho, bude vyzerat "plnsie" (ciernou nic nepokazis, kde kupit a ako lepit najdes aj tu na akva.sk - vyhladaj)
- predfilter: aj ja take daco kvoli krevetkam mam, ale... nie taky husty ale ovela redsi. tento husty sa ti velmi rychlo zanesie a zbytocne tym skrtis filter. Filtre sa mozu skrtit na vystupe, ale na vstupe by si mal mat co najprirodzenejsi, najvolnejsi priechod. Ako predfilter existuje aj taka nerezova nasadka za par eur - shrimp protector. Ja pouzivam dnes tiez molitan, ale ovela viac dierkavejsi. neboj sa krevety to nevcucne.
- bordel na kamenoch: mne to pripomina klasicke krevetie hovienka alebo z malych rybiek - nemas tam uz nejake zivocichy (pripadne male slimaky), ale s istotou to nemam ako vediet
- rastliny: a toto je dovod preco vlastne pisem. Neviem si dost dobre predstavit ze sa u teba "len tak nahodou" objavi neznama rastlina. Alebo ze by ten od koho to kupujes/beries tiez nevedel co to je za rastlinu. A ak je toto fakt pravda, tak je chyba v programe. Predsa nemozes fungovat systeme - vrazim to do akvaria a uvidime. Prerabanie akvaria, vrtanie sa v dne je to najhorsie co mozes urobit. Vlastne tym neustale kazis rovnovahu, ktoru akvarko dlho vytvara - tyzdne. (kukni moju temu - TwoWorlds a kludne sa pouc z mojich chyb). Teraz sa pytas mach - asi aj vies ze je to mach - cize ak chces vediet aky konkretny druh machu to je, tak len taketo odfotenie nepomoze, treba urobit lepsi detail vlakna machu (pohladaj na fore info o machoch a najdes urcite aj odpoved co by to mohlo byt) - inak podla mna to bude asi najvacsia machova klasika - javsky mach.

Na zaver:
Vymysli svojej teme kusok lepsi nazov: "nase akvarium 90l" je velmi vseobecne a ja urcite budem obcas pokukovat ako sa ti dari. Lebo opakujem. Paci sa mi tento typ layoutu. A aj tento kockoidny tvar akvarecka. Prave ten konflikt kocky akvarka a gulatosti kamenov. Hlavne, zastav sa, prestuduj si co to o rastlinach, nasad ich tam najskor vsetky co mozes, potom tomu nechaj 3-4 tyzdne - len s rastlinami - a potom mozes ist dalej. Dovtedy, pekny den.
Loki
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod DaOne » 03 Apr 2015 12:24 pm

Dakujem za zastavenie ...

Loki12 napísal:pozadie: experimentuj s farbou, ale urcite ho tam daj

pozadie chcem vyskusat skor blede...budem experimentovat

Loki12 napísal:nemas tam uz nejake zivocichy

v akvarku zije asi 6 malinkych centimetrovych slimakov a pochybujem ze tolko dokazu nakadit za 24h...shrimp protector je na ceste, molitan som odstranil...krevetky este pockaju...

Loki12 napísal:prerabanie akvaria, vrtanie sa v dne je to najhorsie co mozes urobit.

je pravda ze som prvy tyzden od zalozenia mal kazdy den v nom ruky do polnoci strcene...v utorok musim este dosadit dopredu akva Hemianthus callitrichoides v kombinacii s Eleocharisom mini, na pravo do zadu za ten machovy koren nieco nie vysoke, maloliste a huste, nejaku odrodu Ludwigi mozno, Pogostemon Helferi co je teraz na pravo za korenom dam pod Anubias do predu a uz koncim s vrtanim...ani sa ho nedotknem :)

@Loki12 precital som si tvoju temu a musim ti zagratulovat, ja by som taku invaziu asi nezvladol...riasy su moja nocna mora!
Budem sa urcite riadit radami...
DaOne
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Mar 2015 12:01 pm

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod DaOne » 25 Apr 2015 00:43 am

Zdravim pani,

Po nejakom case zasielam aktualne foto. Akva je mesiac po zalozeni. Zatial idem low-tech. Technika je taka ista ako pri zalozeni. Skusam pozadia, cierne je celkom fajn ale chcem este vyskusat mliecnu foliu. Myslim ze tu ked podsvietim, bude to vyzerat lepsie. Flora zatial rovnaka, Pogostemony som dal dopredu a jeden na koren, cital som ze vie rast aj iba takto prichyteny, tak uvidim, co na to povie. Cez tyzden chcem na koren uchytit Bucephalandru.
Z fauny pribudli krevetky Red cherry, mam ich cca 10ks. Nasadil som dve Heleny, lebo som sa bal, aby sa mi nerozmnozili kotulky, a zlikvidovali ich vsetkych za 3 dni, uz sa mi zacali liahnut male slimaciky, co stihli naklast pred ich koncom :)

23.4.2015
Obrázok
DaOne
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Mar 2015 12:01 pm

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod kilo18 » 25 Apr 2015 01:15 am

pekne akvarium, ale:

z anubiasu by si mohol odstranit tie poskodene listy
rozstrekovu rampu by som dal bud na lavu bocnu stranu alebo ju odstranil a nechal vystup len cez to koleno
skus nieco posadit aj na pravu stranu aby si zamaskoval nasavanie
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Nase Akvarium 90L

Odoslaťod maros12345 » 25 Apr 2015 09:27 am

Ten koren je perfektný, okruhliaky ti tam tiež pekne ukážu.Akvárium pekné..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.