Forest Spirit



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Forest Spirit

Odoslaťod maros12345 » 31 Mar 2015 11:20 am

Pekné to je..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: Forest Spirit

Odoslaťod vincent van gogh » 31 Mar 2015 14:40 pm

Stewie napísal:.... ale ako blíženec mám dosť blbú povahovú vlastnosť...

Ha,čo potom taký škorpión.... :mrgreen:

Ale chcel som povedať,že atmosféra tých akvariek (a to vdaka tým korenom) je príjemne "iná"..... pripomína mi niečo ako prehistorickú krajinu,alebo filmovú kulisu (ako som už vyššie spomínal)......a takých akva vela nie je,ako aj Viktor poznamenal.Viem si predstaviť v tej krajine figúrku T-Rexa. :o (Ale to len tak v rámci žartu,ako ked sa poprechádzal van Gogh v 16-litrovom mini..)
Ale však ty sám najlepšie vieš čo a ako a kuknúť očkom po profíkoch a nabrať trochu inšpiráciu je obohacujúce..

mini wabi-kusa dobrá.To mne sa na vytŕčajúcom kúsku korena darilo len slizu a sinici. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Viktor » 31 Mar 2015 18:39 pm

Peknee. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Forest Spirit

Odoslaťod grello » 31 Mar 2015 19:19 pm

Mmhmm, tá wabi-kuska vyzerá pekne, môžno by sme niekdy mohli spraviť aj nejakú väčšiu, hm? :angel: :?:
Ako pozerám tie wabi-kusa, tak sú to celkom milé "emerzátka", a dokonca majú od minulého roka aj kategóriu Wabi-kusa v GAPLC :D

Blíženci sme dvaja, a takéto výhovorky neberem :P :D , ja mám naopak takú vlastnosť, že sa mi to ani veľmi prerábať nechce... Zase mokrá ruka, zase nebudem spokojný...atď :)

Kedy plánuješ prerábať? Či zatiaľ odložené na "neurčito?" Každopádne držím palce, ten Stu má niečo do seba. Až sa mi chvíľu zdalo, že s tým drevom je to spojené :mrgreen:

Inak, neviem či pokrájať bude úplne dobré, resp. je to samozrejme na tebe, ale stále budú asi trochu moc hrubé... I keď.... Nuž každopádne sledujem a fandím :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 01 Apr 2015 11:29 am

Vdaka páni, ono to wabi kusa je myslené v úvodzovkách a je to len taký boj o prežitie kde sa pár stoniek zachytilo v machu na hladine a prešli na emerz ale keď to budem prerabať nejaku petriho misku doma nájdem :)
Samotna prerabka bude až koncom aprila, ešte musim objednať par vriec Amazonie a par novych rastliniek.


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 18 Apr 2015 18:31 pm

Tak som tu prerabku trochu urýchlil ale svrbeli ma prsty :) nejak som nemohol vydržať aj keď ADA powder pod koberec dorazí až v pondelok ale o to menej budem mat potom roboty
Takto som to tam zatiaľ nahádzal a ak ma do pondelka nekopne múza tak to aj zostane
ImageUploadedByTapatalk1429374694.547958.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod vincent van gogh » 18 Apr 2015 19:05 pm

Keď musíš,tak musíš......poznám. :wink: Ten powder tam bude parádny.Už sa teším na výsledok!
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 18 Apr 2015 22:31 pm

Dufam že to s tou flórou neposeriem :) materiálu je dosť ale chce to cit pre umiestnenie a voľbu vhodných druhov


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 20 Máj 2015 20:07 pm

dnes som sa konečne pustil aj do prerábky druhého akva korene som popilil trochu som to preriedil takže to z hľadiska údržby bude ďaleko jednoduchšie, vzduch vypustím zajtra dnes už na to nemám chuť a sadenie by zabralo ešte min 2h. Prikladám jednu pre predstavu budúceho layoutu ale ako sa poznám tak to zajtra môže byť ešte úplne inak :)
ImageUploadedByTapatalk1432145223.653506.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Máj 2015 15:11 pm

Dobré.Fajn vypomerované,relatívne jedoduché,ale jesné,zrozumitelné.
Už som sa raz vjadril,že ty máš inkriminovaný interiér tak zaujímavý,že akékolvek akva bude vyzerať jednoducho dobre.Teda za predpokladu,že nie si obojruko lavý.Čo teda rozhodne nie si. :wink:
Som zvedavý..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 21 Máj 2015 22:03 pm

Vďaka :) ten materiál mi nedával veľa možností, zostalo mi ešte pár halúzok ale nechcel som to moc prepchať a aj keď som to mal pri skúšaní rôznych hardscape prepchaté drevom tá jednoduchosť mi prišla zaujímavejšia a skúsim to tvarovať hlavne rastlinami takže tej vody a priestoru bude časom ubúdať.

Dnes som to dosadil vypustil vzduch a nejaké vhodné druhy rastlín budem musieť ešte dokúpit takže kým sa to priblíži zamýšlanej predstave ubehne ešte kopec času a sám som zvedavý ako sa to bude dalej vyvíjať...


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 23 Máj 2015 12:24 pm

trochu sa to vyčistilo a zatial je to cele take pokrutene teraz už len čakať a keď začnu rasť tie stonky a bude sa to dať tvarovať
Prílohy
22_05_15_aqua.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 23 Máj 2015 18:02 pm

pridávam ešte jednu s celkovym pohľadom na akva
Prílohy
DSC01965.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Forest Spirit

Odoslaťod Stewie » 20 Sep 2015 15:21 pm

v rámci údržby som odfotil aktuálny stav, akva prevádzkujem low tech a vzhľadovo sa za tých pár mesiacov mierne zmenilo.
Vzhľadom na zložitejšiu údržbu som vyhodil z ľavého rohu ten koreň bol opretý o sklo, rastliny tiež trochu podrástli a zakryli zvyšnú dekoráciu.
Je to divoké a mimo občasného zastrihnutia ľavej strany tomu nechávam voľný priebeh, osadenstvo si nestažuje :D ...ak nepočítam slimáčiky tak je tam 6 kardinálok a pár krevetiek takže priestoru na vzájomné spolužitie majú dosť
Prílohy
FS_20_9_15.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.