filter pre korytnacky



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

filter pre korytnacky

Odoslaťod Gabri Ponte » 04 Mar 2005 16:30 pm

Zdravim vas vsetkych. Potrebujem poradit ohladom filtra pre korytnacky. Mam 128 l akva 1/3 vody v nom 3 pismenkove korytnacky s rozmermi pancierov: samice 15 a 13, samec 12 cm. bude im stacit Fluval 3 :?:
Obrázok používateľa
Gabri Ponte
 
Príspevky: 18
Založený: 16 Dec 2004 16:57 pm
Bydlisko: BA, Dubravka

Reklama

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod vest » 04 Mar 2005 16:41 pm

Ak sa chces bavit o korytnackach a inych plazoch je tu
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvaria.sk/phpBB2/portal.php

urcene pre akvaristov a teraristov
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod gabriela » 04 Mar 2005 17:02 pm

no taak, nebud taky prisny ;)
Pre korytnacky niekdy nieje filtra dost. Cim vacsi, tym lepsi ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod vest » 04 Mar 2005 17:10 pm

Ja som sa uz na tutu temu bavil na www.akvaria.sk tam su odpovede,preto som ju tam nasmeroval.Nic v zlom.
vest
 
Príspevky: 163
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 18:10 pm
Bydlisko: BA

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 04 Mar 2005 19:19 pm

Gabri Ponte napísal:Potrebujem poradit ohladom filtra pre korytnacky.
Si som mimo, ale naco chces filter pre korytnacky ???
Vymenis vodu a je to! Nie? Ved oni dychaju atmosfericky kyslik, niesu preto haklive moc na vodu, ale ako som uz povedal, vymenis vodu a je to.
Ale ak som mimo, rad sa poucim, mal som raz korytnacku, a v pohode bez filtra.
Inac niesom terarista!
No aj ked skorpiona som mal 3roky, skrecky tiez, takze prave teraz niesom. :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Sanko2 » 04 Mar 2005 21:47 pm

naozaj tam filter netreba...staci menit vodu...lenze niekedy je to dost narocne ked akvarko je velke...treba urobit zatku ako na vani...:)
joko voda je tiez pre ne dost dolezita...ved predsa sa v nej mozu sirit rozny paraziti a ty si asi tiez nerad zil vo svojich vykaloch...???
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 04 Mar 2005 21:56 pm

Sanko2 napísal:joko voda je tiez pre ne dost dolezita...
ved predsa sa v nej mozu sirit rozny paraziti
a ty si asi tiez nerad zil vo svojich vykaloch...???
:lol: :lol: :lol: - ako vies :lol:


stanko ved ja taktiez tvrdim ze je dolezita, ale nie az tak aby uskodila cerstva chlorova voda z vodovodu, co normalnym rybkam by uskodila, a ekosystemu v akvarku tiez keby si vymenil 100% vody.
To ze som napisal "niesu preto haklive moc na vodu" je myslene tak, ze im nevadi cerstvo naliata voda z vodovodu. Keby to nevadilo normalnemu akvarku, tak by som nikdy filter nekupoval, nepouzival! Vzdy by som vymenil maximum vody (95%) a bol by pokoj.
Korytnacky nepotrebuju vodu s takym BIO-zlozenim a mineralnym-zlozenim ...
jasan ? :wink:

Sanko2 napísal:ved predsa sa v nej mozu sirit rozny paraziti
Mimochodom, myslis, ze filter to odfiltruje ? :wink:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Phantom » 06 Mar 2005 17:46 pm

Filtre pre korytnacky su o nicom :( alebo su dobre ak ich kazdy den budete riadit alebo si kupite za tazke peniaze vonkajsi filter,date tam len vatu(molitan) a raz do mesiaca vycistite.
Takze moj nazor je najlepsie je raz tyzdenne stiahnut vodu a dat cerstvu(ja to uz robim 5-6 rokov a este som sa nezblaznil :) )
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Sanko2 » 07 Mar 2005 00:07 am

joko...tak s tebou prilis nesuhlasim, ale dajme tomu ze moze byt :D ... a ako to vies ty??????????
tak ma pouc na co je teda filter, nie nato aby cistil vodu???
ja ich chovam 15rokov...:)
ale ten filter je viac menej somarina to som tvrdil od zaciatku...:)
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Sanko2 » 07 Mar 2005 00:13 am

ale aby som nezabudol, ak je to akvarko vacsie tak je dobre urobit zatku.nieco ako je navani...:)...ked clovek stahuje tu vodu tak to dlho trva a je to pracne...
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 08 Mar 2005 11:15 am

Sanko2 napísal:joko...tak s tebou prilis nesuhlasim, ale dajme tomu ze moze byt :D ... a ako to vies ty??????????
tak ma pouc na co je teda filter, nie nato aby cistil vodu???
Stanko2 to som asi nepochopil ...
Filter filtruje/cisti vodu to je jasne, som tvrdil nieco ine ?
Mam celkom dobry filter, ale neviem o tom ze by filtroval parazity, toboz infekcie a bakterie. Cez filter preidu, to ano, ale neodfitruje ich!
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Sanko2 » 09 Mar 2005 00:23 am

tak joko na vysvetlenie skus sa zamysliet nad tym kde sa prevazne tie parazity, bakterie a infekcie nachadzaju...pochybujem ze je v cistej fitrovanej vode...a kde sa ti viac zapali rana v cistej vode, alebo keby si si to vyplachol vodou s vykalmi????
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod tiger » 09 Mar 2005 00:33 am

urcite radsej bez filtra,lebo aj tam sa zdrziava vela bakterii a korytnacky su na to dost nachylne.Ja osobne by som radsej cistil kazdy den vodu ako tam daval filter.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 09 Mar 2005 08:58 am

Sanko2 napísal:tak joko na vysvetlenie skus sa zamysliet nad tym kde sa prevazne tie parazity, bakterie a infekcie nachadzaju...pochybujem ze je v cistej fitrovanej vode...a kde sa ti viac zapali rana v cistej vode, alebo keby si si to vyplachol vodou s vykalmi????
Stanko, kolko mas rokov, nemiesaj jablka s hruskami!!! Precitaj si moje prispevky prosim ta este raz. Filter nedokaze prefiltrovat vodu od parazitov a bakterii, a plesni a pod. Na to su lieciva. To ale, ze filter filtruje vodu, to znamena ze ju cisti, je len nasledne mensia moznost usidlenia/rozmnozenia danych bakterii a infekcie do takej mieri, ze nedokazu odolat aj zdrave jedince (nejedna sa len o korytnacky). Aj ked po vacsine sa dane bakterie (infekcia), mozu nachadzat (a niektore sa stale nachadzaju) vtej vode. Uchytia sa iba na slabsich jedincoch a pod. To je debata o inom.

Tu bol pociatocny problem:

Nie ci korytnackam nechat spinavu vodu alebo cistu !!!
Ale ci pouzivat filter, alebo vymenu vody, na dosiahnute cistej vody!!!

Tak ak vies citat, tak si to precitaj.

Stanko2, a prosim ta mi odpovedz, ked sa rybka porani, a zapali sa rana, kde bola ta infekci do tej doby. Skocila do akvaria prave vtedy ked sa ryba poranila :-) Tie mikroby, infekcie a pod sa nachadzaju v akva. A urcite nie fo filtri ako tvrdis ty ! :lol: (nepisem, ze vsetky parazity a vsetka infekcia je stale v akva)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod gabriela » 09 Mar 2005 10:34 am

Tak ako rybam aj korytnackam netreba filter.
Staci im vymena vody za cistu. Preco davame filter? Aby aspon ciastocne funguvalo cistenie akvaria aj samo o sebe, a nie, ze budeme kazdy den behat s vedrami.
Korytnacky spinia vodu velmi rychlo, ale ked su chovane v akvariu, kde je strk a dobry filter, netreba ju menit tak casto, lebo sa cisti aj sama.
Mala som korytnacky aj bez filtra aj s filtrom, mozem porovnat.
Samozrejme udrzat vodu cistu pomahaju aj rastliny, pokial ich korytnacky nestihaju spasat, a krmenie, s naslednym vyprazdnenim mimo akvaria hoci aj v lavori.
Takto to aspon praktizujem ja.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Sanko2 » 09 Mar 2005 15:36 pm

joko ja na rozdiel od teba viem aspon precitat tvoje meno co sa v tvojom pripade neda povedat...tak ak sa naucis citat tak sa ozvi... :D :D :D :D
a skus si precitat aj ty moje prispevky! a asi by si si mal aj tie svoje...trochu si odporujes...a skus mi najst kde som napisal ze sa tie barterie nachadzaju vo filtri...takto som to napisal...????
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 09 Mar 2005 18:08 pm

Sanko2 napísal:joko ja na rozdiel od teba viem aspon precitat tvoje meno
sorry za skomolene meno, to by asi aj mna nahnevalo, ale si sa pomylil aj ty, citat viem, len som to zle napsal :-) Inac ja mam lahsie meno, preto sa neda popliest tak jednoducho ...

Precital som si to este raz vsetko, Sanko2,
ty tvrdis ze nepotrebuje fiter,
ja tvrdim ze nepotrebuje filter,
ty tvrdis ze staci vymenit vodu,
ja tvrdim ze staci vymenit vodu.
Takze ide len o to ze som tam nasiel par viet ktore by sa dali pochopit dvojzmyselne. Ale v podstate tvrdime asi to iste.

Sanko2 napísal:a skus mi najst kde som napisal ze sa tie bakterie nachadzaju vo filtri...
Vychadzal som s toho:
joko napísal:Mam celkom dobry filter, ale neviem o tom ze by filtroval parazity, toboz infekcie a bakterie. Cez filter preidu, to ano, ale neodfitruje ich!
Myslene: Takze ak su paraziti uz v akvariu, filter ich neodfitruje.
Na to si ty odpisal:
Sanko2 napísal:tak joko na vysvetlenie skus sa zamysliet nad tym kde sa prevazne tie parazity, bakterie a infekcie nachadzaju...pochybujem ze je v cistej fitrovanej vode...
Tak ze ak nie vo vode, a su v akvariu, mali by byt vo filtri. Da sa to zobrat aj z inej strany, ale ty si odpovedal hned po mojom prispevku, ze moj filter neodfiltruje parazity. Tak som to pochopil tak.

Inac sa tu hadame ... Ze by sme to asi mohli aj cez ss ... Ale aj tak sa mi o tom uz moc nechce pisat, lebo je to asi vysvetlene.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Sanko2 » 10 Mar 2005 03:03 am

joko to som rad, lebo ani mna to uz nebavilo, hlavne ked sme obaja tvrdili to iste...mam taky dojem ze sme sa len na par detailoch nezhodli...
inac nic som nemyslel v zlom a som dost mierumilovny tvor, tak dufam ze si sa na mna moc nehneval...mna sa len ku koncu trochu dotklo ked si napisal ze neviem citat (alebo nieco v tom zmysle)...:) a tak
INAC SA VELMI OSPRAVEDLNUJEM AK SOM TA NIECIM URAZIL, NAOZAJ SOM NECHCEL!!! TAKZE PREPAC!!!
a teraz by sme sa mali vratit k teme aby si o nas nemysleli ze sme somarikovia...:)
takze k teme :) - ja by som tam filter nedaval, ale to som tu uz pisal ( a joko to v dobrom zhrnul :) )...:D
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 10 Mar 2005 21:48 pm

Sanko2, OK.
Len Gabri Ponte sa este neozval, ako keby to ani necital ... :lol:

Gabri Ponte napísal:Potrebujem poradit ohladom filtra pre korytnacky.
Ako si sa rozhodol ? Das ci nedas filter ? A preco ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Gabri Ponte » 11 Mar 2005 09:58 am

Len Gabri Ponte sa este neozval, ako keby to ani necital...

-citam a sledujem pozorne, ale rozhodnuty este nie som diky moc za vase rady.
-tie korytnacky prvych 10 rokov filter nemali, vodu som menil raz za tyzden, potom som im kupil filter 400l za hod. na 128 l akva, vody v nom bolo do 1/3, vodu som menil raz za 2 az 3 tyzdne no a zhruba po 5-tich rokoch korytnacky samozrejme povyrastli a filter uz nestihal.
-viem, ze filtrom parazity neodstranim, ide mi o tie hrube kaly 8)
Obrázok používateľa
Gabri Ponte
 
Príspevky: 18
Založený: 16 Dec 2004 16:57 pm
Bydlisko: BA, Dubravka

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod gabriela » 11 Mar 2005 10:57 am

Az budem velka, planujem pre korytnacky zdvihnute dno s cerpacou hlavou, ktora by tahala vodu z hora cez strk ku dnu a nasledne cistu vracala nazad hore. Detrit by sa ukladal pod strk do medzery 2-3 mozno viac cm, odkial by sa raz za cas vypustil bud otvorom na dne alebo odsatim. Takto by voda dokazala byt cista dostatocne dlho, lebo korytnacky su riadne fujky a dokazu zmutit detrit v strku raz dva.
Takto by som vyuzila celu plochu strku ako filter a zaroven by sa mi nezanasal a lahko by sa cistil.
Este raz by som chcela zdoraznit, ze filter ci uz pri rybkach alebo korytnackach je len pomocka aby sme nemuseli cistit tak casto ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Gabri Ponte » 11 Mar 2005 11:52 am

gabriela uplne suhlasim. To zdvihnute dno resp. dvojite dno planujem aj ja, ale v exterieri na zahrade, to este pretecia vela vody v Dunaji, alebo v Laborci :)
Obrázok používateľa
Gabri Ponte
 
Príspevky: 18
Založený: 16 Dec 2004 16:57 pm
Bydlisko: BA, Dubravka

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod joko » 12 Mar 2005 00:32 am

Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filter pre korytnacky

Odoslaťod Gabri Ponte » 22 Mar 2005 14:31 pm

joko, vdaka je to super stránka.
Obrázok používateľa
Gabri Ponte
 
Príspevky: 18
Založený: 16 Dec 2004 16:57 pm
Bydlisko: BA, Dubravka


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.