Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Heri » 13 Apr 2015 21:50 pm

Odlahčím tému, hľadám ZŤP občana na predaj na burze....
Obrázok používateľa
Heri
 
Príspevky: 240
Obrázky: 49
Založený: 13 Mar 2004 21:42 pm
Bydlisko: Bratislava 6

Reklama

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Hryzo » 13 Apr 2015 22:11 pm

mozem byt aj ztp ked chces :D ... retarda hram pravidelne :D
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod PiXeL_ » 13 Apr 2015 22:49 pm

vsade sa pise Podnikatel. BODKA. Babka na trhu nie je podnikatel.
Obrázok používateľa
PiXeL_
 
Príspevky: 49
Obrázky: 0
Založený: 16 Jan 2013 12:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod triscene » 13 Apr 2015 23:26 pm

Pre niektorych to bude asi likvidacne ale aj zopar podnikatelov co ma predajne a chodi na burzu a maju tam tovar tak som u nich pokladnu nevidel a to uz je trosku provokacia ze kupim tovar a nemam zaruku.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Minomino » 14 Apr 2015 07:30 am

treba si precitat a zamerat sa na vynimky a pripady kedy nie je clovek podnikatelom a kedy nemusi, myslim si ze vacsina si najde podla spominaneho sposob ako moze aj nadalej fungovat bez vacsich obmedzeni.
Minomino
 
Príspevky: 138
Založený: 18 Feb 2009 22:49 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Loki12 » 14 Apr 2015 07:46 am

ad 1. bez riadneho vysvetlenia danovakov toto nerozluskneme
ad 2. ak na burze si zaplatim stol a predam tam moje vlastne prebytky a odchovy, tak ERP je hlupost - lebo v tomto nepodnikam, cize je to u mna to iste ako predaj z dvora, cez inzerat, cez email,... tam si platim za inzerat, internet,... ale samotny predaj je bez uctovnictva
ad 3. ak na burze predava niekto, kto v tomto aj zaroven predava, tak ERP by mal mat. lebo zakaznik a ani DU nema ako idetifikovat ci je to prebytok alebo vlastny chov z akvaria jeho obyvacky. Kdeze podnika, zivnostnikuje tak asi musi fungovat "neustale" ako podnikatel, ergo musi mat ERP a vsetky tie nalezitosti okolo. Tiez ci neviem predstavit ze nejaky podnikatel, sad, chovatel kurciat,... mi od pondelka do piatku predava s blokom z ERP ale v sobotu, ked mi to prinesie na urcite miesto, tak mi to preda bez bloku - toto asi nie je uctvovnicky a podnikatelsky ok.
ad 4. nevidim problem v tom, ze predjcovia budu mat na burze ERP a prebytkari bez ERP.

ale bez danovakov je toto len dalsi nazor. ak to tak nebude tak budem velmi prekvapeny a verim, ze za mesiac najdeme riesenie ako to oje...obist.
Ja nepredavam ja len vymienam za iny tovar. a ak nemas iny tovar, tak mozes dat nieco do zalohy, kym budes daco mat, a co by si mohol dat? akceptujem aj burzo-zetony, nemas? lebo nie si clen OZ akva burza, tak daj do zalohy napr. 1-2-3...€ a ed budes mat na vymenu tovar tak to vyriesime.
(naivne? chcem vidiet ako mi toto stat zakazuje.)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Minomino » 14 Apr 2015 07:50 am

Loki72: presne je to tak ako si napisal. viac menej toto plati uz davno. a ako som pisal ja tieto info som si vcera verifikoval s certifikovanym danovym auditorom
Minomino
 
Príspevky: 138
Založený: 18 Feb 2009 22:49 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod marlo » 14 Apr 2015 08:00 am

Ja osobne si myslím ,že Dú asi ide o to eliminovať/vystrašiť chovatelov ,ktorý síce nie sú živnostníci ale majú chovne , NIE prebytky a predávajú veselo bez ERP.
Tu už by sa dalo hladať niečo viac ako predávanie prebytkov z okrasného akvária a nedovolené podnikanie.

Možno ide len o to aby ich donútili stať sa živnostníkmi alebo s.r.o a tým pádom platiť odvody do skrachovanej soc.poisťovne alebo daňové licencie.

Otázka skôr znie , či naozaj je to skupina ľudí ktorá znižuje našej ekonomike HDP a okráda nás o DPH vratky a iné nekalé praktiky.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod PiXeL_ » 14 Apr 2015 09:20 am

Loki72: presne tak, rozumne napisane. Konecne niekto pridal nieco zmyslupneho a nie len BUUU BUUU BUUUUUU. Poznam par podnikavcov co predavaju tovar a nikdy som u nich pokladnu nevidel ... Nebudem ale menovat lebo toto nemam v povahe. Je to kazdeho osobna vec ako k tomu pristupuje.
Obrázok používateľa
PiXeL_
 
Príspevky: 49
Obrázky: 0
Založený: 16 Jan 2013 12:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod martin_s » 14 Apr 2015 09:43 am

Minomino napísal:... Rovnako mi príde absurdné, žeby daňováci ohlasovali kam idú robiť neohlásené kontroly. ...
No mozno ich tam posiela prave autor clanku...

Podla mna toto opatrenie (ako kazde ine) ma svoje + ale aj - ... Plus vidim v tom co uz bolo spominane - Podnikatelia, ktori na burzach nepredavaju prebytky, ale tovar, ktory nakupili a dalej ponukaju (hlavne technika a pod.) sa nebudu moct vyhnut moznosti reklamacie a poskytovaniu zaruky vyplyvajucej zo zakona.
Aj predaj prebytkov vsak moze byt podnikanim - podmienky su presne urcene v zakone (napr. sustavny predaj a pod.), ako aj vynimky z tychto podmienok.

Tato debata je bez podrobneho nastudovania si prislusnych zakonov absolutne bezpredmetna a moze byt znacne zavadzajuca, kedze je zalozena iba na zaklade nejakeho clanku s udajmi vytrhnutymi z kontextu a vieme ako je to ked mame nespravny vyklad zakona - mozu z toho vyplyvat prislusne sankcie, kedze stale plati zasada „ignorantia iuris non excusat“...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Img. » 14 Apr 2015 11:45 am

Ono na slovensku plati aj kyselina " zakony su pre blbcov ".

Všimli ste si kto je vlastne autorom povodneho clanku, ktory tu uvadzate ako zavadzajúci ?

By sa Vam rozum zastavil ako sa u nas praktizuje zakon na malych.
Čo je pravda na tom, ze uz rozdavali pokuty nepodnikatelom na burze v Nitre ?

fakty poprosim , nie teórie .
Obrázok používateľa
Img.
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 19 Okt 2012 21:18 pm

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod PiXeL_ » 14 Apr 2015 12:15 pm

ved o tom pisem ... ziadne realne meno nepadlo kto dostal pokutu ani kolko dostal a preco ju dostal ... to ja mozem napisat ze po celom slovensku sa bude pokutovat a zverejnit to ako dobry navod pre DU kam ist a aj kedy :)
Obrázok používateľa
PiXeL_
 
Príspevky: 49
Obrázky: 0
Založený: 16 Jan 2013 12:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod zano » 14 Apr 2015 13:17 pm

Zena chcela robit business, nakup zo zahranicia(na aukcnych) a nasledne predaj u nas tak som to kus studoval. Na SK je to tak, ze ked predavas novu vec, kupil si to preto, aby si to predal, tak nato je potrebne zivnost- ciste podnikanie. Aj pri predaji 1 kusu hocicoho, lebo ucelom kupi tovaru je predaj a zarobit. Ale ked mas uz otvorene/pouzite, tak vtedy sa to nepovazuje za podnikanie, berie sa rocny obrat a limit. Otazne je vlastny chov, a dokazovanie ze si to nechoval s ucelom priamo na predaj. Vid na mileticke kazdy "zelovocar" ma reg pokladnu. Napr. Kupa oblecenia v zahranici a predavnie na bazosi s visackou je tiez podnikanie, a bezne "danovnicky" takto nakupuju, ucelom spokutovania. a Tak isto avon lady by mala mat tiez zivnost.
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod PiXeL_ » 14 Apr 2015 14:19 pm

kupa a nasledny predaj tovaru alebo aj zvierat ano. Ak si priekupnik a mas aj SZCO a zivis sa tym tak jasne ze mas mat pokladnu a je to aj pravidlene alebo mas povinost vypisovat paragon vzdy... Ale ludia co predavaju 2-4x do roka na burze svoje odchovy a nerobia to masovo teda nepodnikaju a nie su ani podnikatelia nakolko na to nemaju ani opravnenie a chcu predat par ryb alebo par hadov tak naco sa registrovat ako SZCO a riesit si pokladnu a kopec papierovaciek ked to proste nie je ich biznis ... Je to nepravidelne a nie je to vo vekom. Ale najdu sa aj taky co sa tym zivia a taky by mali mat pokladne ...
Obrázok používateľa
PiXeL_
 
Príspevky: 49
Obrázky: 0
Založený: 16 Jan 2013 12:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod Loki12 » 14 Apr 2015 15:09 pm

@zano
Predstav si situaciu, ktora nemusi byt daleko od reality:

Clovek, volajme ho Servac, je celkom zbehly v pocitacoch - podla jeho laickeho okolia. Vie co je to ebay, dx.com, aquawhatever.net,... Bezne si tam kupuje vyrobky a potom svoje okolie ohuruje, ze co ma nove.
V jeho okoli je aj Rebeka. Rebeka poziada Servaca o radu, ako sa dostat k tym veciam ako ma on. I vysvetli jej to. Ale niekde medzi vysvetlovanim PayPalu a notifikacii, TrackingNumber sa Rebeka zblazni a poziada Servaca, aby to kupil za nu on a ked to pride tak si po to pride.
Vecer, v den ked prisiel tovar Servacovi, si Rebeka pride po tovar a kedze je Rebeka neuveritelne stastna z noveho spodneho pradla kupeneho z portalu - barellyNakedSuperLingerie.com tak sa v tom Servacovi ukaze a..... na ranajky mu Rebeka urobi prazenicu a kavu. Pocas dojedania chlebu sa vyslovi, ze by chcela aj dalsie vecicky. Servac si ale uvedomi, ze ked to ma vzdy skoncit ranajkami, tak mu jeho frajerka asi utrhne daco velmi vzacne a orchidea to nie je. Tak sa zacne okunat a vysvetlovat. Rebeka navrhne, aby si na nakupe vzdy prihodil 2€ za starosti a cas. Servacovi sa toto riesenie paci, bude na pivo.

Musi si na toto Servac vybavit zivnost?
Co ak to bude Rebeka od neho ziadat 3x za mesiac a co ak 10x za mesiac?
Co ak mu Rebeka dohodi dalsie 4 kamosky a tie kamosky dalsie kamosky?

Myslim, ze tam musi byt nejaky identifikator "pohnutky" na podnikanie, zarabanie,...
Ale to uz ideme od temy. Daleko od temy. Je potrebne zisit okolonosti ktore sposobili ten clanok a zistit pravdu. A nedohadovat sa o "hadich prdoch na Slnku" a "schrodingerovej mačke".

Moj posledky k tejto teme.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod kocur_82 » 15 Apr 2015 13:59 pm

loki: za príbeh o servácovi a jeho nemravných príhodách máš u mňa veľké plus, pobavilo :)
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Nova legislativa ohladom predaja akvariovych ryb na burzach

Odoslaťod martin_s » 15 Apr 2015 14:30 pm

Loki12 napísal:Co ak mu Rebeka dohodi dalsie 4 kamosky a tie kamosky dalsie kamosky?
Tak to uz bude mat Servac co robit... Aj ten kon je len clovek...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.