Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Vlado21 » 13 Apr 2015 16:50 pm

:pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Hryzo » 17 Apr 2015 18:15 pm

moje ostrieziky ktore mam v 160L 160l-pre-garry-t15807-96.html ma hnevaju stale viac a viac, nenechaju ani jedneho slimaka pokojne nazivat a plazit sa, utlacaju vsetkych obyvatelov co sa len da, a su tak hrozne drze, ze vytahuju aj patentky hrotocelcovi z papule, ked ho krmim

pravdaze som vedel ze su to teritorialne ryby, ale to aj hrotaci aj prisavnik .. a toto nerobia ... asi som necakal az taketo strasne okupovanie akvaria 2 rybkami :)

rozmyslam (zatial naozaj len rozmyslam), ci ich z toho akvaria nedat prec - bud uplne alebo prelozit do zachvylu vyprazdnenej 54ky ... tam prichadza otazka - nebude 54L pre nich samotnych malo? nebude tam ziadny iny spoluobyvatel, maximalne nejaky obycajne slimaky ako kotulky, piskorky ci helenky (alebo vsetky :)) ...
predstava 54ky - crypto aff, korene (vacsina akvaria - niekdo by povedal ze az na styl blackwater ale ten to nebude), kokos, bublinkovy filter, denne svetlo bez umeleho osvetlenia (toho denneho bude dost) ... v pripade potreby nejaky anubias a podobne nenarocne este najdem
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod radorado » 17 Apr 2015 18:55 pm

A co takto dat slimaky do tej 54? No sam musis vediet co chces. :) podla mna su to jedny z najkrajsich ryb,kde mozes sledovat cely kolobeh zivota a nie len nejake plazenie slimakov :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Hryzo » 17 Apr 2015 19:04 pm

4x ampularia, 4x brotia pagodula, 1x brotia herculea a asi 15x cipangopaludina leucythoides ktore su este malicke ... to je uz na 54L vela hehe
a robia zle aj vsetkemu ostatnemu ... preto tne smer rozmyslania .. su nadherny ja viem (vid fotka na predchadzajucej strane), ale velmi ultacaju vsetok zvysok akvaria
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod radorado » 17 Apr 2015 19:28 pm

Tak uz len skusit viac,poriadne rozclenit akvarko, nech maju nejake poriadne zakutie. Ale s tymito rybkami nemam osobne skusenosti,tak neviem ci to pomoze, iba rozmyslam co by som urobil ja.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Vlado21 » 17 Apr 2015 20:05 pm

Hryzo, ja by som ku ostriezikom uz ziadne "ryby dna" nedaval. Konflikty vznikaju aj z toho, ze v rovnakom zivotnom priestore si teraz konkuruju rozne druhy... a ostriezik bude mat v tychto konfliktoch navrch (samcek sa neboji zautocit aj na moju ruku ked sa vrtam v dne). :o

Inac, uplny suhlas s radom. :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Loki12 » 17 Apr 2015 20:33 pm

ja mam parik v 54L.
kým nemajú ikry alebo poter, tak sú úplne v pohode. Ak ale nalozia alebo vencia mládež, tak sú obaja ako utrhnuty z reťaze.
u mna galaxky dostali riadne na hubu. Neonky modré sa drzia. ale som rozhodnuty ostať pri Ostriezikoch ak....ostatne to nezvladnu.
Mas dve moznosti:
1. riadne to pre rastlinovat, kamenovat, drevovat
2. ostrieziky do 54L
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Hryzo » 18 Apr 2015 02:56 am

Loki12 napísal:ja mam parik v 54L.


aj ked som toho napisal predtym v prispevku vela, hlavna otazka bola, ak sa rozhodnem, ci je pre nich 54 dostacujuce ...

konkretnu odpoved ste ani jeden nedali (dali ste vsak ine, ktore tiez pomohli), avsak vyzera to tak, ze v 54ke by problem mat nemali

radorado napísal:Tak uz len skusit viac,poriadne rozclenit akvarko, nech maju nejake poriadne zakutie. Ale s tymito rybkami nemam osobne skusenosti,tak neviem ci to pomoze, iba rozmyslam co by som urobil ja.


rastliny som prednedavnom pridaval, a nejake by mali este pribudnut, pridal som tam druhy kokos, kedze hrotocelec im ten povodny obcas obsadzoval, avsak slimakov pred nimi neochranim, pokial budu v rovnakom akvariu ... mam o com rozmyslat
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Vlado21 » 18 Apr 2015 07:45 am

54 by malo byt na jeden par ok, ale pri priprave ostriezikov na druhe vytretie budes musiet poter prelovit do druhej nadrze ak ho chces odchovat....
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]

Odoslaťod Vlado21 » 18 Apr 2015 22:03 pm

ostriezici v ulohe riasozrutov (cladophory?}, super, ze spasaju riasu,
a machy nechavaju na pokoji (rozdiel oproti SAE): :o


ich mama zatial prvy krat vetrala poter zo 4. vytrenia...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Ostriežik Purpurový (pelvicachromis pulcher) POMOC

Odoslaťod Kuteswa » 14 Aug 2015 13:23 pm

Mám párik Ostriežika purpurového už cez pól roka (možno dlhšie) a ryby sú neustále nespokojné.
===
STAV: Ryby sú neustále sivo bledé (samica sa vyfarbí len keď vábi samca na párenie), ako náhle niekto prejde okolo akvária, ryby sa schovajú a dlho ostávajú schované, neplávajú po akváriu, drzia sa neustále pri dne.

V akváriu sa nachádzajú sami, akvárium je 50l. Filter vnútorný Ferplast Bluwave3 (originalny motor sa nedavno pokazil, nový kúpený je Blupower 500 = 500l/h.

OPATRENIA: Akvárium bolo presunuté z pôvodného miesta ktoré bolo pri dverách (kvôli tomu že boli plaché), nové rastliny aby sa zaplnilo miesto v akváriu aby sa cítili bezpečnejšie. Pridaný úkryt (áno, je síce červenej farby ale rybám problém nerobí, chodia sa do neho schovavat a nevyhýbajúsa mu)
Čistenie akvárka je pravidelné, čiastková výmena vody každé 2 týždne a filter je čistený mesačne.

Dôležité: Párik som pôvodne kupovala spolu, samec však neprežil a v akvaristike mali len čerstvo dospelých samcov. (Samica bola určitú dlhšiu dobu sama, dost vyrástla). Nový samec bol tak od nej menší a šikanovala ho.
Keď že sme boli presvedčený že umrel (akvárko je vždy čisté a ryby sú vylovené po smrti) nechali sme to tak. Potom som vsak isla umyt filter po dlhsej dobe (približne 3 mesiace od "smrti" kvoli odcestovaniu) a našla som samca vo filtri!!!! Samec bol živý, nezranený a dokonca ani nebol podvýživený. Bol to zázrak, ale od vtedy sa už nevyfarbil, zostala mu len červená hlavička.

Je možné že už sa nikdy nevyfarbí z takej traumy?
Niesom si istá či je samec aj z tohto dôvodu neplodný, preto že vajíčka samica kladie (osobne som ich nevidela ale z casu na cas pochudne a nesnaží sa samcovy ukazovat) alebo potomstvo neprežije.
===

Pôvodne obydvaja vyzerali takto:
Obrázok

Samec vsak neustále vyzerá takto, občas má červenú hlavičku:
Obrázok

Fotky akvária pre vizuál:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Kuteswa
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Aug 2015 12:59 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.