Walking Tall



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 19 Apr 2015 09:23 am

Zdravím všetkých nadšencov postihnutých týmto krásnym koníčkom.
Vzhľadom na to že mám rád zmenu a keďže nemám priestorové možnosti na 10 nádrží musím si vystačiť z 2 :(, tak po určitej dobe je tu znova čas na zmenu.
Kedže zmena ktorá prebehla je veľká a nádrž sa zakladá nanovo vytvoril som novú tému kde ju budem prezentovať.

Takže k veci.
Walking Tall
Pre scape som si zobral inšpiráciu od StuWorall, tá kráčajúca skala sa mi zapáčila na prvý pohľad :)
Akvarium : 60x36x30
Filtracia : Eheim 2113 + Lily pipes, papierový výkon nič moc ale v predchádzajúcej nádrži postačoval takže nechávam bez zmeny
Osvetlenie : 4aqua 2x24W zatiaľ 5h denne
CO2: s tlakovej flase externy reaktor na vystupe filtra
Substrat : Tropica plant growe, ADA amazonia, ADA amazonia powder
Hnojenie od prvého dňa : prvý mesiac zábehu len K 24mg/l týždenne
Dekoracia : revové halúzky a nejaké seiru stone

Flóra:
Alternanthera reineckii Mini
Ammania sp. Bonsai
Staurogyne repens
Didiplis diandra
Hemiantus callitrichoides Cuba
Eleocharis sp. Mini
Hydrocotyle tripartita
Hygrophila pinnatifida
Rotala rotundifolia
Bolbitis heudelotii
Anubias barteri var. nana 'Bonsai'
Vesicularia dubyana
Vesicularia ferriei
keďže rastlín nikdy nie je dosť, poprípade nie všetko sa tam môže hodiť :)..?????

Fauna: s pôvodnej nádrže čaká kým prebehne povinný zábeh
Corydoras pygmaeus
Paracheirodon simulans
Neocaridina davidi Red cherry

To je na začiatok v skratke všetko, ešte čakám na dodanie ADA powder pod koberec ale kedže samotne založenie zaberie dosť času tak som s tým začal už včera a vzduch vypustím zajta, zatiaľ som si užil pár hodín zábavy :), dnes ráno som naviazal machy a v začiatku ma čakajú už len denné výmeny 50% s postupným znižovaním na 1x týždenne
Prílohy
19_4_15.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Reklama

Re: Walking Tall

Odoslaťod ferryno » 19 Apr 2015 11:10 am

hm pekne vynikne ten kamen na svetlom pozadi cakam na napustenie
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Walking Tall

Odoslaťod maros12345 » 19 Apr 2015 11:25 am

Pekné, si to trochu zmenil,od predošlej fotky.Mne by sa to páčilo aj bez koreňa.. (+máličko prehadzat skaly,na pravo..)A na ľavo do zadu, by som prisypal amazonie.. Budem sledovať..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Walking Tall

Odoslaťod vincent van gogh » 19 Apr 2015 11:56 am

Dúfam Stewie,že to aj patrične dokumentuješ.. :wink: (zoznam rastlín je sympatický,držím palce! 8) )

A tu mi prepáč za OT a malé zneužiťie tvojej témy na verejnú výzvu: Človek nezakladá akvárium každý deň a práve ten postup pri tejto činnosti je dizajnovo a vizuálne atraktívny.Ak,kolegyne a kolegovia zakladáte akvárium,poprosil by som Vás...skúste to,prosím, aj foto-dokumentovať, jemne časozbernou metódou tzv. krok za krokom.....za účelom potencionálneho publikovania. :roll: dakujem pekne.
ešte raz,sorry :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Walking Tall

Odoslaťod fazyl » 19 Apr 2015 14:31 pm

hardscape je zaujimavy ale osobne mi na nom vadi ten koren vlavo, nijak mi tam nepasuje. skor by som ho dal k ostatnym ale drzim palce, vyzera to na dalsie zaujimave akvarko ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 19 Apr 2015 16:59 pm

vdaka za postrehy

@maros12345 bez korenov som to skušal ale chcem použit viac druhov rastlin nech je to trochu pestrejšie, v prípade použitia samotných skál by som musel radikálne okresať výber a iwagumi nie je v tomto prípade môj zámer

@vincent žiaľ dokumentácia je skromná, substrát je pôvodný ani som to nevyberal z akva len som to rozhrnul a dopnil cerstvu amazoniu čo mi zostala tak aby sa neporušila vrstva vyživneho dna.
Inak ta Tropica plant growe je po par mesiacoch čisté bahno a už by som to nepoužil dúfam že to za pár týždňov nebude robiť problémy.
Pri druhej nádrži to budem robiť inak a ten postup určite zdokumentujem podrobnejšie.

@fazyl chodím okolo toho akva ako tiger v klietke ale nechcem do toho už moc vŕtať lebo to celé prehádžem :) tie korene sú uložené tak aby som to mohol kedykoľvek upraviť a ten naľavo mi tam v tomto stave akva tiež nesedí ale v ľavom rohu plánujem nasadit rotalu a po zarastení by mala trčať len horná tretina toho koreňa
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod grello » 20 Apr 2015 09:45 am

Á, tak tu to máme. :)
Ja tiež pár postrehov, resp. ak ti to nevadí, tak aj ja si trochu zamudruem takto od obrazovky :D , ale vážne. Ten koreň vľavo hore, čo tak divne trčí.... :shock: Mno, ten tam nejak nepasuje.... Ale inak, Worall jak má byť, pre mňa je to hardscape-ovo o hodne podarenejšie ako tie "prehistoric trunks", keď už speakujeme anglicky.

Pri druhej nádrži to budem robiť inak a ten postup určite zdokumentujem podrobnejšie.


Takže prerábať budeš aj druhú, hej? Teším sa.
Inak mna len teraz napadlo, že tú druhú by si mohol dať možno niečo ako toto, len do druhej strany... Tiež mi to príde také ako tá kráčajúca skala, len taká pridusená flórou. Pri tom krbe také dva výrezy prírody v malom... Šmakovička.

Celkovo, za mňa oproti tým predošlím, priam kmeňom, jednoznačne lepšie.
Prílohy
500.jpg
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 20 Apr 2015 10:21 am

Každý postreh je vítaný :) inak ten koreň mi tam tiež nesedel a ráno som ho prehodil na pravo.
Na dnes som hodil dovolenku a od rána chodím po byte ako tiger a čakám na kuriéra aby som to mohol konečne v kľude dokončiť a vypustiť vzduch


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod Dusky » 20 Apr 2015 13:13 pm

co znamena spojenie walking tall?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Walking Tall

Odoslaťod Loki12 » 20 Apr 2015 14:20 pm

Dusky napísal:co znamena spojenie walking tall?


povedal by som ze to ma spolocne nieco s tymto:
https://www.google.sk/webhp?sourceid=ch ... ing%20tall

ale co? Autor? Prezradis?

[OT]
Milujem tuto nasu "napaditos" a "kreativitu" pri vymyslani nazvov.
Viem ze Vincentovi to velmi nevonia, ale ja toto mam rad. Viem - prezit - aj ked niekto da:
"Loki 12L" / "Loki 20 Litrov - verzia 02" / a pod..
ale ked niekto len uvedie - "Moja 112" alebo "Velke akvarko 600"- tak to ani velmi nekukam, nezaujima,... To je ako by Vincent (ten bez ucha), alebo napriklad Pablo (ten stvorceko-kreslic) na vystave/galerii mali uvedne - "60x70cm bavlnene platno na dubovom rame, farby olejove, 34 odtienov...."

Proste a jasno, tak ako nazov diela vytvara urcite pred-programovanie "konzumenta", tak aj hudba vo filme umocnuje zazitok, tak aj kreativita pri nazyvani nasich akvarii je pre mna dolezita.
(@Vincent... - tak ako ty do nas rubes :-), ze fotime mobilom, tak som teraz stuchol kusok ja. Aj ked toto nie je tvoja tema. :-),ale mozme tam pokracovat :-) )
[/OT]
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Walking Tall

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Apr 2015 15:13 pm

Loki12 napísal: :-),ale mozme tam pokracovat :-) )
[/OT][/size]

Jasné Loki,presuňme to kludne tam,to je zaujímavé. Nebudeme spamovať tuná,....zvlášť,keď Stewie pobehuje po byte ako tiger..... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 20 Apr 2015 16:33 pm

Už som dobehal :) to sadenie bol dosť komplikovaný pôrod ale keď sa to vyčistí a zmizne tá kopa bublín tak to cvaknem.
Napriek tomu že je vonku už dost teplo dnes večer bude horieť aj v krbe aby to malo tú správnu atmosféru :)


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 22 Apr 2015 07:29 am

Vymaľované :) trochu sa to po napustení vody zosunulo a upravil som aj tie korene, teraz by som to už stabilizoval inak dúfam že to sadlo a už sa to nebude hýbat
Prílohy
DSC01875.jpg
druhý deň
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod radorado » 22 Apr 2015 09:54 am

Stewie super. Ale teraz by som to premenoval na tarantula :) vidim jak vychadza zo zeme. Pekne si to naaranzoval.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Walking Tall

Odoslaťod Viktor » 22 Apr 2015 13:17 pm

@Stewie zaujimave. Som zvedavy ake to bude, ked to trosku zarastie a rastilinky sa povyrovnavaju. Drzim palce.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 22 Apr 2015 17:11 pm

Uvidím ako sa to naštartuje ale ak sa to chytí tak za nejakých 10dní by to malo byť pozerateľné
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 26 Apr 2015 20:59 pm

po siedmich dňoch malá aktualizácia
Akva sa zatial nerozbehlo, mimo Eleocharis sp. Mini vpravo a Didiplis diandra v ľavom rohu sa rastliny zatial stagnujú a 1kelimok inviro HC kompletne odhnil mal som nasadene jeden od Tropica ( zda sa ze sa chytá ) a druhy od Hortilab ( do 3 dni sa rozpadlo ) takze neviem ci to bolo zlym stavom tych rastlin alebo sa to neznasa z Amazoniou ale s Hortilab rastlinymi som skoncil Ammania sp. Bonsai ( inViro Hortilab ) tiez nevyzera najlepsie a neviem ci sa vôbec chytí
Prílohy
26_4_15DSC01888.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod ferro » 26 Apr 2015 21:16 pm

Stewie napísal:takze neviem ci to bolo zlym stavom tych rastlin alebo sa to neznasa z Amazoniou ale s Hortilab rastlinymi som skoncil Ammania sp. Bonsai ( inViro Hortilab ) tiez nevyzera najlepsie a neviem ci sa vôbec chytí


Amazoniou to urcite nebude pouziva ju vela ludi. Hlavne take jemne rastlinky ako HC sa do nej dobre sadia. Ja mam takmer vsetky rastlinky len in-vitro (btw, tiez v Amazonii powder) a vsetky sa chytili. Mam vacsinou od Dennerle ale Eleocharis sp. mini som postupne dokupil aj od Horilab aj Tropica a chytili sa uplne rovnako, nevidim rozdiel medzi nimi. Od Hortilab mam aj Marsileu a ta nevyzarala moc dobre ked som ju kupil, som sa trochu bal, ale chytila sa krasne. Takze ja mam zatial zo vsetkymi dobru skusenost.

Mas to pekne, je to zaujimave akva, budem sledovat a drzim palce! :D
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 26 Apr 2015 21:31 pm

Určite je to individuálne, každe akva je iné a tie rastliny boli v dost zlom stave, v podstate bol ten gel takmer suchy, neviem ako dlho boli tie rastliny skladovane, uvidim ako sa to bude dalej vyvíjať
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod casper » 26 Apr 2015 22:59 pm

maš to pekne ked sa rozbehne určite bude paradne
Obrázok používateľa
casper
 
Príspevky: 82
Obrázky: 6
Založený: 21 Jan 2012 02:44 am
Bydlisko: pezinok

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 08 Máj 2015 23:15 pm

vdaka ale stále to nejde tak ako som očakával, HC a amania kompletne odišlo pred týždňom som dosadil UG a pribudli nejaké machy takže čakám či sa to konečne rozbehne, posledný týždeň som nemal možnosť robiť nejakú údržbu a keď som videl stav akva moc som sa nepotešil, nabehla sinica a na anubiasoch nejaká štetina, zajtra vymením vodu a aj keď to v zábehu nie je najlepšie riešenie uvažujem nad 3 dňovým zatemnením.
Zanedbaď údržbu v zábehu sa nevypláca ale nebola iná možnosť takže sa s tým budem teraz musieť potrápiť.
Prílohy
8_5_15.jpg
aktualny stav :(
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod Stewie » 07 Jún 2015 21:26 pm

pridávam aktuálny stav po nejakej dobe, koberec som žiaľ nedokázal rozbehnúť a neviem si to nijak vysvetliť, čítal som niečo o vadnej šarži amazónie a v podstate všetko čo bolo vpredu zasadené živorí a kobercovky až na pár rastlín kompletne odhnili
Prílohy
07_06_15.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Walking Tall

Odoslaťod vLato » 07 Jún 2015 23:35 pm

z tej UG si nič nerob, ja som ju skúšal v Amazonii už 4x a niČ z toho, možno nieje dobrá kombinácia TC UG, ale keby bola od niekoho iného z akvária verím že by sa chytila... Inak to máš pekné :)
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Walking Tall

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Jún 2015 12:13 pm

S tou UG je to ošemetné. Po pár debatách ( väčšinou sklamanie) ma to odradilo a chúťky na nu úplne skončili tým,že sa nedá strihať. :)
Iné je to s HC ,to je relatívne nenáročná záležitosť.Od Hortilab som síce ešte nič nemal,ale ak bol gél takmer suchý....hmm.
Napriek tomu by som HC ešte dal šancu. Ten predok si vyslovene pýta hustý,štavnatý koberec.....nakoniec tak,ako to vidno na "origináli" od Stu W. ....iked on svieti 150w výbojkou.
Vlastne HC a machy (poriadne zastrihnuté)...to je to,čo dodáva tej nádrži líniu a šmrnc.A "volná" pravá strana..(ostatné rastliny tam má akoby navyše :mrgreen: )

Ale bavia ma tvoje akváriá, to ano.Čiže vela zdaru. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.