South American Blackwater Biotope



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 23 Apr 2015 20:56 pm

nevadi. ked mas zajtra chvilku skocim si k tebe. :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Reklama

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 28 Jún 2015 13:29 pm

Len maly update ako to vyzera po par mesiacoch. Osadka sa trochu zmenila. videofili nech omluvia kvalitu videa, strihu,hudby,nasvietenia,efektov :D

https://youtu.be/8aLbn4Smme4

ps: neviem jak sem vlozit video, tak len odkaz
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Jún 2015 14:06 pm

Ha,človeče.....kebyže to nemáš v traslavej ruke,tak je to skoro na výbornú.. :D
Ani ten klavírik mi netrhá uši. :mrgreen:
radorado napísal:
ps: neviem jak sem vlozit video...

no to sme dvaja...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 28 Jún 2015 16:00 pm

No myslel som si ze ked mam ruku opretu o pevnu podlozku, ze to bude bez pohybu, tos mylil som sa a druhy krat uz sa mi to nechcelo nahravat :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod kocur_82 » 30 Jún 2015 05:01 am

Rado podľa mňa paráda, mohol by si sa trochu rozhovoriť ohľadom skúseností s takýmto typom akva, filtrácia, riasy a pod.
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 30 Jún 2015 13:31 pm

Cauko. No co ja sa mozem rozhovorit, som len na zaciatku takehoto akvarka, ma to iba cez tri mesiace :) Takze skusenosti ani moc nie. A kedze akva bolo viacmenej zabehnute len prerobene na black water, tak ani netusim ako zabiehat taketo akvarko :) voda, strk, filter boli zabehnute, len strk zrovnany, rastlyny povyhadzovane, kamene tiez.

Driftwood co som kupil v predajni som macal tusim do dvoch dni trochu prekefoval a hodil do nadrze. Nahadzal som tam dubove haluze a listie, ktore som par dni pred tym pozberal v lese, len som listie trochu oblial hoducou vodou. Listie plavalo na hladine a do 24 hodin kleslo na dno, takze pohoda. driftwoody neplavu, tie som rovno hodil na dno. hodil som do akvarka podla navodu ten komercny vyluh . A hotovo. Vlastne na hladinu som dal pistiu.

Za celu tuto kratku dobu som nepozoroval ziadne reakcie na driftwoodoch, iba na niektorych haluziach sa vytvorili male chuchvalce nejakeho procesu :), ktore po tyzdni odzneli. Vymenu vody robim tyzdenne 15 litrov, priamo z vodovodu a iba hodim davku toho vyluhu, momentalne som komerciu nahradil raselinovym vyluhom od Jozefa :)

Voda je stale jantarovo tmava,ale cista. na dne a korenoch sa tvori bordelik, taka pekna patina, kedze uz druhy mesiac iba menim vodu, neodsavam ani detrit.
Filter som cistil po dvoch mesiacoch spolu aj hadice som precistil.

Za celu dobu som si nevsimol ziadne riasy nikde nic. Na skle sa tvori len jemny prach, ktory staci hubkou pretriet raz za mesiac,kedze toho je naozaj malo.
Jedine co mi nejde je pistia. odchadza pomali ale isto. Ale to nejak nebudem riesit, urciote nechcel do akvarka liat nejake prvky, ked inak vsetko funguje aspon opticky ako ma.

Toto ale netreba brat ako navod, lebo ja netusim ci to robim spravne a ci ma necaka o par dni nejaka katastrofa. :D

Inak ramirezky ked sa mi pred tyzdnom vytreli, tak prvy krat co ikry nesplesniveli ale liahli sa, skoda len ze samec ich pomalicky ale isto pozral, ked uz sa vyliahli :) Pred tym v tom mojom radogumi, sa mi vytreli asi 10x ale nikdy sa ikry nevyliahli. Takze ta raselina asi ma nejaky vplyv aj na vyvoj ikier, ryb...

jo a svetlo. to som rozobral to ledkove co som mal, pouzil som z tych styroch pasov iba jeden pas, kryt som este prelepil a trochu zatemnil. takze sila svetla je na stvrtine nez som mal. a svietim celu dobu od 14:00 do 23:00

tos asi tolko :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 07 Júl 2015 14:26 pm

jedna momentka
Prílohy
99.jpg
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 11 Júl 2015 11:53 am

Ramky sa mi zase vytreli :)

https://youtu.be/ZYZ53a3DFTo
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 17 Júl 2015 13:19 pm

Rozplavany poter ramireziek v nadrzke :D

https://www.youtube.com/watch?v=TlETpHsO7BQ
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 06 Aug 2015 12:57 pm

Dalsi pokus ramireziek. Tentoraz ikier nakladla teda hooodne :D

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
Obrázok
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod DevilsNR » 07 Aug 2015 12:24 pm

pekne mne sa ramky treli v spoločenskom bez problémov len potom z nich bola vždy potrava pre zvyšok osádky...
inak k tej pistii ja mám v blackwater na hladine limnobium laevigatum a bez akéhkoľvek hnojenia vyhadzujem z neho každý týždeň aby som mal aspoň kde kŕmiť, len je pravda že svietim troma LED pasikmi a nie iba jendým ale je to akurát pri zarastenej hladine
Obrázok používateľa
DevilsNR
 
Príspevky: 33
Obrázky: 8
Založený: 16 Máj 2009 09:16 am
Bydlisko: Nitra

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 07 Aug 2015 12:44 pm

Dik za tip, urcite vyskusam, nech je aspon na hladine trochu zelene.

Mne sa ramky tiez vytieraju stale, akurat mam novy parik cca dva mesiace a samicka este nejak nechce pochopit svoju ulohu strazenia vyliahnuteho poteru. Uz ho aj prenasala na ine miesto, ale potom sa na to vykaslala, aj samec sa ju snazil usmernit, ale nepomohlo. Ale nez sa vyliahli, tak sa striedala v strazeni ikier. No tentoraz sledujem, ze po nakladeni ikier samec samicku vobec nepustil k ikram a uz druhy den strazi iba on.

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 21 Aug 2015 14:30 pm

Samicka kakadu s mladymi na vylete :)

https://youtu.be/gI6D15D8UrI
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: South American Blackwater Biotope

Odoslaťod radorado » 21 Aug 2015 18:20 pm

na prechadzke
Prílohy
4.jpg
3.jpg
1.jpg
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.