Materiál na rozstrekovaniu rampu



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Používate v svojom akváriu rozstrekovacniu rampu?

Anketa bola ukončená dňa 07 Júl 2005 09:05 am

áno
11
41%
nie
4
15%
uvažujem o tom
7
26%
neviem, čo to je
5
19%
 
Celkový počet hlasov : 27

Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod drda1 » 09 Mar 2005 09:05 am

Ahojte,
chcel by som sa s vami poradiť, z čoho urobiť rozstrekovaciu rampu a kde ten materiál zohnať. Akvárko má rozmery d:š:v 160x45x50 cm.
Rampu mám, je z 1/2´ hadice, no nie je to ono. Hadica nedrží tvar, stále má tendenciu sa ohýbať a krútiť. Je z priesvitného plastu, takže zo začiatku nie je veľmi viditeľná. No časom sa zakalí do mliečnobiela. Je to vplyvom baktérií, ktoré sa usadia ako mikrofilm na jej vnútornom povrchu. Z týchto dôvodov hľadám vhodnejší materiál na zmajstrovanie rampy. Chcelo by to nejakú plastovú rúrku. Zatiaľ ma napadli tieto varianty:
1. nasávacia hnedá rúrka k filtru FLUVAL 404. To by bolo asi ideálne, ale neviem koľko môže taká náhradná rúrka stáť a kde ju zohnať. Myslím si, že bude dosť drahá a potreboval by som určite 4 kusy.
2. rúrka k odkalovaciemu zvonu od Tatrapetu. Tá je vcelku ľahko zohnateľná - Baumax, cena nie je veľká - cca 40 Sk? Nepáči sa mi ale jej menší priemer a aj farba. Potreboval by som také niečo skôr do žlta, alebo do hneda. Zelená by bola ako posledná alternatíva. Potreboval by som tiež cca 4 kusy.
3. kúpiť v akvashope rozstrekovaciu rampu k filtrom FAN viď www.akvashop.sk/product_info.php?cPath= ... cts_id=872
Tu mám ten problém, že neviem rozmery jednotlivých dielov, neviem celkovú dĺžku, ani priemer trubiek. Je mi ale jasné, že by to bolo tiež viac balení - hrubým odhadom podľa obrázku 6?
Bude niekto taký dobrý a zmeria mi to? Veľmi by mi to pri rozhodovaní pomohlo.

Mám dosť nešťastne urobený horný kryt akvária, takže rampa bude vždy spredu viditeľná. Preto neprichádzajú do úvahy materiály ako plastové kúrenárske či vodovodné trubky, ako má asi napríklad Salik. Ide len o to, nakoľko ju bude vidieť a nakoľko bude biť do očí.

Vie niekto, kde by sa dali podobné pevné plastové trubky kúpiť, zohnať, poprípade napadá niekoho ešte iná varianta?

Drda
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Ludo » 09 Mar 2005 09:28 am

a co plastova zavlazovacia hadica? je cierna nepriesvitna a dostat ju niekde na zahradnom centre alebo mozno aj v zahradkarstve. je urcena na zavlazovanie zeleniny, a pod. tazsie sa ohyba. priemer je asi 1,2cm neviem presne, hrubka steny asi 1mm.
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Ig » 09 Mar 2005 09:30 am

Ta skus ta toto: www.akva.sk/viewtopic.php?t=903 :wink:
Vyroba Salik.
A ked sa 'nahnevam' tak aj mapu Ti poslem, kde sa daju kupit. 8) :lol:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Igypop » 09 Mar 2005 10:15 am

Ja som vyriešil rostrekovaciu rampu takto www.akva.sk/obrazky/filtracia_igor/Filter_02.jpg Je to z tej zelenej trubky z odsávacieho zvona (inak sú 2 priemery), ale je to potvora materiál, nejde to moc lepiť.
Ešte sa dajú kúpiť plastové trubky na káble, sú šedej farby, najmenší priemer je 16mm, dajú sa zohnať aj spojky a 90° kolená, ale sú pomerne veľké. Tiež majú pomerne tenké steny a dajú sa dobre lepiť lepidlom na novodur. Ja som ich kupoval v Baumaxe v BA..
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod xDodox » 09 Mar 2005 10:18 am

drda1 napísal:3. kúpiť v akvashope rozstrekovaciu rampu k filtrom FAN viď http://www.akvashop.sk/product_info.php?cPath=96_117&products_id=872
Tu mám ten problém, že neviem rozmery jednotlivých dielov, neviem celkovú dĺžku, ani priemer trubiek. Je mi ale jasné, že by to bolo tiež viac balení - hrubým odhadom podľa obrázku 6?
Bude niekto taký dobrý a zmeria mi to? Veľmi by mi to pri rozhodovaní pomohlo.
Drda

Ja ju mam, mozem ti ju odmerat - dufam, ze nezabudnem .... zajtra ti napisem rozmery.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod gabriela » 09 Mar 2005 10:40 am

drda1 napísal:Vie niekto, kde by sa dali podobné pevné plastové trubky kúpiť, zohnať, poprípade napadá niekoho ešte iná varianta?

Najlahsie a najlacnejsie rurky nakupis aj s kolenami a zaslepkami tak ako Salik: plastove instalacne rurky, na vodu - biele, na odpad sive.
V ktoromkolvek obchode s instalacnym materialom.(vodar)
narezu ti tam toho tolko, kolko budes potrebovat, dobre sa spaja kolenami, spojkami, a daju sa pekne do nej navrtat diery ake len chces.
Naposledy upravil gabriela dňa 09 Mar 2005 10:40 am, celkovo upravené 1 krát.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod jacik » 09 Mar 2005 10:40 am

drda1 napísal:Mám dosť nešťastne urobený horný kryt akvária, takže rampa bude vždy spredu viditeľná. Preto neprichádzajú do úvahy materiály ako plastové kúrenárske či vodovodné trubky, ako má asi napríklad Salik. Ide len o to, nakoľko ju bude vidieť a nakoľko bude biť do očí.

tak ju daj do spodnej tretiny kde bude zakryta rastlinami :idea:
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod gabriela » 09 Mar 2005 10:42 am

A mozno by sla oblepit tapetou aku mas na zadnej stene...
Tak by ju nebolo vidno vobec.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Ig » 09 Mar 2005 10:54 am

drda1 napísal:Mám dosť nešťastne urobený horný kryt akvária, takže rampa bude vždy spredu viditeľná. Preto neprichádzajú do úvahy materiály ako plastové kúrenárske či vodovodné trubky, ako má asi napríklad Salik. Ide len o to, nakoľko ju bude vidieť a nakoľko bude biť do očí.

Davnejsie som uz rozmyslal nad tym ako z krasnej bielej rurky urobit krasnu tmavu neviditelnu. Riesenie by mohlo byt velmi jednoduche a prozaicke.
V elektro instalaciach sa zpredavaju tzv. zmrstovacie hadicky, hadice a rurky. Je to termoplast v tvare buzirky, ktory sa posobenim tepleho vzduchu z teplovzdusnej pistole scvrkne na zhruba max. polovicny priemer. Tym padom ako sa scvrkava, tak dokonale kopiruje material na ktorom je navlecena. Potom staci iba vyvrtat dierky cez zmrstovacku priamo do rurky. Predavaju sa 1m kusy, pripadne v kotuci zmotanych niekolko metrov. Cenu a miesto kupy Ti vsak nepoviem tu v BA, ale urcite je tu nejaky obchod.
Toto riesenie je navyse hydienicky nezavadne.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod gabriela » 09 Mar 2005 11:22 am

Ig :) Dobry napad :idea:
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod XP » 09 Mar 2005 12:22 pm

Moje vlastne skusenosti s rozstrekovacou rampou - posielam par fotiek, snad to bude z toho viditelne. Jedna sa o supravu z filtrov FAN , moje akvo ma rozmer 160*50*60, na celu dlzku bol treba 2 sady co sa predavaju á 99sk/sada, uprava spocivala v tom , ze som zvecsil dierky (prevrtane asi 6mm vrtakom aby sa nezanasali a polepil som spolu trojice, aby to malo stabilitu a moznost rozoberania. inak je to fajn sada - a umiestnil som ju dole pri dne, smer vytoku dierok hore.
Obrázok
Dalsie fotky na
www.akvaclub.com
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod xDodox » 10 Mar 2005 06:05 am

Tu su slubene rozmery:
3x 15.5 cm s dierkami
2x 7 cm bez dierok
+++++++++++++++++++++++++++
2x koleno
3x prisavka
+++++++++++++++++++++++++++
vonkajsi priemer 1.2 / vnutorny 0.9
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod drda1 » 10 Mar 2005 07:40 am

To : xDodox
Dakujem Ti velmi pekne za rozmery. Velmi mi to pomohlo.

To : ALL
Dakujem za podnetne napady. Urcite sa pri realizacii necham inspirovat.

Drda
Naposledy upravil drda1 dňa 10 Mar 2005 07:44 am, celkovo upravené 1 krát.
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod salik » 10 Mar 2005 10:45 am

drda1 napísal:Mám dosť nešťastne urobený horný kryt akvária, takže rampa bude vždy spredu viditeľná. Preto neprichádzajú do úvahy materiály ako plastové kúrenárske či vodovodné trubky, ako má asi napríklad Salik. Ide len o to, nakoľko ju bude vidieť a nakoľko bude biť do očí

vidis tam nejaku rampu? salik.akva.sk/170/akva.jpg
mozes pouzit akykolvek material - zalezi na jej umiestneni a layoute akvaria
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod drda1 » 10 Mar 2005 20:39 pm

Salik: Naozaj tam nic nevidim, je to pekne akva. Myslel som na fotky tu na fore - ako si rampu staval a ako vyzera v skutocnosti. Ale teda zamaskoval si to naozaj UMNE.
Zase sa mi potvrdila opodstatnenost takychto for, clovek sa vzdy ma co poducit a to je na nasom konicku to pekne.
Nejaku predstavu ako pospekulovat rampu uz mam, dufam, ze to bude to naj prave pre moje akva.
Dakujem vsetkym za napady a prispevky.
Drda.
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod drda1 » 31 Mar 2005 07:55 am

Vsetko uz je vymyslene, len kde teraz kupit tu rozstrekovaciu rampu k filtrom FAN?
V akvashope ju uz nemaju - aj som objednal, aj mi prisla sprava ze uz NIE. :twisted:
Idem hladat. :cry:
Drda
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod jacik » 31 Mar 2005 08:14 am

drda1 napísal:Vsetko uz je vymyslene, len kde teraz kupit tu rozstrekovaciu rampu k filtrom FAN?
vacsina predajcov co predava filtre AquaEl ma aj tu univerzalnu rampu k nim.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Dusana » 02 Apr 2005 09:14 am

Ma ta rampa este aj nejaky iny nazov? Vcera som si ju pytala v Ruzomberku a predavacka pozerala po mne ako ze co to po nej chcem ze to si este nikto take nieco nepytal :shock: To som nepochopila, ani ked som jej to ukazala na obrazku nemala sajn o co mi ide. Co uz. Uz tam asi nepojdem.
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod drda1 » 08 Apr 2005 15:54 pm

:twisted: Takze v mojej milovanej Banskej Bystrici nema dealer aquaelu, ktory zasobuje akvaristiky ani sajnu o nejake rampe od nich :twisted:

To si ju snad mam ist naozaj kupit do Polska? !!!

Vie mi tu niekto povedat, kde v blizkom okoli tu rampu naozaj maju? Pojdem si ju kupit. Popripade, ak by bol niekto ochotny mi ju kupit = kupit 3 sady a poslat mi to postou - na odmene by sme sa urcite dohodli.

Drda
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod XP » 08 Apr 2005 16:03 pm

ked to nikde nezozenies v najblizzsej dobe, tak ti to kupim unas ked xces
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Dedo » 19 Dec 2009 11:53 am

Mám Fluval 304 a používam 130 cm originál rozstrekovaciu rampu na zadnej stene tesne pod hladinou. Pozostáva ale z troch kusov, teda je trikrát spájaná gumovými adaptérmi. Tie sú veľmi viditeľné a to mi vadí. Vie niekto poradiť nejakú trúbku dĺžky aspoň 130 cm, vo vode minimálne viditeľnú? Najradšej priehľadnú. Respektíve ako pospájať tri kusy tak, aby spoje nepôsobili rušivo.
Všetkým pekné Vianoce!
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod palo9167 » 12 Feb 2010 18:38 pm

Dedo napísal:Mám Fluval 304 a používam 130 cm originál rozstrekovaciu rampu na zadnej stene tesne pod hladinou. Pozostáva ale z troch kusov, teda je trikrát spájaná gumovými adaptérmi. Tie sú veľmi viditeľné a to mi vadí. Vie niekto poradiť nejakú trúbku dĺžky aspoň 130 cm, vo vode minimálne viditeľnú? Najradšej priehľadnú. Respektíve ako pospájať tri kusy tak, aby spoje nepôsobili rušivo.
Všetkým pekné Vianoce!


Nahriat nad plynakom a jednu vtlacit kusok do druhej
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Besi801019 » 29 Mar 2010 18:35 pm

Zdravím všetkých! :wink: Chcem sa opýtať-zaviedla som si rampu len nedávno, potrebovala by som poradiť čím ju uzatvoriť z druhej strany aby fungovala tak ako má a takisto by som sa chcela opýtať či efekt okysličenia vody je rovnaky keď je rampa nad vodou a keď je zarovno s hladinou-tzn. že rampa poháňa vodu ale je to menej počuteľné-pýtam sa to vzhľadom na to že akva mam vo svojej izbe a keď je rampa nad vodou dosť to počuť, čiže mi to ruší spánok, ale na druhej strane chcem aby vo vode bolo dostatok kyslíka a zabezpečené dobré prúdenie vody.....čo odporúčate? :|
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod palo9167 » 29 Mar 2010 21:33 pm

no rampa by mala ist pod hladinu.Nie na ani nad hladinu aby prilis necerila vodu a nevyhanalo sa tak CO2 z vody.Teda ak mas rastlinkove akva a nie afriku
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.