nove akvarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 29 Apr 2015 11:41 am

ahojte
po dlhom case som sa znova rozhodol venovat akvaristike. mal som 170l ale po 8 rokoch zacalo tiect tak som to zrusil a predal rybky.
teraz planujem urobit nove .litraz ostava pri 170 svetlo mam led odtien denne svetlo a sekundarne rgb led spolu ekvivalent cca 300 wat. ohrev uv co okyslicovac a filtracia klasika . na dne bude riecny strk frakcie 2 az 5 mm v strede akvaria jeden koren o rozmeroch 45x5x10cm a 3 skalky.rastlinstvo planujem Acorus decoratus T,Samolus valerandii,Myriophyllum aquaticum,Hygrophila spec.red ,Alternanthera lilacina,Ceratopteris siliquosa,Alternanthera splendens,Rotala russila,Alternanthera ruba,Hygrophila corym.var.minima,Marsilea crenata,Ammania senegalensis,Hemianthus callitrichoides,Cladophora aegagropil,Limnophila sessiliflora,Eleocharis parvulus,Tiger lotus red... casom rastlinstvo upravim a zredukujem ked uvidim ze jeden druh zacne utlacat druhe . mal by som dotaz poradte ake rybky by som tam mal dat . chcem ostat v pomere velka rybka 10l mala 5l.

vopred dakujem za rozne kombinacie mojej novej rybej populacie v novom akvarku :D
peter
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Reklama

Re: nove akvarium

Odoslaťod kilo18 » 29 Apr 2015 15:08 pm

Acorus decoratus - nie je akvarijna rastlina citaj http://www.akvarko.cz/atlasrostlindetai ... -decoratus

ten koren chces dat aj s tym sklom do akva? ak planujes vyzivne dno tak pod tym sklom ti bude na dve veci , ak sa ti nebude pacit osadenie korena tak musis rozobrat cele akva este si to premysli - staci ti dat 2 mensie cca 10x10cm stvorce plastu a nie takuto tablu skla

koren nechaj pod vodou co najdlhsie (v nejakom sude) aspom 2 mesiace kym ho das do akva a spadne na dno aj bez pomoci

najskor zaloz a zabehni akvarium aspom 30dni potom ryby

o rybach musis vediet ty co sa ti paci a potom ti tu poradime ci je to vhodne a ako - kazdemu sa paci nieco ine a kazdy ti poradi podla seba
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 29 Apr 2015 15:25 pm

Ď za tu rastlinku ... :D ten koren neplava vo vode len porebujem aby stal takto vzpriamene a bude na okraji kavaria a troska kolmo lebo bude akvarko videne z 3 stran .. pod koren planujem dat len tenucku vrstvu strku a fissidens splachnobryoides ale neviem ako to este dopadne kedze som ho kupoval na e-bay a zatial ho mam len bokom :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod martin_s » 29 Apr 2015 20:21 pm

5ko-5tuulko napísal:mal by som dotaz poradte ake rybky by som tam mal dat . chcem ostat v pomere velka rybka 10l mala 5l.

vopred dakujem za rozne kombinacie mojej novej rybej populacie v novom akvarku :D
peter

Ty sam musis vediet ake ryby by si chcel. Pocas zabehu mas vela casu si nastudovat informacie o danych druhoch a zistit, ci im vies vytvorit podmienky, ci dana kombinacia nema rozdielne naroky a ci sa navzajom znesu... Potom ked budes mat KONKRETNU predstavu o osadke, tak ju mozes tu vo fore skonzultovat. Inspiraciu najdes aj v temach v sekcii "Vase akvaria"... ( clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 12:05 pm

nastudovane uz nieco mam .. len som chcel alebo lepsie napisane hladal inspiraciu .predsa viacej hlav viacej rozumu :D ku tomu clanku 9 o pravidlach diskusie . ked ti mam pravdu napisat nechce s cloveku hladat v tisickach odpovedi na fore . ako si spominal cas je drahy tak preco ho premarnit .lahsie je napisat svoju otazku lebo kazdy clovek vie aj dopisat a dalej tvorit temu v smere ktorom chce on :D este myslim si ze kto sa sem prihlasi tak ma cas a kto chce napise svoju skusenost napad postreh napad atd .. kto nie tak to proste odignoruje a nevsima si to :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod radorado » 30 Apr 2015 13:01 pm

a teraz si odpovedz, preco by mal nad tvojou otazkou niekto stracat drahy cas? ty ho nechces stracat a od druheho to ocakavas. hm
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 13:38 pm

rado precitaj si este raz a poriadne co som napisal a skus to znova :D je predsa ine napisat nap. 4 skalare 5 zivorodiek prisavnik atd atd atd ako tu listovat v tisickach prispevkov na fore a hladat nieco co by som ja osobne chcel vediet .. nemyslis :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 13:42 pm

poprosim vas z hlbokou uctou ku kazdemu napisat nieco ku teme ako tu poucovat :D myslel som ze forum je o rozvijani vymene napadov atd a nie ze mam niekomu vysvetlovat preco som napisal tento prispevok ... :D dakujem
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod Mirko1A » 30 Apr 2015 14:18 pm

mne by sa páčila táto kombinácia (pokiaľ nevyhynú tie náročnejšie rastliny a kobercovky):
húf 20 - 25 ks kardinálka vietnamská
húfik 7 ks pancierniček panda
4x gurama modrá
5 x otocinclus affinis

k tomu krevetky Neocaridina davidi yellow
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 14:32 pm

Mirec dakujem za perfektnu kombinaciu :D :D vyzera to vetko super . len este pouvazovat o otocinclus affinis a vniest tam nieco ine farebne .. ta kombinacia je inak genialna a zivo si ju predstavujem :D .. este tie krevetky ja moc nepoznam a ani nemam skusenost s chovom . neviem co z toho mas ty a ako sa tomu zije u teba .. vdaka lebo ja mam uz hlavu velku ako melon z tych obrazkov co som pootvaral a cital pri vsetkych rybkach a porovnaval co a ako atd :D este raz velka vaka :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod vincent van gogh » 30 Apr 2015 14:38 pm

Ja by som to riešil bud ala Ázija (málo už vídať napr. Dánio rerio...),alebo Tetry,Tetry.... :wink:
Ale otázka je nefér.Každému chutí niečo iné...Hlavne aby mali vhodné podmienky.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 14:42 pm

vincent ono je u mna problem ten ze ked som sa venoval akvaristike ja tak nebolo na trhu to co je dnes :D odvazim sa tvrdit ze max 20% nemam problem si to priznat proste je to tak ... ved aj ked si teraz otvorim ebay a pozeram tie rastlinky ale aj slovensky net tak je to uz vsetko uplne inde . trocha som zaspal dobu :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod martin_s » 30 Apr 2015 14:59 pm

5ko-5tuulko napísal:ku tomu clanku 9 o pravidlach diskusie . ked ti mam pravdu napisat nechce s cloveku hladat v tisickach odpovedi na fore . ako si spominal cas je drahy tak preco ho premarnit .lahsie je napisat svoju otazku lebo kazdy clovek vie aj dopisat a dalej tvorit temu v smere ktorom chce on :D

Tak ti to napisem inak... Ad 1.: Kto nema snahu najst si odoved sam, alebo nieco aspon urobit aby tu odpoved nasiel, ten si ju ani nezasluzi. Ad 2.: Dovodom preco hladas medzi tisickami prispevkov je jednak to, ze nepuzijes vyhladavanie a jednak prave ta lenivost niektorych uzivatelov si najst nieco sam... Ad 3.: Tuto temu som zatial presunul do tejto sekcie (ako som spomenul vyssie), ak sa vsak v dosledku pohodlnosti zmeni na zmes duplicit, bude zamknuta a presunuta do kosa... Ad 4.: Tym ze si odpovede sam najdes tak dostanes odovede aj na otazky na ktore by ta mozno ani len nenapadlo sa pytat a su mozno omnoho dolezitejsie ako povodna otazka. A nedocital by si sa ich ak bys dostal na povodnu otazku odpoved naservirovanu rovno pod nos"...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 16:17 pm

martin jedine duplicitne odpovede tu davas ty .. stale ma poucujes o niecom co je uplne bezpredmetne :D pravidlo 20. Môžem napádať myšlienky, ale nie diskutujúcich. Pokiaľ kritizujem, musí ísť o kritiku názoru, nie osoby. :D pozname sa ked pises o lenivosti z mojej strany ze nemam snahu si tu nieco najst :D pokial nemas co napisat ku tejto teme co som zalozil budem rad ked si ju nebues vsimat .. a pokial mas problem tak prepac kludne ju zmaz a hod do kosa :D v tom ti ja uz nepomozem .. prajem ti pekny nicim neruseny den P.S. ty nerozhodujes o tom co si kto zasluzi :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod kilo18 » 30 Apr 2015 16:46 pm

kedy asi planujes to akva zalozit?
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 30 Apr 2015 17:07 pm

ono cas ma nijak netalci ,lebo aj tak cakam na nerezovu sietku pre ten fissidens a dalej este kalatku madagaskarsku a star moss. neviem v akom stave pridu lebo to trva cca 12 dni . vlastne teraz uz len 8. preto to zatial nepocitam ze budu v akvarku .predajaca napisal ze posle znoa ked sa poskodia .ale cloveka to dva krat ozunuje cakat tolko na vsetko ... ono aj s tou sietkou a fisidensom ked mam pravdu napisat tak neviem co a ako .. najskor budem asi cakat pokial sa to vsetko ujme a zarastie ako ma . lebo ked uz bude sietka na dne tak uz z nicim nebudem moct pohnut ci uz drevo alebo 3 skaly . ako si ho urobim teraz tak bude uz na dlhy cas.
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod casper » 30 Apr 2015 18:03 pm

držim palce nech ti to vide :pivo:
Obrázok používateľa
casper
 
Príspevky: 82
Obrázky: 6
Založený: 21 Jan 2012 02:44 am
Bydlisko: pezinok

Re: nove akvarium

Odoslaťod robo79 » 30 Apr 2015 23:19 pm

Co tak zacat s niecim menej narocnym? Idem podla prislovia "Sudim inych podla seba" - takze radim podla prikladu mojej osadky akvaria. Skus napr. Danio pruhovanie alebo leoparide, Rajovce dlhoplutve, Kardinalky cinske ci mrenky stvorpruhe. Pocet dolad podla tvojej litraze.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 01 Máj 2015 09:06 am

dakujem casper.. budem sa snazit :D

robo ani neplanujem ist do niecoho co moc nepoznam alebo je moc zlozite napr. tie krevetky . skusit skusim ale len najskor do malej 30 . potom uvidim ako to pojde uvidime ako to pojde . tie mrenky su strasne vdacne rybky .. kardinalky uz beriem ako hotovu vec ako to spominal aj miro . ono aj teraz ked nieco robim tak ryby su momentalne u mna na poslednom mieste . myslene ze pojdu az uplne posledne ale starsotlivost na prvom .teraz sa jedujem s novou liahnou na komare . ked som oprasil tu staru tak som sa zhrozil aka je uz skareda :D letna sezona komarov zacina tak bol by som somar keby som ju nespravil .rybky budu mat hostinu :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 02 Máj 2015 11:41 am

martin netreba pisat spravy ako si ma teraz budes viacej vsimat :D .. vsimaj si co chces koho chces a kedy ches...a ta poznamka ze si moderator je pre mna uplne bezvyznamna lebo mne je to jedno :D ja som sa sem neprisel dotahovat so ziadnym hejterom :D ak mate problem treba zrusit moj ucet a je po probleme .. pekne vykenduj dalej :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod Jozef I. » 02 Máj 2015 13:52 pm

čo si riešiš s martinom si s ním rieš cez spravi a nemusíš tym oppťažovať aj ostatných uživateľov fora. Okrem toho, že je to dosť netaktne tak to nikoho nezaujíma a len si offtopicuješ vlastnu temu a ludia, ktorý by ti mohli pomocť takto ani nezavitaju do tvojej temy. Je nám jasné, že ak ti tu martin zruší temu alebo by ti zrušil učet, tak to rozdýchaš, no ver tomu, že to rozdýcha aj toto forko a jeho užívatelia. A ty si sem prišiel za nejakym zamerom, ak sa nemýlim.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: nove akvarium

Odoslaťod 5ko-5tuulko » 02 Máj 2015 15:06 pm

jozef co ti napisat nie ze je to netaktne ale skor trapne .. :D ja som si tu neurobli registraciu preto aby sa tu niekto po mne stale vozil. uz vysie som pisal ze prosim kazdeho nieco ku teme a nie dotahovanie sa . neviem ako to mam este napisat . ale este skusim pockat a ked nic tak to nebudem riesit a proste sem nebudem chodit . ako si spominal forum to prezije ale aj ja :D
5ko-5tuulko
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 29 Apr 2015 11:16 am

Re: nove akvarium

Odoslaťod chnuro » 04 Máj 2015 16:37 pm

5ko-5tuulko napísal:martin jedine duplicitne odpovede tu davas ty .. stale ma poucujes o niecom co je uplne bezpredmetne :D pravidlo 20. Môžem napádať myšlienky, ale nie diskutujúcich. Pokiaľ kritizujem, musí ísť o kritiku názoru, nie osoby. :D pozname sa ked pises o lenivosti z mojej strany ze nemam snahu si tu nieco najst :D pokial nemas co napisat ku tejto teme co som zalozil budem rad ked si ju nebues vsimat .. a pokial mas problem tak prepac kludne ju zmaz a hod do kosa :D v tom ti ja uz nepomozem .. prajem ti pekny nicim neruseny den P.S. ty nerozhodujes o tom co si kto zasluzi :D
5ko-5tuulko napísal:martin netreba pisat spravy ako si ma teraz budes viacej vsimat :D .. vsimaj si co chces koho chces a kedy ches...a ta poznamka ze si moderator je pre mna uplne bezvyznamna lebo mne je to jedno :D ja som sa sem neprisel dotahovat so ziadnym hejterom :D ak mate problem treba zrusit moj ucet a je po probleme .. pekne vykenduj dalej :D

Martin je moderátor a treba to rešpektovať!!! Je to jediný človek, ktorý tu udržiava na fóre aký-taký poriadok. A že sa odvoláva na pravidlá diskusie opakovane? Prečo mne takto na príspevok nikdy nereagoval? Je zaujímavé, že sú s ním nepokojní vždy iba noví užívatelia a tí, čo fórum navštevujú dlhšie ho rešpektujú a cenia si jeho prácu. To, že Ti po Tvojom príspevku napísal SS je úplne normálne. Tomu by som sa nečudoval.

Treba si uvedomiť, že ten, kto sa tu chce poradiť, alebo prečítať si názor druhých si TY. Po tvojej reakcii na Martina je celkom možné, že niektorí užívatelia budú tvoj nick a tému ignorovať.
Tento príspevok neber ako napádanie tvojej osoby, ani ako bránenie Martina - osobne sa vôbec nepoznáme. Veľká časť komunity na akva.sk sa pozná osobne, navštevujú sa, zájdu na pivo. Verejná diskusia má tiež nejaké nepísané pravidlá slušnosti, ktoré musíš akceptovať, ak sa chceš stať členom komunity. Každý so slušným správaním je vítaný.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.