problem: rybicka sa nevie ponorit



Všetko okolo akvarijných rýb

problem: rybicka sa nevie ponorit

Odoslaťod romancek » 03 Mar 2005 16:01 pm

Uz asi tyzden ma trapi jedna rybicka. Zda sa mi nielen trochu pochudnuta, ale stale plava pri hladine a ked sa chce viac ponorit, taha ju chvostikom hore ku hladine, akoby bola na nejakom motuziku. Dokaze sa ponorit az ku dnu, ale vo vertikalnej polohe a stale ju taha hore, z coho je sama rybka zmatena. Kamaratka mi povedala, ze citala v casopise Focus o podobnom pripade, rybka je vraj plna vzduchu, preto ju taha ku hladine. Nepametala si, ako sa to lieci. Uz som vodu aj prisolil, co sice osozilo ostatnym rybkam, ale tato je stale pajdava. Ide o ballonovu molly - samicku. Mam 2 knizky o akvaristike, v ani jednej sa nespomina nieco podobne.
Obrázok používateľa
romancek
 
Príspevky: 4
Obrázky: 6
Založený: 21 Feb 2005 16:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Ružinov-západ

Reklama

Re: problem: rybicka sa nevie ponorit

Odoslaťod skala » 03 Mar 2005 16:36 pm

asi ma vazne problemy v traviacom trakte, alebo vylucovacom. myslim si - davam jej maximalne 3 dni na zitie (lutujem)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: problem: rybicka sa nevie ponorit

Odoslaťod romancek » 09 Mar 2005 12:38 pm

Este stale zije, prijima potravu, dokonca samec o nu prejavuje opat sexualny zaujem. Ale stale plava na hladine, asi bude mat nieco s chrbtovou plutvou, hoci tomu nerozumiem, pred 3 tyzdnami bola zdrava ako ryba.
Obrázok používateľa
romancek
 
Príspevky: 4
Obrázky: 6
Založený: 21 Feb 2005 16:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Ružinov-západ

Re: problem: rybicka sa nevie ponorit

Odoslaťod Patrox » 09 Mar 2005 12:56 pm

Je to divné :( . Neviem či poznáš túto stránku www.sweb.cz/akvastranky/akva.htm je tam dosť popísané o chorobách. Dúfam že tam niečo najdeš
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.