Loki 54 litrov - TwoWorlds



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 26 Nov 2014 09:52 am

pracujem na tom :-). aktualne prerabam obydlie, tak som rad ze som rad.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod maros12345 » 25 Jan 2015 18:32 pm

Ahoj Loki,
tak som si znovu precital tvoju tému, ako si riešil problémy (Chnurova rada)A zaujímalo by ma,ako si na tom aktuálne?
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Jozef I. » 25 Jan 2015 18:59 pm

No to by zaujímalo viacerých. A nezabudni Loki že jedna foto je viac ako 1000 slov. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 26 Jan 2015 00:29 am

aktualne?
potrebujem este dva tyzdne.
tak prosim este o chvilku.
do prace nam kupili nove fullframe digitalne zrkadlovky. tak ked mi ju dovolia pozicat, tak bude aj adekvatne foto.
takze este chvilku.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 26 Jan 2015 00:31 am

ak si nikdy nemal v ruke zrkadlovku, tak to bude trápenie. Hoď sem fotku s tym, čo poznáš.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - nameless

Odoslaťod Loki12 » 22 Feb 2015 20:57 pm

po dlhej dobe, ale nakoniec som nasiel trochu casu.
takze ako som spominal, zmien bolo viac. dno som ale nechal, tak. dvevo ma stale biele chuchvalce, ale postupne odchadzaju. akva sa aklimatizuje a pomalicky aj rastlinky dostavaju rozum po tom soku co som im spachal. Kompletny popis rastlin, a zmien neskor.

Loki - nameless 54L
(plna velkosť fotky, ulozena na OneDrive)

Loki54_nameless_small.jpg
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Jozef I. » 22 Feb 2015 21:38 pm

Vizera to fešne, len to máš všetko nejake chlpate, máš tam riasu? Trochu škoda tych orezaných koncov. Mohol si zobrať nejake kombinačky a konce ulomiť. Ale pekne a pokrok... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Hryzo » 22 Feb 2015 23:12 pm

aku farbu svetla tam mas? 4000?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 23 Feb 2015 09:53 am

@Jozef I. - "chlpate" - myslis drevo? to ano, ale to je to co som pisal. drevo aj po ocisteni a vyvareni, chytilo tu klasicku bielu pliagu. Postupne to pri cisteni nicim, ale niekde to ide lepsie a nie kde horsie. Napad na nejakeho pozieraca?
"orezane konce" - myslis ze su rovno? neviem ako si to mam prelozit? Mozes prosim viac konkretnejsie? Mozno ked odpustim vodu pri najblizsom cisteni, tak to pojde urobit

@Hryzo - svetlo je klasickych 1x24W 6500K Sylvania, ale kedze fotka presla postprocessingom a aj vo fotaku som WB (nastavenie bielej) trochu korigoval, plus EV som nastavil na -1/3, tak sa to moze zdat viac zelensie. :-), ale snazil som to to nastavit farebne tak ako to vidim ja, plus minus.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod maros12345 » 25 Feb 2015 00:13 am

Mas to pekné,vlastne aj to s tymi skalami bolo dobré.
Ale vlastne co stalo,ze si spravil takuto zmenu?Dno mas povodne,ale rastliny asi nove,nie?Koren a machy,neposobia staro,ze su dlho vo vode,mozno sa mylim,ale preco ta zmena,proste len som chcel vediet ci sa ti stali dake "neriesitelne"problemi,alebo sa ti to okukalo...
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Feb 2015 14:37 pm

Čau Loki,
tiež mi uniklo,čo za šok si spôsobil rastlinám,(ak je to ten dôvod),kedže takáto masívna prerábka.....(čakal by som od teba nejakú stručnú analýzu,minimálne. :) )

(Tiež by nebolo márne pustiť viac fotiek....napr.taká "hardscape-foto"...)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 26 Feb 2015 09:18 am

Sorry paci a damy, ze nie som aktivnejsi. Mam toho teraz viac a tak vecer len pridem a lahnem. Rano len ked ozaj stihnem...

cize co sa porobilo?
Prvy stupen bolo, ze som pri pravidelnom cisteni zlomil Outflow (lily), cistiaca kefa urcena pre 12/16mm sa mi zasekla v liline a iny sposob ako ju dostat von nebol - karbobruska, zlomenie, spojenie cez hadicku...toto ale sposobilo ze voda zacala inak prudit a tak som hladal ako opat umiestnit outflow. Stale to nebolo ono. Voda divne prudila. Na par miestach sa mi objavila ruducha. Ale nic strasne. Toto som uz zazil.

Druhy stupen bolo, ze som na burze opat narazil na Peta (peter-trnava) a neodolal som jeho ponuke Bucesphalanara var..... Lenze doma som zistil, ze bez toho aby som vybral tie dva velke kamene to tam nedam. Takze navrat na burzu a kupil som taky mensi, fesny koren. Ale opat doma (ved mam ropnu rafineriu, ze...) som zistil, ze aj napriek mojej predstavivosti sa mi koren nepodari dat tak, aby ma to nesr...lo. Bucesy isli len tak do vody a ja som zacal premyslat ako nato. Tri dni na to, som bol v nejakej kreativnej sibnutej nalade, tak som si povedal: "Chnuro, nechnuro, vytiahnem tie oba velke kamene a pripevnim ich na ne." Ved som neni idiot, budem to robim pomalicky, ziadne vi(y)renie dna,.... to musim dat. Kamene vytiahnute, buces nahodeny, kamene vlozene, cca 70% vody vymena. Na druhy den som nasiel kamen vyvaleny. Takze opat ruky do vody, opat vymena. Dalsi den som uz bol zufaly lebo sa mi tie kamene oviazane Bucesemi vobec nepacili. Opat vytiahol, poprehadzoval Bucesy, vymenil vodu.... Ale stale nespokojny. Samozrejme ze pri vytahovani kamenov som aj buchal do inych rastlin, takze som nich musel stale znovusadit.... proste rypanie sa v dne. (Vzdy som myslel na chnura, ako mi trieska 12/16mm hadicov po hlave so slovami: "Neryp sa v tom dne, ty idiot, neryp sa v tom dne!!!").

Treti stupen. V tom case sa mi ozval znamy, ze rusi akvarko, lebo sa stahuje a zakladat ho znovu bude tak o pol roka. A ze ci nechcem nejake rastliny. Tak mi povedal co ma a ja som si vybral - Rotala macrandra - aj kvoli tomu, ze som jediny koho pozna co ma CO2 a vie ze viem dat rastlinam to co potrebuju. Takze prisiel den, moja mama my doniesla kyber rastlin. KYBEL. A tom rotala, bolbitis, cabomba, crypty,... a vsetko paradne kusky. Ale fakt uzasne. Chalanisko to proste vie. Tak, ze kurnik sopa, som si povedal. Vyberiem tu Alternatheru, obmedzim ludwigiu, osmikam trosku blyxu, zredukujem kusok, stauro a tie rastlinky tam dam... A dal som. A.... vyzeralo to strane. (V hlave som mal obraz ako mi chnuro a Jozef1. davaju na taniery ich prebytky rastlin, ale ja ich musim jest, lebo som proste pazravy idiot.). Bolo to take preplnene, bez ladu a skladu. Ako v dakej predajni raslin... proste zle.

Stvrty stupen. Po tyzdni sa to zacalo prejavovat. Vsetko a naraz. Cabomba zacala hnednut. Zacal sa na nej vytvarat taky hnedy povrch. Kamene totalne zhnedli. Ruducha si urobila u mna party. Tolko som jej este nevidl. Kompletne obrastene zadne strany kamene. Blyxa sa zacala ropadavat. Staruo tiez. Pogo malo na sebe ten isty sajrajt ako Cabomba. Alternathera bola posiata ruduchou, to iste na bucesoch. Ludwigia zacala hnit. Za tyzden. Tyzden. bol som 4 dni prec. Dovolenka v CZ. Ten pohlad bol strasny.

Kedze to bolo pred burzou, tak padlo rozhodnutie. Urobim to najnemoznejsie riesenie. Pojdem na burzu. kupim si poriadne korene. Tie kamene by som musel drhnut drotenou kefou, takze tie von a zmenim to. Na prirodnejsi drevo-koren dizajn. Lenze co s osadkou. Takze som zariskoval. Odobral som si 20L povodnej vody. Vybral ryby, na krevety som nemal nervy a stiahol vodu na minimum. Vsetko presiel, roztriedil, vybral kamene, navziadal bucesy, pridal microsorka, vlozil.... atd, atd... vsetko narychlo kvoli osadke, kvoli vode. precistil filter,... proste vsetko. Pomodlil sa a.... zacal cakat.
Presiel som si bielym zakalom, zelenym zakalom, biely povklad na dreve,... Akoby vsetky pohromy, ktore novo-zalozene akvarka mozu mat. Opat nastavil svetlo na 5h, opat znizil hnojenie, zvysil vymeny vody,... a vysledok po cca 7 tyzdnoch vidite.

Dnes uz opat hnojim 2ml davkami. Svetlo na 7 hodinach. A... mam velke ponaucenie. Este stale blyxa zhadzuje stare listky, kazdy den ich vyberam z akvarka, ale uz zacina pekne zelenat. Stauro, ostali mi 3 rastlinky, sa uz zacina rozsirovat. Pogo, spodna cast je hneda a slabozelena ale vrch je uz zeleny. Ludwigia to neprezila. Bolbitis som musel zastriknut, lebo zhnedol, Alternathera sa velmi pomalicky prebera, ale uz je pekna, cista a prudko cervene. Rotala sa obnovila, polovica vyhnila, polovica rastie. Cabomba, je stale hneda, ale horne nove casti su uz zelene, takze ju asi riadne zakratim. Crypty su, a aj boli uplne v pohode, ziadna ujma.

Pre mna velke ponaucenie. Velke. Nech kazdemu sluzi ako odstrasujuci pripad.
Koniec hlasenia.

PS: Vincent, ak si az tu tak asi chapes, ze na ziadne hardscape fotky som nemal vobec naladu a ani cas. Bol som rad, ze som rad....
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod maros12345 » 26 Feb 2015 09:43 am

Fuha Loki,tak nech sa darí..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod kocur_82 » 26 Feb 2015 09:49 am

Loki: krásne napísané, pri viacerých pasážach (najmä o nenažratosti vo vzťahu k rastlinkám) som sa totálne našiel :)
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Feb 2015 11:24 am

...chápem.
No,další postulát hodný vytesať do akvaristického kamena.(?) Tak ale ved s neracionálnym,neuváženým konaním máme skúsenosť asi viacerí.......(pokial je to len vo vlastnom akváriu,nič sa nedeje :roll: .myslím,že je to dokonca prospešné)

Pripomenulo mi to legendárnu scénku z Obecnej školy: Neolizujte namrzlé zábradlí!!...(na odlahčenie. :wink: )

(Za pár mesiacov to bude tiež úsmevná spomienka....Možno nie a celé to prerobíš ešte raz.Kompletne,v klude a s jasným zámerom..)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Jozef I. » 26 Feb 2015 19:58 pm

Loki tuším si toho voľneho času mal až moc, že si takto vymyšlal a akvarko si si "rozbil". No hadam ti to už pôjde a to najhoršie máš za sebou. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 26 Feb 2015 20:39 pm

Jozef I. napísal:Loki tuším si toho voľneho času mal až moc, že si takto vymyšlal a akvarko si si "rozbil". No hadam ti to už pôjde a to najhoršie máš za sebou. :)

na chyby cas nepotrebujes. na napravu ho ale nikdy nie je dost.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 26 Feb 2015 22:26 pm

Loki12 napísal:...
(Vzdy som myslel na chnura, ako mi trieska 12/16mm hadicov po hlave so slovami: "Neryp sa v tom dne, ty idiot, neryp sa v tom dne!!!").
...

.... vyzeralo to strane. (V hlave som mal obraz ako mi chnuro a Jozef1. davaju na taniery ich prebytky rastlin, ale ja ich musim jest, lebo som proste pazravy idiot.). Bolo to take preplnene, bez ladu a skladu. Ako v dakej predajni raslin... proste zle.
...

:D :D :D :D

Takze som ti predsa nieco vtlkol do hlavy :D

Je to tvoje akvárium a aj s tým, čo majiteľ vo verejnej diskusii neprizná sa vie sám ponaučiť. Prerábka OK, prešiel si skúškou ohňom, ale ak by sa ti iba darilo, nenaučil by si sa toľko. Prajem veľa zdaru v ďalšom pokračovaní, od začiatku tejto témy si spravil veľký pokrok.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 02 Máj 2015 11:45 am

len pre archiv a dennickovanie.

Nastavene nove EstimetiveIndex hnojenie:
NO3 = 45 mg/l/týždeň
K = 42 mg/l/týždeň
PO4 = 4,2 mg/l/týždeň
Mg = 2 mg/l/týždeň
Fe = 1,1 mg/l/týždeň
HK-V3-Loki.xlsx
(291.29 KiB) Stiahnutá 188 krát


Poznamky:
- snazim sa drzat co najmensie zasobniky, lebo nemam konzervant
- cim rychlejsie miniem zasobniky, tym skor moze robit pripadne zmeny
- kedze si pripravujem podla chnura dennu davku, cize zmes hnojiv do jednej striekacky (10ml), tak hlavne KNO3 idem s rozpustnostou na hranu - uvidim co to bude robit
- svetlo aktualne - 2x24W - 5hodin - 16:00-21:00 (svetlomilne riasy, prachova, hneda,... ziadne znamky)
- CO2 - svetlo zeleny DC, ale vidim jeho zmeny farebnosti vo fotoperiode, zvazujem kupu ph-kontrolera (ruducha stale otravuje, kazdo-tyzdenne oblievanie EasyCarbom a manualne odstranovanie, zmensujem davky krmenia)
- testy vody pred vymenou vody: NO3 - cca 5-10mg/l, PO4 - cca 0,5-1 mg/l, Fe - cca 0,1mg/l(pri Fe uvazujem ze pridam prostrednictvom TensoC)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Jozef I. » 02 Máj 2015 13:26 pm

A fotka do dennika bude kedy? Lebo akvaristicky denniček bez fotiek nie je denniček ;)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 02 Máj 2015 17:26 pm

hnojenie_001.jpg
Priprava hnojenia na 6 tyzdnov

tvrdost vody: 9/10dKH (test KH Sera, 9.kvapka roztok ozelenal, 10.kvapka zozltol)
http://www.sera.sk/produkt/326.sera_KH_test-
Pri SK preklade sa spomina ze to mam odcitat, ked je roztok zeleny. Pri inych je len napisane ze roztok ide od modrej, cez zelenu az po zltu. A odpocitat ked sa zmeni farba. Tak neviem. Kukol som aj youtube, aj ine stranky, ale vsetci tam len skopirovali vety z navodu. Kto pouziva? ako? Dik

A ak to spravne chapem, tak ak mam 10 dKH, tak podla Tillmanovej tabulky
http://www.rataj-spk.cz/produkty/gejzir_co2/tabulka.gif
mam mat PH (prostrednictvom CO2) na 7,00
Spravne? Dik
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 02 Máj 2015 19:22 pm

Take rychle foto cez mobil, ziadne upravy, len tak z ruky, nech upokojim zvedavost :-)
2015_05_02_akvarium54L.jpg
Fotene mobilom - len tak pre ilustraciu
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod Loki12 » 06 Máj 2015 10:49 am

Sobota bola dlha a hokej bol o nervy, tak som tak som si kupil PH controler - aby som si ukludnil nervy :-)
Najskor podakovanie http://www..akvaobchod.sk - aj napriek sviatkom a hokeju si nasiel pan majitel na mna cas a zrealizovali sme obchod. :-) Vdaka na ustretovost.

Prečital som si toto:
Regulacia CO2 pomocou pH metra, CO2 - len posty tykajuce sa PH kontrolera, Tillmannova tabulka a dalsie, google zdroje

Zatial bezim v prevadzke:
KH 9/10 - stale som nedosiel na to, ci to odcitat, pri ozelenani roztoku, alebo pri ozltnuti (Sera KH Test)
PH: 7,0 - nonstop (cize, nie len pri zopnutnych svetlach)
DC: zeleny - svetlo, zeleny
Som neuveritelne prekvapeny ako som bez PH kontrolera mal rozlietane PH. Pred zopnutim EMV som bol na 7,6, pred zhasnutim svetiel som bol na 6,8. A to som si myslel, aky je flasa a EMV stabilny prijem CO2. Nemal som iluziu, ze to je super stabilne, ale ked kuknem Tillmannovu tabulku, ze co robi v takomto rozptyle PH, uroven CO2 (mg/l), tak mam zimomriavky. Najlepsie/najhorsie je ze DC som odcitaval ako zeleny (nikto z nas nekontroluje DC pri znasnutom svetle, ale mozno len ja nie)
Moj zaver: Radsej prevadzkujte akvarko bez CO2 ako bez poriadnej stability a techniky.
(ano, da sa to aj na burciaku, bez EMV, bez PH sondy,... ale...ale...)

Este zopar, ak mozete:
1. Ako teda odcitavate KH testy? zelena alebo zlta farba
2. mam pre bezpecnost a istotu kupit aj GH test a najst presnejsie vyjadrenie vztahu Tillman - CO2 - Ph?
3. mam ist nonstop EMV+PHkontr. alebo len v case svietenia - o spotrebu CO2 mi nejde
Dakujem
Loki
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 54 litrov - TwoWorlds

Odoslaťod chnuro » 06 Máj 2015 11:53 am

Cau Loki,

controller by som nechal zapnuty non-stop, inak by si potreboval druhe spinacie hodiny. V čase zapnutia svetiel už musí byť voda nasýtená na cieľovú úroveň CO2.
Tillmanova tabuľka funguje teoreticky, popisuje princíp. Prakticky sa väčšinou použiť nedá, lebo chemizmus vody je ďaleko zložitejší, ako alkalita a kyselina uhličitá. Na stanovenie množstva CO2 je neporovnateľne presnejší klasický DC, pretože tam je náplň vyrobená z destilovanej vody a izolovaná od procesov, ktoré v akváriu prebiehajú. (DC je v podstate test PH vo vode s tvrdosťou KH=4).

Ja stále opakujem, že DC musí mať rovnakú farbu (aj odtieň) pri rozsvietení aj zhasnutí svetiel. Pri tak veľkých rozdieloch ako popisuješ už musela byť zmena farby dosť vidieť. Ak nie, tak máš starú náplň v DC. Ak to aj po výmene náplne to nevidíš, môžeš si pomôcť PH testom (napr. JBL má test s rozsahom 6,0° až 7,6° s rozlíšením 0,2°).

PH controller je iba vec komfortu. Bez tejto hračky na nastavenie stabilného PH počas počas celej fotoperiody musíš meniť nastavenie ihlového ventilu (možstvo CO2 pri zhasnutí svetiel) a predstih zapnutia CO2 pred svetlom (CO2 pri rozsvietení svetiel). V mini mi to vychádza napríklad 4h pred svetlom.

PH controller ti uľahčí toto nastavenie aj pri zmene spotreby živín, alebo prúdenia (napr. pri odpare sa niekomu viac čerí hladina). Pribudne ti starosť s kalibráciou sondy (robievam to väčšinou pri čistení filtra) a musíš mať dostupné kalibračné roztoky, ktoré majú ako aj sonda obmedzenú životnosť.

Nechcem ti týmto kaziť radosť z nového PH controllera, bezpochyby je to výborná pomôcka, ale jej prevádzka má aj svoje muchy ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.