Novozalozene akvarium hrozne smrdi



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Poly » 17 Júl 2010 13:09 pm

Podla mna jednoducho zhnila voda samotna... prerybnenie, vela odpadovych produktov, a hlavne nezabehnute akva! Odpad sa nestiha odburavat a hromadi sa. Staci skusit dat do pohara vodu, zopar mrtvych listov rastlin a zakryt to. Po 1-2 tyzdnoch si pricuchnut... :P Zapach nebude mat daleko od toho v spominanom akvariu. Raz mi takto zhnil pohar s glossou, ktory mi za 2 tyzdne nepritomnosti zacal hnit a to ani nebol zakryty, takze viem, o com hovorim :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod trinitysk » 17 Júl 2010 14:08 pm

Ano Poly, to je presne to, co som mal na mysli aj ja...ak urobi to co som napisal tak sa z toho dostane pomerne rychlo a bez problemov...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod stewinoo88 » 10 Máj 2013 10:29 am

dobry chcem sa opytat ...dal som do akvaria substrat akvarium bolo novo zalozene cca 100l - bez ryb - zatial bolo len v zabehu asi po tyzdni som dostal nalevnikov v hojnom pocte ..akvarium som zakartonoval ..nalevnici sa stratili ale dostal som neskutocny zapach akvaria - uplne ako kvasnicova voda....vedel som ze je zle tak som vodu vytiahol a zistil som ze zapach isiel z dna - bolo to neskutocny zapach - vsetko som vybral zaobstaral si nove kamene a SUBSTRAT NIKDY VIAC! - chcem sa len opytat idem dat akvarko opat do zabehu ..tam poznatky mam ale dost akvarium zapachlo a bojim sa ze opat bude smrdiet..mam tam lepene 3D pozadie tak nemozem ho vybrat a nechcem urobit dezinfekciu so savom alebo niecim podobne agresivnym ...chcem sa opytat staci to premyt cistou vodou - nerad by som aby mi voda opat zasmradla DAKUJEM ZA ODPOVED
stewinoo88
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Máj 2013 10:19 am

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod stewinoo88 » 10 Máj 2013 10:38 am

prosim ako vycisitit akvarium od pachu ked mi zhnilo dno ...vsetko som vybral ale je natahane tym smradom a pravdepodobne aj bakteriami a nechcem tam davat savo a ani ziadny iny killer....staci to oplachnut cistou vodou? dakujem
stewinoo88
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Máj 2013 10:19 am

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod M.i.s.o » 10 Máj 2013 10:38 am

o aky substrat islo? kolko ho tam bolo a cim bol prekryty? ako casto si menil vodu?
akva staci umyt slanou vodou
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Milan666 » 10 Máj 2013 17:36 pm

Vôbec nespomínaš aký substrát si dal. Nehovoríš nič o výmene vody počas zábehu a už vôbec nič o filtrácií, tak opiš čo najviac
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Lori » 07 Máj 2015 14:56 pm

Zdravím, aj ja potrebujem pomôcť v podobnom probléme.
Keď som sa vrátila z dovolenky doma ma čakalo prekvapko - akvárium. Rybičky som ešte nemala, tak vás chcem poprosiť o pomoc.

Akvarko je 120-ka a je v ňom 8 cca 6cm rybičiek, filter je 130-ka a mám tam zatiaľ jednu rastlinku. Akvárium funguje asi cca týždeň, o zabehnutí filtra neviem, každopádne pustený je non-stop. Problém mám v tom, že voda jemne zapácha - nie je to cítiť na celú izbu, iba ak sa nahnem nad akvarko; voda je pritom jemne zakalená.
Prosím poraďte, nechcela by som aby sa rybkám niečo stalo :?
Prikladám aj foto
Prílohy
SAM_3218.JPG
Lori
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Máj 2015 14:35 pm

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Mirko1A » 07 Máj 2015 15:00 pm

Lori napísal:Prosím poraďte, nechcela by som aby sa rybkám niečo stalo :?


Bohužiaľ, už sa im zlé stalo ... tým, že sa dostali do tohto akva.

Ideálne je asi vrátiť alebo darovať ryby, a zrušiť akva, ak sa nechceš akvaristike seriózne venovať. predídeš starostiam (zachvíľu nabehnú riasy) a uchrániš rybky od trápenia.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Lori » 07 Máj 2015 15:02 pm

Mirko

skúsme predpokladať že sa im chcem seriózne venovať, len nechcem tráviť celý deň hľadaním informácii na internete a radšej sa chcem opýtať skúsených.
Poprosím o rady ktoré mi reálne pomôžu.
Lori
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Máj 2015 14:35 pm

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Loki12 » 07 Máj 2015 15:05 pm

to je zaujimave, az neuveritelne zahadne.
Lori - Založený:07 Máj 2015 13:35 pm
Adic - Založený:07 Máj 2015 11:37 am
obe uzivatelky maju 120L akvarium, 8 rybiek(6xzavojnatka + 1xblackmolly) a filter 130

126l-a-zavojnatky-t16244.html
novozalozene-akvarium-hrozne-smrdi-t7515-24.html#p305318

Len kym Adic ich ma len slubene, tak Lori uz plavaju v akva.
Jedine ze by Lori ich slubila Adic. A Adic ma uplne rovnake akvarium ako Lori. Ci opacne. Alebo opacne opacne?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Mirko1A » 07 Máj 2015 15:08 pm

Lori napísal:Mirko
Poprosím o rady ktoré mi reálne pomôžu.


veď moju radu som dal, je len na tebe, či ju akceptuješ ...
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Lori » 07 Máj 2015 15:09 pm

vôbec ma nezaujíma nejaká "Adic" či má niečo sľúbené alebo nie!! Snáď mi chcete povedať že 120 litrove akva je len jedno na svete. Prosím vás nechajte si ten sarkazmus!

Radšej by som uvítala riešenie problému ako prehľad činnosti na fore
Lori
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Máj 2015 14:35 pm

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod martin_s » 07 Máj 2015 15:13 pm

Loki12 napísal:to je zaujimave, az neuveritelne zahadne.
Lori - Založený:07 Máj 2015 13:35 pm
Adic - Založený:07 Máj 2015 11:37 am
obe uzivatelky maju 120L akvarium, 8 rybiek(6xzavojnatka + 1xblackmolly) a filter 130

126l-a-zavojnatky-t16244.html
novozalozene-akvarium-hrozne-smrdi-t7515-24.html#p305318

Len kym Adic ich ma len slubene, tak Lori uz plavaju v akva.
Jedine ze by Lori ich slubila Adic. A Adic ma uplne rovnake akvarium ako Lori. Ci opacne. Alebo opacne opacne?

A obe pisali v ten isty den (v rozmedzi +/- 2 hodin) z rovnakej IP...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Lori » 07 Máj 2015 15:16 pm

Tak to asi ťažko Martin - o tom by som musela niečo vedieť.

Čakala som tu rady, nie neopodstatnené obvinovanie, pekný prístup teda
Lori
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Máj 2015 14:35 pm

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod martin_s » 07 Máj 2015 15:16 pm

Lori napísal:Mirko

skúsme predpokladať že sa im chcem seriózne venovať, len nechcem tráviť celý deň hľadaním informácii na internete a radšej sa chcem opýtať skúsených.
Poprosím o rady ktoré mi reálne pomôžu.

Kto nema snahu najst si odoved sam, alebo nieco aspon urobit aby tu odpoved nasiel, ten si ju ani nezasluzi.
Pripomeniem ti len clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.:
Pravidlá diskusie napísal:9. Skôr než položím novú otázku sa vždy pokúsim nájsť odpoveď v skôr rozdiskutovaných témach. Aj tvoj čas je vzácny tak prečo nútiť ostatných aby svojím časom plytvali?


Lori napísal:Tak to asi ťažko Martin - o tom by som musela niečo vedieť.

Čakala som tu rady, nie neopodstatnené obvinovanie, pekný prístup teda

Ako spravca fora vidim IP pod ktorou uzivatelia pisu a system mi sam vypise pripadne zhody IP... Pri takejto zhode (pridelenie rovnakej IP nahodne dvom uzivatelom akva.sk behom cca 2 hodin, este k tomu maju aj rovnake akva s rovnakym zlozenim) ani dynamicka IP neobstoji...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Novozalozene akvarium hrozne smrdi

Odoslaťod Loki12 » 07 Máj 2015 15:33 pm

Lori/Adic - tak a prave si zistila ze internet nie je až tak anonymny. A ze admin/moderator má nástroje ktorym vie odhalovat duplicity.

Nie je chyba ak zaciatocnik robi chyby, nie je problém ak napíše do fóra sposobom ktorym porušuje pravidla s ktorymi suhlasil, dokonca nie je problém ani debatkovat o hocicom co svojej teme(s rezervou).
Ale preco by sme mali investovat čas na niekoho kto si neprizna pochybenie a miesto prejavu aktivneho přístupu, nápravy a pochopenia, sa zacne hlupo skrývat, vyhovarat, "klamat"... a přitom len nastavovat ruky a otvorene ústa s dovetkom: "Já nemam čas hladat a citat".
Adic/Lori, prepac, možno si mile dievca/dama, ale takto si medzi nami miesto najdeš tazko.
A kludne si najdi moje příspěvky a zistis, ze s adminom sa vždy nezhodnem a nemam problém aj sto-krát poradit. Ale toto je už nad moje akceptovanie.

Verim, ze najdeš svou pokoj a odpovede na svoje otázky. Vela stastia.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.