Vyber akvaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Vyber akvaria

Odoslaťod luko36 » 27 Feb 2013 17:55 pm

na rybky mas cas, sustred sa najskor na zariadenie akvaria a popri tom možeš premyslat a rybkach ktore sa ti pacia. ber že kym si zariadit akvarium prejde paaaar týždnov a samotny zabeh akvaria - voda, rastkinky, filter,svetlo :D dalsi mesiac minimalne.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Reklama

Re: Vyber akvaria

Odoslaťod dasto » 27 Feb 2013 18:05 pm

Ok tak dik
nekde som videl taku stranku co si navrhnes ako chces aby akvarko vyzeralo nepoznate to ak hej aka to je
diki moc
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm

Re: Vyber akvaria

Odoslaťod Daniel271998 » 28 Feb 2013 21:37 pm

imagesl.jpg
imagesl.jpg (9.53 KiB) Zobrazená 5813 krát
Zdravim som absolutny zaciatocnik poradite mi ako mam postupovat cel by som akva tak 80 litrov.
na styl Hardscape-u proste nake pekne kamene a korene co ine potrebujem a poradte mi prosim aj konkretne co .
Mam o tom taku predstavu ze prisavnici a nake male rybky ako napr neonky alebo take cosi co vy nato a ako na to
Diki moc za setky odpovede :o
Prílohy
0l.jpg
4c2b0a61dc98fl.jpg
Daniel271998
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Feb 2013 21:28 pm

Re: Vyber akvaria

Odoslaťod dasto » 01 Mar 2013 23:56 pm

Takže akvárium bude zrejme80x30 x40 na spodku tmavý štrk dekorácie - korene + skaly
Spravil som Si rychly nacrt rybicky :Pantodon buchholzi , nnky (alebo nake one male hufove - rozmyslal som bad tetrou cervenohlavou) a prisavnici .
Porqdte mi prosim aky filter , osvetlnie , rastliny a hnojivo
Diki moc
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm

Rada ohladom akvarka

Odoslaťod Imon » 20 Máj 2015 22:50 pm

Zdravim,

Po dlhom rozhodovani som sa dokopal ku kupe aqvarka akurat si neviem vybrat. Po rozhodovani co prve ci si postavit alebo kupit set som sa rozhodol pre set. Mozno do buducna si nieco vlastne nakombinujem ale chcel som aby to aj dizajnovo nejako vyzeralo atd. atd.

K veci rozhodujem sa medzi dvoma Diversa 240L . http://www.vypredaje.net/akvarium-set-c ... -l-diversa a http://www.juwelonline.sk/juwel-rio/500 ... o-240.html

Linky su ukazkove.

Diversa je bez techniky co berem ako plus kedze si mozem dokupit nieco kvalitnejsie, lenze osveltenie 2x T8 30W bude stacit? ak nie co si myslim ze nie po tom co som nastudoval da sa to nejako vylepsit aby to bolo pre ten objem v pohode? Plus ma niekto skusenosti resp. rozdiel medzi hlinikovym a plastovym kritom? Nic som tu nenasiel na fore :)

Juwel je kompletne aqvarium bez toho aby som musel nieco dokupovat teda takmer, ale popisane co je na nom zle je na fore dost :) filter nic moc, plastovy kryt co mne osobne pride menej kvalitne. avsak ziarovky celkom v pohode.

Potreboval by som nazor niekoho kto ma skusenosti. To ze by som si mal urobit vlastne viem ale toto je aktualne pre mna lepsie riesenie.
Cena Diversy by mala vyst nieco okolo do 550E Juwel okolo 450 bez rybiek :) ale cena nieje rozhodujuca

Dakujem
Imon
 
Príspevky: 31
Obrázky: 7
Založený: 20 Máj 2015 22:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada ohladom akvarka

Odoslaťod kilo18 » 21 Máj 2015 01:13 am

Stolik si kup ked sa ti paci, akvarko zalepit stranok je dost kde to poskytuju , tusim polit alebo kto ti vie spravit aj kryt s osvetovilenim , popripade osvetlenie http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/o ... m-3x54w-t5 ale osvetlenie zalezi co tam chces mat ak BW alebo afriku bude ti dost aj tych 60w ak rastlinne bude to malo

filter externy tiez zalezi co tam chces mat
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Rada ohladom akvarka

Odoslaťod Imon » 21 Máj 2015 02:02 am

kilo18 napísal:Stolik si kup ked sa ti paci, akvarko zalepit stranok je dost kde to poskytuju , tusim polit alebo kto ti vie spravit aj kryt s osvetovilenim , popripade osvetlenie http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/o ... m-3x54w-t5 ale osvetlenie zalezi co tam chces mat ak BW alebo afriku bude ti dost aj tych 60w ak rastlinne bude to malo

filter externy tiez zalezi co tam chces mat



Dakujem za odpoved

No troska som si to pozrel Polit som pozeral aj pred tym ale bohuzial cena u nich zhotoveneho kompletu vyde cca 503 eur co je o 100 viac ako ten komplet co by som kupil Diversa.

Oslovil som s cenovou ponukou este firmu Farda cz firma uvidime tam to vychadzalo priblizne o 80 eur lacnejsie co sa mi vidi prijatelne aj recenzie su fajn.

A co sa tyka akvaria tak par skalarou tam chcem mat tie ma fascinuju uz dlho a rybky k nim cize budu aj nejake rastliny budu stacit 2x39W?

Este raz dik
Imon
 
Príspevky: 31
Obrázky: 7
Založený: 20 Máj 2015 22:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada ohladom akvarka

Odoslaťod j » 21 Máj 2015 06:33 am

Ešte by mohla byť pre teba zaujímavá alternatíva toto: https://www.eheim.com/en_GB/products/aq ... 240_walnut . Vyrába sa v 4roch farebných variantoch.
Ak som to správne pochopil, tak to máš komplet vrátane filtrácie. Je to overená kvalitná značka. Možno trochu drahšia ako Diversa, ale nekupuješ to na pol roka, takže šetriť zbytočne netreba.
Ja mám od Eheimu dva sety (aj keď podstatne menšie ako plánuješ ty) a okrem maličkostí im nemám čo vytknúť.
Neviem ako je to s dostupnosťou u nás, ja som jeden kupoval v Hornbachu a druhý čo u nás nikdo nemal v ponuke mi bez problémov objednali v Akvasymbióze (http://www.aquasymbioza.sk/sk/Akvaristi ... zdeho.html).

Čo sa osvetlenia týka - pokial nie si nejaký fanatický rastlinkár a netúžiš po špeciálne náročných druhoch, tak na každé osvetlenie (aj to slabšie) sa dá napasovať výber rastlín ktoré by mali bez problémov fungovať. Je to niekedy beh na dlhšie trate a niekedy to chce zopár pokusov/omylov, ale určite by som sa nebál setového osvetlenia. Ja mám v tých setoch celkom slušnú džunglu a to nijak nehnojím a svetlo určite nespĺňa "tabulkové parametre" rastlinkárov.
Iná situácia je keby si začal špekulovať s dávkovaním CO2, hnojením a pod. Ale pokial ti ide primárne o ryby a rastliny majú byť iba esteticko-funkčný doplnok tak sa bez tých serepetičiek iste zaobídeš a vystačíš si aj zo setovým osvetlením.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada ohladom akvarka

Odoslaťod j » 21 Máj 2015 06:51 am

Tak som našiel že tie Eheimy ponúka Akva-tera: http://www.akva-tera.sk/561-eheim?p=2 .
Kto vie či v by v Akvasymbióze nevedeli spraviť lepšiu cenu, ale myslím že za tento komplet (akva + kryt s osvetlením + skrinka + kvalitný externý filter + ohrievač) dať necelých 500 eur nie je premrštená cena. Je možné že keby si si vyskladal akvárium sám, tak by si zrejme niečo ušetril, ale toto je estetický a z najväčšou pravdepodobnosťou dobre zladený (čo sa funkčnosti týka) celok.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.