Pomoc pri výbere rybiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod martin_s » 09 Apr 2015 09:13 am

Doplnim Lokiho: Aktivne hladanie si odpovede, namiesto preferovania toho, ze je lahsie sa opytat (a dostat odpoved "naservirovanu") ma v sebe jeden obrovsky bonus - dozvies sa popri odpovedi ktoru hladas aj mnozstvo inych informacii, na ktore by ta mozno ani nenapadlo sa opytat a su mozno este ovela dolezitejsie ako prvotna odpoved, ktoru hladas...

vilo napísal:páriku ostriežikov purpurových, myslené súdržnému, dobre vychádzajúcemu, predchádza vo väčšine prípadov dočasný chov skupiny, z ktorej sa taký pár vyberie. viac v téme o tomto druhu.... to len na okraj, že kúpa náhodne vybraného samca a samice nemusí byť zárukou dobrého páru
Ja som mal zatial vzdy stastie ze sa mi par vytvoril bez problemov aj bez toho aby som mal skupinu (vzdy som dal k sebe iba 1 samec + 1 samica)... Ale to som mal iba stastie. Niekedy ani uspesny prvy vyter neznamena ze ide o dobre vychadzajuci par, kedze sa moze stat ze sa zacnu napadat az po vytere... Viac v spominanej teme...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod bikerfish » 20 Apr 2015 14:49 pm

Poprosil by som o radu aj ja.

Mame cca 240 l akvarium, kde sme donedavna chovali neonky a platy cervene. Tie sa vsak rozhodli masovo uhynut preto rozhodujeme, co dalej, kedze nam zostal akurat jeden huf neoniek (okolo 10 ks) a akvarko vyzera celkom prazdne. Zatial sme k nim nevybrali nic konkretne, zvazovali sme cichlidky alebo colizy. Prioritne by som uprednostnil ryby, ktore nie su moc nachylne na choroby - ako prve riesenie pri hladani vhodnych ryb k neonkam sa ponukaju skalare, lenze s tymi mam uz zle skusenosti co sa tyka "vydrze". Dik za kazdu radu.
bikerfish
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Apr 2015 14:41 pm

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 20 Apr 2015 16:05 pm

a ja som myslel, ze sa spytas na moznu pricinu "masoveho" uhynu a ako ju mozno odstranit, a ty uz chces dalsie ryby... :?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Loki12 » 20 Apr 2015 16:41 pm

riešiť následok ako zistiť najskôr pricinu a vyriešiť to je jednoduchšie.



Pripomenulo mi to vtip.



Žena ma 8 deti. Ide jej to riadne na hlavu - výchova, každé potrebuje daco iné, jedno este koji, a ďalšie uz v puberte. A este k tomu ma manzela co to od nej kazdy vecer chce.

Tak sa opytala, kamosky co s tým?

Ze aby išla na gyndu a nechala si predpísať teliesko a za psychiatrom aby jej dal antidepresiva.

Po čase sa stretko opäť a kamoska sa pyta. "Tak ako?"

"Teliesko bolo drahe takze som si mohla dovoliť len tie antidepesiva"

"Hm, tak to uz s manzelom teda nesexujete?"

"Ale co by, este aj dalsie dvojicky čakáme, AAAAALLEEEEE MMMNNNEEEE JJJEEEE TOOOO UUUUPLNEEEE FUUUUKKK!" [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod bikerfish » 21 Apr 2015 00:32 am

bez urazky pani, ale ani s vlastnu chripku neliecim cez internet..
bikerfish
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Apr 2015 14:41 pm

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod kilo18 » 21 Apr 2015 01:45 am

@bikerfish - ide o to ze velmi lahko sa moze stat ze tam das nove rybky a skoncia podobne (treba najst pricinu a odstranit ju)
ked si chory nerozmyslas co budes robit ked vyzdravies, ale najskor sa zamerias na to aby si sa dal dokopy a o tyzden nebol zas chory
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 21 Apr 2015 07:00 am

bikerfish napísal:bez urazky pani, ale ani s vlastnu chripku neliecim cez internet..

potom teda nebud prekvapeny, ak ti tu nikto neporadi, ktore dalsie obete vybrat do koncentraku, v ktorom vypukla epidemia chripky... obrazne povedane. :oops:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod bikerfish » 21 Apr 2015 09:34 am

viete, nikde som nepovedal, ze neriesim to, co sa stalo - riesim, ale nie cez internet.. neberte to nikto osobne, ale internetove rady ako vyliecit cokolvek neuznavam. diagnostika v komentaroch nebyva nic moc..

prisiel som po radu o novych rybkach.. ak nechcete, dobre. poradim sa inde. dik za vas cas
bikerfish
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Apr 2015 14:41 pm

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Loki12 » 21 Apr 2015 10:48 am

bikerfish napísal:prisiel som po radu o novych rybkach.. ak nechcete, dobre. poradim sa inde. dik za vas cas

Nechceme? alebo Nevieme? Tak si uprimne povedzme co vieme o tvojom akvarku?
1. fakt ma 240litrov
2. fakt mal si neonky a platy
3. fakt neznamy masovy uhyn
4. fakt 1 huf cca 10 neoniek

hmmm... co s tym?
Len tak z luftu mi napadlo:
- akva je rastline, spolocenske, blackwatter, biotop, tanganika, afrika, amerika, iwagumi... a co ja viem este co
- aku mas techniku - CO2? filtracia - pomala? rychla? Svetlo?
- rozmery akva? je to kocka? nizka vyska? viac sirsie - nieco ako na aquascaping?
- rastliny? kolko? ake? chces ich ponechat, alebo menis aj tie? Ides z rastlin na afriku? plavajuce rastliny? len kobercky? ukryty?
- fotka? urcite by pomohla
- chces ponechat habit hufikov? alebo chces ist do nieco paroveho a vacsieho?
a dalsie a dalsie,...

chces jednoduchu radu? takuto si hladal?
dokup neonky nech je ich riadny hufisko, take jednodruhove akva a mas po starostiach.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod newsted » 21 Apr 2015 12:28 pm

Bikerfish ak chodis po rady k tomu kto ti poradil skalarov k neonkam, tak si daj radsej poradit tu.
Aspon napis zakladne veci: Ako casto menis vodu, ako dlho mas akva, ako casto a kde cistis filter atd. Predpokladam, ze akva testy nemas...
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod skala » 21 Apr 2015 13:01 pm

bikerfish - nejaké iné tetry. Citronové, žiarivé, na výber sú desiatky menších druhov. Colisy skor nie. A asi nie cichlidy. Pripadne nejake mensie mrenky.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Imon » 22 Máj 2015 10:39 am

Zdravim,

Na fore je toho dost aj to luskam ale 100 stranok nejde za chvilku, urcite v tom budem pokracovat.

K otazke. Planujem 200l akvarium urcite v nom budu skalare to su moji favoriti 4-6 kusov asi skor 4 podla toho co som sa docital.
Nejake tetrovite, mozno neonky tie su take mile.

Ale chcel by som rady, tipy, navrhy, napady co ku skalarom by este pasovalo. popripade aj pocet :)

Ja si uz snad nieco vyberem.

Dakujem pekne
Imon
 
Príspevky: 31
Obrázky: 7
Založený: 20 Máj 2015 22:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.