Loki 20 litrov - Rivendell



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Jozef I. » 10 Mar 2015 21:18 pm

Loki čo to máš za substrat? Máš tuším dvojfarebnu uchylku...:o

A čo tvoj emerz? :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 11 Mar 2015 11:32 am

Jozef I. napísal:Loki čo to máš za substrat? Máš tuším dvojfarebnu uchylku...:o

A čo tvoj emerz? :)


Si neurveritelny :-)
- je na tom obrazku vidno asi dva milimetre a ty to zbadas a rovno ma zd.....s :pivo:
- to hore - Dennerle http://akvaland.sk/966-dennerle-sulawes ... z-2kg.html a dolu - Dennerle - http://akvaland.sk/968-dennerle-sumatra-braun-2kg.html
- a preco dva? lebo v povodnom 20L (to co prasklo) bol Sumatra, ten som dal na spodok, a na vrch som dosypal ten Sulawesi, co mi ostalo z 54L akva. Proste som pouzil to co som mal doma a nemusel kupovat, Aspon nie je cesticka. :-)

A co emerz?
- je na okne
- polovica listov krypy pekne odhnilo, polovica ostala a zacina kazdy korienok vyhanat nove listky od stredu
- HC zelena, tu som sklamany, ide to pomalicky. Ked som studoval zalozenie akva suchou metodou, tak som nadobudol pocit ze to pojde ovela rychlejsie.
- podstatne ale je, ze nic neschne, nehnije a v podstate vyzera prijatelne.
- foto neskor
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Jozef I. » 11 Mar 2015 21:14 pm

jo, žiadna žltá cestička... :)

To je pekne keď listky odhniju? Hlavne však je, že ti vyhaňaju nove listky a zrejme budeš mať aj relativne rychlo nove šlahune. Mne dvoje krypta už kvitnu... C. pondetifolia mi kvitne stale a teraz po novom už aj c. lucens... možno kvitnu aj ďalšie ale nemám čas to denne sledovať a v niektorých kochlikoch su rastlinky dosť nahusto. A otvoreny kvet ma životnosť tak 3 - 4 dni :).
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 12 Mar 2015 10:46 am

Jozef I. napísal: To je pekne keď listky odhniju?

:-) Si horsi ako Sibyla Myslovicova z JULSAV :-)
myslel som ten proces, ked cryptocoryny po zmene prostredia "odhniju" - v anglictine na to maju vyraz "melting". Neviem ako to lepsie napisat - rozpadnu sa listy, rozpustia sa,...

Ale ak sa jedna o estetickost - tak suhlasim, ten proces nie je pekny.
Myslel som to vo vyzname - presli presadzovacim sokom, neobjavil sa ziaden hnilobno-nezdravy ukaz a teraz uz funguju po novom a vyhanaju listky (preto som pouzil privlastok - "pekne").
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Mar 2015 11:51 am

Loki12 napísal::-) Si horsi ako Sibyla Myslovicova z JULSAV :-)

OT:.....No ja myslím,keby pani doktorka Mislovičová ,( s mäkkým "i") len tak zbežne nahliadla do našich príspevkov tu na fóre,tak by ju mdloby obchádzali..... :o ( a napr. taký Jozef,.... ten vie tomu podkúriť :mrgreen: )
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Jozef I. » 12 Mar 2015 21:36 pm

Tak chlapci inak ako komunikovať pri pive ja už s vami nebudem... :)

Loko, ja sa ospravedlňujem, ja nechcem aby to vizeralo, že ťa nejak dodrbkavam. Ja proste napíšem čo ma napadne :). ten rozpad listov nie je automaticka zaležitosť, nestava sa vždy pri každom presadzani, no niekedy sa stane, že listky odhniju, no dlježitejšie je že ti korienky vyhaňaju nove listky. Pozor tiež na vlhkosť!
Ale asi by sme sa tu mali venovať tvojmu akvarečku,že? :)

Vinco pre teba mám tie foto, len som akosi zabudol, cez vikend pošlem.

A s dotyčnou pani si rad kedykoľvek pokecam... iba pokecám... :o
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 12 Mar 2015 22:59 pm

ta.. ulej. piva. [WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE]
ty sa len neospravedlnuj. co som z cukru? slecinka? citim ze sme obaja 30+. Par chlapskych slov a popichnuti musime zvladnut, no ne?

Takze ste raz, ziadne ospravedlnovanie. Nie je dovod.
Pivo?

Sobotu sa vidime?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Mar 2015 12:22 pm

Len doplním na vysvetlenie môjho predchádzajúceho príspevku,lebo keď teraz pozerám,tak to vyzerá dosť zmätočne.
Ked už Loki spomenul tú Sibylu M. - ako jazykovednú autoritu,tak mi napadlo,že aké skvosty sa tu občas objavujú....(od ignorácie diakritiky až po gramatické a štylistické perly :wink: )

Ak sa Loki pýtaš
Loki12 napísal:
otazky? napady?

tak otázka: prečo ten krkolomný font v tom názve? Ako má obraz svoj rám,niekedy dobrý,niekedy príšerný,tak pozerám na tú fotku cez podobnú prizmu...aj v tom 54-litrovom. :) Ja viem,ja viem....toto je fórum o akvaristike! Nie o fotení, gramatike,estetike.... :angel:
Aj preto sa pýtam,že s tebou sa dá rozumne diskutovať a nie si fajnová slečinka z cukru.. :mrgreen:
Ozaj a kolko máš vlastne akvárií?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 13 Mar 2015 13:42 pm

vincent van gogh napísal:tak otázka: prečo ten krkolomný font v tom názve? Ako má obraz svoj rám,niekedy dobrý,niekedy príšerný,tak pozerám na tú fotku cez podobnú prizmu...aj v tom 54-litrovom. :) Ja viem,ja viem....toto je fórum o akvaristike! Nie o fotení, gramatike,estetike.... :angel:

font - a co ti ja viem. vlastne neviem preco som ho pouzil. Asi niekde vo mne drieme sklucenost nutnosti pouzivania korporatneho fontu a tu som zrazu zbadal daco ine, anarchisticke, provokacne.... a vlastne sa mi paci, takyto akoze rucne cmarany font. Ale myslim, ze kludne diskutujme aj o gramatike - ak oci kole a aj o estetike - ved ked uz co to preskaceme v prevadzke akvaria, tak by sa mala zacat riesit estetika. Ale kedze nie je, a verim ze ani nikdy nebude, presna ciara kde zacina prevadzkova rutina a kde estetika akvaria, tak kludne rozbehnime aj tuto cast akvaristiky. Uz som ti raz podsuval moderatorstvo temy zameranej na estetiku. Tak podme na to. Zadaj domacu ulohu a mozeme potom diskutovat. Mozno nam martin_s otvori dalsiu sekciu fora.

@martin_s - ano viem, ze mozeme diskutovat vo vlastnej sekcii, viem ze mozeme pod obrazkov v galerii. Skusme chvilku popremyslat aj nad sekciou, kde to bude viac zamerane na fotenie, estetiku, kolaze, prezentovanie, photoshopovanie,...

vincent van gogh napísal:Aj preto sa pýtam,že s tebou sa dá rozumne diskutovať a nie si fajnová slečinka z cukru.. :mrgreen:

ja proste neverim, ze tu je niekto z nas kto ma primarny zaujem trollovat, zdrbavat, egomanicit na druhych. A zaroven si aj uvedomujem, neosobnost/osobnost pisaneho prejavu. Takze vsetko co tu dakto napise, najskor prebehnem aj emocnym filtrom - aj do pozitiva aj do negativa a snazim sa pochopit aktualne mentalne rozpolozenie cloveka - nie je to velmi jednoduche. Ale snaha tu je. Preto som uz raz pisal, ze skusme vsetky tie pridavne mena ignorovat - pekny, skaredy, debilny, lubivy,... a ine - lebo je to len aktualny stav a pohlad na danu vec toho aktualneho pisatela, ktory moze byt ovplyvneny x-rokmi vychovy, prostredim,... Zopakujem, neverim, ze tu je niekto z nas kto tu ma zaujem ludom ublizovat.

vincent van gogh napísal:Ozaj a kolko máš vlastne akvárií?

54L - spalna, pri posteli
30L - jedalen, pri krbe (viem porusujem feng-shuei)
5,6L - jedalen, parapet, emerzne akvarko
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod radorado » 13 Mar 2015 15:00 pm

feng-shuei si nevsimaj :) keby to fungovalo, vsetci cinania,japonci... su bohati,zdravi a stastni :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 23 Máj 2015 08:36 am

Hladam odpoved za milion.

v tomto akva mam par Otov. Ako ich mam vybrat/ulovit/prelovit?

Samozrejme bez toho aby som vsetko rozbil. Sietkou tam nedokazem riadne uradovat,... Napady?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod oldo » 23 Máj 2015 09:44 am

Ja som pri vyberani cca 20 ks prisavnikov, velkych 2-3 cm pouzil hadicu :)
oldo
 
Príspevky: 6
Založený: 19 Nov 2014 19:04 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 23 Máj 2015 10:21 am

Fuha. S hadicovanim dospelých rybiek nemam dobre skúsenosti.

Nejaké iné napady?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Hryzo » 23 Máj 2015 10:46 am

sklenena fajka nepomoze? v zoo dome mali viac velkosti
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 23 Máj 2015 10:52 am

Ak by som nemal zarastene akva a koreň s ukrytmi tak už toto neriesim. Mam dve sietky a aj fajku. A ani tak to nie je jednoduché týchto "prisatych" obyvatelov chytať.
Napadlo mi niečo ako nejaká pasca na noc a ráno už len vybrať.

Skusal niekto niečo takéto?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Hryzo » 23 Máj 2015 13:28 pm

raz ma take nieco napadlo na krevetky, ked som cistil 54ku od nich, nakoniec som vsak od toho upustil a rucne to nahanal ...

neviem ci pomoze, ale ja ked vylovujem nieco z tych malych tvorov (krevetky, guppy poter a pod.) lovim to fajkou s tym, ze špajglou si ich nadhanam spravnym smerom, ako taky pastier ovce :) ... nie vzdy to pomaha ale je to lepsie ako samostatna fajka
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod vincent van gogh » 23 Máj 2015 13:36 pm

Pasca na noc........a už len vybrať. Hm,to by zaujímalo aj mňa.
Ryba je v tomto prefíkanec.Ja som využil pri love prvých kusov najprv moment prekvapenia.Potom,ked už vedeli o čo ide,bol to trochu problém.Neostalo nič iné,len otíkov jemne "unaviť" . :mrgreen:

Loki12 napísal:
v tomto akva mam par Otov....

Kolko ich máš ...........v tej maličkej kocke? (jeden pár?)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 23 Máj 2015 13:51 pm

Presne 3 ks.
Idem na nich skúsiť uhorkovu pascu a hadicove prekvapenie.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod newsted » 23 Máj 2015 14:23 pm

Mozes pouzit flaskovu pascu. Vyguugli si pet bottle trap. Odrezes vrch a ten vrch polozis spat do flase tak aby hrdlo bolo celne ku dnu flase. Hod nieco dnu uhroku a pod.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 23 Máj 2015 15:20 pm

Uhorka prispajdlena ku dnu a cakam. Otovia sú zial nocne tvory, tak musim čakať. Zatiaľ sú na nej len krevety.

Flasovu metodu poznam. Funguje na krevety a slimaky. Na ryby som to ešte neskusal a najmä nie na prisavniky. Ale ak toto nevyjde, pôjdem do flase.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 07 Jan 2016 14:46 pm

Aktualizacia:

oktober 2015 - mensia prerabka layoutu, otocil som drevo, nieco vybral, nieco presadil, nieco zasadil
14.11.2015 - pridanie mixu kreviet + jeden maly panciernicek (bol medzi krevetami)
30.11.2015 - panciernicek uz nie je, zmizol
5.1.2016 - presun akvaria na ine miesto (bolo pri krbe, a vykurovacia sezona sa podpisala na uhyne zopar kusov kreviet niekedy mala voda aj 30+stupnov)
5.1.2016 - update mojho DIY LED osvetlenia
6.1.2016 - som urobil svoje vlastne DYI plastove lilypipes

Kedze akvarium uz ma takmer rok 30Litrov a kedze nemozem zmenit nazov temy, temu zalozim nanovo + doplnim fotky.

Poznamka:
po debatke s Petom (chnuro) som si co to nastudoval o osvetleni LED chipmi. Pri beznych chipoch (PowerLED, Cree) je svietenie priblizne v 110-140stupnovom uhle. Co je neefeiktivne, lebo vela svetla ide aj von a neostava vnutri. Riesenie je namontovat na LED chip sosovku v urcitom uhle. A aky uhol je dobry? Na to je mozne pouzit tuto stranku:
http://www.vypocitajto.sk/matematika/ob ... olnik.html
ked viem vysku medzi substratom a svetlom, a viem aku sirku substratu chcem osvetlit, tak si mozem dopocitat uhol potrebnej sosovky.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod Loki12 » 07 Jan 2016 15:51 pm

Akvarium bolo zmenene, dalsi vyvoj pokracuje tu
loki-30-litrov-cube-t16459.html

Prosim zatvorit toto vlakno.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 20 litrov - Rivendell

Odoslaťod matus.galan » 07 Jan 2016 20:06 pm

Pancierniky su tak sikovne ze zmiznu nevies kedy a zrazu sa objavia :) ja som hladal jedneho a nie ho najst zrazu sa po niekolkych hodkach ukazal :) dufam,ze ti nevyskocil z akva.

Inac pekne to mas.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.