Rostliny stagnuji



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Milan666 » 12 Aug 2013 14:22 pm

Kým máš také svetlo, tak CO2 nedávaj! Tebe by bolo dobré svetlo tak 4x18W, 2x39W, no to už musíš zvážiť sám či do toho pôjdeš.
Predávač ti doporučil...., vieš oni sú predavači čo chcú mať tržby a nie.............., viac tu:
predavaci-a-predavacky-v-akvaristickych-obchodoch-t14304.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod alexnx » 13 Aug 2013 20:27 pm

aha, velmi pekne dakujem
alexnx
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2012 00:23 am

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod alexnx » 15 Aug 2013 21:10 pm

Pocuj a nemohol by som tam dať LED svietenie ??
alexnx
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2012 00:23 am

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Milan666 » 16 Aug 2013 13:50 pm

Nie je led ako led, na to si musíš pohľadať príslušnú tému. Led vhodné pre akvária už bude mastnejšie a kúpiť tie klasické by boli zbytočne vyhodené peniaze
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Luker13 » 18 Sep 2013 09:11 am

odumierajuci rastovy vrchol rastliny je nedostatok vapnika ci niecoho ineho? Rastlina na vrchu zosklovatie a vrch odpadne
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod alexnx » 25 Sep 2013 18:17 pm

Cafte mam taky problem na rastline Micranthemum umbrosum mi zacali odhnivat listy,vyrastu pekne zelene a potom zacnu pomaly hnednut. aqua mam 120L osvetlenie mam 3led pasy dlhe cca 1meter, mam este par rastlin jedna my rastie bez problemov a ostatne tak trochu stagnuju, neviem cim to je na dne mam aj hnojivo ...
Vopred Ďakujem za radu
alexnx
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2012 00:23 am

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Milan666 » 25 Sep 2013 20:35 pm

No nie je led ako led a v tom bude problém. No a čo substrát, dno? Hnojíme, nehnojíme? CO2? Šak treba dať viac informácií!!!!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Jedna rastlina v akva stagnuje

Odoslaťod frimen52 » 30 Dec 2014 13:40 pm

Ahoj,

neviete mi niekto prosím poradiť čo môže byť príčinou stagnácie jednej rastliny keď ostatné idú bez problému? Začne vyhánať pekné nové listy a ako starnú a idú nové tie ako keby uvädli. Akva má 180l cca 150l čistý objem vody, filter vnútorný Bioflow 3,0, osvetlenie 2x35W T5 s reflektormi + doplnené led pásy ktorými prisvedcujem v poobednajších hodinách asi 4,5 hodiny. Celková doba svietenia 8,5hod. Teplota 27*C
Hodnota NO3 - 25mg/l, PO4 2mg/l CO2 púštam cca 80minút pred svetlami JBL CO2 test ukazuje pernamentne okolo 20mg/l podľa farby. Distribúcia cez lipové drievko priamo pred výtok filtra ktorý jemné bublinky rozháňa po celej nádrži aj s pridaným čerpadlo.Výmena vody polka nádrže každý týždeň. Neviem či PO4 nieje vysoké a nespôsobuje to práve to.
Akvárium je založené 4 roky. Neviem čím to môže byť spôsobené či vysokou hodnotou nejakého prvku alebo nedostatkom. Metóda hnojenia je estimative index.
V prílohe foto rastliny. Ak viete niekto na čo sa zamerať alebo aký postup zvoliť prosím o radu.
Prílohy
IMG_2339.JPG
frimen52
 
Príspevky: 2
Obrázky: 1
Založený: 12 Jan 2012 21:55 pm

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Pepo22 » 12 Feb 2015 00:54 am

Zdaravím. Tato rastlina mi rastla v pohode už som ju aj množil odrezkami ale zrazu začala akoby sklovatieť na vrchu a odpane vrch.
Stretli ste sa s tym a čo je problem? Mam 112l akva set diversa led. Hnojim: Sera Florena. Za odpovede dakujem.
Prílohy
20150211_094305.jpg
Pepo22
 
Príspevky: 3
Obrázky: 1
Založený: 31 Jan 2015 01:28 am

rio 180 a rastliny

Odoslaťod Jazvečík_Boby » 04 Mar 2015 22:24 pm

zdravím, mám taký problém s mojím akváriom. ide konkrétne o Juwel Rio 180, technika okrem trubíc a filtračných náplní nemenená od kúpy(asi 2 roky dozadu), no takže problém je v tom, že aj ked mi vychádza objem akvária približne na 200 litrov a výrobca udáva, že kryt obsahuje dve 45 W trubice, čo mi v prepočte vychádza približne na 0,5W/l(rátajme s tým, že akvárium nie je naplnené až po okraj) a svietim 8,5 hodiny denne, nemám s rastlinkami úspech, hnojím s PMDD, Easy life Profio, Easy life Carbo a ako prevenciu proti riasam Easy life Algexit, taktiež dávam výživné guličky od dennerle, dno je pokryté rašelinou a na nej je jemný kremičitý štrk 2-3mm, taktiež som skúšal CO2, či už z TIBI , alebo burčiaku, každý týždeň poctivo odkalím, vymením 40litrov vody a očistím sklá. takže, ked si tak pozerám niektoré nádrže a čítam ako sa o ne ľudia starajú, nejde mi do hlavy, prečo jediná rastlinka ktorá u mňa ochotne rastie je kryptokoryn, ktorý nestíham vytrhávať, tvorí súvislé koberce cez celé akvárium a neustále kvitne, teda vyženie kvetovú stonku, ktorá ked sa dostane tesne pod hladinu odhnije. akvárium ktoré som mal predtým malo 65 litrov osvetlenie ledva 0,3W/l, žiadne hnojenie, iba CO2 z burčiaku, svietenie ... no ked sa pošťastilo tak aj 5 hodín denne a v pohode mi tam rástol pogostemon erectus, utricularia graminifolia( ktorá síce pomaly, ale predsa tvorila trávniček), Heteranthera zosterifolia a druhy ako echiodorus a sagittaria sublata ani nebudem menovať, o to akvárium som sa takmer vôbec nestaral, boli tam iba krevetky nechápem ako je možné, že tam to tak išlo a tu pri takejto starostlivosti všetko hnije, jediné čo mi napadá, je že menšie akvárium som mal v spálni a toto je v obývačke, ale nemyslím, že by to spravilo taký drastický rozdiel. tak a teraz podme k tomu 200 litorvému, je tam 20 ks tetier štvorpruhých, 1 filtrovacia krevetka a 3 mrenky siamské, som skutočne zúfalý a v poslednej dobe začínam uvažovať nad afrikou, alebo chovom rakov, lebo toto ma fakt ubíja. tiež ešte rozmýšľam nad doplnením led pásikov o celkovej svietivosti okolo 3800lumenov, ale neviem či to bude mať nejaký význam, ked mi pri svetle 0,5w/l a takom hnojení bez hanby "odíde" obyčajný echinodorus a Microsorum pteropus, to už je fakt na hanbu sveta. :oops: :oops:
poteším sa akýmkoľvek radám, prípadne kritike, alebo návrhom :mrgreen: :angel:
Jazvečík_Boby
 
Príspevky: 2
Obrázky: 1
Založený: 04 Mar 2015 17:49 pm

Re: rio 180 a rastliny

Odoslaťod Vlado21 » 05 Mar 2015 00:41 am

Pouzivas dost chemie a vyznam tej raseliny mi uchadza (parametre vody nespominas). Vsetko zo setu si ponechal original?
Ja mam rovnake akva, len jednu trubicu som vymenil za HiLite Colour + COckujem z flase a prihnojujem Tensom a KNO3 (nizke NO3). Rastliny zatial celkom idu: Rio.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rio 180 a rastliny

Odoslaťod Jazvečík_Boby » 05 Mar 2015 01:02 am

http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=46920 tu je moje :angel: fíha, to tam vidím blyxu, alebo sa mi to iba zdá ? :shock: prosím ťa, čo to tam máš konkrétne za zelinky? vidím nejaké villisnérie, lotus, možno rotala, ak som trafil :D tiež som si uvedomil, že je tam dosť chemikálíi, ako som to písal, ale ono to nerástlo ani bez nich, ani s nimi. rašelina je kvôli znižovaniu pH :angel: technika ponechaná, jediné čo som menil boli trubice za nové, ale rovnakého typu a filtračné náplne
Jazvečík_Boby
 
Príspevky: 2
Obrázky: 1
Založený: 04 Mar 2015 17:49 pm

Re: rio 180 a rastliny

Odoslaťod Vlado21 » 05 Mar 2015 01:16 am

:D ano, dobre vidis, blyxa u mna sice v raste nie je ziadny sprinter, ale zas ani ohrozeny druh. Zatial. Lotus si drzi kompaknu formaciu v rohu, ku hladine sa mu nechce.Casom ho mozno trochu prestriham. Cely popis: Xmas Rio. Vzhladom na to co pises, chemiu by som uplne vysadil, raselinu zrusil, a naopak nastartoval stabilne CO2 z flase (znizovanie pH). Hnojenie podla potreby: gulickami do dna a do vodneho stlpca, ked sa rastliny nastartuju... A skontroloval by som este strk octom, ci velmi nesumi. Sicher ist sicher... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod MifkoKE » 05 Mar 2015 12:02 pm

@ Jazvečík_Boby, ako si meral pH? Niektoré rastliny môžu zle reagovať na veľmi nízke pH. Aké máš hodnoty ty?



Odoslané z Asus Zenphone 5. Tapatalk
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Marissa » 09 Mar 2015 21:48 pm

Zamiešam sa, ak môžem do tejto diskusie. Mám akva 118l, svetlo 2x24W, 6500K+3000K, hnojím Brutusom a nerastie mi ani Sagitaria Subulata, čo som predtým vytrhávala, tak sa množila, Valisneria zas púšťa kopu mladých rastliniek, ale ostávaju malé, vôbec nejdú do výšky... Akurát sa mi obvila zelena riasa, hlavne na anubiasoch. pripájam foto Sagitarie
Prílohy
DSCF1864nnn.jpg
Obrázok používateľa
Marissa
 
Príspevky: 53
Obrázky: 4
Založený: 28 Dec 2006 17:19 pm
Bydlisko: ZV

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Vlado21 » 09 Mar 2015 23:09 pm

Marissa, tipujem malo zeleza. Brutus ho obsahuje asi prilis malo (a to pri pH nad 7,0 rastliny neabsorbuju), naopak skor ma asi KNO3. Ak chces zostat pri Ratajovi, mne sa osvedcil Colour Fe+ (v kombinacii s CO2). Nameraj uroven NO2, NO3 a pH. Zelenu riasu moze sposobovat prave zvyseny dusik pri vyssom pH (stagnujuce rastliny nespotrenuju zelezo ani dusik, a tak nastupuje zelena riasa)...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Marissa » 11 Mar 2015 21:21 pm

Vlado21, ďakujem. Takže testom sa nevyhnem, hneď ako mi prídu, hodím sem hodnoty.
Obrázok používateľa
Marissa
 
Príspevky: 53
Obrázky: 4
Založený: 28 Dec 2006 17:19 pm
Bydlisko: ZV

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod Fan_Tomas » 24 Máj 2015 09:26 am

Mam 250l akvarium, osvetlenie 2x30W t8 (philips co som tu precital), teplota vody 30 stupnov, chovam terce, do dna som pouzil JBL florapol, do akva lejem easy life profyto a teraz podme k problemu :D . V akvariu mam 1 lotus, zvysok vsetko valisnerie, anubiasy a echinodory. Pred vcerom som kupil dva nove, na druhy den sa im zacali od stredu rozpadat listy, ako keby ubudanie pletiva. List je stale pekne zeleny, ale v strede sa zacinaju robit diery a pokracuje to od centra k okraju. Okraje okraje nemaju ziadne zafarbenie, list ma 100 percentnu zelenu farbu.
Vodu pouzivam z RO miesanu so studnovou. Parametre - kh cca 6, ph okolo 7, no2 a no3 0. Filtracia vonkajsi jbl e901 a vnutorny ferplast bluewave 07.
Este taka pripomienka, mam asi cca 10 plecostomusov - rozne L sumce. Davam im tabletky so spirulinou, drevnou korou a kadecim (jbl novo pleco) , je mozne ze oni zeru tie rastliny ? Nie, ze by sa ostatnym neak extremne darilo, ale pomaly ale isto rastu. Vdaka za odpovede.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Rostliny stagnuji

Odoslaťod francesco » 24 Máj 2015 20:31 pm

Ahojte,

mam podobny problem s rastlinami. Pred rokom som akvarko prerabal a myslel som si ze bude lepsie ako predtym.
problem: rastliny nerastu, rozpadaju sa a hniju. Jedina rastlina ktora napreduje je kryptokoryna wendti a affinis. stonkove rastliny ako hygrophyla polysperma, egeria densa, ludwigia repens odhnivaju casti v substrate! Valisneriam tiez odhnivali korene a rastlina stala nad substratom, postupne zhnedli a zhnili.
akva: 112l, substrat: Staré dno AQAUCLAY GROUND od Rataja a navrchu stary strk 2-4mm vypraty, CO2 Vital od rataja, hnojim: Dennerle pfanzen elixier. svetlo: 2x18W 830 + 965, 6 hod. Inak pri dlhsom svieteni sa mi objavila sinica, s ktoru som bojoval a jediny stav je zatial taky ze max dlzka svetla 6 hod. Poradi niekto co robim zle? Budem vdacny za kazdy podnet.
francesco
 
Príspevky: 18
Obrázky: 2
Založený: 12 Jún 2003 17:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.