Pokus



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Jún 2015 18:37 pm

Po dlhom odolávaní som sa rozhodol pridať moju nádrž sem na fórum. Akvárium má rozmeri 110x45x50 cm, čo činí objem 247,5l. Ide no ferplasťácky komplex, ktorý som dostal za dobrú cenu. Svetlo je 2x30W "philips" + alobalový reflektor. Viem nič moc, ale rastlinkár niesom a echinodorom, valisneriam, anubiasom, microsporiám a lotusu, čo tam mám to zdá sa stačí.
Filtráciu tvorí klasický vnutorný ferplasťácky kanistrák - prvá komora hrubý a jemný molitan, následne JBL clearmec celé balenie a posledná komora vata JBL symec a raselina od rataja + pár jelšových šištíc. Doplnená je externým filtrom JBL e901 greenline. Náplň tvoria po bokoch klasické hrubé molitany, v košíkoch mám 2 balenia JBL micromec a 1 balenie SERA siporax, na spodku košíka je tenký plát molitanu a na vrchu tenký plát filtračnej vaty na zachytenie nečistôt. Posledný košík tvorí cca 300g zeolitu a JBL symec.
Parametre vody sa mi pri mojej hojnej posádke darí držať nasledovne : vodivosť - 220 mikrosiemens, pH - 6,5 , kH - 5, NO2 - 0, NO3 do 10mg/l. Teplota vody má stabilných 29-30 stupňov. Ohrievač 200W.
Dno tvorí štrk zmiešaný s JBL florapol, prekrytý do 1/3 dĺžky pieskom a zvyšné 2/3 klasickým štrkom. Pre rastliny ešte pridávam easylife profyto týždenne, vždy po odkalovaní. To činí cca 60l vody, 50l osmóza, 10l studňa. Svietim cca 12h denne.
Dekorácie tvoria 4 kusy amfybolitov a 3 kusy (asi mangrove) korene. Pri štarte som použil bakterky tetra biocoryne a serra nitrivec. Po každej výmene vody a čistení filtra pridávam podla návodu. Ten kanistrák od ferplastu sa často zanáša, musím prvú komoru čistit tak 2x do týždna, ale no big deal asi 2 minuty práce :D .
Tak a podme na posádku, tu ma budete zrejme mnohí kritizovať - že prerybnené. Ano. Časom sa to vykryštalizuje na neaké finálne kusy, uvidíme. Na začiatku som mal v nádrži ako hlavnú atrakciu čisto disky, 8 kusov, no po nedávnom preliečení prazikvantelom, mi z nich ostali 3 kusy, s ktorými som pravdepovediac nerátal a nastavoval som sa, že tam dám niečo iné, že sú mi tieto krásne a majestátne ryby neni súdené. Avšak tie tri statočné prežili, preto mám teraz v nádrži akýsi mix rýb - preto názov pokus.
3x Discus - 1x blue diamond, 1x axelrodi, 1x marlboro red
4x Skalár - 2x rio nanay , 2x klasický gold forma
5x mrenka nádherná, 1x pakistanská, 1x morleti 1x siamská
1 pár akara hnedá 1 pár cichlidka kakadu 1x ramirezka
2x heros severum 2x red parrot (blood red + gold)
13x neonka pravá 8x tetra červenohlavá 2x sekierka mramorová 2x sekierka čiernopruhá
1x klasický prísavník 2x Loricaria sp. 1x gibbiceps 1x panaque nigrolineatus 1x green phantom pleco 1x golden nuget (L018) 1x Peckoltia vitatta 1x Leopard cactus pleco (L114) 1x Hypostomus plecostomus gold 1x Ancistrus dolichopterus (L183) 1x Farlowella Acus
2x Atyopsis moluccensis (filtračná kreveta)

Kŕmim 1-3x denne (záleží ako mám čas) - tetra discus granulat, jbl novo pleco ,dennerle complete shrimp, sera vipan, mrazene artemie, korety, discus food a super vital 2000 discus. Na artemky a korety zvyknem nakvapkať jbl avitol a tiež aj do vody pár kvapiek pre posilnenie kondície a imunity rýb.

Fotky pridám dnes večer alebo zajtra.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Reklama

Re: Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Jún 2015 18:44 pm

Zatiľ malá ochutnávka.
Prílohy
akval183.jpg
L183
akvaleopard.jpg
plecos
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Jún 2015 19:29 pm

A zvysok.
Prílohy
rybystred.jpg
skupinka
pohladzboku.jpg
lateral view
fulltankshot.jpg
FTS
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Jún 2015 19:32 pm

Next.
Prílohy
farlowelka.jpg
Farlowella Acus
rionanay.jpg
rio nanay
parroty.jpg
kontroverzne parroty
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Jún 2015 19:34 pm

.
Prílohy
panakve.jpg
Woodkiller
greenphantom.jpg
Green Phantom Pleco
goldennuget.jpg
L018 - Golden Nugget
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Jún 2015 19:35 pm

.
Prílohy
redloricaria.jpg
Loricaria sp. red
pecktoltia.jpg
Peckoltia Vitatta
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Pokus

Odoslaťod vagascan » 01 Jún 2015 21:15 pm

Ahoj, riadna polievka. :) Daj vediet ako bude stihat filter pri tolkej posadke.
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: Pokus

Odoslaťod Raviolka » 03 Jún 2015 09:45 am

Fan_Tomas napísal:Tak a podme na posádku, tu ma budete zrejme mnohí kritizovať - že prerybnené. Ano. Časom sa to vykryštalizuje na neaké finálne kusy, uvidíme. ...preto mám teraz v nádrži akýsi mix rýb - preto názov pokus.

Nevím, jestli dělat pokus na rybách bude zrovna na akvaristickém fóru kladně přijato.

Přerybněné to máš brutálně a férovější by vůči těm živým tvorům bylo nejdřív si rozmyslet, co chci chovat, a pak si koupit jen ty vybrané ryby a poskytnout jim optimální podmínky. Tys jich tam dal víc než dvojnásobek únosného množství a čekáš, že silnější přežije... Vždyť ty ryby jsou ve stresu. Hejnových druhů je málo a naopak ty, které potřebují svůj prostor, se mačkají. Nehledě na tu "chemickou stránku" přerybnění, na teplotu... Neposkytl jsi jim slušné podmínky pro život a čekáš, jak to dopadne.

K tomu akváriu není víc co říct - dominantní je tam ta rybí osádka.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pokus

Odoslaťod martin_s » 03 Jún 2015 09:58 am

Toto akvarko je naozaj len nestastnym pokusom a je to odvaha (alebo provokacia?) prezentovat ho na fore kde sa uzivatelia snazia vytvorit obyvatelom svojich akvarii podmienky pre zivot, nie pre prezivanie, alebo stresove podmienky... Ale ako priklad ako sa to nerobi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pokus

Odoslaťod Pštros » 03 Jún 2015 10:57 am

Žiaľ je to tak...

Navyše to akva nevyzerá zle, čo sa týka rastlín, layoutu, celkom pekná nádrž.

ale čo je veľa, to je veľa... :?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Pokus

Odoslaťod darton » 03 Jún 2015 21:18 pm

Ahoj, tiez som trosku zmateny..na jednej strane je vidiet ,ze tomu venujes cas, peniaze a ucenie sa Na druhej strane mam problem s tym co uz pisali nadomnou .

Mam pocit ,ze asi sam vies co by bolo dobre spravit ...tak drzim place.
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Pokus

Odoslaťod Fan_Tomas » 04 Jún 2015 01:10 am

Vzal som si vaše rady k srdcu a rozhodol som sa dať preč z nádrže nasledovné - 2x red parrot, 2x skalár gold, 2x apistograma kakadu, 1x apistograma ramirezi, 1x botia loachata. Cakaju na novy domov...
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.