LED osvetlenie



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

LED osvetlenie

Odoslaťod Bodka@1 » 21 Jún 2015 18:01 pm

Zdravím, chcem sa spýtať, aký máte názor na LED osvetlenie ?
já som našiel pár,a chcem sa spýtať, či by stačili na akvárium o rozmeroch 120x50x50cm...mäkké korály,SPS....LPS asi nie....
Keby som dal nad akvárium 2x http://www.vypredaje.net/led-osvetlenie ... cm-diversa stačilo by to na mekáče a SPS ? vopred dakujem za názory a rady.
Bodka@1
 
Príspevky: 29
Založený: 21 Júl 2014 17:50 pm

Reklama

Re: LED osvetlenie

Odoslaťod Bodka@1 » 21 Jún 2015 18:25 pm

prepáčte ospravedlňujem sa....menší omyl...až teraz som si to všimol...mäkké koraly a LPS.....SPS nie...určite....nato ešte nemám skúsenosti :)
Bodka@1
 
Príspevky: 29
Založený: 21 Júl 2014 17:50 pm

Re: LED osvetlenie

Odoslaťod grello » 21 Jún 2015 19:18 pm

Nuž, Bodka@1, tu si trochu trafila mimo. My sme tí "sladký", :) t.j. my prevázkujeme akva bez NaCl :D .
Skús reef.sk, určite poradia, len skús najprv hľadať, nie zakladať nové témy, o ledkách je tam toho dosť.

Ja len toľko, že by som sa najskôr venoval dôležitejšiemu ako LED/T5, ako napr. filtrácii alebo ako chceš dopĺnať prvky...
Tým nechcem povedať, že svetlo nie je dôležitè, ale myslím že mäkkáče a LPSká ti z vysoka... na to či im páliš pásmy, Cree, T5...
Prajem veľa zdaru :)
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: LED osvetlenie

Odoslaťod Bodka@1 » 22 Jún 2015 13:32 pm

Ďakujem za odpoveď :) já už mám morské akvárium :) len teraz by som chcel už niečo väčšie...svetlo s filtráciou je asi najdôležitejšou súčasťou mora :) filtračku už mám vyriešenú aj z akváriom...len chcem vedieť názor na LED svetlá, lebo nemám s nim vôbec skúsenosti...doteraz som používal len trubice T5,ktoré výdu na spotrebu strašne draho a ešte aj každý pol rok to meniť a a ešte aj za jednu trubicu si pýtajú 10€..a ked mám každý pol rok meniť svetlo tak......proste ma to nebavý ,tak preto som aj založil novú tému :) a sme v téme o morskej akvaristike :)
Bodka@1
 
Príspevky: 29
Založený: 21 Júl 2014 17:50 pm

Re: LED osvetlenie

Odoslaťod redw » 22 Jún 2015 23:46 pm

ahoj,
najlepsiu radu si uz dostal, skus reef.sk
Pre morske akva plati cca 1w/l, samozrejme je to len orientacne a zalezi to od vela faktorov. Pri LED bude stacit menej, ale tie 2 rampy maju spolu 66W, co je na taky objem vody malo. A maju nevhodnu farbu, potrebujes viac ako 6500K.
Skor si pozri "led kessil" ale to uz sme cenovo niekde inde.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.