Hidden Nature



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Fan_Tomas » 17 Máj 2015 14:31 pm

Zdravím, ako budeš ošetrovať drevo čo si našiel v prírode ?
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Reklama

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 18 Máj 2015 08:26 am

Fan_Tomas napísal:Zdravím, ako budeš ošetrovať drevo čo si našiel v prírode ?

Nazdar.
Po drevo som bol na brehu Šíravy a tak predpokladam, že strávilo nejaký čas vo vode. Všetko mäkké už je preč, takže som ho len ponoril do nádrže s dažďovou vodou a tak sa bude kúpať tak 2 mesiace. Za ten čas by malo zas nasiaknuť aby kleslo na dno akvária a nerobilo blbiny...
Žiadne ďalšie úpravy nemám v pláne, ale určite tu nájdeš aj postup na ošetrenie dreva čerstvo uloveného z prírody...
Napr.: http://www.akva.sk/clanky/koren.php
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 26 Jún 2015 23:37 pm

Zaaajtra sa ide burat dom a robit troska miesta akvarku, ktore uz netrpezlivo caka v garazi aj s kopou techniky a prislusenstva...


a k drevu... namacam ho uz nejaky ten tyzden a stale si robi trosku slizoveho obalu na par miestach, mam pocit ze postupne menej, ale aj tak ma to prekvapilo... raz za cas ho poriadne vyvapkujem a zas utopim... ked bude robit neplechu v akva, pojde do... het.

Tak snad coskoro budem moct vkadat nejake nove foto.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 03 Júl 2015 22:51 pm

Tak, zas o krôčik bližšie... :pivo:
Prílohy
6.jpg
5.jpg
4.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 03 Júl 2015 22:52 pm

a ešte jeden krôčik...

už len milión...

:mrgreen:
Prílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Hryzo » 03 Júl 2015 23:19 pm

bojim sa trosku, o nevyuzitie potencialu tohto akvaria z pohladu vychutnavania si jeho krasy kvoli pozicii pod schodami, ale velmi sa mi paci dokumentacia ... len tak dalej :)

bridlicu si lepil priamo na sklo akvaria, alebo si tam dal druhe sklo na ktorom je prilepena?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 03 Júl 2015 23:36 pm

Hryzo napísal:bojim sa trosku, o nevyuzitie potencialu tohto akvaria z pohladu vychutnavania si jeho krasy kvoli pozicii pod schodami, ale velmi sa mi paci dokumentacia ... len tak dalej :)

bridlicu si lepil priamo na sklo akvaria, alebo si tam dal druhe sklo na ktorom je prilepena?


Hej, pozícia je nie ideálna, ale v celom dome jediná možná. Urobím všetko, aby som potenciál využil na maximum.

Bridlica lepena na ďalšie sklo (3 casti). Zajtra chcem spraviť poslednú časť, ktorá schova filter.
Potom uz budem skúšať skladať layout... Uff.
:?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Júl 2015 16:15 pm

Tak vidím,že na koniec školského roku čakali netrpezlivo nie len školáci... :o
Zaujímavé,zaujímavé.... Sledujem a držím palce. (Šak keby niečo,tak vieš.... :wink: )
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 04 Júl 2015 23:40 pm

Veru aj učitelia sa tešia na prazdniny...

Vyjadrenie "zaujímavé, zaujimave" vo mne zanecháva určitú pochybnosť :? :wink:
... A viem, že sa môžem obrátiť s prosbou o pomoc a určite sa čoskoro obratim. :mrgreen:
Som za to vďačný a vážim si to.

Pred chvíľou zlepene posledné pozadie, zajtra ide do akva...

Dobrú noc.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod kvietik » 05 Júl 2015 09:24 am

zatial to vyzera fajne, len tak dalej...
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 05 Júl 2015 23:22 pm

len narychlo...
bude problem, ked v strednej komore filtra (35x20x50) bude priamo na sebe 5 x 10cm hrubý molitan?
S odstupnovanim zrnitosti zhora najhrubsi, dole jemny...

Alebo treba kvoli bakteriam nechat medzi nimi medzery, resp pouzit keramicke valceky alebo iny filtr. material?

Vdaka
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 06 Júl 2015 15:33 pm

a pokračujeme...
Prílohy
11.jpg
12.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 06 Júl 2015 15:36 pm

že by pokus o aquascape?

Poprosím o konštruktívnu kritiku... 8)

už len zohnať toho hada :wink:


Idem si dať :pivo: , bo už mi z toho tepla hrabe...
Prílohy
13.jpg
14.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod grello » 06 Júl 2015 15:48 pm

No ten scape vôbec nevyzerá zle, práve naopak, dal by sa z toho spraviť pekný trojuholník, alebo ak by si sa s rastlinami udržal na uzde, tak to už si viem predstaviť skutočný, profesionálny aquascaping jak má byť :)

Jediné čo mi vadí sú tie rovné prútiky trčiace kolmo dohora, nepôsobí to veľmi prírodne, ale ak by si ich nejako zamaskoval.... :?: :) Príp. pridal ešte iné, ktoré budú aj trošku pokrútené.... Ja tam vidím taký púšťový scape, to bude asi vďaka substrátu :) Niečo ako Monte Carlo dopredu, pod kamene S. repens a prípadne dozadu nejakú Rotalu alebo A. reineckii.... To len taký brain storming, čo si predstavím, keď sa tam pozriem. :wink:

Inak ten koreň je košer? Tvrdý? Lebo sa mi akosi nezdá farbou na tých "prútikoch"...
Držím palce, budem sledovať :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Stewie » 06 Júl 2015 19:36 pm

Dobrý štart :) teším sa na výsledok
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Hidden Nature

Odoslaťod maros12345 » 06 Júl 2015 22:38 pm

Zatiaľ si odviedol veľa dobrej práce(od samého začiatku) , vidno, že si šikovný a trpezlivý...
Tiež mi tie papeky do hora, pridu také neprirodzené aj to aké sú pravidelné -rovné,ale nechám sa prekvapiť..
Budem sledovať naďalej..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 06 Júl 2015 23:02 pm

Vdaka pani za povzbudenie...

Asi som divny, ale tie koliky, papeky, ... neviem, nieco sa mi na nich paci. Mozno prave to, ze su ine ako fingerwoody a amanowoody a ine woody. Co to je za drevo neviem a nevylucujem, ze ho casom nevymenim. Skusal som uz nieco pozerat, ale to budem musiet mat stastie aby sa mi do ruk fyzicky nieco zaujimave primotalo... Zatial papekove akva :mrgreen:

Trojuholnikovy layout je asi jasny uz teraz, bojujem s vyberom rastlin (vdaka Vincentovi velmi prijemne zuzenym) a zistujem, ze jedna vec je rozhodnut sa ake rastliny chcem, druha je ich mnozstvo a tretia ich potom zohnat...

Bude este boj.
Akva teraz pojde doplna, spustim filter, ked pridu nejake rastliny, odpustim 20% vody a zasadim.

Ryby niekedy v auguste a aj to bude este zaujimave. Urcite chcem huf mensich ryb a k tomu nejake vacsie (pre nedostatok fantazie ich nateraz nazyvam skalare a neonky). Mlujem botie macracanthy, SAE a krevetky CJ. Co s cim vsak v jedne nadrzke bude fungovat.... Uvidime casom.

Najviac sa potrapim s vodou, parametrami, hnojenim... To bude moj osobny najvacsi boj, ktory vsak planujem vybojovat a mat pekne papekove akva :wink:

:pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Jozef I. » 07 Júl 2015 08:14 am

Mne sa tie papeky tiež pačia, je to vec vkusu. :) A celkovo sa mi tvoje akva páči aj postup ako napreduješ. trojuholnikove leyouty su moje najoblubenejšie, takže sledujem a fandím.
O hnojeni dosť teraz piše aj Peťo Chnuro v akvačasopise a aj tu na akve sa pri pár nadržiach pekne rozpísal, takže info budeš mať. A verím, že ak by si ho oslovil, tak ti určite pomôže. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Maja » 07 Júl 2015 15:58 pm

Konstruktivna kritika? Dobre: je to nadherne! Aj ja chcem! :)
Tie kolme "papeky" su nahodou super, aj v prirode su presne takto "na stojaka" a keby aj vytrcali z vody, tak by to bolo uplne nadhera. Tie 3 horizontalne vedla seba mi pridu dost presne polozene, ale akonahle tam budu rastliny a zarastie to, tak to spravi ten spravny pohlad a ich "rovnakost" nebude ani badat.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hidden Nature

Odoslaťod radorado » 07 Júl 2015 18:22 pm

Mne sa to paci! Ono ked sa na to clovek nebude pozerat ako na nejaku krajinku, tak to je prirodzeny kusok nejakej rieky, potoka...teda ked si odmyslim tie bridlice :) ALe teraz ide o tie haluze,korene a tie su uplne prirodzene :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 16 Júl 2015 09:41 am

Len tak narýchlo po napustení vody...

Momentálne v štádiu zháňania rastlín, vpodstate je už všetko viac-menej na ceste, budem teraz týždeň mimo, tak prídu až potom.
Niečo mám vďaka bazošu a zoznámeniu sa s chalanom od nás z Kežmarku, ktorému rastliny z 500l akvária doslova trčia von :mrgreen: .

Púšťam CO2, svietim 5,5 hodiny denne, zatiaľ nehnojím.
Super je, že sliz, ktorý sa mi začal dosť tvoriť na koreňoch sa rozpadáva a už sú len také kúsky po akva, ktoré sa uvoľnili. :lol:

Parametre vody som meral 2xpomocou JBL proscan:
NO3 18
NO2 0,25
GH 7
KH 8
pH 7
Chlor 0
CO2 20

Myslím, že zatiaľ dobré, uvidíme časom.

Pár fotiek narýchlo mobilom...
Pekný deň.
Prílohy
akva1.jpg
akva2.jpg
akva3.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 30 Júl 2015 12:17 pm

Tak som včera do 00:30 máčal ruky v akva...
Prišla zásielka rastliniek od Akvarium Ruzicka... Skoro všetky v slušnej kondícii, až na Microsorium pteropus, ktorý prišiel fľakatý, škaredý a zvažujem, či ho vôbec použiť. A Eleocharis minima, ktorý má dorastať do 2-4cm..hmm asi tam bolo viac košíčkov El. Parvulla (všetky majú už teraz 8-10cm) Budeme strihať.

Po dovolenke dostanem od Marla Microsorium Pteropus Narrow a verím, že to bude fakt solitér akvárka. Pôjde vpravo dozadu.

Sadil som ešte Hygrophylla Corymbosa minima (ešte 2 košíčky zostali) a dozadu Rotaly Rotundifolia, Wallichii a Russila - tie zatiaľ skoro nevidno, sú dosť nízke.. Počítam, že tú Wallichii možno nedokážem uspokojiť, je asi dosť náročná. :?

Staurogyne Repens už som mal, aj Microsorium Pteropus Windelow a nejaké Anubiasy (Jeden kvitne).

Svietim už 6 hodín denne, CO2 púšťam z bomby, nehnojím, ale idem to riešiť.

Mám tam zopár Ancistrusov, čo mi doniesol kamoš, že nevie čo s nimi...

Objednaných mám 10 týchto krásavcov: http://www.akva.sk/burza/?ad_listing=pterophyllum-scalare-belem
Plánujem SAE 7-10 ks

A potrebujem poradiť s výberom malých rybiek húfového charakteru... neónky to síce doma istia (4/5 domácnosti hlasujú v ich prospech) ale keby sa našlo niečo trošku iné....

Minule som obzeral nejaké Aterínky, núkali mi tetry konžské (neviem), a koľko kusov by ste tam ubytovali?
Pôvodne som myslel, že 70-100 ks neóniek, ale teraz mám pocit, že je to veľa, či?

Vďaka a sorry za kvalitu fotiek (mobil + zakalená voda po sadení)

PS.: Sieťka na výživné dno je SUPER! Už by som mal z toho mix... 8)

Pekný deň všetkým :pivo:

PS2.: Hej a celé sa mi to zatiaľ akosi nepáči - korene a kamene áno, tam som spokojný. Skôr rozloženie rastlín (Nejaké návrhy na zlepšenie???) Vincent??? :wink:
Prílohy
16.jpg
17.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Viktor » 31 Júl 2015 08:45 am

Ahoj.
Ten Microsorum kludne pouzi. On aj ked nieje pekny, tak vyzenie nove listky. Jemu niekedy staci aj len rhyzom.
Tu H.corymbosu si mohol dat mozno do rohu, lebo Ti casom spravi velky krik.
Co sa tyka eleocharisu, tak je to urcite parvula. E.minima ma do 3cm. Neviem ako ho planujes, no ked ho chcel do celeho popredia, tak si sa s nim mal viac pohrat a porozsadzovat. Jake ked som ho sadil, tak zhruba po 3-4 korienkoch na 3cm od seba. Mozes ho inak uz kludne strihnut na vysku do 1cm.

Inak akva celkom zaujimave s tym korenom. Drzim palce a nech sa dari.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Hidden Nature

Odoslaťod vincent van gogh » 31 Júl 2015 10:14 am

No,môj vizuálny názor poznáš.....Obligátne: uvidíme,ked to trochu podrastie.
Eleocharis: pravda,pravda...treba sa pohrat. Ja som ho vždy roztriedil (niekedy fuška),skrátil,umyl dal na velku podložku ako na paletu (ako som to videl u mistra T.A.) a pinzetoval.Na 1cm by som ho PRED neskracoval.Povedal by som,že po zasadení do substrátu (čo je niekedy hlbšie,ako sa zdá) by mal"trčal" tak 1,5- 2 cm.Aspon ja som ho takto sadil.

Ostatné rozmiestnenie rastlín...hmm,to je neprenosná informácia.Ako hovorím,chce to čas a dobré foto.Zhoršená kvalita fotiek - narýchlo a mobilom sa neakceptuje.Človek investuje tolko energie a času do akva a ....odfotí to narýchlo mobilom? :mrgreen:

Čo ma najviac irituje,je stále tá prázdna pravá strana v rohu.Ked pribudnú dominantné skaláre,tak to bude iné-tie budú pritahovat pozornost.Viem,že tam máš ten filter,ale aj tak,tam si to zaslúži matériu,hmotu,objem.Aspon nejaký statný klacek s priviazaným rastlinstvom niekde opriet,alebo sofistikovane prichytit do tej bridlice.

Z rybiek ako typ dávam do pozornosti Inpachichtys kerri Super blue.Mal som ich,samčekovia sú pri studenšom svetle až do ultra fialova.Moc pěknéé.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.