Hidden Nature



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Fan_Tomas » 31 Júl 2015 12:38 pm

Ja osobne by som do praveho rohu pouzil Valisneriu, ktora by tam spravila ako keby zatisie, mohol by si ju vysadit do trojuholnika, aby zabrala miesto z oboch stran a do laveho rohu by som hodil neaky soliterny echinodorus, nie obrovskeho vzrastu, nieco okolo 30 cm. Inak parada.

PS: rozhodne by som skusil aterínky. A ak by si chcel dalsiu hufovu rybu - botia macracantha.

Nech sa darí.
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Reklama

Re: Hidden Nature

Odoslaťod kvietik » 31 Júl 2015 13:10 pm

akva vyzera pekne.Skalar a neonka je taka klasicka kombinacia- ale vyzera to ozaj dobre :)-vrelo odporucam
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 31 Júl 2015 21:15 pm

Vďaka za zastavenie.

Pravý zadný roh - tam práve pôjde Microsorium pteropus, ktoré mi došlo zdevastované, včera sa mi podarilo kúpiť jeden krajší kúsok v Poprade. Celkom do rohu Microsorium pteropus Narrow, ktoré príde až po dovolenke.

Eleocharis... určite som nechcel súvislý koberec, skôr také trsy, čo ale neznamená, že som ho nesadil zle (Vincent, také boli aj na skicy).

Tá hygrophyla je minima, nemala by sa ťahať hore, ale je pravda, že staurogyne je teraz za ňou schovaná... Ak by som ich vymenil, asi by som mal totálne schované tie kamene v LZ rohu.

Fan_Tomas, Botia macracantha je moja srdcovka, pár kúskov tam určite pôjde (5-7)

Vincent, tá tetra je krásna... kombinoval by si napr. 25ks neónky a 25 týchto? Alebo prísne jeden druh? Koľko ks spolu?

Kvalitu foto prepáčte... skončil som neskoro v noci a voda bola ešte zmútená, nedalo mi však to necvaknúť.

Samozrejme pofotím aj trošku lepšie.

Čafte.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Hryzo » 31 Júl 2015 22:55 pm

vsetci same neonky ... neveril by si, ake krasne su tetry v hufoch .. napriklad taka tetra ozdobna ci krvava alebo equadorska, fantomovia (cerveny, cierny, zlty) ... velky huf takychto ryb je na nezaplatenie ... neonky su tiez pekne, nehovorim ze nie, ale podla mna su uz strasne moc opozerane ... ked, tak aspon zohnat nejaku netypicku farbu ako su zelene, zlate alebo aspon diamantove
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Fan_Tomas » 01 Aug 2015 06:57 am

Pokial mas krytu nadrz za zmienku stoja aj sekierky :)
Fan_Tomas
 
Príspevky: 145
Založený: 14 Mar 2015 12:59 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Aug 2015 13:39 pm

@Pštros,jasné,z Eleocharisu žiadny súvislý koberc.To je absolútne v poriadku.Len z tej fotky mám dojem,že ako si vytiahol z košíka,tak si aj zasadil.... :)

Nie som žiadny expert a na rybky už vôbec nie,ale celkom výnimočne musím súhlasiť s kolegom ohladne neóniek.Ale to sa dostávame už k tenkej hranici osobných preferencií typu aké auto,alebo aká žena sa nám páči :mrgreen: .Proti gustu žiadny........oný,však to poznáme.

Aterínky sú síce z Azie,ale prečo nie.Pekné.....Ako istý protiklad sa mne napr. páči Tetra paraguajská. Perfektné,nenápadné sfarbenie...strieborná šupina a zrazu prásk : červené oko! ..Aj ti sekernatky sú výborné.Viem si predstaviť,že pre deti to môže byť atrakcia..

Milé to starosti.......s tými rybkami.... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 23 Aug 2015 23:07 pm

Ahoj, tak späť z dovolenky.
Akva...hmm ani zle, ani super dobre.
CElkovo pekné, relatívne čisté, rozpadáva sa mi Hygrophila corymbosa 'Minima (všetky rastliny) - buď ich požrali ancistrusy a SAE alebo im niečo chýba, čo je dosť reálne, lebo zatiaľ nehnojím do vody (dno by malo byť ok), alebo to múže teoreticky byť zhadzovanie emerzných listov ale to asi nie, lístky sú priesvitné a potom sa oddelia.
Rozmýšľam čím by sa dala nahradiť, ale ešte chvíľu počkám.

Rotaly poskočili, najmä Rotundifolia, darí sa aj Staurogyne, Microsoriam. Eleocharis, ktorý som odstrihol pokusne na 2cm už pekne ide hore.

Na hnojenie mám objednaný Ferox a Ferox NPK, skúsim zatiaľ ako kompletný roztok, objednané sú aj testy... ak niečo bude vyskakovať, postupne prejdem na jenotlivé roztoky zvlášť.


Najväčšie zmeny prekonala fauna... Cestou z letiska sme sa zastavili pri Žiline, kde sme vyzdvihli 10 krásavcov Pterophyllum scalare Belem (O WF, F1-F100 sa tu baviť nechcem) mladé sú nádherné a rodičia ešte viac, tak sa teším, keď vyrastú.

No a už sa nám tu preháňa aj stádo tetier, konkrétne 15ks Tetra kráľovská Superblue (Vincent vďaka) a 15 x Tetra ozdobná White fin. Oboje sú nádherné a akvárium prekypuje životom a pohybom.

Takže toto máme nateraz uzavreté:

Ancistrus (darované) asi 8ks
SAE 7 ks
Botia Macracantha 7 ks
Otocinlus Affinis 5ks
Skaláre 10ks
Tetra kráľovská 15ks
Tetra ozdobná 15ks


Keď tak na to pozerám ... uf, či to aj nieje moc...

Zajtra - pozajtra výmena vody strihanie. údržba, foto potom hodím.

Dorbú noc.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 24 Aug 2015 23:27 pm

No, dnes výmena vody, zostrihanie niektorých rastlín.

Foto len pre predstavu, po čistení kopec bubliniek, sajrajtu... Čo je fakt prúser, že sa k tomu neviem s foťákom dostať.
A ešte jeden postreh... tri samce tetry kráľovskej si to od vypustenia do akva rozdávajú v šialenom kolotoči, už vyzerajú, že do zajtra min 2 z nich skončia na kusy... a to je v popise, že je to mierumilovná rybka...o teritoriálnom správaní či takýchto súbojoch som nič nenašiel... uvidíme...

Zvyšok osadenstva vyzerá byť vpohode, pekne papkajú a tuším aj rastú... :mrgreen:
Prílohy
03.jpg
08.jpg
01.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 24 Aug 2015 23:28 pm

ešte tri fotky
Prílohy
06.jpg
04.jpg
02.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod matus.galan » 24 Aug 2015 23:44 pm

Velmi pekne, fakt sa mi to paci :) este si tam tak predstavujem huf pand alebo inych panciernikov ale na zaciatok palec hore. Po case to bude len lepsie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Hidden Nature

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Aug 2015 09:49 am

Nazdar,

vidím,že samčekovia Tetry královskej idú na plno....To u mna také zničené plutvy som nezaznamenal.
Už to akva chytá pomaly svoju identitu :) Ak bude trochu času,pošlem ti cez víkend jednu kresbu,že čo tam vidím,....ehm,rsp. nevidím.... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Hidden Nature

Odoslaťod grello » 25 Aug 2015 10:18 am

No, za ten čas čo som tu nebol si pekne pokročil.
Palec hore. Ešte to síce nemá tvar ale bude to šupa. :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 26 Aug 2015 00:07 am

Vďaka za povzbudenie, viem, že to chce ešte kus driny a trpezlivosti...
Vincent, budem verit, ze si nájdeš čas. :wink:

Bruuu
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 26 Aug 2015 22:36 pm

Dnes som bol s kamošom fotiť a požičal mi svoju hračku, tak mám konečne celkové foto akvária a nedá mi, nepodeliť sa. :o
Čo sa fotenia týka, ešte mám kooopec práce na sebe, ale snáď bude dostatok príležitostí.

Postrehy:
* Aj deň po výmene vody strašne veľa nečistôt vo vode :cry:

* Tetry kráľovské prestávajú bojovať a začínajú sa správať viac húfovo :roll:

* Tetry ozdobné sa držia veľa pri dne a sú statické... :?

* Nepáči sa mi svetlo - je úzke, čiže priestor pri prednom skle a pozadie sú v tieni . rozmýsľam dozadu zospodu na ten rez v múre dať aspoň LED pásik a svetlo posunúť viac dopredu, možno ho umiestniť trocha vyššie :|

* živočíchy, o ktorých som myslel že sú po smrti sa objavujú, tak to vyzerá, že žije všetko :lol:

* začal som pridávať FEROX NPK (každý 3 deň 15ml) zajtra porobím testy (dnes došli) 8)

a pár fotiek:
Prílohy
3.jpg
2.jpg
pre predstavu o umiestnení akva
1.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 26 Aug 2015 22:37 pm

a...
Prílohy
6.jpg
5.jpg
4.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod kvietik » 27 Aug 2015 17:38 pm

fajne to vyzera
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Hidden Nature

Odoslaťod lev_ica » 29 Aug 2015 12:15 pm

Pekné, pekné. :mrgreen:
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Hidden Nature

Odoslaťod MifkoKE » 29 Aug 2015 21:20 pm

Máš to veľmi pekné! Super :wink:
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 07 Sep 2015 14:00 pm

Ďakujem pekne za pochvaly.

Ono to v reále zblízka nevyzerá tak parádne, niektoré rastliny odchádzajú (najviac Hygrophila corymbosa minima), naskle prachjová zelená riasa (nič strašné) a anubiasy čierna ani nie štetina, také krátke, prisadlé riasy (oni tam už boli ale pomaly je toho viac). Ostatné rastlinky celkom OK, akurát som čakal, že Rotalla pôjde dočervena a celkovo mi tam niečo červené chýba...

Včera som meral parametre vody... tu sú:

PO4 0,3mg/l
Fe2+ 0 - 0,1 mg/l
Fe2+3+ 0,1mg/l
K 10mg/l
NO3 0mg/l
NO2 0mg/l
GH >14°d
KH 15°d
Ph 7,2
CHl 0mg/l
CO2 25mg/l

Začínam rozbiehať reverzku (aj keď som to čakal, omračuje ma pomer RO vody/odpadovej - odhadom 1/2 až 1/3).
Začal som hnojiť Ferox NPK (3xtýždenne 15ml) ale ešte len pred týždňom a neviem, či to železo ešte podskočí...mám pocit, že nie. Aj NO3 bude treba zvýšiť.

Špekulujem aj Ph controller, ale podarilo sa mi polámať kuchynskú batériu a tak som peniažky investoval inde. :(

Pekný deň
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 10 Sep 2015 22:13 pm

... a ešte toto, aby som sa nechválil aj cudzím perím... :lol:

pri vzniku scapu môjho akvária som konzultoval s jedným kamošom, ktorého nikto z vás asi nepozná :wink: (aj keď osobne ani ja).
Kto uhádne, má u mňa v Kežmarku :pivo: :mrgreen:

Veľmi mi to pomohlo hlavne pri vytvorení si celkového obrazu a výbere kvetiniek (nedodržaný na 100% ale 90).

Veľká vďaka, pane .... :roll:
Prílohy
nacrt_Vincent.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Viktor » 11 Sep 2015 05:36 am

Ahoj.
Mna tento tvoj layout vobec nesklamal, aj ked na zaciatku boli rozne diskusie. :-) Moc pekne. Nech sa dari.

A navrh? Ze by pan VVG? :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Stewie » 11 Sep 2015 18:30 pm

po nejakej dobe som sa logol a vidím že názov témy sa hodne priblížil skutočnosti, paráda :pivo:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 11 Sep 2015 21:13 pm

Vďaka, páni.

Dnes som sa z 5cm zahľadel na akvárium a tento pohľad odhalil 2 prekvapenia.
Jedno nepríjemné a vyžadujúce ďalšie štúdium... Vo vystupnej komore filtra mám na 90% nezmary... :?

Druhé čudné... Vo filtri mi plávajú minimálne 2 rybky veľkosti 2mm...
Nechápem a bola by sranda zistiť, co su zač... Či som ich priniesol s rastlinkou, alebo sú moje... :angel:
To však vzhľadom na osádku nepredpokladám.neviem, ci ich loviť bokom a zriaďovať ďalšie akva ( mám staru elementku a vzduch. Motorcek]... Alebo ich tam nechám...od hladu nezahynu.
Pekný večer vám.
:pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Pštros » 18 Nov 2015 12:01 pm

Hello, tak malý apdejt...
Nemôžem povedať, že akváriu sa nedarí, ale ani opačne...
Existuje v ňom istá rovnováha, ale tá zahŕňa aj isté, povedzme nedokonalosti... GDA, či GSA ...sklo kamene a pozadie a niektoré rastlinky.
Ešte ani raz mi rastliny "nebublali", čo mi samo o sebe nevadí, ale potom mám pocit, že čosi chýba... možo svetlo, aj keď svietim 4x80W + zanedbateľný LED pásik, CO2 bublem, snažím sa hnojiť...

Akvárkom prešlo už viacero druhov rastlín a tie s jemnučkými malými lískami (Micranthemum micranthemoides, Hydrocotyle tripartitaa par ďalších) sú veľmi rýchlo týchto lístok zbavené (zrejme SAE, prísavníci, otíci ...alebo iný tip?) Denne prikrmujem tabletami

Darí sa Microsorkam, Rotalle rotundifolii, Eleocharisu, anubiasom (až na riasu, ktorú majú už od prinesenia od mamy), pekne sa drží stauro a nový pogostemon sa trocha ťahá hore, ale inak vyzerá pekne. Zapáčilo sa mi aj trocha pistie na hladine...

Hnojil som naskôr Ferox NPK, teraz aktuálne skúšam kombináciu Profito, Ferro, Nitro... Aktuálne hodnoty:

NO3 18
NO2 0
GH 14
KH 10
PH 7,2
Cl 0,8
CO2 15
PO4 0,04
Fe 0
K 16

Zvyšujem železo, mierne uberám Nitro, ale chýba PO4.
Čomu nerozumiem je ten chlór...už niekoľko výmen vody dopĺňam 90% RO vody... Je možné že chlór je zo Sava, v ktorom som týždeň pred meraním vykúpal CO2 difozor? (potom vyplachoval čistou vodou)... Doteraz som mal stále 0.

Obyvatelia sa držia statočne, až na pár úspešných pokusov o útek a úhyn asi 3 ks tetry kráľovskej Superblue je tam všetko. Pomaly rastú.

Je mi jasné, že pri update nemajú chýbať fotky, ale toto je väčší kameň úrazu, ako som si myslel... Celé akva nedostanem do záberu, zábradlie tam asi ešte nejaký čas ostane (zrejme navždy).
Musím zas požičať ten širokáč od kamoša, ale stále čakám na zlepšenie kondície akvária.

Taktiež pokrivkáva dokončenie obkladu skrinky a celého okolia akva a prekladá sa na 2016... :x

Tak uvidíme, vrámci časových možností sledujem Web, vaše parádne dielka a snažím sa vychytávať muchy na tom svojom...
Prajem pekný deň.

Jednu mobilnú...prepáč, Vincent... :?
Prílohy
akva.jpg
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.