Trocha zelene v kocke



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 22 Júl 2015 09:17 am

Vzhľadom na to, ze v mojej nádrži pri rajách nemá šancu prežiť nič zelené a manželka vkuse opakuje aké bolo akva pekné s rastlinami, pohrávam sa s myšlienkou urobiť si jedno mini akva.
Akva by som zobral od Dennerle - nano cube 60, ale otázka znie: v denerláckom sete je rohový filter Nano Clean XL a mám pocit, že tam bude zavadzať a nebude to ono. Preto by som ho vymenil za vonkajší Eheim classic 150 http://shopakva.sk/12688-eheim-classic- ... 0-l-h.html Nechcem tam hadice, tak by som nasávanie a výpust riešil cez lily pipes (ak to tam dokažem nainštalovať, lebo neviem aké je tam krycie sklo)
Na dno by som dal aquarium soil od tropiky (vyzerá celkom fajn) http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.ph ... ts_id=2131
Kamene od Marla: http://akvaland.sk/2125-ada-kamen-dragon.html
Svetlo tam je Nano Light 11W x 2 - chcem tam kobercovite rastlinky, tak neviem či to svetlo bude postačujúce. Možno by bolo zaujímavé aj toto http://www.juwelakvarium.cz/Osvetleni/A ... html?cur=1 tiež 2 kusy a to by som bol na 44w. Neviem... CO2 samozrejme bude :D
Teda poraďte či ísť do setu s denerláckym filtrom a svetlom, alebo či to skladať :D
Osadenstvo budú krevetky a max nejaké mikro rasborky
V konečnom dôsledku (fandím si) by to mohlo vyzerať nejako na tento štýl http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekc ... 9&s=0&sl=0
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Reklama

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod puzzo88 » 22 Júl 2015 11:04 am

ja som mal 2x 11w na 30l cube, a bolo to tak akurat uz,
cize to ti bude podla mna malo, ked tak 2x http://akvaland.sk/2669-dennerle-scaper ... t-24w.html
a set by som nebral, to svetlo bude slabe, a filter tiez, len akvarium, to je pekne spracovanee
puzzo88
 
Príspevky: 50
Založený: 10 Jan 2014 18:19 pm
Bydlisko: pezinok - okolie

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod Loki12 » 22 Júl 2015 17:28 pm

asi uz odpoved vies, len poznamenam:
- sveta je malo (2x11W) - to budes menit
- filter je ohavny a slaby - to budes menit
- substrat das iny, mozno pouzijes maximalne to ich Dennerle vyzivne dno
- krycie sklo bud budes rezat, alebo nepouzivat, alebo ho budes pokladat na Lily (tak ako ja)

Takze naco cely set?
ak ti ide o dizajnovku, tak sa da kupit len samostatna nadrz. ak nie, tak kupit vsetko podla potreby a pocitov.
A este na zvazenie. Kocka je fesna - stale netradicna - forma akvaria. Ale ma velmi, velmi obmedzujuce "tvorive" moznosti - kockoidne :-). Predsa len sme tvorovia viac obdlznikovo orientovany a kocka ta bude nutit robit mozno pre teba nie akceptovatelne layouty. (aj vzhladom, ze si postol obrazok, kde to je v obdlzniku, tak uvazujem tymto smerom.)
Hadam som ti pomohol.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 22 Júl 2015 20:12 pm

OK, pomohli ste a ake svetlo a filter navrhujete? Tie co som hodil do linkov a svetlo ktore dal puzzo88 v komente vyššie?
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod ferryno » 22 Júl 2015 20:54 pm

to svetlo co si dal link tak mal som ho 2 krat a po pol roku teda 7-8 mesiacov skoncilo nedalo sa reklamovat ani vymenit pokial to je to co som mal ja takze radsej to co pisal puzzo88 ak je s nim spokojny
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod puzzo88 » 23 Júl 2015 10:29 am

to 24w svetlo co som daval link, sam ich mam dve, kazde na dvoch 30l kockach, a maximalna spokojnost, sluzia ako maju, raz za 2-3 roky kupim novu ziarovku a vybavene, a aj dizajnovo su celkom fajn, ja som ich kupoval kedysi kvoli tomu aj, ze boli biele a pasovali mi do okolia akvaria, akurat plastovy drziak svetla nie je nic moc, to mam riesene vlastnym dyi odklapatelnym drziakom. to je ich asi jedine minus, a mozno este cena je tiez take male minus, ale pokial nehladas nejaky low-cost, je to myslim pre teba dobra volba, samozrejme 2 kusy na 60l, a filter urcite externy, jbl, eheim, tetra, ani jednym nic nepokazis. este dovetok aquael som mal tiez kedysi 11w, ale to ti nevydrzi dlho, u mna poslo po 6 mesiacoch, takze ako pise kolega vyssie, to by som asi vyradil z vyberu
puzzo88
 
Príspevky: 50
Založený: 10 Jan 2014 18:19 pm
Bydlisko: pezinok - okolie

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 03 Aug 2015 10:52 am

Pozerám na tie ceny svetiel a napadlo ma, či by to fungovalo v pohode aj so zavesenym led reflektorom napr. toto: http://www.iled.sk/klasicke-sive-reflek ... biela.html
Nebolo by to príliš silné? Má niekto skúsenosť? Chcem tam koberček HC alebo niečo podobné, tak neviem či by to svetlo bolo OK...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 03 Aug 2015 11:12 am

Alebo toto: http://www.iled.sk/klasicke-cierne-refl ... biela.html
a cca 10 cm nad hladinou
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod Hryzo » 03 Aug 2015 12:09 pm

Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 03 Aug 2015 15:36 pm

To som uz čítal a jaksi mi to veľmi nepomohlo...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod matus.galan » 03 Aug 2015 15:56 pm

sirPavol napísal:Pozerám na tie ceny svetiel a napadlo ma, či by to fungovalo v pohode aj so zavesenym led reflektorom napr. toto: http://www.iled.sk/klasicke-sive-reflek ... biela.html
Nebolo by to príliš silné? Má niekto skúsenosť? Chcem tam koberček HC alebo niečo podobné, tak neviem či by to svetlo bolo OK...


Chip na tom svetle je super kvality tam by som problem nevidel aj svietivost by mala zodpovedat.
Ja by som si zistil, ci na to vies pripojit stmievac. Ak ano tak potom nie je problem a kupis stimevac bud rucny alebo na dialkove a nastavis si jas presne aky chces.

Rozptyl svetla si vies tiez poriesti lebo svietivost je 120stupnov. Urobis si papierovu maketu s uhlom 120stupnov a vies asi ako sirku akva ti to pokryje a ako vysoko bude treba to svetlo asi zavesit.

Ono si to treba vysksuat lebo 3600lumeno je dost silne svetlo zalezi od toho ake vysoke je akva. Vela krat je to vec skusania ale v pripade ak k tomu pojde napojit stmievac nie je problem lebo si to naregulujes.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 04 Aug 2015 10:05 am

Presne o toto mi islo... Akva má výšku 43 cm a svetlo by som dal cca 15 cm nad hladinu. To by malo presvietit az-az, ale nie som profík do svetiel preto sa pýtam. A origo svetlá sú šialene drahé, preto hľadám alternatívu...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 11 Aug 2015 17:31 pm

Furt sa trapim s tym svetlom, aby to nebolo drahe a nezralo blud elektriny a nadabil som na toto: http://akvaland.sk/2827-zetlight-aqua-1200-16w.html
Bude malo na HC a podobne (v dennerle nanocube 60). Ja sa v tych ciselkach o lumenoch a pod nevyznam...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod chnuro » 13 Aug 2015 12:28 pm

1280lm je pomerne malo, pokiaľ premýšľaš nad HC. V cca 60L akvariach sa pre travniky svieti 2x24W T5, kde jedna trubica má katalógových 1575lm. LED majú tú výhodu, že nesvietia do stropu. Pri použití kvalitného reflektora na trubicu sa to zlepší, ale aj tak reálne 1575lm do akvária nedostaneš z každej trubice.

LED svetielko vyzerá veľmi pekne, imidžovo, ale asi nemá optiku. To ho predurčuje na pozíciu veľmi blízko hladiny. Myslím, že to nie je problém.

Osobne by som toto svetlo bral ako náhradu za jednu 24W trubicu so špinavým reflektorom (žiadny nebude čistý naveky ;-) ).
Pre porovnanie, nad akváriom 60x30x36 cm mám LED svetlo so svietivosťou asi 3000lm a polovičný výkon by mi nestačil. SKúšal som to asi na 7-8 mesiacov a rastliny boli redšie a vyťahanejšie.

Ak by som to mal zhrnúť, tak pre rastlinné akvárium by mohlo tebou nájdené svetlo stačiť, ale záleží od ambícií s akváriom.
Pre náročnejšie rastliny to bude určite málo.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod matus.galan » 13 Aug 2015 13:08 pm

Ja by som skusil Arcadia Led stretch tiez ich tam maju, citam som na zahranicnych forach dobre recenzie, su urcene pre rastline akva, maju presne danu PAR hodnotu a vies i pozriet kolko svetla v Hosnote par budes mat v konkretnej vyske. Svetlo maju aj na akvalande.

Jedine co ma odradiko bola cena. Cena v UK je skoro o polovicu menej. Preto som si nakoniec urobil rampu v tvare U pre svoj fluval edge dal som tam led pas co ma vysokosvietive diody. Samozrejme ak si to kupis a cele zratas mozes su kupit rovno hotovu lampu. Ak to mas doma tak je to ine. Mne zostalo po osvetlovani co som robil a tak som to pouzil. Ale ak budem riesit osvetlovaciu rampu tak potom arcadia led stretch.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 14 Aug 2015 17:22 pm

A dnes vianoce od Marla :lol:
Prílohy
DSC02783.JPG
Naposledy upravil martin_s dňa 21 Aug 2015 14:07 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Odstranena inzercia!!!
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 15 Aug 2015 16:28 pm

Začíname :D
Biela, alebo čierna tapeta? Dno bude ADA amazonia a hlavná dekorácia ADA Dragon stones :D A dilema je na svete....
Svetlo len požičané z iného akva, kým dôjdu rastlinky a svetlo.
Prílohy
DSC02784.JPG
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod matus.galan » 15 Aug 2015 16:53 pm

Zvhladom k pozadiu asi by som siel do ciernej ale ked zoberiem dekoracie a ostatne asi by siel do bielej.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod majtan.miso » 15 Aug 2015 19:36 pm

Ak rastlinne akva tak definitivne cierne

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 17 Aug 2015 10:36 am

Skúška 8)
Prílohy
skuska.jpg
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod vincent van gogh » 17 Aug 2015 16:25 pm

sirPavol napísal:Biela, alebo čierna tapeta? ...A dilema je na svete....

Aká dilema? Aj keby si nevymenil tú skrinku za "normálnu",- akože to to dobrý krok,tak je to jasné ako facka.Žiadna čierna,modrá ,ani "ako obloha" :D Biela predsa. :P
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 17 Aug 2015 16:48 pm

Skrinku vymením, len manželka stále rieši "aby to pasovalo k ostatnému nábytku" :dead: Ale poznám stolára, tak mu zadám úkol v štýle "Amana". Nechcel som lepiť tapetu napevno, tak skúsim tenky biely plast dozadu akva... Biela ma tiež láka...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod sirPavol » 21 Aug 2015 13:27 pm

Včera spustené, zatiaľ surovina :o
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Trocha zelene v kocke

Odoslaťod marlo » 02 Sep 2015 22:45 pm

tak ako to pokračuje ?
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.