Začiatočník



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 03 Aug 2015 22:09 pm

Tak este raz pisem ja :)
Akvarium 54 l je doma. Zajtra sa pustam do pripravy. V povodnom mi ostal uz len strk a jedna mala cryptocorine walkeri. Dost som toho citala, samozrejme vzdy sa da viac, ale tak poprosim vas este o par rad.
Co sa tyka zabehu, to je mi jasne (ako-tak, este dostudujem), ved pridam potom foto a mozete kritizovat.
Kazdopadne potrebujem poradit ohladom vyberu rybiek, aby som si vedela nejako predstavit ako mam zariadit akva - tym mam na mysli toto : povodne som uvazovala nad tetrami neonovymi, cize som sa docitala ze maju rady husty porast atd. Ale nie som celkom ztotoznena s tymto vyberom - skratka nejako ma srdce k nim netaha, nakolko vo vela diskusiach som sa docitala ze byvaju schovane v tom poraste. Takze aby som zbytocne nekupovala vela rastliniek, poradte prosim rybky, neviem ako to hladat vo vyhladavaci, ako ich presne pomenovat, "spolocenske" ktore nepotrebuju vela porastu a budu "stale na ociach" a aby neboli "hufove" ze ich tam dam tak asi 5 ks. ak by bol niekto ochotny staci par nazvov ja si potom info o nich vyhladam, len fakt neviem presne ako to dat cez vyhladavac. Jáááj a este toto:keby boli pekne farebne, dobre by bolo :) dík
Este k tym ramirezkam - nebudu trosku velke, docitala som sa ze dorastaju do 6 - 7 cm, nie je to vela? nechcem spravit podobnu chybu ako pri zavojnatkach :) Uf a ten ostriezik, ja by som ich brala su pekne ale mne sa zdaju velke (teda aspon podla toho co pisu.....
len ma prosim nezdrb..te, fakt sa snazim, citam, citam.....ale uz sa z toho aj zamotavam :D
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Reklama

Re: Začiatočník

Odoslaťod bugy » 03 Aug 2015 22:21 pm

Ak chceš aby boli stále na očiach, neboli "húfovité", pekne farbené tak čo tak klasika nejaké živorodky? Jediná ich nevýhoda je že veľa špinia a vedia sa množiť ako myši :D

https://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova

Ak by si sa rozhodla pre tieto rybky daj si pozor nato, aby si kúpila viac samičiek ako samcov. Ja som urobila tú chybu, že som sa nechala zlakať tým, že samci sú proste krajší, výraznejší, s krásnymi chvostíkmi a nerobili nič iné len uháňali chudatko samičku a ta len rodila a rodila :D Možno by bolo aj fajn si kúpiť čisto samcov a máš po probléme.
Naposledy upravil bugy dňa 03 Aug 2015 22:30 pm, celkovo upravené 1 krát.
bugy
 
Príspevky: 40
Obrázky: 4
Založený: 11 Sep 2014 15:33 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Začiatočník

Odoslaťod radorado » 03 Aug 2015 22:24 pm

Napis este aspon rozmery akvarka, ci to je klasika, alebo kocka...
A husteho porastu sa neboj, staci rastlinky "nadzgat" poriadne dozadu a ver ze s hustym porastom bude ta zelena farba nadherna ked sa clovek bude pozerat na akvarko. Lepsie nez prazdne a iba rybky. Ale ono sa to da urobit na milión sposobov.

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 03 Aug 2015 22:55 pm

akva je 60x30x30
a este som zabudla napisat, povodne akva bezi. ma zapnuty filter a jednu tu rastlinku a drobny strko-piesok (1mm).
Myslite ze mozem len preliat a presypat jeho obsah do toho velkeho akva, aby mi to nejako skratilo dobu zabehu? Akva ma dokopy co ja viem tyzden, par dni bolo aj s rybami? To ma len tak napadlo ohladom toho zabehu co som citala, ze niekto aj "zmyka" tu spongiu od zabehnuteho akva do noveho :) Co si o tom myslite?
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod martin_s » 03 Aug 2015 23:15 pm

U teba to vyznam co sa tyka zabehu nema. Vsimni si, tak ako si aj sama napisala, hovori sa o strku, filtracnom mediu, vode atd. zo ZABEHNUTEHO akvaria, najlepsie fungujuceho stabilne aspon rok, co ty si nemala...
Na vyber ryb budes mat este dost vela casu pocas zabehu, nesnaz sa nic uponahlat, moze sa ti to vypomstit... Hold prirodu neoklames...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Začiatočník

Odoslaťod majtan.miso » 05 Aug 2015 00:01 am

Mata odkial si? Ak z BA tak ti vodu dam z nasho akva. Vzdy v sobotu menime vodu. Aj akvacit ti vyzmykam z externeho

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 05 Aug 2015 13:53 pm

dakujem ale som az Noveho Mesto nad Váhom :(
Nevadi uz si to zabehnem nejako sama, od stredy je to spustene vo velkom akv. teda iba filter, este nesvietim aj ked mam dve rastlinky,(tie som uz mala, preto tak skoro), dnes budem instalovat svetlo a ak sa podari cez vik. hodim foto.
Rybky este stale neviem ake :o :o uz mam nejakych favoritiv, sak ma to este cas
dakujem vsetkym za rady
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod majtan.miso » 05 Aug 2015 14:34 pm

Kukni microrasbora galaxy. Nejak mi prirastli k srdcu. Su aktivne, nahanaju sa a samci superia o samicky sposobom "tanca". Aspon 10ks bo su hufove ale zato pekne a vdacne :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 05 Aug 2015 21:00 pm

Kedysi som s mamou zbierala tieto korene, teraz rozmyslam ze by sa mi zisiel jeden do akva :D
skoda ze tento je nalakovaný, ale asi zajdem k vahu a nejaky si do akva najdem, pozerala som vela albumov a je to podla mna pekne..... :o
Prílohy
on5ICm389Zb_s720x720.jpg
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 18 Aug 2015 22:32 pm

Pomoc.
Dnes mi zhorelo svetlo. Som mala take starsie, to som dostala. Nechala som ho pustene cely den lebo sa mi zdalo ze mam v akv. riasu. (je 3 tyzden v zabehu), no kazdopadne potrebujem nove svetlo.bože. pozerala som toto
http://shopakva.sk/11750-osvetlenie-akv ... -60cm.html
ja som do techniky uplny dilino. stacilo by mi to? mam 60 l akva, °plus co to znamena ze ziarivky su len na odskusanie svetla, to si mam este aj nove k tomu objednat? dik.
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod vincent van gogh » 18 Aug 2015 23:00 pm

martyna napísal:Pomoc. ...

Nové svetlo bude lepšie s T5 trubicami,ako to v odkaze s T8. Stačiť by mohlo aj 1x24 W.
Je možné vidieť to tvoje akva?

Ak sa zdá,že je v akvariu "zelená" riasa,tak svetlo by sa malo naopak,ubrať. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 18 Aug 2015 23:04 pm

dakujem za odpoved.
takze teoreticky toto:
http://shopakva.sk/11642-aquazonic-supe ... black.html
a svietit len jednou ziarivkou? uz neviem nic ine najst som bezradna.
a k tym riasam - ja som totizto musela vsetko poriadne pozastierat lebo cez den mi tam totalne pali slnko (teraz uz sice take neni) a mne sa zdalo ze z toho slnka mi rastu riasy ( :x :roll:
tak som zastrela ale potom tam bola zase tma tak som svietila lampou......zle? :o (kvoli rastlinkam som svietila lampou)
asi som mala totalne "zatmiet" a zatemnit, no teraz to bude kedze svetlo zhorelo :o
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod vincent van gogh » 18 Aug 2015 23:10 pm

martyna napísal:takze teoreticky toto:
http://shopakva.sk/11642-aquazonic-supe ... black.html
a svietit len jednou ziarivkou?

___________________________
Bingo. Presne tak. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Začiatočník

Odoslaťod vincent van gogh » 18 Aug 2015 23:22 pm

Ach,zabudol som dodať ,že tú druhú trubicu využiješ ,ked sa s akvaristikou a rastlinami ešte trochu viac skamarátiš.... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Začiatočník

Odoslaťod martyna » 21 Aug 2015 21:56 pm

Takze prikladam konecne fotku mojho akva. Kritiku znasam ale prosim s citom :angel:
Filter je ten ktory som kupovala este k tomu 20 l akvarku na zaciatku (ak si pamatate zacinala som gulatym aq. na druhy den 20 l a po precitani par tem som zohnala toto ) tak som ho tam zatial nechala, kym nie su ryby, ale mam od brata nieco taketo http://shopakva.sk/324-aquael-unifilter-500.html tak ked bude cas vymenim. Pozadie takisto este nijake iba tmahohneda policka (s rozmerom mensim ako akva ale sak co uz :o ) a svetlo ktore som kupovala lebo to co som dostala zhorelo (ked som povedala muzovi ze mam balik od abc zoo za 75 e skoro ma prizabil :mrgreen: ), bohuzial svetlo je zatial len polozene na skle, lebo sa to ma "nastoknut" na bocne steny aq, no mne tam presahuje sklo ktorym je aq. prikryte. Tak co vy na to?
(prosim, dbajte na to ze "akvaristike" sa "venujem" 3 tyzdne, popri certovi - pardon - synovi a praci, takze asi nemam este vsetko super nastudovane :o )
(teraz na fotke vidim, ze steny akva su riadne zafrkane, v nedelu mam cas tak to dam do poriadku :mrgreen: )
P.S. trvalo mi hodinu kym som sem dostala fotku :mrgreen:
Prílohy
WP_20150821_009.jpg
martyna
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Júl 2015 21:21 pm

Re: Začiatočník

Odoslaťod martin_s » 22 Aug 2015 17:09 pm

Ten strk vyzera dost hruby, naopak ten piesok az moc jemny a obaval som sa pri nom anaerobnemu zahnivaniu kedze ak nemas v akva nic co sa v nom bude hrabat nebude v nom dostatocne prudenie vody...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.