Založenie 50L akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Založenie 50L akva

Odoslaťod pate » 25 Aug 2015 22:09 pm

Zdravím zas píšem o tom že si chcem založit 50l akvarko z rozmermy 55dx30šx30v a ako ste mi už napísali že si mam niečo naštudovať tak som si niečo prešiel a hned som dostal inspiraciu a chcel by som neake akvarko z korenom a neakými rastlinami a chovať v nom asi zatial len gupky, len neviem či mi bude stačiť tato technologia ktoru mam, mám vnom filter EHEIM pickup 60, našiel som doma vzduchovaci motorček ELITE800 troška starši ale myslim si ze postači ktomu aj čerpadlo aquael 5,2W Qmax 100-600 l/h Hmax 0.9.... ohladom rastlín mi dufam neako poradite ktore su nenaročne a ktore by sa mi hodily ako začiatočnikovy kupil som pre rastliny supstrat JBL Manado a neviem či treba alebo netreba aj JBL aquabasic plus ....
pate
 
Príspevky: 2
Založený: 25 Aug 2015 10:30 am

Reklama

Re: Založenie 50L akva

Odoslaťod martin_s » 25 Aug 2015 22:35 pm

Temy o nenarocnych rastlinach vhodnych na zaciatok tu uz davno su, staci si ich najst a precitat. Rovnako aj temy o substratoch a technike. Temu zatial iba presuniem do sekcie "vase akvaria", pricom ak sa bude nadalej vyvijat ako zmes duplicit bude zamknuta a presunuta do kosa - vid clanky/pravidla_diskusie.php body 9. a 10.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Založenie 50L akva

Odoslaťod Mirko1A » 27 Aug 2015 09:25 am

nepíšeš o sovetlení, ale ak je to nejaký štandard tak
nenáročné rastliny: Cryptocoryne affinis, Saggitaria subulata, Anubias barteri nana (nesadiť, iba naviazať na ten koreň), na zábeh by som dal plávajúce rasliny (Lemna minor, Pistia stratoides, rožkatec)

gupky ok, aj keď sa Ti budú množiť a budeš musieť vyriešiť otázku, čo s nimi, môžeš si selektovať také aké sa ti páčia a zbytok ... ponúknuť

keďže gupky dosť znečisťujú výkalmi vodu, bude treba asi väčší filter (s objemovo väčšou filtračnou hmotou),a lebo častejšia výmena vody. zase ale nebudeš mať starosti s hnojením rastlín :-)

Dal by som tam na riasy slimákov Clithon 2-3 ks

a keďže gupky sa zväčša budú pohybovať pri hladine, resp. keď ťa zbadajú, budú ako divé sa motať pri skle v očakávaní jedla, možno by bolo vhodné pouvažovať na spestrenie húfik pancierníčkov panda, nenarastú veľké a sú veľmi milé, budú sa zdržovať väčšinou pri dne

na čistenie by som tam dal aj krevetky Neocaridina s vedomím, že gupky budú časť novonarodených krevetiek žrať, ale to nevadí, v tom prípade tam pridaj aj chumáč jávskeho machu, alebo nejaký iný nenáročný mach

tak nech sa darí
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Založenie 50L akva

Odoslaťod Mirko1A » 27 Aug 2015 09:26 am

nepíšeš o sovetlení...

sorry, má tam byť "osvetlení"
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.